نمونه قرارداد طراحی ویلا

در این نوشتار با بررسی و توضیح موضوع نمونه قرارداد طراحی ویلا در خدمت شما خوانندگان و مخاطبین گرامی هستیم.

نمونه قرارداد طراحی ویلا

نمونه قرارداد طراحی ویلا

ویلا یکی از مکان هایی است که برای استراحت و تفریح استفاده می شود1؛ امروزه قوانین خاصی برای طراحی و ساخت ویلا وجود دارد که در این مقاله قصد داریم پیرامون آن ها مطالبی را بیان نماییم. یک نمونه قرارداد طراحی ویلا نیز در این متن آورده می شود، برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما همراه باشید.

دلیل اصلی برای طراحی ویلا چیست و تا چه میزان اهمیت دارد؟

اولین گام برای ساخت ویلا چیست و چگونه باید به آن پرداخته شود؟

مکان ساخت ویلا بعد از گام طراحی بیشتر در چه مکان هایی است؟

چرا در طراحی ویلا باید طراحی فضای سبز مورد توجه قرار گیرد؟

آیا آگاهی از هدف ساخت یک ویلا در طراحی آن اثر گذار است؟

روش یافتن سایت اینترنتی معتبر حرفه ای در طراحی ویلا چگونه است؟

نمونه قرارداد طراحی ویلا از چه اجزایی تشکیل شده است و یک نمونه از آن را نشان دهید؟

اگر کارفرما نتواند پروژه طراحی را انجام دهد و برای اعلام فسخ آن نیز تأخیر داشته باشد، چه قانونی اجرا می شود؟

کدام مبحث از قانون مقررات ملی ساختمان در خصوص طراحی ویلا ضوابط لازم را بیان کرده است؟

ویژگی های قرارداد طراحی ویلا شامل چه مواردی است؟

اولین گام برای اجرایی شدن مرحله احداث ویلا بعد از طراحی آن چیست؟

سه اصل سبک طراحی در ساخت ویلا شامل چه مواردی است؟

طراحی ویلا پس از انعقاد قرارداد بخش اجرایی پروژه، شامل چه استاندارد هایی است؟

منظور از طراحی هوشمند در طراحی ویلا چیست؟

ویژگی های قرارداد طراحی ویلای مدرن در خصوص نمای ویلا شامل چه مواردی است؟

کدام گروه از مهندسین در طراحی ویلا نقش آفرینی می کنند؟

دلیل اصلی برای طراحی ویلا چیست و تا چه میزان اهمیت دارد؟

ویلا یک مکان بسیار زیبا است که به عنوان استراحتگاهی دلپذیر برای افرادی که قصد دارند، به تفریح و استراحت بپردازند استفاده می شود. ویلا یک خانه وسیع است که معمولا از هر چهار طرف به بیرون هواخور دارد و در مناطق خوش آب و هوا و ییلاقی ساخته می شود، قیمت خرید یک ویلا معمولاً نسبت به قیمت خرید یک خانه بیشتر است.

ویلا در ایران یکی از جاذبه های گردشگری است که برای ساخت آن از سوی مسئولین گردشگری و طراحان ساختمان توجه زیادی می شود.

نیاز گردشگران به اقامتگاه

زمانی که افراد توریست از خارج از کشور برای دیدن جاذبه های گردشگری به ایران سفر می کنند، نیاز اصلی آنان اقامت در تفرجگاه های گردشگری خواهد بود. این تفرجگاه ها عموماً فضاهای گردشگری و سنتی و یا ویلا می باشند؛ از این رو نیاز به طراحی و ساخت ویلا ضرورت خواهد داشت.

اهمیت احداث یک ویلا تا حد زیادی به نظر طراحان ساختمانی، مسئولین گردشگری و توریستی و پیمانکاران بستگی دارد که امروزه برای این گروه از افراد دستور العمل های تازه ای وضع گردیده است که باید تک تک بند های آن اجرا گردد و در صورت قصور یا کوتاهی در این امر، افراد مسئول مورد مؤاخذه قرار خواهند گرفت.

ویلا علاوه بر جاذبه گردشگری می تواند یک مکان برای استراحت افرادی باشد که دوست دارند، در آرامش کامل به سر برند و به دور از هیاهوی زندگی روزمره می خواهند به آرامش برسند. ویلا با قابلیت های جدیدی که برای ساخت آن عنوان شده است، توانسته است به عنوان یکی از ساختمان های احداث شده از سوی پیمانکاران ساختمانی معرفی گردد.

نیاز های بیان شده برای طراحی یک ویلا سبب شده اند تا برای طراحی، ساخت و استفاده از آن، گروه های درگیر با آن بدانند در راستای این امر باید قوانین را به درستی اعمال کرده تا بعد از زمان احداث، در معرض خطر های تخریب ساختمان، ویلا و یا فضا های اطراف ویلا قرار نگیرند.

نیاز گردشگران به اقامتگاه

نیاز گردشگران به اقامتگاه

تا اینجا با مبحث دلیل اصلی برای طراحی ویلا آشنا شدید توصیه می کنیم تا پایان پست نمونه قرارداد طراحی ویلا با ما همراه باشید.

اولین گام برای ساخت ویلا چیست و چگونه باید به آن پرداخته شود؟

اولین گامی که برای ساخت یک ویلا باید برداشت گام طراحی است، طراحی یک ویلا توسط متخصصین نقشه برداری و معماران حرفه ای در طراحی انجام می شود، طراحی ویلا نیاز به تجربه و دقت در ساخت و تولید دارد، زیرا قرار است، بعد از طراحی یک نقشه ساختمان، مکانی به عنوان تفرجگاه، جهت آرامش و گردشگری احداث گردد.

