رنگ طوسی در طراحی داخلی

ممکن است از نظر خیلی از افراد رنگ طوسی (توسی) یا همان خاکستری خسته کننده ترین رنگ در طراحی داخلی خانه به نظر برسد، اما این رنگ می تواند بسیار شیک و دنج باشد. علاوه بر این اگر شما به دنبال دکوراسیونی خاص و توجه برانگیز برای آثار هنری و وسایل دکوراتیو خود هستید به رنگ های خنثی نیاز دارید. احتمالا در پایان این مقاله حتی کسانی که رنگ طوسی (توسی) را دوست ندارند خود را قانع خواهند کرد که رنگ طوسی یا خاکستری را در طراحی داخلی خانه خود امتحان کنند. پس با ما همراه باشید…
چیزی که در مورد رنگ خاکستری در بین افراد بیشتر دیده می شود این است که خاکستری یا طوسی به عنوان یک رنگ خنثی اخیراً در خانه ها محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. از نگاه برخی، این رنگ هنوز یک انتخاب غیر متعارف به عنوان رنگ غالب در خانه است. اما این تغییر به سرعت در حال انجام است و این رنگ علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده است. با این تغییرات تیم طرح چید تصمیم به آماده کردن مقاله ای مفصل از رنگ طوسی (توسی) در طراحی دکوراسیون داخلی خانه گرفت تا شما را با این رنگ و دکوراسیون طوسی (توسی) بیشتر آشنا کند. با استفاده از رنگ خاکستری در طراحی داخلی هم می توان خانه ای شاد داشت‌. به شرط اینکه از رنگ سفید و پالت مناسب با این رنگ و خانواده این رنگ استفاده کنید. طوسی (توسی) با رنگ های شادی همچون زرد، سبز و… بسیار زیباتر می شود. ترفند استفاده از رنگ طوسی (توسی) انتخاب یک پالت مناسب رنگی در کنار آن است. خاکستری با عناصر گرم مانند چوب، یا رنگ های گرم و سرد و جسورانه مانند قرمز، نارنجی، زرد، سبز، صورتی، آبی ارتباط فوق العاده ای برقرار می کند و تشکیل یک ست زیبا را می دهد.

اول از همه ما در طرح چید قصد داریم تا شما را بیشتر با رنگ طوسی (توسی) و طیف این خانواده ی رنگی آشنا کنیم. اولین نکته در مورد این رنگ این است که نحوه صحیح نگارش آن به کدام صورت توسی یا طوسی درست می باشد؟ هر دو نگارش درست است؛ اما نگارش آن به صورت طوسی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ولی در حال حاضر از واژه توسی که فارسی است استفاده می شود، امروزه واژه ی توسی باید با «ت» نوشته شود و نه «ط». 
شایان ذکر است که این طیف توصیف شده آکروماتیک است. رنگ های آکروماتیک شامل سیاه، سفید و انواع تونالیته های (درجات مختلف تیره و روشن ) خاکستری می شوند. یعنی حاوی رنگدانه های رنگی دیگری نیستند. البته همچنان شرکت های رنگ سازی این رنگ را با لیبل طوسی و یا توسی ارائه می کنند، به همین خاطر در برخی عکس ها رنگ های این طیف در مقاله با نام توسی (طوسی) شرح داده می شود. و همینطور به رنگ خاکستری در زبان انگلیسی Grey و در زبان آمریکایی Gray  گفته می شود.
و سومین نکته، به طور کلی رنگ خاکستری را رنگی خنثی و هم خانواده با رنگ های خنثی دیگر همانند سفید و سیاه در نظر می گیرند. این رنگ زمانی خنثی در نظر گرفته می شود که با ترکیب مساوی از رنگ های قرمز، سبز و آبی ساخته شده باشد. اما این نکته حائز اهمیت است که خاکستری همانند رنگ های دیگر می تواند طیفی گرم و یا سرد داشته باشد و این بستگی به ترکیب شدن و میزان ترکیب رنگی آن دارد. اگر این نسبت های مساوی تغییر کنند و رنگ آبی (رنگ آبی در چرخه ی رنگ یک رنگ سرد است) در خاکستری زیاد باشد طیف خاکستری سرد، و اگر قرمز (از خانواده ی گرم چرخه رنگی محسوب می شود) رنگی گرم حاصل می شود. پس این بدین معنی نیست که همه ی طیف رنگی خاکستری خنثی هستند.

