بسیاری از مردم فکر می‌کنند که تغییر در دکوراسیون یعنی تغییر همه جانبه و کلی آن اما این طور نیست!

 کارهای زیادی هست که می‌توانید انجام دهید تا دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید، اگر به هر دلیلی مایل به یک تغییر دکوراسیون کلی نیستید، یا اگر آشپزخانه تان خوب است ، اما به کمی عشق و تغییر در آن نیاز دارید. تا پایان مطلب ما را همراهی کنید تا این ایده‌ها شما را در این تغییرات یاری کند.

1. در یک آشپزخانه ساده و خسته‌کننده یک تغییر بزرگ می تواند یک قالیجه، گلیم یا یک دستباف رنگارنگ باشد که آن را در کف بیندازید.

2. در این آشپزخانه سیاه و سفید کلاسیک ، بافت و الگوی آن صندلی حصیری یک تفاوت‌ رنگ و بافت ایجاد می کند، خودتان را مسئول ماموریت خرید برخی از لوازم قدیمی قرار دهید و آنها را را دنبال کنید . اضافه کردن چیزی قدیمی (همانند این میز) به آشپزخانه تفاوت‌های بزرگی ایجاد می‌کند.

3. دستگیره کابینت خود را تغییر دهید. تعداد ورودی‌ها و خروجی‌ها را بشمارید (تعداد سوراخ ها و پیچ ها را) و یک دستگیره جدید و جالب پیدا کنید. حتی می توانید از دستگیره های متفاوت به لحاظ طرح یا رنگ برخوردار شوید.

 

4. سطح آشپزخانه خود را خلوت کنید. و با اضافه کردن آثار هنری، صندلی‌های شیک و حتی پرده‌های بلند تا کف تغییر ایجاد کنید.

نکته : برای اضافه کردن درام ( جنبه های خاص هنر ) به آشپزخانه تان، پانل‌های پرده‌ای به بلندی از  سقف تا کف آویزان کنید حتی از دیوارهایی که پشت آن پنجره وجود ندارد. جزئیات اضافه کنید (مانند حاشیه سیاه روی پرده‌ها، کابینت‌ها، و کارهای هنری همانند آن قاب سیاه که تکرار حاشیه ی سیاه ست) در واقع کمی زرق و برق به آشپزخانه اضافه کنید.  

5. به دنبال یک رنگ جسورانه باشید. سبز فیروزه‌ای سبز آکوآ، صورتی روشن و یا آبی دریایی عمیق (مجموعه ای رنگ های آبی) و یک چیز کاملا ً غیرمنتظره را امتحان کنید.

6. در آشپزخانه راه‌ هایی عالی برای اضافه کردن لامپ وجود دارد اضافه کردن یک لوستر شاید یک ویژگی کوچک باشد اما تغییر زیبایی ایجاد میکند، در اینجا با اضافه کردن یک چراغ رومیزی قدیمی یک کانون توجه و یک تغییر زیبا ایجاد شده است. 

7. ممکن است اگر تعدادی ظرف جدید و یا ظروف شیشه‌ای را برای انتخاب و انتقال مواد غذایی مثل لوبیا، برنج، ماکارونی، حبوبات، میوه خشک‌شده، آجیل و غیره بخرید. این سازمان دهی و چینش رنگ ها کنار هم به شما احساس آرامش و هیجان از رنگ های مختلف بدهد.

8. یک یا دو قفسه از ظروف مورد استفاده خود را روی دیوار خالی، بگذارید. این مسئله فضای کابینت را آزاد می‌کند و آشپزخانه شما را بیشتر شبیه یک آشپزخانه کاری واقعی می‌سازد.

9. اگر دنبال یک تغییر بزرگ و پر هزینه تر هستید، هود خود را ارتقا دهید. هود نقطه کانونی این آشپزخانه است. این تغییر ما به ازای تغییرات کوچکتر است که شما نمی‌توانید انجام دهید .و البته سعی کنید چند تغییر کوچک را با هم انجام دهید زیرا ممکن است باعث شود که شما دوباره آشپزخانه تان را دوست داشته باشید.

10. درها را سیاه کنید. برای یک تحول فوری، از رنگ های سفید صرف ‌نظر کنید. اگر امکان رنگ سیاه را ندارید یک رنگ دیگر را امتحان کنید.

و یا اینکه پنجره‌های خود را سیاه کنید. برای جلوگیری از یک نگاه بسیار سنگین و تیره گی زیاد و یکنواخت, شما می‌توانید رنگ و قالب کلی را سفید نگه دارید و فقط پنجره‌ها را رنگ کنید.

11. سیستم روشنایی خود را افزایش دهید! برای چند ساعت یک برق‌کار استخدام کنید. و از یک لوستر با سبک مدرن یا کلاسیک استفاده کنید، یک لوستر با یک سبک خاص می‌تواند باعث تبدیل یک اتاق به اتاقی دیگر شود.

12. بالشت ‌های رنگی یا الگو دار را به صندلی‌های خود اضافه کنید. اشیا زیبا را در قفسه‌های باز بگذارید .
نکته: به آشپزخانه تان به شکلی که به اتاق نشیمن فکر می‌کنید فکر کنید . چگونه می‌توانید پارچه، لوازم جانبی و آثار هنری را به آن اضافه کنید؟

13. کاشی بین کابینت (backplash): افزودن کاشی بهترین راه برای افزودن شخصیت به یک آشپزخانه است. و مهمتر از همه یک تغییر بسیار چشم گیر است.

14. کاشی پشت جزیره، اگر شما یک جزیره یا شبه‌جزیره دارید می توانید یک تغییر بزرگ با تغییر کاشی یا  نصب کاشی یا حتی تغییر رنگ آن ایجاد کنید.

15. می‌توانید کف چوبی خود را رنگ کنید. یا با یک الگو آن را طراحی کنید, این یک روش مطمئن برای اضافه کردن علاقه به فضای خسته‌کننده آشپزخانه است.

و اگر در حال برنامه‌ریزی برای تغییر هستید و می‌خواهید پس از آن کاشی کاری کنید ، نقاشی گرافیکی روی کف تاثیر زیادی بر روی کم‌تر کردن هزینه ها دارد.