پیشنهاد هایی برای تغییر چیدمان آشپزخانه

آشپزخانه محلی است که افراد یک خانواده زمان زیادی را در آن می‌گذرانند و قلب خانه در نظر گرفته می‌شود. تغییر چیدمان آشپزخانه و دکوراسیون آن از جمله حساس ترین عملکردهای بازسازی محسوب می شود. به همین علت افراد باید به فکر زیباتر ساختن و بالابردن جذابیت فضای آشپزخانه خود باشند. درست است که آشپزخانه‌ها به طور کلی از یک سری وسایل مشترک و اساسی ساخته می‌شوند اما می‌توان با ترکیب کردن و شکل دادن هوشمندانه و خلاقانه به وسایل کوچک و مختلف شروع به تغییر و جذاب‌سازی آن کنیم. سعی کنید در کنار زیباتر کردن آشپزخانه، فضایی بسازید که آشپزی کردن در آن آسان باشد.
شایان ذکر است که امروزه بسیاری از دکوراسیون آشپزخانه به صورت اپن ساخته می‌شوند و سایر افراد دید وسیعی از اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی به آن دارند، بنابراین توصیه می‌شود که در طراحی داخلی آشپزخانه خود نهایت دقت و حساسیت را خرج کنید تا شیک‌ ترین آشپزخانه را داشته باشید.
می‌توانید با افزودن یک رنگ به زمینه آشپزخانه و صندلی‌هایی به رنگ روشن فضای آشپزخانه خود را جذاب‌تر کنید. سعی کنید از رنگ‌هایی استفاده کنید که سرشارژ از انرژی و شادی باشند، همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید استفاده از صندلی‌های نارنجی رنگ، آشپزخانه‌ای زیبا و متفاوت ایجاد کرده است.سعی کنید در طراحی داخلی آشپزخانه خود از یک مدل صندلی مطابق با رنگ و دکوراسیون استفاده کنید.
تغییر چیدمان آشپزخانه

 

برای ثبت سفارش و یا دریافت مشاوره تلفنی در حوزه ی طراحی داخلی و دکوراسیون، می توانید در پلتفرم طراحی دکوراسیون و چیدمان داخلی طرح چید از طرح ECO و طرح LUX استفاده کنید، کارشناسان طرح چید با آغوشی باز میزبان شما خواهند بود.

 

طراحی و تغییر چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه‌های چوبی را چگونه تغییر دهیم؟

اگر به دنبال فضایی ساده و در عین حال زیبا در دکوراسیون آشپزخانه هستید، توصیه می‌شود که چندین چوب با چندین طرح و رنگ متفاوت را با یکدیگر ترکیب کنید. انتخاب یک چوب سخت است اما شما می‌توانید به راحتی چندین نوع چوب را با هم مخلوط کرده و یک فضای مدرن و زیبا به وجود بیاورید.
می‌توانید در آشپزخانه خود از سبک‌های مختلفی استفاده کنید، درست است که آشپزخانه محل آشپزی و فعالیت و کار است اما این بدان معنا نیست که با آن نباید مشابه با طراحی داخلی اتاق نشیمن یا اتاق خواب رفتار شود. می‌توانید یک میز و صندلی مدرن را با قالیچه‌ای با طراحی سبک جنوب غرب و کابینت‌های روستایی با یکدیگر ترکیب کنید و در عین انتقال حس‌های متفاوت و پیچیده آشپزخانه‌ای زیبا داشته باشید.
تغییر چیدمان آشپزخانه

سبک های مختلف برای تغییر چیدمان آشپزخانه

در دکوراسیون آشپزخانه خود از رنگی استفاده کند که در عین پررنگ بودن و جذابیت به زمینه نزدیک باشد. در تصویر زیر می‌بینید که رنگ فیروزه‌ای تعادل خود را با زمینه سفید رنگ حفظ کرده است. فراموش نکنید که بهتر است در بین کابینت‌ها فضای داشته باشید و کابینت‌ها به صورت پیوسته به هم نباشند تا طراحی آشپزخانه کسل‌کننده نباشد. در صورتی که سقف آشپزخانه شما بلند است می‌توانید یک کابینت یک تکه و دیواری سرتاسری را در آشپزخانه خود داشته باشید، در قسمت بالای این آشپزخانه می‌توانید وسایل غیر ضروری خود را قرار دهید و نظم آشپزخانه خود را بیشتر کنید. توصیه می‌شود، در آشپزخانه خود یک نردبان کوچک برای دسترسی به این نقاط قرار دهید.
یشنهادهایی برای آشپزخانه فیروزه ای رنگ