طیف رنگی خاکستری را در پالت رنگی خارجی به حدود 20 عدد تقسیم می کنند. اما در ایران این طیف به حدود 10 رنگ کاهش پیدا می کند.
 

  طیف رنگ خاکستری یا طوسی (توسی) در طراحی داخلی

خاکستری طبیعی: همان رنگی است که در طبیعت دیده می‌شود. مثل رنگ خاک، پرندگان و کوه‌ها…
خاکستری نقره‌ای: به رنگ خاکستری ای که از حاصل سه رنگ آبی، سبز و قرمز تهیه می شود، و میزان مشخصی رنگ سفید به آن اضافه شده باشد. این رنگ بیشتر تناژ روشن دارد به همراه میزانی براقیت و انعکاس، که برای ادوات دکوراسیون و تزئینات بسیار مناسب است.
خاکستری سربی: از ترکیب رنگ قرمز و سبز با میزان بیشتری آبی تشکیل می‌شود. که طیفی شبیه آبی دارد و به رنگ استیل شبیه است.
خاکستری قهوه ای: از ترکیب رنگ سبز و آبی با میزان بیشتری قرمز تشکیل می‌شود. که طیفی شبیه قهوه ای دارد و به عنوان رنگ پایه برای بسیاری از فضاها از جمله اتاق نشیمن فوق العاده است.
ذغالی یا دودی: به رنگ خاکستری که حاصل از سه رنگ آبی، سبز و قرمز تهیه می شود و میزان مشخصی رنگ مشکی که به اضافه می شود. طیف این رنگ بسته به میزان رنگ مشکی که به آن اضافه می شود، به چند درجه تقسیم می شود.
طوسی (توسی) سبز: از ترکیب رنگ قرمز و آبی با میزان بیشتری سبز تشکیل می‌شود. که طیفی شبیه طوسی و سبز دارد و به عنوان رنگ پایه برای بسیاری از فضا ها از جمله اتاق خواب مناسب است.

 

اما از بحث رنگ های خاکستری خارج شویم و به دکوراسیون بپردازیم.

طراحان مدرن با قاطعیت این جملات را که استفاده از رنگ خاکستری در طراحی داخلی نامطلوب است و یا حتی این تصور که این رنگ باعث خستگی و کسل کننده گی اتاق می شود را رد می کنند. در واقع این اصلاً درست نیست زیرا کل راز استفاده از این رنگ در انتخاب صحیح طیف های آن و پالت رنگی کنار آن می باشد. تنها در این صورت است که استفاده از هر رنگی، خانه ما را تبدیل به یک خانه ی زیبا، شیک و باب میل ما می کند‌.
 

  رنگ خاکستری در دکوراسیون

محبوبیت این رنگ یا این طیف رنگی در بین طراحان در درجه اول با تطبیق پذیری و کاربردی بودن آن همراه است. همچنین رنگ خاکستری را در قسمت های مختلف و طیف های رنگی دیگر به صورت یک مجموعه کل ترکیب می کنند. برای مثال؛ خانه خاکستری با طیفی گرم تر می تواند از بهترین انتخاب ها برای کسانی باشد که در مناطقی با اقلیم سرد و روز های بارانی زندگی می کنند. همینطور رنگ خاکستری یا طوسی (توسی) خنثی و یا سرد  برای کسانی که در مناطق گرمسیر با آب و هوای گرم زندگی می کنند عالی است. این اندازه دقت در این پالت رنگی می تواند خانه ای پر ظرافت را برای شما به ارمغان بیاورد.
 

