اصول چیدمان اتاق – قسمت دوم

ادامه از قسمت اول …

استفاده از کاردستی کودک:

استفاده از کاردستی کودکان برای تزئین اتاق آن ها بهترین گزینه ای است که می تواند در طراحی اتاق خواب کودک به کار گرفت. برای انجام این کار می توانید از کودک بخواهید که با انواع پارچه ها، کاغذهای رنگی و غیره نسبت به ساخت یک کاردستی زیبا اقدام کرده و سپس از آن در طراحی اتاق کودک استفاده نمایید. این کار نه تنها مقرون به صرفه است، بلکه به کودک اجازه می دهد، تا توانایی خود را محک زده و این کار باعث افزایش اعتماد به نفس در آن ها نیز می شود.

استفاده از نقاشی دیواری:

شاید این ایده در نظر  بسیاری از پدران و مادران ایده خوبی نباشد، اما نقاشی بر روی دیوار با استفاده از ماژیک هایی که به راحتی از روی سطوح شسته می شوند، از ایده هایی است که باعث ایجاد نمای کاملا متفاوت در اتاق می شود. این کار در جهت طراحی دیوار اتاق کودک صورت می گیرد. بنابراین این امکان برای شما وجود دارد که به جای خرید انواع کاغذ دیواری گران قیمت، به فکر خرید ماژیک هایی با این  قابلیت بوده و از کودک بخواهید با استفاده از خلاقیت خود تصویری زیبا بر روی دیوار نقاشی کند. این کار نه تنها هزینه زیادی در بر ندارد، بلکه در جهت افزایش خلاقیت کودک نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. پاک کردن اثر این گونه ماژیک ها از روی دیوار بسیار آسان می باشد.

استفاده از شلف های دیواری:

استفاده از شلف های دیواری از ایده های کاربردی در جهت تزئین کلیه قسمت های خانه می باشد. بنابراین می توان از آن ها در اتاق کودک نیز استفاده کرد. این شلف ها می توانند در شکل ها و رنگ های مختلف مورد استفاده قرار گیرند و از آن ها برای قرار دادن وسایلی مانند عروسک و کتاب استفاده کرد. حتی می توان این شلف ها را براساس کمک و خلاقیت خود کودک توسط مقوا، چوب های دور ریز، شیشه ها و قوطی های کنسرو و… ساخت.

اصول چیدمان اتاق و استفاده از شلف های دیواری شلف های دیواری

استفاده از سبد ها و باکس ها:

هر قدر هم که شما آدم منضبط و خانه داری باشید و گوشه گوشه ی خانه یتان را زیر نظر داشته باشید، اتاق کودک همان فضایی است که قطعا از حوزه ی استحفاظی شما به دور است. دنیای پر جنب و جوش کودکانتان را نمی توانید محدود کنید. کودکان دوست دارند بازی کنند و این بازی کردن یعنی پخش کردن تمام اسباب بازی ها در گوشه و کنار خودشان. شما هم نمی توانید هر روز به دنبالشان بروید و اتاقشان را مرتب کنید، پس بهترین گزینه برای شما استفاده از سبدها و باکس های اسباب بازی است.

ادامه دارد …

ثبت ديدگاه