نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران

با ما همراه باشید تا بیشتر با نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران آشنا شود.

در این مقاله سعی داریم در مورد نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  اطلاعات جامع و کاملی را برای شما ارائه دهیم. امروزه طراحان داخلی با نوسازی و بازسازی بخش های مختلف ساختمان که به مرور دچار فرسودگی شده اند و کارایی مناسبی را ندارند اقدام به مرمت سازی ساختمان با توجه به متراژ در اختیار داشته کرده اند و توانسته اند یک محیط زیبا و جذابی را ایجاد نمایند.

بازسازی ساختمان چیست؟

مراحل بازسازی و یا تعمیرات ساختمان به چند دسته تقسیم بندی می شود؟

مراحل نوسازی و بازسازی ساختمان را به طور کامل نام ببرید؟

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام به چه صورت انجام می گیرد؟

بازسازی و نوسازی سقف و ستون های موجود در ساختمان به چه صورت انجام می شود؟

بررسی و ارزیابی سقف های کاذب در ساختمان برچه مبنای صورت می گیرد؟

آیا تعویض تجهیزات بازسازی ساختمان امری ضروری است؟

آیا تعویض درب و پنجره های بخش های داخلی ساختمان در بازسازی و نوسازی ساختمان موثراست؟

در نوسازی ساختمان با تعویض کابینت های آشپزخانه می توانیم یک فضای مدرنیته را ایجاد نمایم؟

از چه کابینت های برای بازسازی ساختمان استفاده می نمایند؟

آیا با تعویض شیرآلات می توانیم به بازسازی ساختمان کمک کنیم؟

چه عواملی در تعویض شیرآلات آشپزخانه تاثیرگذار است؟

یکی از عوامل مهم در بازسازی ساختمان ( تفکیک و زون بندی) را نام ببرید؟

طراحان داخلی برای نوسازی ساختمان از چند زون بندی استفاده می نمایند نام ببرید ؟

عوامل تاثیرگذار در هزینه ی نوسازی و بازسازی ساختمان را نام ببرید؟

نکات مهم در نوسازی و بازسازی ساختمان را بیان کنید؟

طراح داخلی کیست و از چه نکاتی در زمان طراحی ساختمان باید پیروی نماید؟

تفاوت بازسازی داخلی ساختمان را با نمای بیرونی ساختمان توضیح دهید؟

در زمان مرمت سازی ساختمان های فرسوده باید به چه نکاتی توجه نمایم؟

طراحان داخلی باید از چه نکاتی در بازسازی ساختمان پیروی نمایند تا یک طراحی موفقیت آمیزی داشته باشند؟

مراحل اولیه در زمان نوسازی و بازسازی ساختمان را نام ببرید؟

 

بازسازی

بازسازی

بازسازی

بازسازی ساختمان به معنی مرمت سازی ساختمان است و یا به عبارت دیگر یک شخص متخصص و ماهر و یا اینکه گروهی از پیمانکاران ساختمانی که بتوانند با انجام این نوسازی دوام و ماندگاری ساختمان را بالا ببرند را بازسازی و نوسازی ساختمان می گویند.

در بازسازی و نوسازی ساختمان طراحان داخلی با انجام فعالیت های مناسب و کارآمد می توانند ماندگاری بخش های فرسوده را بیشتر نمایند و قسمت های که نیاز به تعمیر دارد را مجدداً بازسازی نمایند.

نوسازی در یک ساختمان به معنای نو کردن است که پیمانکاران با انجام آن ساختمان های قدیمی را به یک ساختمان جدید که با طراحی مدرن بازسازی شده است تبدیل می نمایند. طراحان داخلی در زمان نوسازی ساختمان بخش های داخلی ساختمان که نیاز به ترمیم دارد را انجام می دهند نظیر:

1) نصب کاغذ دیواری مناسب با توجه به مکان مورد نظر 2) ایجاد سقف کاذب با نورپردازی زیبا از عواملی هستند که جزء نوسازی ساختمان به حساب می آیند. یکی از دلایلی که سبب شده امروزه مالکان از بازسازی و نوسازی ساختمان استفاده نمایند حس خستگی از فضای تکراری ساختمان و همچنین تغییرات سلیقه ی افراد به مرور زمان است.

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

برای انجام بازسازی و یا تعمیرات کلی در ساختمان طراحان داخلی ابتدا به قدمت ساختمان توجه می کنند زیرا این نکته از مهمترین عوامل در طراحی داخلی ساختمان به حساب می آید. علاوه براین طراحان داخلی به نکات زیر برای انجام تعمیرات توجه زیادی می کنند که شامل :

1) میزان خرابی و فرسودگی ساختمان 2) استحکام و مقاومت ساختمان 3) ظاهر ساختمان 4) نم داشتن ملک 4) عایق کاری ساختمان 5) سالم بودن لوله های ساختمان از مواردی هستند که برای انجام اقدامات اولیه الزامی است و باید به تمامی این موارد توجه نمایند تا بتوانند بهترین و مناسب ترین بازسازی ساختمان را برای مشتریان خود انجام دهند.

در مجموع نوسازی و بازسازی ساختمان به دو دسته ی اصلی دسته بندی می شود که عبارتند از:

–   بازسازی و همچنین ترمیم قسمت های اصلی و مهم ساختمان که در مقاومت و مستحکم بودن ساختمان تاثیربسزایی دارد.

–   ترمیم و همچنین بازسازی بخش های قابل مشاهده به منظور زیبایی و نوسازی مجدد تجهیزات ساختمان است.

طراحان داخلی با توجه به این دو اصل مهم در ساختمان می توانند اقدام به بازسازی ساختمان نمایند.

مراحل نوسازی و بازسازی ساختمان

مراحل نوسازی و بازسازی ساختمان

مراحل نوسازی و بازسازی ساختمان

ساختمان های که قدمت طولانی دارند و به مرور زمان دچار فرسودگی شده اند بازسازی و مرمت ساختمان امری بسیار ضروری و مهم است که باید به آن توجه کنند زیرا ارتباط مستقیم در وضعیت جسمی و روحی و روانی افراد آن ساختمان دارد.

بازسازی و تعمیرات اصلی ساختمان بیشتر مرتبط به دیوارهای ساختمان است که دچار نم زدگی شده اند و یا اینکه به تدریج در اثر نشست زمین سبب بروز ترک های بزرگی بر روی دیوارها شده است که در این صورت اولین اقدامی که می توانیم انجام دهیم تعمیرات و ترمیم مجدد دیوارها است.

دیوار حائل

بهتر است بدانید که دیوارهای اصلی که به عنوان دیوار حائل به حساب می آیند را معماران ساختمانی به هیچ عنوان اقدام به تخریب آن نمی نمایند و دلیل این امر وجود ستون های اصلی ساختمان است که وظیفه ی برپا نگه داشتن ساختمان میشوند و برای آنها دیوارها بنا شده اند و یا به عبارتی دیگر وزن سازه ی ساختمان را متحمل می شوند.

معماران ساختمانی دیوارهای حائل را تا به مرحله ی آخر رسیدن رو برداری می نمایند به عبارتی باید تا حدی سطح دیوار را بکنند که به مرحله ی آجر برسند

و سپس از مرحله ی نخست دیوارهای تخریب شده را شاقول بندی ( وسیله ی در بنایی است که به منظور تراز کردن دیوار که به صورت قطعه ی فلزی مخروطی شکل است به در بخش پایانی ریسمان بنایی بسته می شود) متناسب با گچ و یا اینکه خاک می نمایند.

بعد از این مرحله که گچ و یا خاک به طور کامل خشک شد سپس اقدام به مرحله ی سفیدکاری می نمایند تا از این طریق یک دیوار کاملاً تمیز و همچنین نو را در ساختمان ایجاد نمایند.

