دکوراسیون خانه های کوچک تا 50 متر

تغییر دکوراسیون خانه های کوچک تا 50 متر می تواند مانند یک معمای غیر قابل حل به نظر برسد. اما خبر خوش اینست که با ایده های کوچک دکوراسیون فضای خانه شما، تغییرات چشم گیری خواهد کرد.
سعی ما در این مطلب اینست که؛ نکات کاربردی در عین حال آسان برای اجرا در اختیار شما همراهان قرار دهیم. این ایده ها در مدت زمان کوتاه خانه شما را با تغییرات چشمگیری روبرو می کند. علاوه بر این، ایده هایی که با شما به اشتراک می گذاریم جالب و زیبا هستند. ما این ذهنیت را داریم که تزئین فضاهای کوچک نباید ناامید کننده باشد، و همچنین نباید شما را از ایجاد خانه رویایی تان باز دارد.

شما می خواهید تا جایی که ممکن است، از همه ی فضا ها در خانه خود استفاده کنید؛ و صد البته که حق دارید. چون فضای خانه شما باید راحتی و آسایش شما را فراهم کند. اما باید این مسئله را در نظر داشته باشید که نباید در خانه ی خود احساس خفگی ایجاد کنید. همچنین می خواهید خانه ی تان را با وسایل کاربردی و تزئینی پر کنید، اما نباید خواسته های شما باعث هرج و مرج و آشفتگی و یا حتی شلوغی بیش از حد شود. زیرا این بهم ریختگی دقیقا آرامش و آسایش شما را می گیرد و تاثیر منفی روی ساکنان خانه بوجود می آورد.

دقیقا دلیلی که طراحان برای طراحی دکوراسیون خانه های کوچک به آن تاکید می کنند، توجه به ضوابط علمی و خواسته های شما و فراهم کردن همین آرامش و آسایش در زندگی افراد خانه است. که بعد از یک روز خسته کننده و سخت کاری وقتی به خانه برمی گردند در خانه خود احساس آرامش و راحتی کنند.
 
در دکوراسیون خانه های کوچک باید از چیدمان های جمع و جور استفاده کنیم. این که شما در حال خرید یک خانه کوچک هستید و یا اینکه می خواهید خانه کوچک خود را تغییر دهید فرقی نمی کند. این نکات، عکس ها و فضاها نشان می دهد که خلاقیت های همراه با محدودیت چگونه می تواند به پیشرفت های الهام بخش منجر شوند.

طراحی داخلی

اما حال در مورد دیزاین فضا های کوچک خود چگونه عمل کنیم؟! حقیقتا حتی درفضاهای کوچک هم می توان به گونه ای درست و ظریف طراحی و عمل کرد که هم نیازهای ساکنین خانه و هم در عین حال مسئله ی زیبایی خانه لحاظ شود. ما ایده های کاربردی را برای تزئین فضاهای کوچک جمع آوری کرده ایم تا بتوانیم در مقابله با خانه های کوچک به شما کمک کنیم. از این به بعد با برخوردن به فضای کوچک، می توانید از این ایده ها استفاده کنید.
در دکوراسیون خانه های کوچک تا 50 متر در نظر گرفتن چندین مسئله بسیار مهم و ضروری است. اول اینکه باید کاری کنیم تا خانه بزرگ تر به نظر برسد و دومین قدم کم کردن وسایل غیر ضروری است. سومین آن، تهیه کردن وسایلی است که فضای ذخیره کردن وسایل دیگر را در خود داشته باشند و … پس با ما همراه باشید تا راهکار های لازم را در اختیار شما قرار دهیم.
یکی از بهترین راه ها برای دیزاین و تغییر دکوراسیون خانه های کوچک ساده، کردن همه المان ها است. الگو های ظریف، رنگ های روشن، خطوط تمیز و دکور محدود و … در واقع این تکنیک ها می توانند یک خانه را بزرگ تر و مرتب تر جلوه دهند.