گام طراحی اولین گامی است که باید با دقت بالا انجام گیرد. در این بین نیاز است تا کیاست لازم در آن انجام گیرد، زمانی که پایه اصلی یک کار بنا نهاده شد، پایه های بعدی به آسانی روی آن گذاشته شده و آن بنا ساخته می شود، تمثیل بیان شده در مورد طراحی یک ویلا صدق می کند و قرار است که طراحی نقشه به ساخت یک مکان بسیار زیبا به نام ویلا منتهی گردد.

از آن جا که طراحی برای یک ویلا از گام های مهم و اولیه یک ساخت و ساز است، گروهی از مهندسین و متخصصین این حوزه به مشارکت در امر طراحی دخالت دارند و نظرات خود را بر اساس نیاز آن ویلا، مکان قرار گیری آن، شرایط ساخت، هزینه تولید و بسیاری از موارد دیگر بیان خواهند کرد تا در نهایت یک طراحی درست و زیبا از محاسبات و نیاز مندی های ویلای مورد نظر انجام شود.

اولین گام برای ساخت ویلا چیست و چگونه باید به آن پرداخته شود؟

اولین گام برای ساخت ویلا چیست و چگونه باید به آن پرداخته شود؟

مکان ساخت ویلا بعد از گام طراحی بیشتر در چه مکان هایی است؟

از آن جا که ویلا به عنوان یک مکان برای آرامش افراد و توریست ها استفاده می شود، باید مکان ساخت آن نیز در فضایی باشد که به دور از اجتماع و شهر نشینی باشد. برای این منظور به طور معمول ساخت ویلا در مکان های کنار دریا، مناطق جنگلی و نواحی ییلاقی و خوش آب و هوا ساخته می شود.

طراحی ویلای کنار دریا با طراحی ویلای جنگی اندکی تفاوت دارد و یک طراح و معمار حرفه ای می داند که چه نقشه ای را برای یک ویلا باید به کار ببرد تا آن ویلا در آن منطقه مورد استفاده مخاطبین خود قرار گیرد. در زمانی که طراحی ویلا انجام می شود، مرحله ساخت ویلا نیز شروع خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم از پست سبک روستیک یا روستایی دیدن کنید.

سرنوشت شرکت در دستان طراح

یک معمار طراح در شرکت مهندسی یا شرکت های مشاورین ساختمان به خوبی می داند که طراحی وی برای یک نقشه ویلایی، سرنوشت آن شرکت مشاوره ای را در سال های آتی رقم می زند. از این رو سعی دارد، تمام توان علمی خود را بر اساس ضوابط، قوانین و مقررات ملی ساختمان اعمال نماید تا یک ویلای کاملا استاندارد طراحی گردد.

ویلای استاندارد تنها بر طبق مقررات ملی ساختمان و ضوابطی که از سوی سازمان نظام مهندسی کشور منتشر می شود، باید ساخته شود و در صورت کوتاهی در دستور العمل های اجرایی آن، باعث ضرر و زیان شده تا حدی که میزان تخصص مهندسین شرکت های مشاوره ای زیر سئوال خواهد رفت و شاید در مرحله بعد از ساخت ویلا، هزینه ای که انجام شده ضایع شود و ساختمان از سوی مراجع ذی ربط با تخریب مواجه گردد.

از این رو توصیه می شود تا ویلای مورد نظر را فقط در فضایی که برای ساخت آن مجوز داده شده است، بسازند. این ساخت و ساز های غیر اصولی که تنوع طراحی و ساخت ویلا را متغیر نموده اند، باید متوجه مکان ساخت در کنار دریا، ساحل و یا مناطق جنگلی نیز باشند که مهندسین طراحی باید آن را ملاحظه نمایند.

سرنوشت شرکت در دستان طراح

سرنوشت شرکت در دستان طراح

تا اینجا با مبحث مکان ساخت ویلا بعد از گام طراحی آشنا شدید توصیه می کنیم تا پایان مقاله نمونه قرارداد طراحی ویلا با ما همراه باشید.

چرا در طراحی ویلا باید طراحی فضای سبز مورد توجه قرار گیرد؟

مهم ترین عنصر زیبایی یک تفریح گاه دنج به فضای سبز آن مربوط می شود. فضای سبز  شهری معمولاً پارک ها هستند که در نقاط خاصی از شهر ساخته می شوند؛ اما در یک ویلا، فضای سبز نیاز اصلی آن است که در محوطه بیرونی و حیاط آن در نظر گرفته می شود. همواره سعی شده است تا یک ویلا به صورت مکانی بسیار زیبا طراحی شود و برای افزایش زیبایی آن فضای سبز نیز طراحی می شود.

فضای سبز در محوطه بیرونی ویلا طراحی می شود. دقت در انتخاب چیدمان فضای سبز، کف پوشی فضای سبز، نمای فضای سبز، نور پردازی فضای سبز و قراردادن برخی از وسایل تفریحی در فضای سبز از جمله مواردی هستند که در زمان طراحی یک ویلا از سوی مهندس طراح و مهندس معمار به آن ها پرداخته می شود.

طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز بخشی از طراحی یک ویلا است که باید به آن توجه شود. طراحی فضای سبز برای یک ویلا یک ضرورت است تا با دیدن آن، آرامش لازم به افراد درون ویلا القاء شود؛ برای بالا بردن میزان این آرامش زیبایی های دیگری همچون استخر به آن افزوده می شود.

در این جا می توان دریافت که طراحی یک ویلا شامل طراحی موارد متعددی است که هر یک از آن ها دارای معماری خاص خود هستند که به صورت یکپارچه در فضایی به نام ویلا جمع آوری شده اند.

طول فضای سبز داخل ویلا از ورودی تا درب اصلی ساختمان خواهد بود. این فضا به عنوان احساس اولیه حضور در ویلا نیاز است که به زیبایی آن پرداخته شود، زیرا افراد داخل ویلا در زمان تفریح به داخل فضای سبز ویلا آمده و می خواهند به دور از شهر نشینی در یک محیط کاملاً شخصی به شادمانی بپردازند.