بطور کلی دیوارهای موجود در ساختمان به علت اینکه تخریب نشده اند و مجدداً بازسازی و ترمیم می گردند این علت سبب شده در زمان گچ کاری برروی دیوار این کار با دفتر تمام انجام گیرد.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

یکی از مهم ترین و اصلی ترین تعمیراتی که معماران و طراحان داخلی ساختمان به آن بسیار توجه می نمایند به محل قرارگیری مناسب سرویس بهداشتی و حمام است. بعد از اینکه معماران ساختمانی اقدام به مرحله ی ترمیم و یا بازسازی دیوارهای اصلی ساختمانی کردند حالا نوبت تعمیرات بخش سرویس ها می رسد.

بهتر است بدانید یکی از دلایلی که سبب ایجاد نم در ساختمان می شود براثر از بین رفتن به تدریج عایق بندی حمام و سرویس های بهداشتی است که باعث بروز این مشکل می شود.

هر چه ساختمان فرسوده تر شود این امر سبب بروز از بین رفتن عایق رطوبتی می شود که در سرویس ها بکار برده شده است و در نهایت منجر به عبور رطوبت از خود می گردد که شما می توانید نم زدن دیوار را مشاهده نماید.

معماران ساختمانی به منظور رفع این فرسودگی در لوله ها و همچنین تغییر جابجایی احتمالی که در بخش سرویس های بهداشتی و همچنین حمام ایجاد شده است در ابتدا باید اقدام به کندن کف حمام و یا سرویس ها نماید و مجدداً از عایق بندی ایزوگامی برای مرمت لوله ها استفاده کنید.

برای اطمینان بیشتر از انجام عایق کاری این کار را به صورت چند لایه برای کف و لوله ها انجام می دهند.

معماران و طراحان داخلی برای اطمینان بیشتر از انجام عایق کاری این کار را به صورت چند لایه برای کف و لوله ها انجام می دهند. ( بهتر است به این نکته توجه کنید که عایق کاری ایزوگام فقط مخصوص سرویس بهداشتی و یا حمام نیست بلکه معماران ساختمانی در تمامی کف ساختمان از آنها استفاده می نمایند.) معماران ساختمانی تمامی بخش های نظیر:

1) کف آشپزخانه 2) کف پشت بام 3) تراس و یا هر مکان دیگری که در ارتباط مستقیم با رطوبت است را عایق کاری ایزوگام می نمایند زیرا با انجام این کار این مکان ها نسبت به رطوبت بخش پایینی ساختمان ایزوله می شوند و علاوه بر این به طول عمر ساختمان هم نیز کمک بسزایی می نمایند. معماران ساختمانی با انجام نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  تمامی موارد ذکر شده را در ساختمان لحاظ می نمایند.

بازسازی و نوسازی سقف و همچنین ستون ها

بازسازی و نوسازی سقف و همچنین ستون ها

بازسازی و نوسازی سقف و همچنین ستون ها

یکی دیگر از مراحلی که معماران ساختمانی اقدام به نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  می نمایند بررسی و ارزیابی سقف ها و همچنین ستون ها نسبت به چک کردن است.

در این صورت اگر ستون های فلزی نیاز به مقاوم سازی دارند باید به سقف اتاق ها توجه کنید که ترک های ریز نمایان شده به مرور زمان بیشتر نشوند بعد از اینکه معماران ساختمانی مستحکم و مقاومت سازی ساختمان را به طور کامل انجام دادند می توانند مجدداً سقف و ستونها ی ساختمان را گچ کاری نمایند که این مرحله را با استفاده ابزارهای سقفی انجام می دهند.

یکی از این ابزارهای مهم در انجام گچ کاری ساختمان که معماران ساختمانی از آن استفاده می نمایند شامل : 1) ابزار رومی 2) ابزار ورساچ است که امروزه بیشتر طراحان از این ابزار کاربردی بسیار استفاده می نمایند.

گچ کاری ساختمان بیشتر برمبنای سلیقه و ایده ی سازنده ی ملک صورت می گیرد. بطور کلی طراحان داخلی گچ کاری ساختمان را در برگرفته از طرح های ساده طبیعت انجام داده اند تا استفاده از طرح های پیچیده که توسط معماران ساختمانی این مراحل انجام می شود یک طرح و ایده ی خلاقانه ی را ایجاد نمایند.

اسفاده از ابزارهای قاشقی

بهتر است بدانید که برای ایجاد طرح و اشکال مختلف بر روی ستون های ساختمان از ابزارهای قاشقی استفاده می نمایند که این ابزارها در چهار سمت ستونهای مرکزی و یا در دو سمت ستون های کناری دیوار قرار دارد که توسط ابزار قاشقی ایجاد می شود و این امر سبب شده نبش ستون ها از حالت تیزی و یا شکنندگی بیرون بیاید و یک طرح زیبایی را بر روی ستون ها ایجاد کنند.

ابزارهای قاشقی که برای ایجاد اشکال مختلف در بخش ستون های دیوار بکار برده می شود مانند ابزارهای سقفی که معماران ساختمانی در اختیار دارند دارای طرح های گوناگونی است که بر مبنای نظر و ایده ی مالکین ساختمان اجرایی می شود.

این سری از ابزارها در بازسازی و نوسازی ساختمان ها تاثیر زیادی دارند و سبب ایجاد یک فضای کاملاً زیبا و جذابی در محیط ساختمان می شوند.

ارزیابی سقف و ستون های ساختمان

ارزیابی سقف و ستون های ساختمان

ارزیابی سقف و ستون های ساختمان

یکی دیگر از شیوه های که به نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  کمک بسزایی می نماید بکارگیری از سقف های کاذب است که به منظور اضافه کردن به زیبایی و از همه اساسی تر اضافه کردن به بخش سقفی ساختمان است به این صورت که ارتفاع ساختمان را از کف تا بخش سقف بررسی کرده و سپس به فاصله ی حدود چند سانتی متر مانده به سقف معماران ساختمانی از سقف های کناف شده و یا همان سقف های کاذب برای زیبایی بیشتر ساختمان استفاده می نمایند تا از این طریق رضایت مالکان ساختمانی را جلب نمایند.

یکی از مزیت های که طراحان داخلی برای ایجاد سقف های کاذب در نظر میگیرند اختصاص به استفاده از یک نورپردازی زیبا است و علاوه بر این شما با ایجاد این نور و روشنایی دیگر محدودیتی برای محیط داخلی خود ندارید.

معماران ساختمانی با ایجاد سقف های کاذب برای ایجاد 1) تاسیسات برقی و 2) عبور سیم ها 3) عبور لوله های آب استفاده می نمایند که یکی دیگر از مزیت های سقف کاذب محسوب می شود زیرا از بهم ریختگی ظاهری در ساختمان هم جلوگیری شده است و از این طریق تمامی موارد ضروری ساختمان در صورتی که نیاز به تعمیر داشته باشد در دسترس بوده است.

در صورت بروز هرگونه مشکل و یا ایراد در ساختمان

در صورت بروز هرگونه مشکل و یا ایراد در ساختمان که نیاز مبرم به تغییرات و یا تعمیرات تاسیساتی داشته باشد به آسانی معماران ساختمانی سقف کاذب را برداشته و از این طریق اقدام به بازسازی و یا نوسازی مجدد می نمایند.

همانطور که توضیح دادیم سقف های کاذب در ابعاد و اشکال مختلف طراحی و نصب می شوند که معمولاً اندازه های این تایل های که برای سقف کاذب بکار برده می شود در سایز ( 40×40) است که این اندازه برمبنای نظر صاحبان ساختمان و همچنین محلی که قرار است مورد مرمت سازی قرار بگیرد قابلیت تغییرات را دارا است.