دیزاین کابینت آَشپزخانه و دکوراسیون آشپزخانه

فکر نکنید که تنها باید از یک رنگ به خصوص برای فضا استفاده کنید. طراحی داخلی آشپزخانه امری است که نیاز به جسارت دارد، جسور باشید و رنگ‌هایی که جلب توجه می‌کنند را با هم ترکیب کنید.به جای این‌که وسایل مختلف خود را به سختی در پشت سایر وسایل قرار دهید تا جا شوند، از تمام فضایی که در دسترس دارید استفاده کنید، کشوهای خود را در گوشه تعبیه کنید و مهمانان خود را با این تدبیر هیجان‌زده کنید.در آشپزخانه همانند سایر اتاق‌های خانه از وسایل آشپزخانه استفاده کنید و زیبایی و جذابیت آن را بالا ببرید.
با انواع طراحی و دکوراسیون خود جذابیت ایجاد کنید. می‌توانید به جای این‌که تک تک درب‌های آشپزخانه را باز کنید تنها یک بار آن را حرکت دهید، پس به جای درب‌ های کابینت سنتی درب کشویی را امتحان کنید. برای بیشتر کردن جذابیت درب کابینت های خود از یک پانل تزئینی به عنوان یک اثر هنری استفاده کنید و زیبایی آشپزخانه خود را دو چندان کنید.
البته، شما می‌توانید سبکی غیر معمول انتخاب کنید و دکوراسیون آشپزخانه ای خلاقانه و جذاب داشته باشید.هود را به نقطه کانونی آشپزخانه بدل کنید. سعی کنید به جای انتخاب هودهای قدیمی موجود در بازار یک هود با طراحی خاص، غیرمعمول و زیبا را انتخاب کنید.
یک جزیره منحصر به فرد را برای دکوراسیون آشپزخانه خود انتخاب کنید، داشتن یک جزیره نه تنها دید بصری شما را وسعت می‌بخشد بلکه با ایجاد سطحی برای غذا خوردن و آماده‌سازی غذا عملکرد خود را در آشپزخانه بهبود می‌بخشید.کانتر آشپزخانه خود را در دو سطح مختلف ارتفاع تهیه کنید، یک سطح در ارتفاعی مناسب با قد شما و سطحی مناسب با قد فرزندتان.
از وسایل نورپردازی (لوستر) غیر معمول برای تغییر چیدمان آشپزخانه استفاده کنید. لوستر مشاهده شده در تصویر زیر به نظر می رسد یک صفحه نمایش شیشه ایست که در هوا قرار دارد. به طور کلی وجود وسایل روشنایی و هالوژن‌ها فضای آشپزخانه را بسیار جذاب و دلنشین می‌کنند. همچنین می‌توانید از لامپ‌های ال ای دی کوچک در زیر کابینت‌ها استفاده کنید، این لامپ‌ها علاوه بر افزایش روشنایی هنگام کار، زیبایی خاص خود را دارند.
تغییر چیدمان آشپزخانه

طراحی آشپزخانه کوچک

اگر شما صاحب آشپزخانه‌ای با فضای کوچک هستید سعی کنید تا از نورپردازی‌های خاص و رنگ‌های روشن استفاده کنید. این دو عامل موجب بزرگ به نظر رسیدن فضای آشپزخانه شما می‌شوند. اگر فضا برای داشتن میز غذاخوری ندارید می‌توانید از صندلی‌های اپن برای جذاب‌تر ساختن آشپزخانه و استفاده بهینه از اپن آن استفاده کنید.
می‌توانید در جزیره آشپزخانه خود یک کتابخانه تعبیه کنید و به واسطه آن آشپزخانه خود را جذاب و شیک کنید. علاوه بر این، وجود قفسه برای قرار دادن ضروریات آشپزخانه و خرت و پرت‌های شما بسیار کاربردی و مناسب است.لوازم آشپزخانه خود را متفاوت انتخاب کنید و با استفاده از آن‌ها، فضایی متفاوت بسازید. در تصویر زیر اجاق گاز فیروزه‌ای افراد را تحت تاخیر قرار می‌دهد و حس قدیمی بودن را منتقل می‌کند.
هیچ اجباری وجود ندارد که شما جزیره خود را به صورت مربعی یا مستطیلی تهیه کنید. داشتن یک شکل هندسی متفاوت و منحصر به فرد نه تنها می‌تواند زیبا و جذاب باشد بلکه ممکن است با توجه به نوع و سبک آشپزخانه فضای بهینه‌تری ایجاد کند.
یشنهادهایی برای آشپزخانه قرمز - تغییر چیدمان آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه خلاق همراه با مثلث کار

در شکل زیر یک جزیره غیرمعمول و خلاقانه را مشاهده می‌کنید که گویی در یک ساحل قرار گرفته‌ است.در برخی از آشپزخانه‌ها از پیشخوان‌های شیشه‌ای به جای فلزی و سایر انواع استفاده می‌شود، سعی کنید پیشخوانی با رنگ روشن داشته باشید که نور را انعکاس می‌دهد.
یکی از مهمترین مواردی که باید در آشپزخانه رعایت شود، قانون مثلث طلایی است. سه ضلع این مثلث یخچال، سینک ظرفشویی و اجاق گاز هستند. بسته به نوع آشپزخانه خود باید جایگاهی درست و مناسب برای این وسایل انتخاب کنید. در صورتی که چیدمان آشپزخانه شما به صورت خطی باشند بهتر است تا شما هم سینک، یخچال و اجاق خود را در همان خط قرار دهید؛ اما دقت داشته باشید که اگر غیر از این باشد برای این‌که رفت و آمد شما در بهترین وضعیت قرار گرفته باشد و در کنار راحت‌ترین دسترسی به وسایل آشپزخانه، کمترین انرژی را صرف کنید بهتر است این سه وسیله هر کدام در یک ضلع از مثلث فرضی طلایی آشپزخانه قرار بگیرند.فراموش نکنید که اگر می‌خواهید یک آشپزخانه شیک، مرتب و تمیز داشته باشید وسایل اشپزخانه خود را از جنس‌هایی انتخاب کنید که تمیز کردن آن‌ها راحت باشد.
شما برای تغییر چیدمان آشپزخانه و طراحی داخلی آشپزخانه خود می‌توانید با متخصصین ما در طرح چید مشورت کنید و از تجارب آن‌ها استفاده نمایید. جهت برقراری تماس و ارتباط با ایشان می‌توانید از قسمت تماس با ما اقدام فرمایید.

ثبت ديدگاه