مزایای استفاده از رنگ خاکستری عبارتند از:

 • توانایی طراحی اتاق به هر سبکی. این رنگ در سبک های زیادی کاربرد دارد پس دست شما را برای انتخاب باز می گذارد.
 • اگر رنگ خاکستری به عنوان یک رنگ پایه باشد، می توانید با جایگزین کردن رنگ پارچه و اکسسوری های کوچک تر و…. که به طور چشمگیر اتاق نشیمن را تغییر می دهد، طراحی اتاق را تغییر دهید، در حالی که هزینه ها به حداقل کاهش پیدا می کند.
 • رنگ خاکستری یا طوسی (توسی) رنگی است که جایگاه آن تغییر نمی کند چون رنگی خنثی و پایه است و آلودگی روی آن به سختی قابل مشاهده است. این ویژگی به شدت برای بسیاری از افراد و خانه ها قابل اهمیت است. انتخاب رنگ خاکستری در اتاق نشیمن به آرامش عمیق کمک می کند.
 

قوانین اساسی برای استفاده از رنگ طوسی (توسی) یا خاکستری …

اگر می خواهید اتاقتان حسی آرام را القا کند به دنبال رنگ خاکستری روشن بروید. اما اگر می خواهید اتاقتان درخشش بیشتری داشته باشد می توانید رنگ خاکستری تیره تر را انتخاب کنید. رنگ خاکستری تیره باعث می شود سایر رنگ های به کار رفته در اتاق بیشتر نمایان شوند. وقتی که مناسب ترین طیف رنگ خاکستری را برای دکوراسیون داخلی خود انتخاب کردید حالا نوبت به استفاده از رنگ های مناسب در کنار آن می شود.

برای اینکه استفاده از رنگ طوسی در طراحی داخلی حداکثر مزیت های خود را هنگام استفاده نشان دهد، باید برخی از قوانین را در مورد این رنگ رعایت کنید. این به شما کمک می کند تا یک فضای داخلی واقعاً راحت ایجاد کنید. برای استفاده از این رنگ به عنوان رنگ پایه و مبنا برای اتاق های کوچک، فقط رنگ های روشن آن را انتخاب کنید.

در یک فضای داخلی ساده، زمینه اصلی را با رنگ های دیگر به صورت همزمان استفاده کنید؛ رنگ هایی همانند بژ، هلویی یا استخوانی و شیری.
در اتاق نشیمن کوچک، تا حد امکان رنگ سقف را از رنگ های سبک تر و روشن تر طیف رنگ خاکستری استفاده کنید. و دیوارهای بیرون زده و طاقچه ها تیره تر باشند. این امر به صورت بصری باعث افزایش حجم اتاق می شود. برای اتاق نشیمن بزرگ، می توانید به صورت کاملا جسورانه از یک رنگ از طیف خاکستری را استفاده کنید. تلفیق خاکستری با صدفی و یا ذغالی بسیار هیجان انگیز و چشم گیر برای خانه های بزرگ محسوب می شود. اگر اتاق نشیمن شما باریک و کوچک است، از رنگ های گرم طیف خاکستری استفاده کنید. برای مثال، تناژهای از خاکستری که سبز آن بیشتر باشد خاکستری-سبز یا خاکستری زرد-سبز. تن های روشن و براق آن برای اتاق های نشیمن بزرگ مناسب هستند. مانند، توسی نقره ای، توسی فولادی.
هنگام خرید مبلمان، به خاطر داشته باشید که دقیقاً نباید رنگ آن با دیوارها همرنگ باشد. این مسئله را در نظر داشته باشید زیرا در غیر این صورت وسایل اهمیتشان را در کل محیط به سادگی از دست می دهند. اگر تفاوت رنگ در خرید کابینت، کاناپه، صندلی ها، قفسه و شلف ها در زمینه اصلی فضا ایجاد شود همه اجزا به تفکیک قابل مشاهده تر خواهند بود. البته این در صورتی است که رنگ این وسیله ها ملایم تر از دیوارها باشد. اما یک استثناء برای اتاق های خیلی کوچک وجود دارد؛ در اتاق های کوچک مبلمان هم رنگ با دیوار ها مجاز است. زیرا خطای دید ایجاد می شود و از حجم عمده ی وسایل می کاهد.