با ما همراه باشید و تا جایی که ممکن است این نکات را در خانه خود ایجاد کنید:

کف خانه را شلوغ نکنید…

دلیل اینکه این نکته حائز اهمیت است چندین مسئله می باشد. اول اینکه استفاده نکردن از کف خانه جز در موارد ضروری باعث بزرگ تر و باز دیده شدن بیشتر فضا می شود و دوم اینکه باعث مرتب و تمیز بودن بیشتر خانه می شود‌. اما دلیل سوم که در واقع مهم ترین دلیل است استفاده از بخش های دیگر کم کاربرد خانه مانند دیوارها سقف و… است. این تکنیک کمک می‌کند که ما از همه بخش های خانه تا جایی که ممکن است استفاده کنیم.

المان های شناور مانند قفسه ها، شلف ها، طناب های آویز از سقف و …. را امتحان کنید و همین طور لامپ هایی که می تواند روی زمین قرار بگیرند، را حذف کنید و به جای آن ها از لوستر ها و چراغ های دیواری استفاده کنید.
سعی بر این داشته باشید که از دیوارها بیشتر استفاده کنید، تا کف را از وسایل غیر ضروری پاک کنید. همینطور اگر در عکس بالا مشاهده کنید، لامپ خیلی خلاقانه از سقف آویزان شده و به جای کمد های کنار تخت که بر روی زمین قرار می گیرند مدل های دیواری آن که بسیار هم‌ زیباست استفاده شده است. همین تغییر کوچک به مرتب بودن فضا کمک بسیاری می‌کند.
 

فضای چند منظوره ایجاد کنید…

هنگامی که فضا کم است، تنها گزینه برای تغییر دکوراسیون خانه های کوچک خلاقیت و ایجاد امور چند منظوره است که می تواند مشکل را حل کند. به عنوان مثال، اگر جایی به عنوان دفتر کار و یا میز ناهار خوری ندارید، چند مفهوم را در یک فضا ایجاد کنید.
اگر در خانه به میز ناهار خوری نیاز دارید، اول اینکه ازخرید با ابعاد بزرگ آن صرف نظر کنید. میز های کوچک فقط مخصوص صبحانه نیستند. برای قرار دادن جای آن در خانه فضایی را انتخاب کنید که به سمت آشپزخانه و یا فضای منتهی به آشپزخانه باشد. دلیل بیان این نکته استفاده ی چند منظوره از میز و صندلی تهیه شده است. اگر فضای مناسبی را برای قرار دادن میز انتخاب کنید، این میز هم می تواند میز غذا خوری و هم میز کار شما محسوب شود.

 

به دنبال المان های تاشو بروید…

هوشمندانه و با دقت خرید کنید! در خرید خود سعی کنید وسایلی را انتخاب کنید که قابلیت بسته شدن، جمع شدن و یا تاشو بودن را داشته باشند. میز دیواری نصب شده فضای کمتری را به خود اختصاص می دهد و حتی می توانید قفسه های بالای آن را نیز برای فضای ذخیره سازی بیشتر کنید. همچنین قفسه های کتابی که روی زمین قرار می گیرند را کنار بگذارید و با قفسه های دیواری جایگزین کنید. حتی اگر امکان این را دارید، از صندلی های تاشو استفاده کنید. اگر قرار است صندلی و میز هم مربوط به کار و هم غذا خوردن باشد، در انتخاب صندلی دقت بیشتری کنید. چون ممکن است مجبور باشید ساعات زیادی را پشت آن بنشینید. و صندلی انتخابی نباید شما را خسته کند.

خلاصه اینکه سعی کنید در خریدتان یک تیر و چند نشان کنید.

