شاید یک خانه کوچک مطلوب بسیاری افراد باشد، اما یک آشپزخانه کوچک در اغلب موارد مطلوب نخواهد بود. با این وجود، همه ی سازندگان دوست دارند، برای شهروندان و صاحبان خانه های کوچک، حداقل قلب خانه را عالی طراحی کنند، و از سانت به سانت فضا حداکثر استفاده را ببرند، اما گاهی امکان این مسئله وجود ندارد و علیرغم تلاش های طراحان این مسئله ممکن نمی شود. ما برای کمتر کردن این مشکل در این متن به شما راهکارهایی را پیشنهاد میکنیم تا با آن بتوانید در آشپزخانه از وسایل ضروری تر و در عین حال کاربردی تر استفاده کنید. پس تا پایان متن ما را همراهی کنید تا این نکات را در اختیارتان قرر دهیم:

 

استفاده از تخته کار و سبد چرخ دار:

یک تخته کار کوچک چرخ دار تهیه کنید. وقتی به آن نیاز دارید آن را بیرون بکشید، و  وقتی به فضای بیشتری نیاز دارید آن را به طرف دیگر ببرید یا آن را جابجا کنید.

سعی کنید از دیوارها استفاده کنید:

هنگامی که کابینت پر شده است، از کجا می توان استفاده کرد؟ در واقع فضای خالی همانند یک کالای گرانبها می شود، دیوارها جزئی از فضای خالی شماست. به جای ذخیره وسایل در منطقه کار خود، از قلاب و قفسه استفاده کنید تا آنها را آویزان کنید.

 

برای مثال از ست چاقوی مگنت دار دیواری استفاده کنید. از سوی دیگر، یک قفسه چاقوی آویز، ابزارهای شما را در دسترس قرار می دهد، و از راه دور  هم دیده می شود.

قفسه گلدان:

 در آشپزخانه های کوچک اگر از روی دیوار و یا سقف آویزان باشد بهتر است، این راه حل ها صرفه جویی در فضا برای همه انواع وسایل آشپزخانه هستند.

 

جزیره:
اگر اشپزخانه فضای کافی برای یک جزیره را دارد، آن را تهیه کنید.  جزیره نه تنها فضای کاریه مورد نیاز را فراهم می کند، بلکه می تواند به عنوان مکانی برای غذا خوردن استفاده شود، اگر شما تنها یک مورد کاربردی می توانید اضافه کنید، باید آن کار جزیره باشد.

جزئیات طراحی را بررسی کنید:

اگر آشپزخانه شما به اندازه کافی برای یک جزیره فضا ندارد، صفحه کابینت خود را بازبینی کنید، با یک پیش آمدگی می توانید جزیره ایجاد کنید.

 

برای سینک هایی که یک سمت آن فضای کوچک دارند. این یک راه حل است که می توانند از راهی برای جای دادن گلدان های بزرگ و ظروف روی صفحه کابینت استفاده کنند. تا فضای کمتری از کابینت خود را بگیرند.

محاصره گوشه ها
این فضای قابل استفاده اغلب به هدر می رود. گذشته از یک راه حل، تنبلی استفاده از این فضا را از بین میبرد و قفسه های مانند این وسایل را در دسترس قرار می دهد، بسیاری راه های دیگر برای استفاده از این فضا ها وجود دارد.

بر خلاف آن دسته از کشوها که شما باید آنها را باز کنید، آن را بیرون بکشید و برای پیدا کردن آنچه که هست نگاه بیندازید، به نوبه خود، این مدل از کشوها راحت تر وسایل را در دسترس قرار می دهند.

این کشوهای ساخته شده چند سانتی وسایل زیادی را که قبلا استفاده نشده است را ذخیره می کند.

یک فضای استفاده نشده گوشه ای است که به خوبی شناخته شده است و مورد استفاده قرار بگیرد.

مانند قرار دادن این اجاق گاز در این کنج علاوه بر این، یک قفسه ساخته شده در حد فاصل بین گاز و هود می تواند وسایل مورد نیاز پخت و پز را که ممکن است در قفسه ها یاروی کابینت قرار گیرد را نگه دارد.

انتخاب لوازم ضروری کوچک:

اگر به طور منظم برای یک جمعیت پخت و پز نداشته باشید، یک ماشین ظرفشویی کوچک یا اجاق گاز کوچک ممکن است برای شما مناسبتر باشد.

فضای فراموش شده را پیدا کنید
هر آشپزخانه ای ممکن است یک فضای فراموش شده داشته باشد، شاید شما با خود بگویید من از  همه ی فضاها بهره مند شده ام، اما اگر به همه ی فضاها دقت کنید ممکن است نقاط بدون استفاده را بیابید همانند عکس، علاوه بر گوشه ها، با دقت کردن ممکن است فضاهای دیگری را برای ذخیره سازی بیابید، در اینجا یک فر کوچک برای گرم کردن ایجاد شده و یک فضای خالی دیگر در کنار این جزیره برای ایجاد کتابخانه پیدا شده است.

 

و شما می توانید یک قفسه کوچک را در کمترین فضای ممکن ایجاد کنید و از آن برای ذخیره چیزهای کوچک استفاده کنید.

و در آخر این قفسه ی هوشمندانه ی طراحی شده ی ادویه که استفاده از حداقل فضا در این قسمت را نشان می دهد.

طراحی حرفه ای برای به حداکثر رساندن هر سانت از آشپزخانه خود را به بهترین طراحان بسپارید.