نمونه قرارداد بازسازی منزل

اگر به دنبال بهترین نمونه قرارداد بازسازی منزل هستید، این مقاله می تواند کمک بسیار زیادی به شما در زمینه بازسازی و زیباسازی منزل شما داشته باشد.

همچنین نکات بسیار مهمی هم می تواند به لحاظ حقوقی و البته به لحاظ معماری و زیبایی شناسی به شما بگوید. امروزه بازسازی و زیباسازی منازل از جمله مواردی است که مورد توجه بسیاری از معماران و مشتریان آن ها قرار می گیرد.

بسیاری از کارفرماها به مقوله بازسازی و زیباسازی فضاهای مسکونی، اداری و یا شرکتی خود می پردازند و به دنبال یک معمار و متخصص در زمینه بازسازی معماری و فضاهای ساختمانی هستند. حقیقتا بازسازی مسئله ای است که در این چندساله رونق بسیار زیادی پیدا کرده است.

بسیاری از خانه ها، امروزه نیازمند مقاوم سازی و بازسازی هستند.

از زمانی که مردم شروع به استفاده از منازل مسکونی با اسکلت بندی و اصول معماری مدرن کرده اند، مدت زمان زیادی گذشته است. بسیاری از خانه ها، امروزه نیازمند مقاوم سازی و بازسازی هستند.

هر چند که یک خانه در 30 یا 40 سال پیش با بهترین اصول معماری آن زمان ساخته شده باشد، با توجه به شرایط فعلی و پیشرفت سریع تکنولوژی، نیازمند بازسازی بهتر در شرایط فعلی نیز می باشد. بسیاری از افرادی که این موضوع را مد نظر قرارداده اند، توانسته اند که منزل خود را در مقابل بسیاری از بلایای طبیعی و یا مواردی از این دست حفظ کنند.

بازسازی شاید تا حدی مرتبط با مسئله زیبایی و زیباسازی منازل باشد

در واقع مقوله بازسازی شاید تا حدی مرتبط با مسئله زیبایی و زیباسازی منازل باشد، اما اهمیت بیشتری هم به لحاظ جانی برای ساکنین منزل دارد. به هرحال این موارد لازم است که به آن ها به خوبی پرداخته شود تا دلایلی که بازسازی و زیباسازی منزل اهمیت دارد را به خوبی بشناسیم.

همچنین یک سری نکات بسیار مهم دیگر نیز وجود دارند که این نکات به ما می گویند که زیباسازی منزل و باز سازی آن چگونه انجام می شود و برای تنظیم قرارداد بازسازی منزل نیز لازم است تا چه نکات مهمی را مد نظر قرار بدهیم.

از همین روی، در این مقاله ما قصد داریم تا ضمن بررسی دقیق و تخصصی مسئله بازسازی منزل و همچنین بررسی نحوه تنظیم قرارداد بازسازی منزل مسکونی، به بررسی و ارائه یک نمونه قرارداد بازسازی منزل مسکونی نیز می پردازیم و نکات بیشتری را هم در این رابطه برای شما بازگو خواهیم کرد. توصیه می کنیم که حتما در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 1. بازسازی منزل چیست؟
 2. چرا بازسازی منازل رونق دارد؟
 3. آیا بازسازی و زیباسازی منزل فرآیند های یکسانی دارد؟
 4. اهمیت بازسازی منازل
 5. بازسازی منازل چگونه انجام می شود؟
 6. چه ساختمان هایی نیازمند بازسازی و زیباسازی می باشند؟
 7. درچه شرایطی بازسازی ضروری است؟
 8. استحکام بنای مسکونی
 9. زیباسازی ساختمان های مسکونی
 10. آیا بازسازی منزل مسکونی نیاز به تخریب دارد؟
 11. چرا باید برای بازسازی منزل به مهندسین مراجعه کنیم؟
 12. تفاوت بازسازی و مقاوم سازی
 13. برای بازسازی و مقاوم سازی منزل به کجا مراجعه کنیم؟
 14. مهندس معمار و بازسازی منزل
 15. اهمیت توجه به قرارداد بازسازی منزل مسکونی
 16. چرا حضور وکیل در زمان عقد قرارداد بازسازی  منزل  مسکونی مهم است؟
 17. نمونه قرارداد بازسازی منزل
 18. بررسی نمونه قرارداد بازسازی منزل
 19. هزینه های بازسازی منزل
 20. عوامل موثر بر هزینه بازسازی منزل

 

بازسازی منزل چیست؟

بازسازی منزل چیست؟

بازسازی منزل چیست؟

معمولا همه ی ما خاطرات زیادی را در محلی که در آن زندگی می ‌کنیم، می ‌سازیم که این خاطرات برایمان زیباست و زنده شدن آن ها در هر موقعیتی برایمان لذت بخش است.