مهندس معمار خوب و با تجربه می داند که طراحی درست یک فضای سبز مناسب با ویلا چیست و برای آن برنامه ریزی دارد. مهندس معمار با توجه به متراژ ویلا و بخشی از زمین ویلا که به طراحی فضای سبز اختصاص داده شده است، به طراحی دکوراسیون فضای سبز می پردازد.

طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز

آیا آگاهی از هدف ساخت یک ویلا در طراحی آن اثر گذار است؟

یکی از نکاتی که در همه امور باید مورد توجه قرار گیرد، هدف و کارایی موضوعی است که به آن پرداخته می شود. در ساخت یک ویلا نیز باید بدانید که چه هدفی را از ساخت ویلا دارید و قرار است، این ویلا برای افراد مراجعه کننده به آن چه نیازی را مرتفع سازد. در این باره باید هدف اصلی را به درستی مورد تجزیه و تحلیل قرارداد و ساختمان ویلا و محوطه بیرونی آن را بر اساس آن نیاز طراحی نمود.

با توجه به عبارت فوق می توان بیان نمود که در طراحی یک ویلا، هدف اصلی ساخت ویلا به عنوان اساسی ترین گزینه در طراحی ویلا معرفی می شود که هر یک از مهندسین معمار یا مهندسین ساختمانی باید با بررسی کامل نسبت به آن اشراف داشته باشند تا در نهایت ساختمانی که ساخته می شود، بتواند به تمام نیاز های مورد نظر جامه ی عمل بپوشاند.

گاهاً برخی از ویلا ها دارای فضای بسیار وسیع با امکانات متعدد هستند که برای افراد بسیار شادی آفرین است، برخی دیگر از ویلا ها نیز وجود دارد که فضای کمتری دارند و بیشتر فضای آن شامل درختانی در فضای سبز است و به عنوان یک فضای جنگلی پوشیده از درخت طراحی شده است که نیاز آن برای امور دیگری غیر از گردشگری است. به هر حال آن چیزی که مهم است، طراحی اصلی یک ویلا متناسب با نیاز ساخت آن می باشد.

آیا آگاهی از هدف ساخت یک ویلا در طراحی آن اثر گذار است؟

آیا آگاهی از هدف ساخت یک ویلا در طراحی آن اثر گذار است؟

روش یافتن سایت اینترنتی معتبر حرفه ای در طراحی ویلا چگونه است؟

برای طراحی یک ویلا می توانید از شرکت های مهندسین مشاور بهره ببرید، در شرکت های مهندسین مشاور ساختمانی، جمعی از نخبگان مهندسی ساختمان حضور دارند که با شرایط خاص به طراحی، ساخت و اجرای ساختمان مشغول به فعالیت هستند. اکثر شرکت های مهندسین مشاور دارای سایت اینترنتی هستند که برای معرفی شرکت و متخصصین خود آن را در اینترنت راه اندازی کرده اند.

از آن جا که فضای مجازی اینترنت برای همه آزاد است، از این رو تشخیص شرکت مهندسین مشاوری که دارای تجربه بالا باشد و به صورت حرفه ای به ساخت و ساز ساختمانی مشغول باشد، بسیار سخت است. این شرایط برای طراحی ویلا نیز صادق است، در اینترنت، جستجو و یافتن سایت معتبر واقعاً مشکل است، اما برخی خصیصه های شرکت های مهندسین مشاور بیان گر اعتبار و ارزش آن ها است.

مخاطب گرامی شما در حال مشاهده مقاله نمونه قرارداد طراحی ویلا هستید.

برای ثبت سفارش و یا دریافت مشاوره تلفنی تخصصی در حوزه ی طراحی داخلی و دکوراسیون ویلا، می توانید در پلتفرم طراحی دکوراسیون و چیدمان داخلی طرح چید از طرح ECO و طرح LUX استفاده کنید، کارشناسان طرح چید با آغوشی باز میزبان شما خواهند بود.

مثال

به عنوان مثال از روی اسامی مهندسین مشاور و بررسی رزومه کاری آن ها در اینترنت، می توان به تجربه آن شرکت مشاوره اعتماد کرد. علاوه بر این آلبوم ساخت و ساز ها و تماس با آن مکان ها نیز می تواند به اطمینان شما برای نحوه ارائه خدمت و نتیجه ساخت و طراحی ساختمان های انجام شده توسط آن شرکت مهندسی بیافزاید. اطلاعات فوق نشان می دهد که یک شرکت مشاوره ای دارای تجربه و تبحر لازم و کافی در اجرا و ساخت یک ساختمان است که در این بحث ساختمان ویلا و محوطه بیرون آن مورد نظر است. 

پس باید در سایت های اینترنتی به دنبال طراحی ها و ساخت های ویلایی آن شرکت باشید و سعی نمایید بررسی های لازم را به درستی اعمال نمایید تا از انتخاب شرکت مهندسی مورد نظر خود رضایت خاطر را کسب نمایید. اهمیت این موضوع تا حدی است که پس از ساخت نهایی ویلا، تجربه درخشان کاری مهندسین شرکت مشاور، نمایان گر خروجی مشاهده شده خواهد بود.

مثال

مثال

نمونه قرارداد طراحی ویلا از چه اجزایی تشکیل شده است و یک نمونه از آن را نشان دهید؟

در زمان مراجعه به شرکت های مهندسین مشاور، باید درخواست خود را مبنی بر ساخت یک ویلا در یک نقطه خاص اعلام نمایید. این درخواست توسط مسئول شرکت مورد بررسی قرار می گیرد و از شما می خواهد که یک قرارداد طراحی ویلا را با شرکت منعقد نمایید. انعقاد این قرارداد به صورت دو سویه برای مراجعه کننده یا همان درخواست کننده و نیز شرکت مهندسین مشاور یک نیاز است، زیرا در زمان پس از ساخت، هر دو طرف باید برای شرایط خاص پاسخگوی موضوع باشند.