استفاده از تزئینات و اکسسوری ها با رنگ روشن برای اتاق نشیمن های با رنگ خاکستری در طراحی داخلی الزامی است. این وسیله ها می توانند شامل مجسمه های کلاسیک، نقاشی ها، پوسترها، گیاهان آپارتمانی و تابلو ها باشند.
 

برای ثبت سفارش و یا دریافت مشاوره تلفنی در حوزه ی طراحی داخلی و دکوراسیون، می توانید در پلتفرم طراحی دکوراسیون و چیدمان داخلی طرح چید از طرح ECO و طرح LUX استفاده کنید، کارشناسان طرح چید با آغوشی باز میزبان شما خواهند بود.

عناصر کانونی روشن در فضای داخلی

اتاق نشیمن مکانی است که خانواده در آن جمع می شوند، و میهمانان در این مکان حضور پیدا می کنند. و این بدان معنی است که این اتاق باید توجه همه را به خود جلب کند و حس و حال خوبی به همه بدهد و همه را خوشحال کند. رنگ های روشن می توانند در این امر به شما کمک کنند، اتاق نشیمن را با انتخاب رنگ های خاکستری زنده کنید. لوازم جانبی یا مبلمان با رنگ های قهوه ای، زرد، قرمز یا سبز می توانند نقش عناصر کانونی را در این خانه ها بازی کنند.
رنگ آبی نیز مناسب است. این رنگ به سردی فضای داخلی می افزاید، که مناسب مکان های تجاری است که افراد علاقه دارند در مکان های عمومی از آرامش استفاده کنند مانند باشگاه ها، شرکت ها در استفاده از کوسن های مبل ها، گلدان ها، لامپ ها، فرش ها به عنوان عناصر “احیا کننده”.
 

  دکوراسیون دیوار به رنگ خاکستری

ابتدا باید در مورد انتخاب و استفاده از رنگ خاکستری یا طوسی (توسی) در طراحی داخلی منزلتان تصمیم بگیرید، که برای آن لازم است سطح روشنایی اتاق را ارزیابی کنید. در یک اتاق نسبتاً روشن، از خاکستری تیره تر استفاده کنید و در یکم اتاق کم نور به لحاظ نور طبیعی و مصنوعی خاکستری روشن استفاده کنید.
هنگام انتخاب رنگ برای کف و سقف، قوانین زیر را اعمال کنید:
 • کف باید از دیوارها تیره تر باشد.
 • سقف ساده تر از کاغذ دیواری نصب شده به دیوار باشد.
 • کف تیره تر از مبلمان باشد.
 • اگر رنگ سقف روشن باشد این تصور را ایجاد می کند که فضای اتاق نشیمن بزرگ است. همینطور که دیوار ها هم هرچقدر روشن تر باشند اتاق به صورت بصری افزایش پیدا می‌کند.
 • یک نکته ظریف وجود دارد؛ در یک سالن طویل و بلند، طراحی دیوار های انتهایی با استفاده از رنگ‌های تیره باعث می‌شود که اتاق نشیمن عریض،گستره و کوتاه به نظر برسد.
 • زمانی که از رنگ خاکستری استفاده می کنید کف اتاق را به نسبت کل اتاق بیش از حد روشن نکنید. در این مورد، احساس بدی به اتاق و خودتان القا می کنید.
 • و همچنین سقف تاریک دیوارها را به هم نزدیک‌ تر می‌کند و باعث ایجاد احساس کوچکی و خفه گی می‌شود.
استفاده از رنگ خاکستری برای رنگ دیوار در سبک‌ها و افراد علاقمند به موارد زیر بسیار مناسب است:
 • علاقمندان به فن آوری و به روز بودن؛
 • علاقمندان به سببک مینیمالیسیم؛
 • علاقمندان به سبک اسکاندیناوی؛
 • علاقمندان به سبک های مدرن؛
 • علاقمندان به انتزاعی گرایی.
از میان رنگ های طوسی ، هنگام انتخاب رنگ اتاق نشیمن طیف های مختلفی از این رنگ وجود دارد که می توانید بسته به نیاز و توضیحات داده شده و سلیقه خود انتخاب کنید. از موارد تزیینی، هنگام تزئین اتاق نشیمن با رنگ خاکستری، مردم اغلب کاغذ دیواری را ترجیح می ‌دهند. تولید کنندگان طیف وسیعی از آن‌ها را ارایه می‌کنند؛ شما می‌توانید یک مورد با بافت ‌های مختلف و طیف های مختلف از این رنگ را انتخاب کنید.
 

