رنگ اتاق کودک – قسمت دوم

قسمت دوم

رنگ سبز در اتاق کودک:

رنگ سبز برای اتاق خواب یکی از طبیعی ترین رنگ ها به شمار می رود که دارای اثرات آرام بخش به خصوص روی کودکان است. تحقیقات نشان داده است رنگ سبز می تواند سرعت خواندن و درک مطلب در کودکان را افزایش دهد. از آن جایی که این رنگ اضطراب را کاهش می دهد, یکی از بهترین رنگ ها برای رنگ اتاق کودک محسوب می شود.

استفاده از رنگ سبز برای طراحی اتاق کودک

 بنفش:

اصولا کودکان عاشق رنگ بنفش هستند و این یک مزیت بسیار بزرگ برای والدین است. بعضی از تحقیقات نشان دهنده این هستند که رنگ بنفش فعالیت مغز را تحریک می‌کند، که این می‌تواند برای مطالعه مفید باشد پس می‌توانید از این رنگ در قسمت مطالعه و میز تحریر استفاده کرد.

استفاده از رنگ بنفش برای طراحی اتاق کودک

 سفید:

خیلی از مادر پدر ها فکر می کنند که انتخاب رنگ سفید برای اتاق خواب کودک بدترین انتخاب است. چرا که خیلی زود کثیف می شود و ظاهری بد پیدا می کند. اما ما می خواهیم به شما بگوییم که رنگ سفید بستری مناسب را برای جلوه گری دیگر رنگ ها در اتاق خواب کودکان پدید می آورد پس با خیال راحت از آن ها استفاده کنید.

استفاده از رنگ سفید

 سیاه:

رنگ سیاه هم یکی دیگر از آن رنگ هایی است که پدر مادر ها سعی می کنند تا کمتر از آن استفاده کنند و البته حق دارند، چرا که معتقد هستند که این رنگ بسیار دلگیر است، اما ما می خواهیم ایده ای را به شما نشان دهیم. اگر نوجوان شما به این رنگ تمایل نشان داد به راحتی از این رنگ در اتاق خواب کودک یا نوجوانتان استفاده کنید. وقتی این رنگ را برای دیوار ها به کار می برید می توانید از استیکرهایی مانند سیاره های منظومه شمسی روی آن استفاده کنید و به کودک عزیزتان دقیقا همان چیزی را نشان دهید که به آن علاقه دارد. رنگ‌های تیره فضای اتاق کودک را دلگیر می‌کنند و شاید آرامش را از او بگیرند و منجر به نا آرامی کودک شود اگر از آن استفاده می کنید، ترکیبش کنید. به طور کل رنگ‌هایی مثل مشکی و سورمه‌ای بهتر است در طراحی اتاق کودک به تنهایی استفاده نشود.

استفاده از رنگ سیاه برای طراحی اتاق کودک مشکی سیاه

استفاده از ترکیب های رنگی مختلف در اتاق کودک

با استفاده از ترکیب چند رنگ که هر یک تعریف، سبک و خصوصیات خاص و متفاوتی دارند هم می توانید به عنوان یک پیشنهاد دیگر در نظر بگیرید. به طور مثال عکس پایین را ببینید، مطمئن هستم وقتی کودک تان با چنین اتاقی روبرو شود چشمانش از خوشحالی برق خواهد زد. هر کدام از عناصر می توانند رنگی خاص داشته باشند که با دیگری متفاوت باشند. هر یک از در های کمد ها می توانند رنگی متفاوت داشته باشند و یا هر کدام از کشو های میز تحریر. شاید بهتر باشد در این رابطه با کودکتان مشورت کنید.

ترکیب های رنگی

 

ثبت ديدگاه