به عنوان مثال درخواست کننده باید مبلغ را به صورت تمام و کمال پرداخت نماید و شرکت مهندسی هم باید در ساخت ویلا همه ضوابط و مقررات ملی را به درستی به کار برد و در صورت نبود ضوابط، آن را مرتفع سازد و یا در قبال عواقب آن پاسخگو باشد. بنابر این توصیه می شود، طراحی ویلا با انعقاد یک قرارداد مربوط به طراحی ویلا همراه باشد، زیرا یک سند واقعی برای این کار، یک نیاز اصلی به شمار می آید.

با تفصیل موضوع فوق می توان یک قرارداد را در دو نسخه متناسب با طرف درخواست کننده و شرکت مهندسی منعقد کرد که در متن آن باید برخی از موارد بیان گردد تا سند شناسنامه ای معتبری از این طراحی ویلا ایجاد گردد. بند های یک قرارداد طراحی ویلا متعدد است و هر یک از آنها بیانگر یک سری اطلاعات و تعهدات خاص می باشد.

مخاطب گرامی شما در حال مشاهده پست نمونه قرارداد طراحی ویلا هستید.

اولین بخش از قرارداد طراحی ویلا

اولین بخش از قرارداد طراحی ویلا؛ اختصاص دارد به معرفی درخواست کننده و شرکت مهندسی که در آن اطلاعات شناسنامه ای فرد درخواست کننده به همراه شماره ثبت شرکت مهندسی قید خواهد گردید. این بخش به عنوان بخش اولیه قرارداد طراحی ویلا لازم الاجرا است.

بخش دوم از قرارداد طراحی ویلا به اولین ماده از قرارداد اختصاص دارد که با عنوان موضوع قرارداد از آن یاد می شود. در بخش موضوع قرارداد بیان می شود که قرار است یک ویلا ساخته شود که نیاز به طراحی نقشه، سازه، ساخت و اجرا دارد که از سوی کارفرما یا همان پیمانکار ساختمانی در نشانی مورد نظر به مساحت تعیین شده در نقشه زمین ویلا باید طراحی گردد.

بخش سوم نیز ماده دوم قرارداد است که به شرح عملیات ساخت ویلا اختصاص می یابد. در این بخش قرارداد طراحی بر اساس نیاز یک ویلا در دکوراسیون داخلی و خارجی آن انجام می شود و تمام جزئیات ساخت آن اعم از نور پردازی ها، زیبا سازی ها، فضای سبز و غیره به صورت کلی بیان می شوند.

بخش چهارم ماده سوم قرارداد نامیده می شود که در آن مبلغ ساخت ویلا با تمام موارد و شرایط لازمه قید می شود که قرار است، پیمانکار مبلغ را در چه زمانی از درخواست کننده طراحی ویلا دریافت نماید.

مبلغ اولیه در زمان طراحی نقشه ویلا ( پیش پرداخت)

مبلغ اولیه مربوط به زمانی است که اقدام به طراحی نقشه ویلا می شود و جزئیات طراحی در آن مشخص می شود. مبالغ بعدی نیز درست در زمانی که نقشه طراحی به صورت کامل در اختیار متقاضی قرارداده می شود، پرداخت می شود.

این هزینه به یک شماره حساب مربوط به شرکت مهندسین ساختمان واریز خواهد شد یا آن که یک فقره چک با تاریخ و امضاء از متقاضی دریافت می شود که باید در موعد مقرر از حساب بانکی وی پول درخواستی را برداشت نمایند.

بخش پنجم ماده چهارم است که به مدت قرارداد اختصاص دارد. در این بند مشخص می شود که طراح طبق ضوابط خاصی، طراحی نقشه ویلا را در زمان مورد نظر به متقاضی تحویل می دهد. چنانچه نقشه طراحی ویلا در زمان تعیین شده تحویل داده نشود، ملزم به پرداخت جریمه خواهد بود.

بخش ششم از متن قرارداد طراحی ویلا هم به ماده تغییر شرح عملیات و سایر موارد مربوط می شود. در این بند هر تغییری که کار فرما برای طراحی ویلا در نظر بگیرد و یا شرایطی برای طراح ویلا فراهم آید، در این بند تعیین می گردد. شرایط هزینه، مکان، زمان یا موارد جانبی دیگر بعد از محاسبات انجام شده مشخص خواهند شد.

بخش هفتم از متن قرارداد طراحی ویلا به ماده تعهدات مشاور اختصاص می یابد. در این ماده هر عمل یا عکس العملی که مشاور در شرایط مختلف از خود بروز می دهد، عنوان می شود. منظور از این شرایط آن است که مشاور طبق قرارداد طراحی باید نقشه را با هماهنگی معمار و طراح نقشه در اختیار متقاضی قرار دهد، این طراحی باید طبق اصول و ضوابط ساختمانی باشد و با جدید ترین مقررات ملی ساختمان هماهنگی داشته باشد.

کوتاهی در ساخت ویلا

در صورت کوتاهی در ساخت ویلا، عملیاتی مانند ترمیم باید انجام گیرد، در پایان نیز مبلغی که مشاور برای ارائه تعهدات خود عنوان می کند، به صورت دقیق قید خواهد شد و نقشه به صورت دو بعدی و سه بعدی به متقاضی تحویل داده می شود.