به همین خاطر است که برای زنده ماندن این خاطرات کارهایی را انجام می‌دهیم. بازسازی مکان های تاریخی و فرهنگی که از گذشتگان به میراث رسیده است هم می ‌تواند به نوعی خاطرات گذشتگان و فرهنگ را برایمان زنده کند.

بازسازی منزل را می توان یکی از راه‌هایی دانست که خاطرات مان را زنده می‌ کند و آن ها را برایمان تداعی می کند. بازسازی به معنای دیگر یعنی این که، یک منزل و یا بنا را همان طوری که هست، ترمیم کنیم و اندک تغییرات بزرگی در آن به وجود آوریم. در بازسازی سعی می ‌شود تا کلیت بنا حفظ شود و بیشتر به ترمیم و نوسازی بنا توجه شود.

می توانیم با بازسازی منزلمان خاطرات زیادی را برای خود زنده کنیم و از آن لذت ببریم. بازسازی منزل فرآیندی است که به وسیله ی آن بخش هایی از محل سکونت مان را که تخریب شده و مقاومت و زیبایی خود را از دست داده اند،  دوباره از نو بسازیم و آن را بار دیگر تاحدود زیادی به حالت اول برگردانیم.

صرفه جویی

بازسازی منزل را باید یکی از راه هایی دانست که تا حد زیادی به وسیله ی آن می توانیم در هزینه ها صرفه جویی کنیم و بخشی از هزینه های اضافی را که ممکن است، در ساخت یک منزل جدید صرف کنیم، به وسیله بازسازی از میان برداریم.

بازسازی روشی است که به وسیله ی آن می توانیم منزل خود را زیبا تر و به روز تر کنیم. برخی از منزل ها قدمت زیادی دارند و نسبت به خانه ی جدید از امکانات جدید خیلی کمتری برخوردار هستند.

به همین دلیل افراد تصمیم به بازسازی این خانه ها می‌ گیرند تا بتوانند با یک بازسازی، یک سری امکانات نسبی را برای منزل خود فراهم بکنند. این سری بازسازی ها بیشتر به هدف افزایش امکانات به کار گرفته می ‌شود که معمولا هم موفق و اثرگذار هستند.

امکاناتی مثل لوله کشی های جدید تر برای منزل، افزایش سطح سیستم گرمایشی منزل، تجهیز به کمدهای دیواری و… به منزل افروده می ‌شود. گاهی نیز بازسازی به منزله ایجاد یک ساختار جدید در منزل است که به وسیله این یک اتاق جدید، یک درب جدید، یک پنجره جدید و… به منزل افزوده می ‌شود.

گاهی نیز بازسازی برای ترمیم یک مکان در منزل مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است که سقف منزل و یا لوله کشی آن دچار تخریب شود که به وسیله بازسازی می توان آن را ترمیم کرد و از تخریب باقی مکان های منزل جلوگیری کرد. بنابراین بازسازی منزل یک روش خوب برای داشتن یک منزل جدید و زیبا است.

چرا بازسازی منازل رونق دارد؟

چرا بازسازی منازل رونق دارد؟

چرا بازسازی منازل رونق دارد؟

امروزه، از وقتی که ما اقدام به خانه سازی بر اساس اصولی که می شناسیم کردیم، زمان بسیار زیادی گذشته است. خانه سازی به سبک مدرن و با استفاده از مصالح جدید تر تقریبا از 50 سال پیش در ایران آغاز شد و در شهرهای کوچک تر نیز رفته رفته استفاده از مصالح مدرن رونق گرفت. البته ما از قرن ها قبل با استفاده از مصالحی مانند خشت و گل اقدام به ساخت خانه و دیگر بناهای ساختمانی خود می کردیم.

اما نکته اساسی این است که بدانیم که دسته زیادی از ساختمان هایی که در شهرها وجود دارند، ساختمان هایی هستند که از مصالح 40 تا 30 سال گذشته در ساخت آن ها استفاده شده است.

نمی توانیم بگوییم که چون همچنان ساختمان ها پا برجا مانده اند و یا مشکلات فنی اساسی در مقاومت و زیبایی آن ها ایجاد نشده است، پس می توانیم همچنان در این ساختمان ها زندگی کنیم.

اهمیت ایمنی و زیبایی

اهمیت ایمنی و زیبایی

اهمیت ایمنی و زیبایی

در حقیقت به دلیل این که ایمنی و از سوی دیگر هم زیبایی ساختمان و به خصوص منازل اهمیت بسیار زیادی برای ما دارند، لازم است که حتما برای بازسازی و زیباسازی آن ها اقدام کنیم.

بسیاری از سازندگان، این موضوع را به خوبی مد نظر قرار می دهند و به همین دلیل هم اقدام به بازسازی ساختمان هایی می کنند که قدمت بیشتری دارند و لازم است که به لحاظ زیبایی یا مقاوم سازی اقدام به بازسازی این سازه ها و ساختمان ها کنند. بسیاری از مشتریان و کارفرماها نیز به این موضوع واقفند و بازسازی منازل آن ها برایشان جذابیت بیشتری دارند.