 

برای دکوراسیون خانه های کوچک بر روشنایی خانه تمرکز کنید…

فضاهای کوچک اغلب به دلیل داشتن پنجره های کوچک ممکن است احساس تاریکی ایجاد کنند. با اضافه کردن منابع نور فراوان در هر اتاق، از آشپزخانه تا اتاق خواب، کمبود نور طبیعی را جبران کنید. سعی کنید اگر امکان تغییر در خانه خود را دارید از پنجره های بزرگ تر استفاده کنید و سایز پنجره ها را تغییر دهید. و برای تامین نور مصنوعی بسته به ارتفاع سقف، یک لوستر زیبا و با ظرافت را از سقف آویزان کنید و فضایی دنج و روشن بوجود بیاورید. برای صرفه جویی در فضای اتاق، روشنایی را که می توان به دیوارها وصل کرد یا از بالا آویزان کرد، را انتخاب کنید.
 

آینه ها دوست شما هستند…

اگر به وفور از نور طبیعی در خانه خود بهره مندید این عالیست و حتما سعی کنید از ویژگی های آن استفاده کنید. نقش آینه ها این است که می توانند به شما کمک کنند تا با بازتاب نور در فضا – از آن میزان نوری که وارد خانه می شود – از چند برابر آن استفاده کنید. آینه ها همچنین می توانند به بزرگ تر شدن فضا کمک کنند و فضا را بازتر جلوه دهند. اگر در فضای خود امکان نصب کردن یک آینه بزرگ روی دیوار را دارید، حتما این کار انجام دهید.
اگر دیواری خالی برای نصب آینه بزرگ ندارید، می توانید آینه ها را بر روی درب کمد دیواری، و یا اینکه اندازه های کوچک تر آن را با اشکال زیبا تنها در بخش هایی از خانه نصب کنید.

 

برای دکوراسیون خانه های کوچک از انتخاب جسورانه نترسید…

داشتن یک فضای کوچک به این معنی نیست که باید همه چیز به رنگ سفید باشد. با وجود خانه ای نقلی و کوچک هنوز هم می توانید رنگ های جسورانه انتخاب کنید و آپارتمان خود را با سلیقه ی واقعی خود دکور کنید. شما می توانید پالت رنگی دلخواه خود را انتخاب کنید، اما حتما نکات زیر را در نظر بگیرید.
دلیل اینکه عنوان می شود در خانه های کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید این است که فضا بزرگتر جلوه داده می شود و همینطور استفاده نکردن از وسایل مات یا رنگ های تیره و یا کمتر استفاده کردن آن این است که این متریال ها می توانند نور زیادی را جذب و یا مسدود کنند.
اگر به رنگ خاصی علاقه مندید، از آن استفاده کنید اما سعی کنید آن رنگ را در کنار رنگ های دیگر و در یک پالت رنگی به گونه ای قرار دهید که به تعادل برسند، که فضا روشن تر به نظر برسد. و یا اینکه در صورت استفاده از رنگ های تیره و مات شما باید نورپردازی دقیق تر و قدرتمند تری داشته باشید.
و همینطور هم رنگ شدن سقف و دیوار می تواند حس صمیمیت را بیشتر کند. اگر از رنگ های تیره در دیوار استفاده می کنید با استفاده از مبلمان روشن تر حس زیبایی بیشتری را ایجاد و لمس کنید.
 

هماهنگی در خرید را رعایت کنید…

در خانه هایی با متراژ کوچک، فقط تعداد معدودی وسیله و المان وجود دارد که می توانید در یک فضا قرار دهید و از آن استفاده کنید و لذت ببرید. بنابراین برای دکوراسیون خانه های کوچک قبل از خرید هر چیز و یا استفاده از هرکدام از وسایل مطمئن شوید که همه آن ها با هم تناسب دارند. با یک پالت رنگی محدود، سبک، همراه با هارمونی و هماهنگ خانه کوچک ۵۰ متری خود را چیدمان کنید. با نگاه کردن به موارد کلی و تمامی وسایل با هم اطمینان حاصل کنید که وسایل واقعاً متعلق به هم هستند و باعث در هم ریختگی فضا نمی شوند.
 