در بند هشتم از متن قرارداد طراحی ویلا، تعهدات کارفرما مشخص می شود، در این بند مبلغ انجام طراحی طبق توافقات به عمل آمده با مشاور و طراح تعیین می گردد و این مبلغ به صورت اقساطی می تواند در چند چک با تاریخ و مبلغ دقیق از متقاضی ساخت ویلا دریافت شود.

شرکت مهندسین مشاور، طرح آماده شده ویلا را از کارفرما به عنوان طرف قرارداد تحویل می گیرد و تمام جزئیات آن را مطابق با خواست و سلیقه متقاضی ساخت ویلا در متن قرارداد می نویسد و در صورت عدم هماهنگی با جزئیات نوشته شده خود را موظف می داند که پیگیری لازم را تا زمان اجرای کامل آن به عمل خواهد آورد.

تسویه کامل

کارفرمای طرح ویلا در زمان تحویل طرح، تسویه کامل خود را با فرد متقاضی ساخت ویلا و نیز شرکت مهندسین مشاور به انجام می رساند.

برخی از مدارک شخصی و مالکیت کارفرما مربوط به سند، یا مدارک شناسنامه ای جهت درج سوابق تا انتهای کار طراحی تحویل مشاور خواهد شد، در این بین کارفرما به هر علتی که نتواند کار را به اتمام برساند، می تواند تا دو روز بعد از انعقاد قرارداد، آن را فسخ نماید.

برای این کار نیاز دارد که اظهار نامه خود را به صورت رسمی و قانونی همراه با مبلغ پرداختی کارفرما و هزینه خسارت ایجاد کرده از عقد قرارداد به مشاور ارائه دهد و با این فرآیند کار طراحی به کارفرمای دیگری که توانمندتر به اجرای قرارداد باشد، تحویل خواهد شد.

تسویه کامل

تسویه کامل

تسویه کامل

تسویه کامل

تسویه کامل

تسویه کامل

تسویه کامل

تسویه کامل

اگر کارفرما نتواند پروژه طراحی را انجام دهد و برای اعلام فسخ آن نیز تأخیر داشته باشد، چه قانونی اجرا می شود؟

چنانچه کارفرمای پروژه طراحی به صورت تعلیل نتواند کار طراحی ویلا را انجام دهد، باید حداکثر دو روز بعد از عقد قرارداد مشکل ایجاد شده را با مشاور در میان بگذارد و در صورت عدم اطلاع از تأخیر در پروژه باید بداند که شرایط و قوانین خاصی برای وی به اجرا گذاشته خواهد شد.

این لغو قرارداد بعد از تأخیر زمان عقد قرارداد سبب می شود تا خسارتی را برای متقاضی ساخت ویلا ایجاد نماید و مشاور مبلغی را به عنوان جریمه کار انجام نشده طبق متن قرارداد به کارفرما اعلام می کند تا عدم کفایت وی نسبت به انعقاد قرارداد تعیین گردد، در این بین مبلغ باید از سوی کارفرما به مشاور پرداخت گردد.

کارفرما نیز حق امضای شخص حقیقی یا حقوقی خود را مشابه متن قرارداد باید در نظر داشته باشد و آن را بپردازد. لازم به ذکر است که همه موارد ایمنی برای طراحی و ساخت ویلا باید متناسب با طرح های انجام شده با کارفرمای طرح باشد.

حل اختلاف

بخش دیگری از متن قرارداد طراحی ویلا به مسئله حل اختلاف اختصاص دارد. در این بند توضیحاتی پیرامون اختلاف میان کار فرما و مشاور با جزئیات لازم بیان می شود. در این جزئیات اجرای عملیات موضوع قرارداد متناسب با تمام تعابیر قرارداد در خصوص پرداخت وجه تعیین می شود. اختلاف در برداشت از مذاکره و توافقات انجام شده در صورت وقوع باید از طریق مراجع قانونی و قضایی کشور حل و فصل گردد و شرکت مهندسین آن را به صورت رسمی از روزنه قانون حل خواهد نمود، در این بین اگر اختلاف دیگری بین تعهدات طرفین به وجود آید باید کارفرما و مشاور نسبت به این موضوع پاسخگو باشند.

بخش دیگری از متن قرارداد طراحی ویلا شامل نشانی هر دو طرف قرارداد می شود، این نشانی مربوط به آدرس و اقامتگاه قراردادی کارفرما، آدرس و اقامتگاه قراردادی مشاور، خواهد شد. این دو آدرس برای مکاتبات حین طراحی ویلا نیاز است که باید به درستی قید گردد.

در بخش آخر و ماده نهایی قرارداد طراحی تاریخ قرارداد و تعداد نسخ آن قید می شود، این قرارداد بعنوان مثال در دو نسخه چاپ می شود و در اختیار کار فرما و مشاور قرارداده می شود که به هر دو طرفین آن ها داده می شود.

متن اقدام به طراحی بر اساس ماده 10 قانون مدنی تنظیم می شود و تمام مفاد و قوانین آن مشمول هر دو طرف خواهد شد، در خط پایان نیز باید محلی برای امضا و مهر طرفین یعنی کارفرما و مشاور اختصاص داده شود.

کدام مبحث قانون مقررات ملی ساختمان در خصوص طراحی ویلا ضوابط لازم را بیان کرده است؟

مبحث 12 قانون و مقررات ملی ساختمان به رعایت اقدامات ایمنی یا همان HSE اختصاص دارد. در این مبحث در خصوص طراحی ویلا و آماده کردن زمین مورد نظر برای احداث ویلا قرارداد را تشریح می کند.

در تشریح این مبحث مشخص می شود که پیمانکاران موظف هستند، یک تیم طراحی و ساخت ویلا را بر اساس قرارداد پیمانکاری تشکیل داده و اقدامات لازم را طبق متن اصلی قرارداد پیمانکاری انجام دهند. هر پیمانکاری که کار طراحی و ساخت ویلا را به عهده می گیرد، علاوه بر قوانین ساختمانی باید موارد ایمنی آن را نیز مطابق با قوانین اداره کار، اداره تأمین اجتماعی و مبحث 12 قانون و مقررات ملی ساختمان طراحی نماید، بنابراین در مدت احداث پروژه نباید تیم پروژه نگران انجام طراحی یا مباحث پیرامون آن باشند.