بهتر است بدانید که سقف های کاذب را به هیچ عنوان نمی توان گچ کاری کرد زیرا خود این سقف ها ظرافت های خاص خود را دارند اما به دلیل 1) زیبایی 2) راحتی 3) سرعت بخشی که نسبت به بازسازی و تعمیرات سقفی انجام می شود ارجحیت دارد

علاوه بر این محیط های که کارآمدتر و همچنین پرکاربردتر نظیر ادارات و یا رستوران های بزرگ هستند در بخش سقف آن از کناف استفاده می نمایند علاوه بر این از موارد دیگری که از این سقف های کناف شده استفاده می شود را می توان به 1) مدارس 2) دانشگاهها 3) ادارات دولتی 4) ادارات خصوصی 5) مطب پزشکان و سایر مکان های دیگر نیز اشاره کرد.

عوض کردن تجهیزات در نوسازی و بازسازی ساختمان

طراحان داخلی با مشاهده ی قدمت ساختمانی به مالکان ساختمان توصیه می کنند که این ساختمان علاوه بر بازسازی و مرمت نیاز مبرم به تعویض بخش های مختلف ساختمان نیز دارد زیرا لوازم بکار برده شده در ساختمان و همچنین ابزارهای که قدمت طولانی دارند به مرور زمان دچار فرسودگی شده اند و مانند سال های قبل دیگر کاربرد زیادی نداشته است و باید تعمیرات و یا تعویض های کلی در آن صورت بگیرد به این ترتیب که :

عوض کردن درب ها و همچنین پنجره ها

یکی از مواردی که به نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  کمک بسزایی می کند تعویض کردن درب و پنجره هاست به این ترتیب که معماران داخلی با اقدام در عوض کردن درب های ورودی ساختمان از شکل ساده و همچنین قدیمی به حالت جدید و استفاده از درب های ضد سرقت و همچنین ضد آب در بخش های داخلی ساختمان است

زیرا بکارگیری از این درب ها سبب شده است در زمانی که شما در منزل نیستید از ورود افراد به داخل منزل جلوگیری کرده و به امنیت ساختمان کمک بسزایی می نماید.

تولیدکنندگان و سازندگان دربهای ضد سرقت برای تهیه و ساخت این سری از درب ها از چند لولا و همچنین چند قفل به صورت همزمان استفاده کرده اند که بر روی یک چارچوب خاص که از قبل آماده کرده اند این بخش ها را لحاظ می نمایند.

این امر سبب شده که به درب های ورودی ساختمان یک نمای کاملاً زیبا و خاصی را دهد و همچنین از نظر امنیتی بسیار مقاوم تر و مستحکم تر نیز باشد.

امروزه به دلیل شرایط خاص استفاده از درب های ضد سرقت در هر ساختمان مسکونی و همچنین اداری به عنوان یکی از ملزومات ضروری به حساب می آید.

دوربین های مدار بسته برای ایجاد امنیت

طراحان ساختمانی در کنار ایجاد این سری از درب ها که در اجرای تعویض مرمت سازی ساختمان بکار برده اند از دوربین های مدار بسته هم نیز برای ایجاد امنیت بیشتر استفاده کرده اند.

بعد از اینکه طراحان داخلی ایده ی خود را در مورد درب های ورودی ساختمان به مالکان ارائه دادند حال نوبت تعویض درب های بخش های داخلی ساختمان می رسد

به طور مثال هر ساختمان دارای دو اتاق خواب و سرویس بهداشتی و حمام است که طراحان داخلی با توجه به تغییرات ایجاد شده این درب ها را هم نیز تعویض می نمایند تا به زیبایی طراحی داخلی جذابیت بیشتری دهند.

اسفاده از درب های چوبی از جنس HDF

معماران و طراحان داخلی برای این بخش های داخلی معمولاً از درب های چوبی که جنس آنها از ( HDF ) است استفاده می نمایند. این سری از درب ها از یک کلاف چوب بسیار مستحکم و مقاوم تشکیل شده اند

و همچنین دارای یک صفحه ی حلزونی شکل در درون بخش داخلی درب دارند و سپس بعد از طی این مراحل سازندگان این محصولات از یک روکش نهایی در بخش جلویی و پشتی درب ساختمان ها لحاظ می نمایند که به زیبایی این درب ها کمک بسزایی می نمایند.

درب های HDF یکی از بهترین درب ها برای بخش های داخلی ساختمان و همچنین اتاق خواب ها به حساب می آیند که امروزه بیشتر طراحان داخلی این درب ها را به مالکان ساختمان که تمایل به تعویض کردن درب بخش داخلی ساختمان دارند را پیشنهاد می نمایند که به نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  کمک بسزایی می نماید.

نوسازی و بازسازی ساختمان با تعویض درب و پنجره ها

نوسازی و بازسازی ساختمان با تعویض درب و پنجره ها

نوسازی و بازسازی ساختمان با تعویض درب و پنجره ها

بهتر است بدانید که معماران ساختمانی به منظور نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  برای درب های سرویس بهداشتی و همچنین حمام بهترین گزینه را اختصاص به درب های ضد آب داده اند که این درب ها به عبارتی همان درب های چوبی هستند که سازندگان برای آنها از یک روکش پلاستیکی استفاده کرده اند که تولید کنندگان این سری از درب ها به منظور ضد آب بودن در به عنوان یک عایق بندی مناسب از آنها استفاده می نمایند که این محصولات را درب های ضد آب HPL نیز می نامند.

سازندگان این سری از درب های ضد آب از رنگ های متنوعی برای تولید و ساخت استفاده می نمایند و از فرسوده شدن درب های سرویس بهداشتی و حمام که در اثر رطوبت این محیط ایجاد می شود جلوگیری می نمایند.

بعد از اینکه طراحان داخلی طرح تعویض درب های بخش داخلی را به طور کلی انجام دادند حالا نوبت تعویض پنجره های موجود در ساختمان است که امری ضروری و الزامی است زیرا این امر در مصرف انرژی ساختمان صرفه جویی زیادی می نماید.

ساختمانی های قدیمی که دارای پنجره های فرسوده هستند

ساختمانی های قدیمی که دارای پنجره های فرسوده هستند با بکارگیری طراحان داخلی ساختمان و استفاده از پنجره های دوجداره UPVC میتوان هم به نمای بیرونی ساختمان و هم به بخش داخلی ساختمان کمک بسزایی نمایند.

پنجره های دو جداره پروفیل های هستند که دارای وزن سبکی نیز هستند که مختص به تولید و ساخت درب های ساختمانی و پنجره ها هستند. استفاده از پنجره های UPVC سبب نگهداری و حفظ انرژی بیشتر در بخش داخلی ساختمان شده و همچنین به سبب عایق بندی ساختمان در برابر آلودگی های صوتی نیز محافظت می نماید.

ساکت کردت بخش داخلی ساختمان

طراحان داخلی در ساختمان های که به منظور نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران از پنجره های دو جداره UPVC استفاده کرده اند توانسته اند بخش داخلی ساختمان را نسبت به قبل ساکت تر نمایند.

علاوه براین در فصل گرما سرمای ایجاد شده در ساختمان را حفظ کرده و از بیرون رفتگی آن نیز جلوگیری می نماید و همچنین در فصل زمستان از هدر رفتن گرما و یا حرارت تولیدی در بخش داخلی ساختمان نیز جلوگیری می نمایند.

طراحان داخلی به مالکان ساختمان های که تمایل به نوسازی ساختمان دارند توصیه می کنند که به منظور جلوگیری از هدر رفتن انرژی در ساختمان علاوه بر بکارگیری از پنجره های دو جداره از درزگیر نیز استفاده نمایند.

برای تعویض پنجره ها و درب های ساختمانی بکارگیری از پنجره های مدرن مقرون به صرفه تر نیز بوده است زیرا از هزینه های ایجاد شده در انرژی نیز تا حد زیادی می کاهد و به نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  کمک بسزایی می نماید.

