آشپزخانه اغلب به عنوان قلب خانه در نظر گرفته می‌شود. از آنجا که ما زمان زیادی را در آنجا خواهیم گذراند, باید به این فکر کنیم که چگونه فضا را جذاب و منحصر به فرد کنیم. با اینکه تمام آشپزخانه‌ها از ملزومات اساسی و مشترک ساخته شده‌اند, اما راه‌های زیادی برای ترکیب کردن و شکل دادن به روش‌های هوشمندانه و خلاقانه برای ایجاد آن وجود دارد. اینکه چگونه می‌خواهید از ابتدا شروع کنید, نوسازی کنید و یا فقط به دنبال تغییراتی در چند بخش باشید, به دنبال نکات کلیدی برای ایجاد یک آشپزخانه منحصر به فرد و غیر منتظره باشید که بتوانید به راحتی در آن آشپزی کنید.

 

اضافه کردن رنگ با صندلی‌های روشن در آشپزخانه به شما حس خوبی می دهد که به صورت دوره ای قابل تغییر؛ شکل درخشان نارنجی در این آشپزخانه و انتقال انرژی که می دهد و یا استفاده از هر رنگ دیگری که می تواند فضای شما را متفاوت و سرشار از تغییر کند.

 

یا یک مدل صندلی مشابه در رنگ های مختلف را برای یک رویکرد انرژی زا  و مطابق با رنگ دلخواه هر عضو خانواده ترکیب و مطابقت دهید.

 

انواع رنگ چوب را مخلوط کنید. به اندازه کافی سخت است که یک نوع چوب را انتخاب کنید، پس چرا چندین چوب را هماهنگ نکنیم؟ این مخلوط منجر به یک زیبایی‌شناسی طبیعی می‌شود که هم ساده و هم غیر عادی است؛ و به این شکل می توانیم یک  فضای مدرن را کامل کنیم.

 

سبک‌های مختلف را ترکیب کنید. آشپزخانه ممکن است فضای عملی و برای کار باشد، اما این بدین معنا نیست که با آن نمی‌توان با روش‌های طراحی مشابه اتاق نشیمن یا اتاق‌خواب رفتار شود. ترکیب یک میز و صندلی مدرن با قالیچه جنوب غربی و کابینت روستایی، احساسی را ایجاد می‌کند که هم متنوع و هم پیچیده است.

 

صحنه را با رنگی پررنگ به تعادل نزدیک کنید. در این آشپزخانه فیروزه ای، فضا در این پس زمینه سفید گم نمی شود.

 

این یک مثال دیگر از یک آشپزخانه قرمز است. و براق بودن چوب آن این آشپزخانه را جذاب‌تر می‌کند.

 

صحنه را با چند رنگ بزرگ نمایش دهید. به جای انتخاب فقط یک رنگ یکنواخت , آن را با چندین رنگ ترکیب کنید. وقتی انتخاب رنگ آشپزخانه دارای شجاعت است, نیاز کمی به لوازم جانبی اضافی وجود دارد.

 

از گوشه کشوها استفاده کنید. مهمانان خود را تحت‌تاثیر قرار داده و از طریق نصب کشوهای گوشه به طور موثر از فضا استفاده کنید. و دردسر از دست دادن اقلام در پشت وسیله ها را از بین ببرید.

 

خلاقانه ی خلاقانه با آشپزخانه تان رفتار کنید زیرا در هر اتاق از خانه تان می توانید از لوازم تزئینی استفاده کنید و از آن لذت ببرید.

 

با دکوراسیون خود خلاقیت ایجاد کنید به جای درب های کابینت سنتی، درب کشویی را در نظر بگیرید؛ شما می توانید به جای اینکه تک تک درب های آن را باز کنید تا وسیله ای را که می خواهید بیابید آن را به صورت کلی حرکت دهید، برای اینکه درب کابینت خود را جالب تر کنید، یک پانل تزئینی را انتخاب کنید که به عنوان آثار هنری زیبایی در آشپزخانه خود را دو برابر کنید.

 

یا با انتخاب یک سبک غیر معمول مثل این درهای خلاقانه زیبایی ایجاد کنید.

 

هود را به نقطه کانونی تبدیل کنید. اغلب  انتخاب هود به همان شکل مرسوم بازار می باشد، بنابراین با انتخاب یکی از شکل های غیر معمول آن یک عنصر طراحی خاص برای آشپزخانه اضافه کنید.

 

جزیره‌ ها را در سطوح مختلف نصب کنید. نه تنها این کار باعث افزایش دید بصری آشپزخانه شما می شود, بلکه با ایجاد سطوح مختلف سطح هایی برای خوردن غذا و آماده‌سازی غذا, و افزایش عملکرد خود ایجاد می کنید.

 

از وسایل نورپردازی(لوستر) غیر معمول استفاده کنید. این لوستر به نظر می رسد مثل یک صفحه نمایش شیشه ایست  که در هوا قرار دارد.

 

یک کتابخانه برای جزیره خود نصب کنید. جزیره خود را شیک و شیک تر کنید چون با  قفسه های که برای ضمیمه و نمایش ضروریات آشپزخانه و خرت و پرت‌هایی که دارید هم کاربردی هم زیباست.

 

با لوازم آشپزخانه خود تفاوت ایجاد کنید. این طیف از فیروزه‌ای در این آشپزخانه هر انسانی را شیفته و احساس قدیمی بودن انتقال می دهد.

 

یک شکل جالب و جدید برای جزیره تان در نظر بگیرید. اغلب جزایر مربعی یا مستطیلی هستند، اما یک شکل غیر معمول آن را بیشتر جذاب می‌کند و ممکن است با توجه به سطح و پلان آشپزخانه شما حتی فضای مفیدتری را برای شما فراهم کند.

 

یا همانند عکس یک جزیره کاملا ً غیر معمول را انتخاب کنید به نظر می رسه که این جزیره آشپزخانه در ساحل قرار دارد.