به عنوان مثال باید در متن قرارداد طراحی تمام بیمه های شخص ثالث و یا بیمه های کارگاهی اعضای کارگاه را متناسب با ضرر و زیان مالی و جانی تیم درگیر با پروژه بیان گردد و هزینه را به صورت تمام پرداخت نماید.

ویژگی های قرارداد طراحی ویلا شامل چه مواردی است؟

در خصوص طراحی یک ویلا باید مباحث متعددی از سوی کارفرما و مشاور تعیین گردد. تعیین دقیق هر یک از این مباحث باید با جزئیات طراحی همراه باشد. این جزئیات با شکل های گوناگون آن در خصوص مباحث ساختمانی، مباحث ایمنی، مباحث بیمه ای و غیره خواهد بود که باید تعیین و پرداخت گردد.

یک قرارداد طراحی ویلا باید شامل بند های متعدد باشد و در هر بند جزئیات اجرای قرارداد به درستی بیان گردد. هر بند از قرارداد با یک نام مشخص می شود که به ماده اجرای قرارداد اختصاص دارد، در بند مذکور تشریحی از متن قرارداد به درستی نگارش می شود تا کارفرما و مشاور برای طراحی ویلا بدانند که چه وظایفی را دارند و چه تکالیفی بر عهده آنان است.

در متن قرارداد طراحی ویلا ویژگی های موضوع قرارداد، مهلت قرارداد، زمین محل اجرای قرارداد، تعهدات کارفرما، تعهدات مشاور، شرح عملیات پروژه طراحی، مدت اجرای پروژه طراحی، مباحث حل اختلاف، مدت اجرای قرارداد، شرح عملیات و تغییر شرایط و ضوابط حاکم بر عملیات مشخص می شود. موارد بیان شده هر کدام به تفصیل بیان می شوند و ذکر دقیق آن ها در متن قرارداد به درستی خواهد آمد.

پرداختن به مسائل مختلف

توجه داشته باشید که در زمان طراحی ویلا باید به خیلی از مسائل نیز پرداخت، این مسائل شامل بر موضوعات محیط زیست و طبیعت و یا محیط اطراف ویلا است؛ این محیط ها باعث می شود تا احساس آرامش در ویلا برای افراد داخل ویلا ایجاد شود. در این بین فضا های داخلی ویلا و دکوراسیون آن بیشترین آرامش را برای افراد به دنبال دارند.

جالب است، بدانید که سادگی و خالص بودن و روشن بودن انواع فضا های طراحی شده داخل ویلا و محوطه بیرونی آن به عنوان ضرورتی برای داشتن احساس خاطره انگیز بودن فضای طراحی بسیار نیاز است. نور پردازی های داخل فضا و توجه به چگونگی آن می تواند راهگشای خوبی برای یک طراحی مطلوب باشد که در طراحی ویلا از آن استفاده شده است.

پرداختن به مسائل مختلف

پرداختن به مسائل مختلف

اولین گام برای اجرایی شدن مرحله احداث ویلا بعد از طراحی آن چیست؟

زمانی که طراحی ویلا بر اساس متن قرارداد طراحی ویلا آماده شد، مرحله احداث و ساخت ویلا آغاز می شود. در این مرحله باید ساخت و طراحی با تمام مصالح مورد نیاز همچون بلوک، آجر، استراکچر فلزی و بتنی یا چوبی شروع شود، استراکچر هایی فلزی و بتنی از نوع lsf هستند که در طراحی ویلا استفاده می شوند.

آنچه مهم است، تعداد مراحل احداث و ساخت یک ویلا است که به فونداسیون، اجرای اسکلت و آرماتور بندی، نازک کاری، سفت کاری، نما کاری و حتی محوطه سازی ویلا خلاصه می شود. در این مراحل آن چه اهمیت دارد، زیبایی طرح نهایی پروژه ویلا می باشد که دلیل اصلی استفاده از ویلا خواهد بود. زیرا ویلا مکانی است، برای حفظ آرامش و جذب گردشگر، لذا رعایت تمام موارد قانونی و ضوابط طراحی سبب می شود تا شرکت، ویلایی با استفاده از دانش و تجربه تیم حرفه ای و خلاق خود ساخته و طراحی را به پایان برساند.

اولین گام برای اجرایی شدن مرحله احداث ویلا بعد از طراحی آن چیست؟

اولین گام برای اجرایی شدن مرحله احداث ویلا بعد از طراحی آن چیست؟

سه اصل سبک طراحی در ساخت ویلا شامل چه مواردی است؟

ویلا مکانی دنج برای استراحت و آرامش است که همه افراد برای یک بار هم که شده دوست دارند. به صورت اختصاصی ویلا را در اختیار خود داشته باشند؛ از این جهت برای طراحی و ساخت ویلا 3 اصل اساسی برای آن در نظر گرفته شده است. این سه سبک، سبک کلاسیک، سبک طراحی مدرن برای ویلا های امروزی و سبک تلفیقی برای ترکیب دو سبک کلاسیک و مدرن است که مهندسین ساختمانی و کارفرمایان از آن بهره گیری می کنند.

امیدواریم تا اینجا اطلاعات خوبی در رابطه با نمونه قرارداد طراحی ویلا کسب کرده باشید.

سبک مدرن

در سبک های طراحی ویلا، بیشتر سبک مدرن ساخته می شو. سبک مدرن در زمان زندگی امروزی برای تنوع روحیه افراد لازم است؛ افراد جامعه امروز معمولاً درگیر مشغله های کاری زیادی هستند و برای آرامش خود نیاز به محیط های آرام، زیبا و سرسبز دارند که به صورت مدرن و شیک طراحی شده باشند.