تعویض کابینت آشپزخانه

تعویض کابینت آشپزخانه

تعویض کابینت آشپزخانه

یکی دیگر از اقداماتی که به منظور نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  مورد استفاده قرار می گیرد اختصاص به تعویض کابینت آشپزخانه است که به عنوان یکی از اجزاء اصلی در ساختمان ها به حساب می آید که بسیار حائز اهمیت است.

طراحان داخلی به منظور جلب رضایت مالکان ساختمان باید از یک طراحی خاص و منحصر به فردی در تعویض کابینت آشپزخانه استفاده نمایند و اقدام به نصب جدیدترین و مدرن ترین کابینت در قسمت آشپزخانه نمایند زیرا این طراحی به عنوان یکی از مهمترین و اصلی ترین وظایف طراحان داخلی محسوب می شود.

تعویض این کابینت ها بر مبنای:

تعویض این کابینت ها برمبنای 1) ایراداتی نظیر قدیمی بودن و یا به روز نبودن کابینت های قبلی است 2) خوردگی و همچنین زنگ زدگی کابینت های فلزی 3) کاربرد نسبتاً پایین کابینت های قدیمی که بیشتر به صورت قفسه مانند بوده است

4) سروصدا درب های کابینت بر اثر فرسودگی 5) شکل ظاهری نامناسب کابینت ها و همچنین یکی از مهم ترین و اساسی ترین عواملی که در عوض کردن آنها نقش بسزایی دارد هماهنگ نبودن کابینت های قدیمی با طراحی داخلی آشپزخانه و همچنین دکوراسیون کلی بخش داخلی ساختمان که سبب شده تعویض کابینت ها توسط طراحان داخلی از الزامات ضروری و الزامی در بازسازی و نوسازی ساختمان به حساب آید.

انواع کابینت ها

انواع کابینت ها

انواع کابینت ها

همانطور که توضیح دادیم یکی از عواملی که در نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  به عنوان امری ضروری محسوب می شود تعویض کابینت هاست که دارای طرح ها و اشکال مختلفی است که هر کدام از آنها دارای زیبایی خاصی هستند. کابینت های که در بخش داخلی آشپزخانه هر ساختمان بکار برده می شود شامل :

1) کابینت های تمام چوب 2) ام دی اف 3) هایگلاس و غیره از سری مدل های جدید کابینت ها هستند که امروزه طراحان داخلی برای مرمت سازی ساختمان های قدیمی از آنها استفاده می نمایند.

استفاده از کابینت های جدید در ساختمان سبب کاربری بیشتر و همچنین محیط کابینت ها می گردد زیرا در گذشته کابینت های موجود در آشپزخانه ها بصورت قفسه مانند بودند که از این طریق وسایل مورد نیاز را در آن نگهداری می کردند که به مرور زمان این سری از کابینت ها دیگر کاربردی نداشته و سبب شلوغی آشپزخانه شده است.

بکارگیری از طرح های جدید در کابینت های ساختمانی

امروزه طراحان داخلی با بکارگیری از طرحهای جدید در کابینت های ساختمانی از بخش های بی جان و خالی آشپزخانه نهایت استفاده را کرده اند و با استفاده از کابینت ها این بخش را تبدیل به یک بخش مناسب و کاربردی برای خانم ها تبدیل کرده اند

زیرا امروزه خانم ها وسایل کاربردی خود را در این کابینت ها پنهان می کنند مثلاً با یک طراحی مناسب برای برقرار کردن و نصب کابینت ها سبب شده که ماشین لباسشویی و یا اینکه گاز کاملاً به صورت دقیق در محل مناسب خود قرار بگیرد.

بهتر است بدانید که به منظور ایجاد یک آشپزخانه شیک و مدرن اولین اقدامی که برای بازسازی ساختمان انجام می دهید تعویض کابینت هاست که با نظر و ایده ی صاحبان ساختمان صورت می گیرد.

همچنین طراحی کابینت ها براساس متراژ داخلی آشپزخانه است به این صورت که در این طراحی جدید افراد می توانند محل قرار گذاری سینک ظرفشویی خود را نیز تغییر دهند و سیستم طراحی آشپزخانه را بر مبنای استانداردهای لازم دیزاین نمایند.

تعویض شیرآلات بهداشتی

تعویض شیرآلات بهداشتی

تعویض شیرآلات بهداشتی

به منظور نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  یکی از عواملی که می تواند در دکوراسیون داخلی ساختمان تاثیربسزایی بگذارد از نظر طراحان داخلی تعویض شیرآلات بهداشتی است.

البته باید بدانید که شیرآلات داخلی ساختمان خیلی سریع دچار فرسودگی می شود که مستلزم تعویض آنها هر چند سال یکبار است تا از خرابی بیشتر در ساختمان جلوگیری گردد.

همانطور که می دانید سرویس کردن شیرآلات و همچنین عوض کردن واشر آنها یکی از اموری الزامی است که نیازی به بازسازی و یا مرمت ساختمان ندارد و باید در صورت نیاز آنها را تعویض نمایم. این تعویض شامل :

1)شیرآلات مخصوص دستشویی که داخل سرویس بهداشتی قرار دارد. 2) شیرآلات توالت             3) تعویض شیرآلات حمام و همچنین وان 4) تعویض شیرآلات ظرفشویی

که تمامی این شیرآلات بعد از چند سال استفاده نیاز به تعویض دارند. شرکت های تولیدکننده شیرآلات مصرفی مورد نیاز ساختمان ها را به صورت یک ست چهار تایی در نظر میگیرند که با انجام خرید این ست شیرآلات در زمان نوسازی و بازسازی ساختمان کلیه ی آنها را تعویض می نماید.( در صورت خرابی هر بخش از این شیرآلات ، شیرآلات تکی هم در بازار موجود است که در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.)

عوامل تاثیرگذار در تعویض شیرآلات

عوامل تاثیرگذار در تعویض شیرآلات

عوامل تاثیرگذار در تعویض شیرآلات

یکی از عواملی که در تعویض این بخش تاثیرگذار است مختص به میزان آب بخش خروجی از شیرآلات است که شما از طریق کارتریج شیر می توانید میزان این خروجی آب را در نظر بگیرد به این صورت که هر چقدر که میزان کارتریج شیرآلات بزرگتر باشد 1) حجم شیر 2) میزان آبدهی شیرآلات نیز افزایش پیدا می کند.

بهتر است در زمان نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  برای تعویض شیرآلات از ملزوماتی که دارای نشان استاندارد هستند استفاده نمایید زیرا تولیدکنندگان برای ساخت و تولید این محصولات از سرب استفاده می نمایند.

یکی از شیرآلات مناسبی که بسیار کاربردی است و تولیدکنندگان اقدام به ساخت و تولید آنها کرده اند شیرآلات برنجی است که از فلز برنج در تهیه ی آنها استفاده کرده اند که آسیبی به سلامتی انسان وارد نمی کند.

تفکیک و زون بندی آپارتمان

یکی از عوامل مهم و اصلی که در نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  تاثیر زیادی دارد و از اتلاف زمان جلوگیری می نماید جداسازی و منطقه بندی ساختمان است که این امر منجر به یک مرمت سازی موفقیت آمیز در ساختمان می گردد.

بهتر است که مالکان ساختمان برای ایجاد این تغییرات در بخش داخلی ساختمان نظر و ایده ی خود را در تغییرات کلی به طراحان داخلی ارائه دهند تا از این طریق با در نظر گرفتن متراژ  داخلی ساختمان یک محیط کاملاً زیبا و قابل قبولی را ایجاد نمایند.