  ترکیبی از خاکستری و سفید

این ها دو رنگ تک رنگ مشابه هستند، بنابراین با هم بسیار هماهنگ به نظر می رسند. سایه های خاکستری و سفید به طور فعال در ایجاد فضای داخلی آرت نوو، دکو آرت، و البته کمتر در سبک کلاسیک و نظیر آن استفاده می شود. بسیاری از طراحان رنگ سفید خالص را با سایه های آن جایگزین می کنند رنگ هایی مانند شیری، شیری-کرم و غیره… . در صورت استفاده از متریال های مختلف دیگر به عنوان مثال، کاغذ دیواری یا گچ، ترکیب جالب توجه نیز ایجاد می شود. همه این ها به ایجاد یک فضای داخلی دنج و راحت کمک می کند.
 

  ترکیب خاکستری و قهوه ای

اکثر طراحان چنین اتاق نشیمنی را با سبک روستایی یا روستیک متداول در انگلیس مرتبط می کنند. قهوه ای هماهنگ است با آرامشی که رنگ طوسی (توسی) ایجاد می کند. ارتباط این دو رنگ و طیف این رنگ ها با هم ظریف و نرم به نظر می رسد. علاوه بر این، این ترکیب ذهن را از عناصر دکور منحرف نمی کند. دکوراسیون سالن با استفاده از خاکستری و قهوه ای به چند روش قابل انجام است:
 • مبلمان چوب طبیعی و کاغذ دیواری خاکستری
 • مبلمان شیری به علاوه یک قالیچه یا فرش قهوه ای خاکستری
سطح قهوه ای همانند دیوارها و عناصر خاکستری همانند مبلمان (این حالت ظاهری زیبا، لوکس و فاخر، ایجاد می کند. و افراد و مهمانان را قانع می کند که از فضای که در آن قرار گرفته اند لذت ببرند). تنها به این مسئله توجه داشته باشید تناسبات و هارمونی و زیبایی شناسی را در انتخاب درست از خانواده خاکستری و قهوه ای در نظر بگیرید.
 

  ترکیب خاکستری با صورتی

این ترکیب جدید و ملایم به نظر می رسد، هرگز آزار دهنده نمی شود و به آرامش افراد به خوبی کمک می کند. گذشته از این به خاطر این ترکیب رنگی افراد خانواده مشتاق می شوند وقت خود را بیشتر در اتاق نشیمن با یکدیگر بگذرانند. اگر از صورتی روشن به عنوان کانون اصلی رنگی خود استفاده می کنید، بدانید که مشخصه سبک هایی پیشرفته ای چون سبک لافت است.
 