به طور عمومی افراد سبک مدرن را انتخاب می کنند و متقاضیان طراحی و ساخت ویلا، سبک مدرن را برای ساخت انتخاب خواهند کرد، زیرا ویلا با فضایی وسیع همراه با دکوراسیون های فضای داخلی و بیرون محوطه اصلی ویلا طراحی و ساخته می شود و فضای باغ های سر سبز ویلا توسط نمایش دو بعدی و سه بعدی مشاهده خواهند شد و دو نمونه از فایل های طراحی دو بعدی و سه بعدی به فرد متقاضی طراحی و ساخت ویلا  تحویل داده خواهد شد.

اصولاً طراحی ویلا به سبک مدرن بسیار زیبا، ساده، جذاب و شیک می باشد و بخش آشپزخانه و اتاق مهمان در طبقه هم کف قرار دارد که به استخر ویلا دید داشته باشند. این سبک آرامش بسیار زیادی را برای افراد حاضر در ویلا ایجاد می کند که فضای سبز بیرون محوطه ساختمان اصلی ویلا این زیبایی و آرامش را صد چندان خواهد کرد.

در زمان طراحی سبک مدرن برای ویلا، فاز طراحی با انواع امکانات سرمایشی و گرمایشی خوبی انجام می شود، این فاز در تخصص مهندس مکانیک شرکت مهندسی می باشد و تمام قوانین و امکانات لازم برای ساخت یک ویلا در کمال آرامش در آن پرداخته می شود. شیوه های آرماتور بندی، فونداسیون، مواد و مصالح ساختمانی و غیره پروژه طراحی ویلا در این سبک مشخص می شود.

سبک کلاسیک

در سبک کلاسیک سعی می شود تا موارد و مصالح نهایی ساخت و ساز به رنگ های خنثی نزدیک باشد، رنگ های خنثی رنگ های قهوه ای، سیاه، سفید، خاکستری و طلایی است که نمای ساختمان را با خود رنگین می سازد.

استفاده از رنگ های خنثی سبب می شود تا حس اعتماد به نفس، اعتماد و اطمینان در فرد افزایش یابد، زمانی که سبک کلاسیک با سبک مدرن عجین شود و طراحی ترکیبی از هر دو سبک به کار بسته شود، سبک ایجاد شده در طراحی ویلا بسیار زیبا، آرامش بخش و روحیه بخش است.

آنچه بیش از همه مهم جلوه می کند شیوه دکوراسیون داخلی در فضای ساختمان اصلی ویلا است. امروزه دکوراسیون داخلی به یکی از اجزای اصلی طراحی و ساخت ساختمان مبدل شده است. از این رو تجربه دکوراسیون داخلی در زیبایی فضا سبب شده است تا همه افراد برای مکان های محل زندگی خود آن را به کار برند، در واقع دکوراسیون داخلی برای فضا به یک نیاز جدی و ضروری در جامعه امروز تبدیل شده است.

سبک کلاسیک

سبک کلاسیک

طراحی ویلا پس از انعقاد قرارداد بخش اجرایی پروژه شامل چه استاندارد هایی است؟

قرارداد بخش اجرایی پروژه یک قرارداد اجرایی با استاندارد های خاصی است، در این قرارداد طرح ها با مباحث قرارداد اجرایی در سایت شرکت های مهندسین مشاور با جزئیات لازم مشخص می شود.

تعدادی از استاندارد های این قرارداد اجرایی، شیوه انجام طراحی و ساخت یک ویلا را تشریح می کند. قرارداد پیمانکاری با مصالح، قرارداد پیمانکاری بدون مصالح، قرارداد مدیریت پیمان درصدی و قرارداد مدیریت پیمان دستمزدی استاندارد های قسمت اجرایی طراحی ویلا هستند.

بعضی از نکته های طراحی که در ساخت پروژه طراحی احتیاج است، نیز در این استاندارد ها تعیین می گردد. مباحث دکوراسیون، باز سازی، مدت زمان یا هزینه باز سازی و اجرای آن، طرح دکوراسیون، یا موارد مشابه آن از سوی فرد متقاضی، کارفرما و مشاور می تواند به صورت سلیقه ای در متن قرارداد ویلا قید گردد. توجه داشته باشید، مشاهده نمونه کار های انجام شده توسط پیمانکار یا کارفرما سبب می شود تا پروژه انجام شده جدید طبق قوانین ساختمانی به درستی به کار گیری شود.

طراحی ویلا پس از انعقاد قرارداد بخش اجرایی پروژه شامل چه استاندارد هایی است؟

طراحی ویلا پس از انعقاد قرارداد بخش اجرایی پروژه شامل چه استاندارد هایی است؟

منظور از طراحی هوشمند در طراحی ویلا چیست؟

دنیای فناوری امروز روش های هوشمند را ایجاد کرده است که این روش ها برای طراحی ویلا هم به کار می روند. در طراحی ویلای مدرن از سوی سازندگان باید این نکته رعایت گردد، این نکته سبب می شود تا میزان بهره وری لازم برای طراحی و ساخت یک ویلا بیش از همه باشد و سازندگان ویلا و یا کارگزاران اصلی ویلا از طراحان خود بخواهند که مراحل را طبق طراحی ویلای هوشمند انجام دهند.

پارامتر های طراحی به صورت چند گانه عنوان می شوند که طراح ویلا باید همه آن ها را با توجه خاص در نقشه آن در نظر بگیرد، محیط زیست در طراحی ویلا نکته مهمی است که باید آن را مورد ملاحظه قرارداد، از این رو طراحان برای طراحی یک ویلای خوش آب و هوا با دکوراسیون جذاب و زیبا نیاز است، سطح عایق، شدت هوای محیط، استراتژی های کنترل رطوبت، فرصت های نور و بسیاری از عناصر طراحی را به دقت مورد انتخاب و تشخیص قرار دهند.