بطور کلی برای مرمت سازی ساختمان چند زون بندی وجود دارد که عبارتند از :

بطور کلی برای مرمت سازی ساختمان چند زون بندی وجود دارد که عبارتند از :

بطور کلی برای مرمت سازی ساختمان چند زون بندی وجود دارد که عبارتند از :

1)بازسازی و تعمیرات فضای داخلی آشپزخانه

یکی از زون بندی های مهم و اساسی در ساختمان را که بیشترین تغییرات ساختمانی در آن صورت می گیرد اختصاص به آشپزخانه دارد زیرا با انجام تغییرات کلی در تمامی این بخش می توانیم کل محیط در اختیار داشته را تغییر ایجاد نمایم.

با انجام تعویض سرامیک کف آشپزخانه به دیزاین این بخش کمک زیادی می نماید علاوه بر این با تغییر کاشی های این بخش نیز تغییرات زیادی را در آشپزخانه ایجاد می کنید.

بهتر است بدانید که یکی از عواملی که در بازسازی این مکان باید در نظر داشته باشید شکستگی احتمالی این کاشی هاست که به منظور جلوگیری از یکنواختی و همچنین ایجاد تغییرات کلی بعد از کابینت ها در بخش کاشی و سرامیک باید دقت زیادی انجام دهیم.

 

برای ثبت سفارش و یا دریافت مشاوره تلفنی در حوزه ی طراحی داخلی و دکوراسیون، می توانید در پلتفرم طراحی دکوراسیون و چیدمان داخلی طرح چید از طرح ECO و طرح LUX استفاده کنید، کارشناسان طرح چید با آغوشی باز میزبان شما خواهند بود.

 

تغییر در بخش پذیرایی

تغییر در بخش پذیرایی

تغییر در بخش پذیرایی

اتاق پذیرایی یا همان سالن اصلی که در تمامی ساختمان ها در زیبایی محیط نقش بسزایی دارد و باید زون بندی شود تا تغییرات کامل تری در آن لحاظ گردد.

طراحان داخلی با جابجایی دیوارهای داخلی ساختمان و انجام نقاشی در سقف ساختمان و همچنین استفاده از کاغذ دیواری مناسب که با تمامی دکوراسیون بخش داخلی هماهنگی دارد از اقداماتی است که به بازسازی و نوسازی بخش داخلی ساختمان کمک بسزایی می نماید.

یکی از موارد مهم و اصلی که طراحان داخلی در مرمت سازی ساختمان به آن بسیار توجه می نمایند اتاق پذیرایی است که باید دارای نورگیری بالای باشد.

محل نصب پنجره ها در پذیرایی

یکی دیگر از عواملی که در زون بندی و یا تفکیک بخش داخلی ساختمان اثرگذار است محل قرارگیری پنجره ها در بخش پذیرایی ساختمان است.

بهتر است که  محل نصب پنجره ها و همچنین اندازه ی آنها با توجه به تمامی مسائل فنی ساختمانی که طراحان داخلی در آن لحاظ می کنند می توانند تغییرات اجمالی را ایجاد نمایند تا از این طریق بتوانند به نوردهی این فضا کمک زیادی نمایند.

طراحان داخلی ساختمان در زمان مرمت سازی ساختمان از پنجره های دوجداره استفاده می نمایند که بتوانند تغییرات کلی را ایجاد نمایند. با انجام این زون بندی و با بکارگیری از پنجره های UPVC از ورود آلودگی صوتی و همچنین گرد و غبار به بخش داخلی ساختمان جلوگیری می نماید.

تفکیک اتاق پذیرایی

با انجام جداسازی و تفکیک پذیرایی به خصوص مرمت سازی کف سالن پذیرایی می توانید به این زون بندی کمک بسزایی نماید. بکارگیری از متریالی که برای این بخش بکار برده می شود امری ضروری و مهم است

زیرا به جای قرار دادن فرش از سرامیک های که دارای طرح و ابعاد مختلفی هستند و همچنین کفپوش ها در این بخش طراحان داخلی استفاده می نمایند و از این طریق به زون بندی اتاق پذیرایی کمک زیادی می نمایند البته طراحان داخلی عایق بندی این بخش را بطور کامل انجام می دهند تا به مرور زمان دچار مشکل نشوند.

سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی

طراحان داخلی با انجام تفکیک و زون بندی بخش سرویس بهداشتی و یا حمام به کوچک کردن این بخش و یا بزرگ کردن این فضا کمک زیادی می کنند و با توجه به متراژ در اختیار داشته این بخش را از هم تفکیک می نمایند تا رضایت مشتریان را جلب نمایند. طراحان داخلی با تغییرات کلی در این دو بخش و انجام عایق بندی و ایزوگام مناسب به مرمت سازی این بخش کمک بسزایی کرده و از نفوذ رطوبت در این مکان جلوگیری می نمایند.

طراحان داخلی با ایجاد کابینت و وان های کلاسیک در بخش سرویس بهداشتی و حمام تغییرات کلی ایجاد می نمایند یکی از مزیت ها که این وسایل در این بخش دارد را میتوان به 1) حجم بسیار کم 2) فضای کمی که اشغال می کند اشاره کرد که علاوه بر این به زیبایی و جذابیت این بخش نیز کمک زیادی می نمایند.

زون بندی اتاق خواب ها

در تفکیک و زون بندی اتاق خواب ها و همچنین TV Room طراحان داخلی به جداسازی بخش داخلی ساختمان کمک بسزایی می نمایند. طراحان داخلی با توجه به در نظر گرفتن اتاق والدین و اتاق کودک این زون بندی را به صورت استاندارد انجام می دهند.

در هر دو حالت طراحان داخلی برای ایجاد این تغییرات به میزان نوردهی بخش داخلی اتاق خواب ها و همچنین پوشش دیواری بکار برده شده توجه زیادی می نمایند زیرا اتاق کودکان باید بر مبنای سلیقه ی کودکان دیزاین و طراحی گردد.

اتاق نشیمن

طراحان داخلی با انجام تفکیک سازی اتاق نشیمن از پذیرایی به زیبایی فضای داخلی ساختمان کمک بسزایی می نمایند و با بکارگیری سنگ های دکوراتیو که در پشت تلویزیون بکار برده می شود به زون بندی فضا کمک زیادی می کنند. مالکان ساختمان باید بهترین نما را برای این مکان در نظر بگیرید زیرا تا مدت ها از این مکان استفاده می نمایند و تغییرات مجدد در این بخش بر هزینه های شما می افزاید.

موارد ذکر شده در زون بندی بخش داخلی ساختمان اثرگذار است که طراحان داخلی با توجه به متراژ محیط داخلی و همچنین سلیقه و نظر مالکان ساختمان این تغییرات را ایجاد می نماید تا یک فضای کاملاً زیبا و مدرنی را فراهم کنند.

عوامل تاثیرگذار در هزینه نوسازی و بازسازی ساختمان

عوامل تاثیرگذار در هزینه نوسازی و بازسازی ساختمان

عوامل تاثیرگذار در هزینه نوسازی و بازسازی ساختمان

طراحان داخلی با نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  دو هدف اصلی را دنبال می نمایند 1) بالا بردن ارزش ساختمان 2) بهبود کیفیت آن است که بطور کلی مرمت سازی ساختمان به عوامل متعددی بستگی دارد که عبارتند از :

اولین عاملی که در هزینه ی نوسازی ساختمان موثراست تخمین قیمت مرمت سازی ساختمان بر مبنای متراژ بخش داخلی ساختمان و همچنین بکارگیری از متریالی بکار برده شده در این بخش است.

تغییرات زیاد

در بعضی از موارد تغییرات ایجاد شده در ساختمان به قدری زیاد است که طراحان داخلی به منظور ایجاد این تغییرات به متخصصین دیگری نظیر: 1) برق کش 2) نجار 3) تاسیسات لوله کشی و … نیاز دارند. یکی از عوامل مهم در این بخش را می توان به موقعیت قرارگیری ساختمان اشاره کرد که بر روی قیمت نهایی بازسازی و نوسازی ساختمان تاثیرگذار است.