  ترکیب طوسی (توسی) با سبز

در این حالت فضای داخلی طبیعی است. این به این دلیل است که سبز رنگ طبیعت است. در اینجا می توانید از گیاهان آپارتمانی با برگ های پهن، یک پرده و یا فرش با همان رنگ استفاده کنید. مهم است که به یاد داشته باشید که در رنگ سبز نیازی به استفاده بیش از حد از آن نیست. از بین این طیف رنگی، زیتونی، سبز مالاکیت (مرمرسبز)، رنگ سبز لیمویی و غیره را انتخاب کنید.
 

  ترکیب خاکستری و زرد

یکی از پر طرفدار ترین ترکیب های رنگی با طوسی رنگ زرد است. در چنین ترکیبی بدلیل اینکه رنگ زرد رنگ پر انرژی و شادی آوری است و در عین حال استفاده زیاد از ممکن منجر به عصبانیت و آشفتگی می شود، بهتر است در استفاده از این دو رنگ کنار هم، رنگ طوسی (توسی) رنگ زمینه باشد و رنگ زرد مکمل و جزئی در حد لکه رنگ برای روح بخشیدن و دلنشین کردن بیشتر فضا. برای مثال درتصاویر زیر مبلمان خاکستری رنگ انتخاب شده و کوسن ها و یا مبل تک به رنگ زرد و به صورت محدود استفاده شده است.
 

  ترکیب خاکستری و قرمز

این ترکیب، ترکیبی بسیار جالب دلخواه بسیاری از افراد است؛ مخصوصا طیف قرمز اناری-خاکستری، آلبالوئی-خاکستری و زرشکی-خاکستری. اما باید به خاطر داشته باشید که رنگ قرمز کاملاً تحریک آمیز است و بنابراین نباید به نسبت کل چیدمان از آن زیاد استفاده نمود. در اتاق نشیمن خاکستری اگر پرده، یک یا چند صندلی یا مبل بسته به ابعاد و فضا، به علاوه چند عنصر تزئینی، رنگ قرمز داشته باشند، کافی می باشد.

 

خاکستری و تناژ های آبی و آبی پر رنگ

ترکیب این دو نوع رنگ به اتاق نشیمن آرامش می بخشد. با انتخاب خاکستری به عنوان رنگ دیوار، سعی کنید وسایل و مبلمان را از آبی روشن تری از دیوار انتخاب کنید. همچنین با استفاده از رنگ‌های طلایی و نقره‌ای به عنوان تزئینات کوچک دکوراسیون می توان جلوه ی بصری زیبایی ایجاد کرد. این تزئینات می تواند شامل پرده‌ها و یا کوسن و اکسسوری ها باشد. کسانی که علاقمند به تزئینات طلایی و نقره ای هستند و برایشان این رنگ ها جذابند و در عین حال می خواهند خانه ای سبک و مدرن داشته باشند این ترکیب بسیار مناسب است.
 

  خاکستری با آبی روشن

این ترکیب یا به تنهایی و یا در صورتی استفاده می شود که به نظر می رسد رنگ آبی پر رنگ بسیار اشباع شده است.  وجود رنگ آبی روشن همانند هوای تازه برای اتاق عمل می کند، و اتاق را تازه و مطبوع می کند. بر اساس این دو ترکیب (خاکستری و آبی روشن)، می توانید یک اتاق را به سبک مدیترانه ای طراحی کنید. هنگام استفاده از ترکیب این دو رنگ، دیوارها را به رنگ خاکستری، و مبلمان را به رنگ آبی و یا برعکس آن را انجام دهید. ترکیب رنگ آبی کم رنگ و طوسی (توسی) با اضافه کردن رنگ های صدفی جلوه خوبی به طراحی کلی اتاق می بخشند. در حقیقت این یک طراحی تمام شده از سبک مدیترانه است. اما در این مواقع لازم است نور طبیعی اتاق زیاد باشد و اتاق از نور طبیعی تامین شود.