بهینه خرید کنید…

به یاد داشته باشید برای هر تغییری ابتدا باید آن مسئله را پذیرفت. برای تغییر در دکوراسیون خانه های کوچک خود، و در عین حال زیبا سازی و کاربردی بودن آن ابتدا قبول کنید فضای خانه شما کوچک است. با پذیرفتن این مسئله، از خرید وسایل غیر ضروری و غیر کاربردی دوری می کنید. اما حالا پیشنهاد ما به شما؟!
با خرید کردن وسایلی که خودشان دارای فضای ذخیره سازی هستند، از فضای خود نهایت استفاده را ببرید. به عنوان مثال شما برای پنهان کردن پتو یا لباس های فصول بعد، فضای کافی ندارید، اما استفاده از تختی که زیر آن فضای ذخیره سازی و یا کشو دارد مناسب است.
در یک فضای کوچک، بهتر است هر المان وظیفه ای بر عهده بگیرد و وسایل دیگر را در خود جای دهد. یک مبل می تواند به گونه ای انتخاب شود که هم به عنوان مبل و هم به عنوان یک تخت مهمان مورد استفاده باشد. و همچنین مبل هایی که دارای فضای ذخیره سازی هستند. در خانه های کوچک لازم نیست همه چیز را به نمایش بگذارید.
 

برای دکوراسیون خانه های کوچک وسایل را تحت فشار کنار هم قرار ندهید…

هیچ کدام از وسایل را تحت فشار نگذارید و آن ها را طوری کنار هم قرار ندهید، به شکلی که فاصله ای بین وسایل نباشد. و یا مبل ها به دیوار چسبیده باشد. اگر می توانید مبلمان را از دیوار جدا کنید و مطمئن شوید که فضا بین وسایل وجود دارد.
دلیل اینکه باید فضای خالی بین وسایل باشد این است که خانه از حالت کوچک و خفه نشان داده شدن در بیاید. اگر در پشت مبلمان فضایی ایجاد کنید، فضای اتاق را وسیع تر نشان می دهد.
ممکن است مجبور شوید از هر چیزی که به طور روزمره استفاده نمی کنید، مانند میز های جانبی یا صندلی های کم کاربرد را دور بیاندازید و یا آن ها را بفروشید. اما در نهایت این کار به شما کمک می کند تا خانه ای مرتب تر و زیباتر داشته باشید.
 

قالیچه مناسب خود را انتخاب کنید…

مهم نیست چه فرش، قالیچه و گلیم و یا هرچیز دیگری استفاده می کنید. تنها اندازه ی آن مهم است. یک فرش کوچک باعث می شود اتاق به همان اندازه کوچک احساس شود.
برای دکوراسیون خانه های کوچک ، انتخاب یک قالیچه با سایز بزرگ که دارای رنگ متناسب با مبل باشد انتخاب صحیح تری برای دکوراسیون شما می باشد. البته به این نکته توجه کنید که بزرگی قالیچه و یا فرش شما نباید زیاد و بیش از حد باشد و باید انتخاب سایز قالیچه خود را به گونه ای انتخاب کنید که کمی از مبلمان (دو پایه ی جلوی آن) روی فرش یا قالیچه قرار بگیرد و همچنین پشت کاناپه در قسمت عقب (دو پایه ی پشتی) از لبه های قالیچه بیرون زده باشد.
برای درک بهتر اندازه ی مناسب فرش به این مثال توجه کنید: انتخاب یک فرش 24 متری در یک خانه با سالنی به مساحت 24 متر انتخابی کاملا اشتباه است، زیرا سایز بندی فرش و مساحت کلی اتاق یکی می باشد.
اما اگر خانه ی شما کوچک و سالن آن در عین حال کشیده و دراز است چگونه فرشی تهیه کنید بهتر است؟! در خانه هایی که دارای پذیرایی گسترده و دراز می باشند، مبلمان خود را به صورت خطی قرار دهید و فرشی را انتخاب کنید که بتواند طول همه مبلمان ها را به همراه قسمتی اضافی (دوپایه ی جلو و بخش کوچکی از کف مبلمان) را در خود جای دهد.
 