مرمت و بازسازی سرویس بهداشتی یکی دیگر از عواملی است که در قیمت تمام شده ی هزینه ی نوسازی و بازسازی ساختمان اثرگذار است.

در بعضی از موارد ساختمان های فرسوده به دلیل 1) برطرف کردن رطوبت 2) ترکیدگی لوله ها 3) نصب لوله های مجدد که سبب نصب مجدد کاشی و همچنین سرامیک در این بخش می گردد بر روی قیمت تمام شده ی ساختمان اثر می گذارد البته بعضی از مالکان ساختمان از طراحان داخلی می خواهند برای این بخش را به طور کلی بازسازی و مرمت نمایند تا به زیبایی ساختمان کمک بسزایی نماید.

متغیر بودن هزینه های وارد شده در بخش بازسازی سرویس بهداشتی

بهتر است بدانید که هزینه های وارد شده در بخش بازسازی سرویس بهداشتی بر مبنای تغییراتی است که در این بخش صورت می گیرد متغیر بوده است.

یکی دیگر از عواملی که در قیمت نهایی نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  اثرگذار است را می توان به مرمت سازی آشپزخانه اشاره کرد که بستگی به میزان تغییرات لحاظ شده در آن متغیر بوده است.

امروزه یکی از رایج ترین مکان های که به بازسازی ساختمان کمک زیادی می نمایند در بخش آشپزخانه است که طراحان  داخلی از بهترین سازه ها در نوسازی این مکان استفاده می نمایند.

1) حذف دیوار آشپزخانه قدیمی 2) تعویض کاشی و سرامیک 3) تعویض سنگ 4) عوض کردن شیرآلات ظرفشویی جدید و مدرن 5) تغییرات اجمالی در طرح داخلی آشپزخانه 6) بکار بردن از کابینت های جدید از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت بازسازی ساختمان هستند.

بازسازی و مرمت کلی ساختمان بر روی هزینه ها تاثیرگذار بوده است

بازسازی و مرمت کلی ساختمان برروی هزینه ها تاثیرگذار بوده است بطوریکه با تغییر در بخش سرویس بهداشتی و آشپزخانه می توان در سایر بخش های دیگر تغییرات کلی را ایجاد کرد. با تغییرات در نقاشی دیوارهای بخش داخلی و همچنین تغییر در نوع کفپوش و یا نصب مجدد آنها علاوه بر زیبایی ساختمان بر هزینه ی نهایی بازسازی ساختمان اثر می گذارد.

بهتر است بدانید که معماران ساختمانی با برداشتن و یا اینکه جابجا کردن دیوار های حائل یکی دیگر از عواملی است که بر روی قیمت تمام شده ی بازسازی ساختمان اثرگذار است.

تغییرات فصلی

تغییرات فصلی یکی دیگر از عواملی است که در هزینه ی بازسازی و نوسازی ساختمان اثرگذار است زیرا عایق بندی و یا ایزوگام به عنوان یکی از نیازهای مهم در هر بازسازی و مرمت ساختمان محسوب می شود

به طوری که انجام عایق بندی ساختمان در فصل زمستان و پاییز دارای هزینه ی بیشتری بوده است که در نوسازی ساختمان اثر می گذارد علاوه بر این نقاشی بخش های مورد نیاز ساختمان در فصل زمستان نیز بر روی قیمت تمام شده نیز اثرگذار است.

بازسازی و نوسازی سقف ساختمان نظیر استفاده از : 1) اجرای کناف و همچنین میلگرد 2) گچبری 3) نورپردازی سقف کاذب یکی از رایج ترین عوامل تاثیرگذار در هزینه ها است که در زیبایی دکوراسیون بخش داخلی تاثیر زیادی میگذارد.

اضافه کردن تعداد اتاق خواب و اجرایی کردن آنها یکی دیگر از عواملی است که بر روی هزینه ی بازسازی ساختمان اثر می گذارد. طراحان داخلی با ایجاد و نصب کمدهای دیواری MDF زیبا و مستحکم و همچنین محل قرارگیری تخت خواب نیز بر هزینه ها تاثیرگذار گذاشته و با بکار بردن از دیوار پوش ها و همچنین کفپوش های مناسب به بازسازی بخش داخلی ساختمان اثر گذاشته می گذارند.

یکی از نکاتی که در زمان مرمت سازی بخش داخلی ساختمان

یکی از نکاتی که در زمان مرمت سازی بخش داخلی ساختمان باید به آن توجه داشته باشیم اتاقی است که فرد از آن استفاده می نماید به این صورت که اتاق خواب کودکان باید با خلق و خوی آنها همخوانی داشته و همچنین بکارگیری از رنگ های شاد می تواند بهترین انتخاب برای آنها باشد

البته باید طراحان داخلی به تمامی نکات ایمنی این بخش توجه داشته باشند. مثلاً برای کف اتاق پارکت های نرم و همچنین در کنار آنها بکار بردن موکت های پرزدار نرم که از بروز حوادث ناگهانی در کودکان جلوگیری می نماید استفاده کنند.

طراحان داخلی در زمان بازسازی اتاق خواب والدین از رنگهای خنثی و همچنین کمد دیواری های جدید بزرگ و جادار که مناسب با این  بخش است نیز استفاده می نمایند که لحاظ کردن تمامی این نکات در نوسازی بخش داخلی ساختمان از عوامل تاثیرگذار در هزینه ی بازسازی ساختمان به حساب می آید.

از عوامل دیگر در هزینه ی بازسازی و نوسازی ساختمان در غرب تهران -8 را می توان به 1) هزینه ی خرید مصالح ساختمانی 2) هزینه ی حمل و نقل زباله 3) هزینه ی تعمیرات و تغییرات دکوراسیون و همچنین هزینه های دیگری نظیر: الف ) مجریان و پیمانکاران طرح ، ب) کارگران ساختمانی ، ج ) سایر نیروهای قرار گرفته در بازسازی ساختمان اشاره کرد که در مجموع از عواملی هستند که در مرمت سازی مجدد ساختمان تاثیرگذار هستند.

کلیه ی موارد ذکر شده از عواملی هستند که در هزینه ی قیمت تمام شده ی ساختمان تاثیر می گذارد.

نکاتی مهم در بازسازی و نوسازی ساختمان

نکاتی مهم در بازسازی و نوسازی ساختمان

نکاتی مهم در بازسازی و نوسازی ساختمان

از مواردی که باید در بخش طراحی ساختمان به آن توجه داشته باشیم عبارتند از:

 •   یکی از نکاتی که زمان نوسازی ساختمان باید به آن توجه داشته باشیم مقاوم سازی و همچنین استحکام ساختمان است.
 •   بکارگیری از المان های تفکیک کننده در بخش داخلی یکی دیگر از عواملی است که باید به آن توجه داشته باشیم تا یک بخش زیبا و جذابی را در این مکان ایجاد نمایم.
 •   انجام سفت کاری قسمت های از ساختمان که به مرور زمان دچار ترک خوردگی شده اند.
 •   مرمت سازی نمای بیرونی ساختمان یکی از عوامل دیگری است که در زمان بازسازی ساختمان به منظور زیبایی و طراحی خاص ساختمان باید به آن توجه داشته باشیم.
 •   قسمت های داخلی ساختمان که حذف گردیده است به شکل کامل مرمت سازی شود تا از این طریق به ایجاد مراحل عادی مورد نیاز در بخش داخلی کمک بسزایی نماید.
 •   بازسازی و نوسازی ساختمان با استفاده از تغییرات نوع مصالح ساختمانی است یا به عبارتی مصالح جدید را جایگزین مصالح قدیمی نمایم تا مرمت سازی ساختمان بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

تمامی این نکات در بازسازی و نوسازی ساختمان در غرب تهران کمک بسزایی می نماید و سبب ایجاد یک محیط مناسب و جذابی در بخش داخلی می شود.