 

  کاربردی ترین رنگ های طوسی در طراحی داخلی

از خاکستریِ تیره تا نقره ای تن های این رنگ در یک طیف گسترده ای قرار دارند؛ از تقریباً سفید تا تقریباً سیاه. چنین تغییر پذیری به شما امکان می دهد متناسب با سلیقه خود، مناسب ترین گزینه رنگی را انتخاب کنید. رنگ های گرم این طیف، غنی و اتاق نشیمن را اشرافی و اندکی لوکس می کند. اما تن های سرد آن، یادآور فولاد، با فضای داخلی کارخانه مرتبط هستند.
از رنگ های سرد این خانواده باید با دقت زیادی انتخاب کرد، حتی در سبک های شبه صنعتی مانند لافت، تولید کنندگان مشخصات دقیق سبک های فوق را می دانند و اکثر اوقات رنگ های زیر را ارائه می کنند:
 – دودی؛
 – خاکستری؛
 – خاکستری فرانسوی و غیره
از بین تن های سرد، سربی سفید و قلعی محبوب ترین است.
 

  محبوب ترین رنگ برای مبلمان طوسی (توسی)

اگر از فروشگاه مبلمان بازدید می کنید، می توانید مطمئن باشید که چه رنگ هایی تقریباً مورد استقبال عموم قرار می گیرند. معمولاً رنگ هایی که اثاثیه یا لوازم منزل با آن ها بسیار زیبا به نظر می رسد، این رنگهاست؛ مشهورترین آنها خاکستری های فلزی همچنین خاکستری های دودی هستند.
 

  تزئینات و دکورها در اتاق نشیمن خاکستریِ…

بسیاری فراموش می کنند که یکی از مؤلفه های اصلی دکوراسیون داخلی المان هایی هستند که در نگاه اول نامرئی هستند. اما این المان ها هستند که اغلب شخصیت طراحی و خانه ما را تشکیل می دهند. اگر مبلمان و کل سطوح شما رنگی روشن دارد، بنابراین جزئیات دکوراسیون را با رنگ های تیره تر خریداری کنید. پرده های با رنگ خاکستری تیره بسیار شیک به نظر می رسند. سایه های نقره ای لامپ ها، زیبایی داخلی را به شما می بخشند و همینطور کوسن های مبل که توجه را خود به خود جلب می کنند و شما را به سمت خود می کشاند.
 

سبک های مناسب…

طبق گفته اکثر طراحان، رنگ طوسی یا خاکستری در طراحی داخلی مدرن سبک لافت، مینیمالیسم، اسکاندیناوی و همچنین صنعتی مناسب است. این رنگ طوسی (توسی) در طراحی داخلی است که به فاش کردن خصوصیات این سبک ها کمک می کند، در واقع خاکستری باعث تأکید عناصر دیگر می شود و بر جلوه بیشتر تزئینات کمک می کند.
حتی تن هایی از خاکستری را می توان در سبک های کلاسیک استفاده کرد همانند باروک، سلطنتی، کلاسیک. اما اگر می خواهید از آن در این سبک ها استفاده کنید توصیه می شود از سایه های متوسط و کم رنگ آن استفاده کنید، که یک ظاهر یکپارچه با کل طراحی را ارائه دهد. فضای داخلی اتاق نشیمن، که با سایه های طوسی طراحی می شود، بسیار زیبا است و قادر به برآورده کردن نیازهای اکثر افراد است. اما این امر تا حدود زیادی به انتخاب درست سایه های این رنگ مربوط می شود. با انتخاب درست از طیف رنگی خاکستری و در نظر گرفتن سلیقه ی افراد خانواده خود می توانید بهترین طراحی را انجام دهید و از آن بسیار لذت ببرید.

ثبت ديدگاه