مبلمان مناسب خود را انتخاب کنید…

این را به خاطر داشته باشید. در فضای کوچک نیازی به استفاده از مبلمان و دکوراسیون به اندازه یک ست کامل نیست. سعی کنید در دکوراسیون خانه های کوچک 50 متری از مبلمان های نیم ست استفاده کنید، یا فقط یک دو نفره با یک تک نفره تهیه کنید. یا حتی می توانید از مبلمان معمولی و هنری در مقیاس بزرگ استفاده کنید. از مبلمان های بزرگتر اما کمتر استفاده کنید. این کار خانه شما را بزرگتر نشان می دهد. فقط در این صورت حواستان باشد باید در خانه از وسایل کمتری استفاده کنید.
 

بلندتر جلوه دادن سقف…

کارهای هنری خود را و یا کلکسیونی که به آن علاقه دارید را برای فریب و ایجاد خطای چشم و گسترش بلندتر کردن ارتفاع اتاق، بر روی دیوار نصب کنید. برای یک فضای کوچک ممکن است یک دیوار گالری خیلی شلوغ به نظر برسد، اما در صورت گسترش آن به سقف، می تواند این احساس که فضا بزرگتر است را ایجاد کند. البته تعداد و اندازه وسایل بر روی دیوار گالری را منطقی در نظر بگیرید.
ساده ترین راه برای بلندتر جلوه دادن سقف خانه قرار دادن میله پرده از زیر سقف خانه است. و همچنین پرده های حریر و شفاف این خطا را ایجاد می کنند که فضای کمتری را به خود اختصاص داده اند.
اگر می خواهید از هر نوع کمدی در خانه خود استفاده کنید، کمد را تا سقف ادامه دهید این کار به بلندتر نشان دادن فضا کمک می کند. و همینطور یک کاناپه با یک بالشتک کوتاه این جلوه بصری را ایجاد می کند که ارتفاع دیوار بیشتر است.
 

دیوارها…

دیوارها و کف ها را تا جایی که می توانید سفید و یا روشن کنید، تا فضای شما روشن تر شود. آثار هنری بر روی دیوار سفید جلب توجه می کند، اما در عین حال کمترین خرابی و هر گونه عیبی از خود را هم نشان نمی دهد. به این ترتیب می توانید یک مبلمان رنگی را به کانون اتاق دکوراسیون خانه های کوچک تبدیل کنید.
طراحان استفاده از کاغذ دیواری را در خانه های کوچک مجاز می دانند البته به شرط اینکه از الگو های ساده در رنگ های تك استفاده شوند تا جذابیت و تغییر را ایجاد کنند؛ بدون ایجاد هیچ گونه درهم ریختگی بصری.
 

کنسول تلویزیون و… در دکوراسیون خانه های کوچک

کنسول زیر تلویزیون شما فضای زیادی را اشغال می کند. سعی کنید از کنسول های دیواری استفاده کنید و تلویزیون خود را روی دیوار نصب کنید که فضای کمتری از کف را استفاده کنید. به جای استفاده از یک میز بزرگ در نشیمن، از دو میز کوچک استفاده کنید، تا هم جای کمتری اشغال کند و هم به راحتی قابلیت انتقال به همه جا را داشته باشد.
 

برای ثبت سفارش و یا دریافت مشاوره تلفنی در حوزه ی طراحی داخلی و دکوراسیون، می توانید در پلتفرم طراحی دکوراسیون و چیدمان داخلی طرح چید از طرح ECO و طرح LUX استفاده کنید، کارشناسان طرح چید با آغوشی باز میزبان شما خواهند بود.

 

چند نمونه عکس از دکوراسیون خانه های کوچک تا 50 متر

نمونه اول

دیزاین

نمونه دوم

خانه های کوچک

ثبت ديدگاه