طراح داخلی

طراح داخلی

طراح داخلی

طراحان داخلی ساختمانی افرادی هستند که آگاهی و اطلاعات زیادی در مورد چیدمان بخش های داخلی ساختمان دارند و در این حیطه ی کاری نظرات خلاقانه و همچنین نو را برای بخش داخلی ساختمان دارند تا یک محیط زیبا و کاملاً جذابی را ایجاد نمایند.

طراحان داخلی ساختمان زمان نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  به چند نکته باید توجه نمایند تا از این طریق از فضای در اختیار داشته بیشترین استفاده را انجام داده و یک فضای کاملاً مدرنی را ایجاد نمایند.

همانطور که میدانید یکی از مهمترین بخش های که افراد در آن احساس آرامش روحی و آسایش دارند منزل است که با استفاده از یک چیدمان مناسب که از مهمترین نکات اصلی به حساب می آید می توانیم امنیت این مکان را چندین برابر نمایم. علاوه بر این پیروی از نکاتی نظیر:

بکارگیری از محیط داخلی

بکارگیری از محیط داخلی ساختمان یکی از مهمترین نکاتی است که در نوسازی و بازسازی ساختمان نقش بسزایی دارد. طراحان داخلی از یک چیدمانی برای بازسازی اتاق ها استفاده می نمایند که بر مبنای نیاز اتاق چیده می گردد به عنوان مثال طراحان داخلی برای نوسازی و مرمت اتاق کودک از 1) ترکیب رنگ 2) چیدمان 3) نورپردازی استفاده می نمایند که مناسب اتاق کار والدین نیست.

طراحان داخلی در زمان بازسازی ساختمان باید علاوه بر چیدمان مناسب بخش داخلی به وضعیت تعداد افراد ساختمان هم نیز توجه داشته باشند. به طور مثال طراحان داخلی از طرح و دیزاینی که برای ساختمان فرد مجرد استفاده می کنند نمی توانند برای فرد دیگری که دارای فرزند نوزاد است نیز استفاده نمایند. این امر سبب شده که طراح داخلی در زمان بازسازی ساختمان نظر و ایده ی تمامی افراد ساختمان را مورد توجه قرار دهد.

بکارگیری میزان نور کافی در اتاق ها

یکی دیگر از نکاتی که طراحان داخلی باید در زمان نوسازی و بازسازی ساختمان به آن توجه داشته باشند بکارگیری میزان نور کافی در اتاق هاست که طراحان با بررسی و ارزیابی متراژ بخش داخلی ساختمان مقدار نور مورد نیاز اتاق را برآورد می نمایند تا از این طریق نور به صورت کامل و همسطح به تمام بخش داخلی اتاق مشرف باشد.

اگر طراحان داخلی از یک نقشه ی دقیق و مناسب برای این بخش استفاده نکنند مخصوصاً اتاق های بزرگ تاریک شدن این بخش بیشتر به چشم می خورد و همچنین این تاریکی به مرور زمان بر روی چشم افراد نیز تاثیر می گذارد.

طراحان داخلی با توجه به اینکه اتاق خواب های که دارای پنجره نیستند از نورپردازی های سقفی و یا آباژورها استفاده می نمایند تا از این طریق میزان نور محیط را تامین نمایند.

استفاده از ترکیب رنگ مناسب

یکی دیگر از نکاتی که طراحان داخلی باید برای ایجاد یک محیط فرح بخش و مدرنیته در بخش داخلی ساختمان به آن توجه نمایند استفاده از ترکیب رنگ مناسب است به این ترتیب که رنگ مناسب برای اتاق خواب ها را باید از ترکیب رنگی استفاده نمایند که آرامش را در این محیط حاکم شود و یا اینکه از کاغذ دیواری های استفاده نمایند که متناسب با اتاق خواب دخترانه و پسرانه باشد. با بکارگیری از تمامی این نکات به بازسازی و نوسازی ساختمان می توانند کمک بسزایی نمایند.

طراحان داخلی باید برای اتاق خواب از کمد های دیواری و یا تخت های استفاده نمایند که مناسب با متراژ اتاق خواب هماهنگی بیشتری داشته باشد.

طراحان داخلی در زمان نوسازی و بازسازی ساختمان به یکی از نکات مهمی که باید توجه داشته باشند استفاده از یک محیط زیبا و کارآمد برای بخش آشپزخانه است که امری بسیار ضروری و مهم است.

تمامی موارد ذکر شده از نکات مهمی است که طراحان داخلی در زمان نوسازی و بازسازی ساختمان باید به آن توجه داشته باشند تا از این طریق رضایت مشتریان را به خود جلب نمایند.

تفاوت بازسازی داخلی ساختمان با نمای بیرونی ساختمان

تفاوت بازسازی داخلی ساختمان با نمای بیرونی ساختمان

تفاوت بازسازی داخلی ساختمان با نمای بیرونی ساختمان

همانطور که توضیح دادیم طراحان داخلی در بازسازی و نوسازی ساختمان به تمامی بخش های داخل ساختمان اعم از اتاق خواب هال ، آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و حمام بسیار توجه می کنند و اقدام به بازسازی مجدد آنها با توجه به نیاز مالکان و همچنین متراژ در اختیار داشته ی مرمت سازی را انجام می دهند.

اما در بازسازی نمای ساختمان طراحان داخلی اقدام به بازسازی مجدد نمای بیرونی ساختمان می نمایند به صورتی که باید از بهترین نما برای این بخش استفاده کنند تا با شرایط آب و هوای موجود همخوانی زیادی داشته باشد و از فرسودگی نما و یا ترک خوردگی آن جلوگیری نماید.

معماران ساختمانی با استفاده از مایع ضد آب کننده در بخش نمای بیرونی ساختمان از جذب آب به داخل سنگها در فصل زمستان که باعث آسیب رسیدن به نما می شود جلوگیری می نمایند.

نوسازی و بازسازی ساختمان های فرسوده

نوسازی و بازسازی ساختمان های فرسوده

نوسازی و بازسازی ساختمان های فرسوده

بیشتر نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  به دلیل تعمیرات اساسی که بر اثر آسیب جدی به ساختمان و یا ایراداتی که در طراحی اولیه ساختمان ایجاد شده است انجام می گیرد که باید طبق قوانین و ضوابط صورت بگیرد که تمامی این قوانین مخصوص مرمت سازی ساختمان ها است.

نوسازی و بازسازی در یک ساختمان باید بر مبنای قوانین و اصول از قبل تعیین شده صورت بگیرد که طراحان داخلی و همچنین مالکین ساختمان باید به آنها توجه داشته باشند.

در صورتیکه طراحان داخلی ساختمان و همچنین معماران به این قواعد توجه نداشته باشند و از آن پیروی نکنند شهرداری مجبور به جریمه ساختمان می شود که این جریمه ها براساس تخلفات ساختمانی صورت گرفته برای هر ساختمان متغیر بوده است.

نقشه کشی کامل بخش داخلی ساختمان توسط یک شخص متخصص و با تجربه

در بازسازی و نوسازی ساختمان اولین اقدامی که طراحان داخلی باید انجام دهند نقشه کشی کامل بخش داخلی ساختمان توسط یک شخص متخصص و با تجربه است که باید در این طراحی کلیه ی بخش های مختلف و همچنین لوازم مورد نیاز در ساختمان را به طور کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند تا از این طریق از متراژ در اختیار داشته بهترین استفاده را داشته باشند.