در زمان طراحی هوشمند شرایط محیط زیست و مسائل پیرامون مصرف انرژی باید مورد محاسبه قرار گیرد و بهترین امکانات متناسب با طراحی هوشمند در نقشه طراحی ویلا قرار داده شود. لذا می توان در نظر داشت که نکات عنوان شده برای فراهم آوردن شرایط و ضوابط انجام طراحی و ساخت یک ویلا به عنوان ضرورت های طراحی هوشمند باید لحاظ گردند.

منظور از طراحی هوشمند در طراحی ویلا چیست؟

منظور از طراحی هوشمند در طراحی ویلا چیست؟

ویژگی های قرارداد طراحی ویلای مدرن در خصوص نمای ویلا چه مواردی است؟

یکی از مزیت های قرارداد طراحی ویلا های مدرن، نمای ویلا است. در خصوص نمای ویلای مدرن باید فضا های ویلا و پیرامون آن باز یا نیمه باز باشند و فضای بسته در مورد آن معنا ندارد؛ این فضا ها ی باز و نیمه باز بیشتر به صورت باز شو طراحی می شوند تا از طریق آن ارتباط فضای داخل و خارج ساختمان ویلا قطع نگردد و به گونه ای ویلا در نظر جلوه گری کند که ارتباط با فضای سبز و طبیعت داخل ویلا همیشگی خواهد بود.

طراحی ویلا شامل طراحی پلان و فرم مناسب آن برای ایجاد جذابیت های نمای بیرون ویلا نیز در دید اول بسیار اثر بخش است، به طور کلی جذابیت طراحی ویلا برای نمای ویلا تأثیر بزرگی خواهد داشت، زیرا جنس و رنگ مصالح به کار رفته در ساخت ویلا در سبک های طراحی به خوبی مشخص است.

اقلیم منطقه ساخت ویلا

اقلیم منطقه ساخت ویلا با در نظر گرفتن بافت خاک و زمین ویلا و حتی خطوط آسمانی نمای ویلا ملاحظه می شود، از این رو بهتر است، نمای ویلا متناسب با مصالح با کیفیت و با دوام امروزی تهیه شود، در ویلا های مدرن معمولاً رنگ سفید به کار می رود. گستردگی رنگ سفید و پنجره های قدی و بلند روی نما سبب جذابیت بیشتر می شود، علاوه بر این طراحی ویلای مدرن در نما نیاز به نور پردازی های خوبی هم دارد که روشنایی محوطه ویلا و پیرامون آن نیز فراهم گردد.

مثالی که برای طراحی ویلا در نظر گرفته می شود، می تواند پنجره هایی با ارتفاع زیاد باشد که در نقطه مرکزی آن به صورتی قرارداده شوند که دید خوب و مسلطی را بر روی باغ یا فضای سبز محوطه اطراف ویلا داشته باشند، این دید سبب می شود تا فردی که در ویلا حضور دارد، آرامش را در تمام فضای ویلا احساس و مشاهده نماید.

اقلیم منطقه ساخت ویلا

اقلیم منطقه ساخت ویلا

تا اینجا با مبحث ویژگی های قرارداد طراحی ویلای مدرن در خصوص نمای ویلا آشنا شدید پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله نمونه قرارداد طراحی ویلا با ما همراه باشید.

کدام گروه از مهندسین در طراحی ویلا نقش آفرینی می کنند؟

مهندسین مشاور شرکت های مهندسی، گروهی از مهندسین مجرب و کار آزموده هستند که دارای تخصص های لازم در طراحی هستند، این گروه از مهندسین در زمانی که طراحی ویلا قرار است، انجام گیرد، نقش آفرینی می کنند. طراحان گرافیک، طراحان صنعتی و مهندسان معمار با تجربه نقشه کشی و دکوراسیون داخلی در طراحی ویلا دخیل اند.

طراحی ویلا برای ویلا های مدرن با سبک های امروزی نیاز به مواد و مصالح جدید دارد که در بخش طراحی و مهندسی به آن پرداخته می شود. در نظر قراردادن جزئیات طراحی، گام مهمی در ایجاد و احداث ساختمان ویلا و محوطه سازی پیرامون آن می باشد،

شما در حال خواندن مقاله نمونه قرارداد طراحی ویلا هستید.

تشخیص نوع خاک و زمین طراحی ویلا

تشخیص نوع خاک و زمین طراحی ویلا نیز نکته مهمی است که باید بر اساس آن فونداسیون و پی ریزی ساختمان برای مرحله کف سازی به دقت در نظر گرفته شود، مهندسین مکانیک و مهندسین عمران نیز در زمان بعد از طراحی باید انجام فعالیت نمایند.

آن چه مهم است، همکاری همه جانبه مهندسین درگیر پروژه ویلا است که بر اساس نیاز ساخت و ساز در مرحله خاص آن باید انجام وظیفه نمایند. در میان تمام مهندسین طراحی ویلا، آن دسته از مهندسین که گام اول پروژه را بر می دارند، بیش از سایر مهندسین اولویت دارند و باید خبره ترین آن ها را برگزید تا پایه کار به درستی پیشرفت داشته باشد.

تشخیص نوع خاک و زمین طراحی ویلا

تشخیص نوع خاک و زمین طراحی ویلا

از اینکه تا انتهای مقاله نمونه قرارداد طراحی ویلا همراه ما بودید، متشکریم و امیدواریم که از خواندن مقاله نمونه قرارداد طراحی ویلا بهره لازم را کسب کرده باشید.

ثبت ديدگاه