طراحان ساختمانی باید یک شرح کامل از 1) مشخصات کامل ساختمان 2) تعیین کاربری ساختمان و همچنین مصالح بنا 3) استانداردترین قطعات الزامی 4) خدمات فنی ساختمان 5) مشخصه ها تاسیساتی بنا 6) ویژگی های ساختاری ساختمان باید به طور کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد.

طراحان و مهندسین ساختمانی در نقشه کشی ساختمان برای بازسازی و نوسازی باید شرایط کلی ساختمان و همچنین جزئیات آن را به طور کامل مد نظر داشته باشند مثل:

1) نمای ساختمانی 2) سقف پلکانی 3) زیرزمین 3) تعداد اتاق خواب 4) حال و پذیرایی 5) آشپزخانه را بطور کامل شرح دهند و بعد از اتمام نقشه کشی مکان های که ایرادات بیشتری را دارند و بازسازی آنها کمی دشوار تر است را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

طراحان داخلی با توجه به تمامی این موارد می توانند به بازسازی و نوسازی ساختمان های که بر اثر مرور زمان دچار فرسودگی شده اند کمک زیادی نمایند.

چند نکته در مورد نوسازی و مرمت موفقیت آمیز در ساختمان

چند نکته در مورد نوسازی و مرمت موفقیت آمیز در ساختمان

چند نکته در مورد نوسازی و مرمت موفقیت آمیز در ساختمان

امروزه مالکان و طراحان داخلی برای این که بتوانند به بازسازی و نوسازی ساختمان کمک بسزایی نمایند و یک طرح کاملاً موفقیت آمیزی را اجرایی کنند باید به نکات مهم زیر توجه داشته باشند که شامل :

 •   امروزه افراد با انجام بازسازی و نوسازی می توانند جایگزین هزینه های کافی که باید بابت خرید منزل انجام دهند می کنند که یکی از بهترین و اصولی ترین شیوه های مرمت سازی ساختمان به حساب می آید.
 •   یکی از نکات مهم و اساسی که قبل از شروع انجام نوسازی و بازسازی منزل باید به آن توجه داشته باشیم تعیین بودجه ی مورد نظر است که امری منطقی محسوب می شود.
 •   بهتر است که مالکان ساختمانی در زمان نقشه کشی طراحی ساختمان تا می توانند صبر و حوصله نمایند تا طراحان داخلی بتوانند یک طرح کامل و جامعی را برای مالکان ایجاد نمایند.
 •   در زمان تعیین شده برای طراحی ساختمان باید منطقی باشید و از این که در طی انجام پروژه تعطیلات و همچنین اتفاقات غیر مترقبه ی که ممکن است ایجاد شود را نیز در نظر داشته باشید.
 •   افرادی که به منظور انجام بازسازی و نوسازی اجرای ساختمان از پیمانکاران ساختمانی استفاده می کنند باید در قرارداد که بین دو طرف لحاظ گردیده است کلیه ی 1) خواسته های مالکان ساختمان از مرمت سازی 2) نحوه ی پرداخت هزینه ها 3) شیوه ی اعمال تغییرات در بخش داخلی ساختمانی و همچنین جریمه تاخیر در مرمت سازی ساختمان به طور کامل لحاظ گردد.

موارد ذکر شده نکاتی است که توجه به تمامی موارد سبب ایجاد یک ساختمان بازسازی شده موفقیت آمیز توسط طراحان و یا پیمانکاران ساختمانی می گردد.

نکته در مورد بازسازی ساختمان

نکته در مورد بازسازی ساختمان

نکته در مورد بازسازی ساختمان

کلیه ی مراحلی که در بازسازی ساختمان و همچنین نوسازی آن بکار برده می شود باید توسط مهندس ناظر صورت بگیرد که نام وی در پروانه ساختمانی قید گردد همچنین مالکان ساختمانی که تمایل به انجام نوسازی و بازسازی منازل دارند بدون اخذ پروانه از شهرداری اجازه ی تخریب ساختمان را ندارند و در صورت مشاهده شهرداری این ساختمان را جریمه می نمایند.

مراحل اولیه در زمان انجام نوسازی ساختمان

مراحل اولیه در زمان انجام نوسازی ساختمان

مراحل اولیه در زمان انجام نوسازی ساختمان

در زمان نوسازی و بازسازی ساختمان درغرب تهرانطراحان و پیمانکاران ساختمانی برای انجام مراحل اولیه ی ساختمان باید اقدامات زیر را انجام دهند که شامل :

طراحان داخلی برای اینکه یک نقشه کشی مناسب و دقیقی را در بخش داخلی ساختمان لحاظ نمایند در مرحله ی نخست باید ملک مورد نظر را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده تا از این طریق بتوانند تصمیم نهایی در مورد نوسازی و بازسازی ساختمان را انجام دهند.

زمان بازدید از ملک طراحان داخلی متوجه می شوند که چه بخش های نیاز بیشتر به مرمت سازی و یا نوسازی دارند.

طراحان داخلی در این مراحل باید از یک تیم طراح مناسب کمک و یاری بگیرند تا بتوانند از فضای در اختیار داشته بهترین استفاده را نمایند.

طراحان باید در مورد نقشه کشی انجام شده با مالکان ساختمان به توافق برسند تا بتوانند بهترین نوسازی را انجام دهند و سپس مالکان یک مبلغ مشخصی را برای انجام مراحل مرمت سازی به عنوان پیش پرداخت به پیمانکاران ساختمانی پرداخت می نمایند.

قطع گاز از فلکه ی اصلی ساختمان

یکی دیگر از مراحل اولیه که قبل از بازسازی و نوسازی ساختمان باید توسط معماران ساختمانی انجام گیرد قطع گاز از فلکه ی اصلی ساختمان است و سپس اقدام به حذف کابینت و شیرآلات فرسوده می نمایند.

با توجه به طراحی جدید ایجاد شده پیمانکاران ساختمانی با تعویض لوله کشی آب سرد و گرم و همچنین برق کشی مجدد ساختمان یکی دیگر از عواملی است که در مرحله ی اولیه نوسازی ساختمان باید آن را مد نظر گرفت.

بکارگیری از رابیتس بندی در سقف نوسازی شده و استفاده از نورپردازی از موارد مهم در این بخش است.

پیشنهاد می کنیم از پست مقاوم سازی ساختمان های اسکلت فلزی دیدن کنید.

تعویض کلید و پریزهای ساختمانی

یکی دیگر از مراحل انجام مرمت سازی ساختمان تعویض کلید و پریزهای ساختمانی و همچنین بکارگیری از تزئینات ساختمانی است که بسیار حائز اهمیت است.

استفاده از 1) کاغذ دیواری 2) پارکت 3) سرامیک های بین کابینتی 4) سنگ های تزئینی آنتیک از مراحلی است که در نوسازی ساختمان بسیار مهم است.

نظافت کلی ساختمان بعد از اتمام طرح بازسازی و نوسازی ساختمان توسط طراحان ساختمانی و یا پیمانکاران از مراحلی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.( این مرحله درصورتی است که بین پیمانکاران و مالکین در قرارداد توافق شده باشد)

تمامی موارد ذکر شده از مراحلی است که در نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران  باید به آن توجه کنیم تا یک طرح ایده آل و مناسبی را برای بخش داخلی ساختمان ایجاد نمایم.

نتیجه گیری

نتیجه گیری

نتیجه گیری

بازسازی و یا نوسازی ساختمان به فعالیت های گفته می شود که با انجام دادن آنها در بخش داخلی ساختمان می توانیم عمر و دوام سازه را بالا برده و با یک سری از تغییرات به حفظ و همچنین ماندگاری ساختمان کمک بسزایی نمایم.

امروزه طراحان داخلی با بکارگیری از نورپردازی ، کاغذ دیواری ، تعویض کفپوش ساختمان ، تعویض کابینت ها توانسته اند که به بازسازی و نوسازی ساختمان ها کمک بسزایی نمایند.

ثبت ديدگاه