به همین دلیل هم امروزه با گذشت زمان شاهد رونق بسیار زیادی در این زمینه هستیم. بسیاری از خانه ها به دلیل گذر زمان نیاز به بازسازی، مقاومت سازی و حتی زیباسازی دارند و از سوی دیگر هم ساختن ساختمان جدید برای بسیاری از افراد به لحاظ مالی ممکن نیست و این عدم امکان مالی باعث می شود که نتوانند به خوبی برای این منظور اقدام کنند. در نتیجه امروزه شاهد رشد و گسترش  بازسازی خانه های قدیمی هستیم.

آیا بازسازی و زیباسازی منزل فرآیندهای یکسانی دارد؟

آیا بازسازی و زیباسازی منزل فرآیندهای یکسانی دارد؟

آیا بازسازی و زیباسازی منزل فرآیندهای یکسانی دارد؟

همان طور که گفتیم، امروزه ساختمان های بسیاری وجود دارند که نیاز به نوسازی، زیبا سازی و مقاوم سازی دارند. اما نکته مهم این است که بسیاری به اشتباه تفاوت این موارد را نمی توانند تشخیص بدهند.

در واقع هر کدام از این موارد گفته شده نیازمند یک سری فعالیت های مخصوص به خود هستند. شما زمانی که برای بازسازی اقدام می کنید، لازم است که یک سری فرآیندهای مختلف و شاید بهتر بگوییم، کلی تر را به نسبت زیباسازی و مقاوم سازی پیگیری کنیم.

بازسازی می تواند گاها به تخریب بخش هایی از بنا نیز منجر شود. به این معنا که شما لازم است که در بعضی مواقع، اقدام به تخریب برخی از قسمت های کم استقامت سقف کرده و سقف های جدید برای آن جایگزین کنید. یا حتی ممکن است تا یک دیوار که به لحاظ استحکام مشکلات بسیاری دارد، لازم باشد که تخریب شود و یا ضخامت بیشتری برای آن در نظر گرفته شود.

حتی گاها در پی ساختمان نیز اقدام به بازسازی می کنند. به هرحال این موارد بیشتر بر پایه اهمیت فنی ساختمان است تا بحث زیبایی ساختمان. البته بسیاری از شرکت ها هستند که به انجام هر کدام از این موارد به شکل تخصصی و جداگانه می پردازند و تاکیدی بر این که یک شرکت بتواند هم در زیباسازی و هم در مقاوم سازی ساختمان نقش داشته باشد، وجود ندارد.

فعالیت های زیباسازی متفاوت است

بسیاری از افراد هم به زیباسازی ساختمان می پردازند و فعالیت های زیباسازی نیز متفاوت است. بسیاری می خواهند که در منزل خود تغییر دکوراسیون انجام بدهند.

به این معنا که مثلا در بعضی از بخش های خانه رنگ ویژه و یا کاغذ دیواری خاصی استفاده کنند. حتی شاید لازم باشد که یک سری بخش های کم اهمیت تر که در مقاومت ساختمان نیز موثر نیستند هم تخریب شده و یا فضاها تغییر داده شوند.

این موارد بیشتر می توانند زیبایی ساختمان را تحت تاثیر قرار بدهند. به طور کلی این موارد هر کدام فرآیندهای مخصوص به خود را دارند و نمی توانیم بگوییم که زیباسازی و بازسازی و یا مقاوم سازی ساختمان می تواند توسط یک تیم و به یک طریق انجام شود،

بلکه در پروژه های مختلف و حتی پروژه های بزرگتر ممکن است که بخش های مختلف پروژه مانند زیباسازی و بازسازی توسط تیم های مختلف به شکل تخصصی انجام شوند.

حال قبل از پرداختن به موضوع نمونه قرارداد بازسازی منزل، ابتدا اهمیت بازسازی را مورد بررسی قرار دهیم.

اهمیت بازسازی منازل

اهمیت بازسازی منازل

اهمیت بازسازی منازل

بازسازی منزل می ‌تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. در مواردی که نیاز به بازسازی برای یک منزل وجود دارد، می توان گفت که اهمیت بازسازی می ‌تواند بسیار بالا باشد. چرا که تخریب یک خانه و ساخت خانه جدید هزینه های بسیار زیادی، آن هم در این شرایط اقتصادی دارد. بنابراین می‌ توانیم اهمیت بازسازی را در این باب در نظر بگیریم که می ‌تواند برایمان بسیار سودمند باشد.

اگر بخواهیم که برای ساخت خانه جدید هزینه کنيم، باید چند برابر آنچه که برای بازسازی هزینه لازم است، پول صرف کنیم تا بتوانیم یک خانه با حداقل امکانات لازم داشته باشیم. اما می توانیم با بازسازی منزل خود که از امکانات بالاتر و حداقلی برخوردار است، هم خانه ی خودمان را نو کنیم و هم هزینه کمتری صرف کنیم.

زنده نگه داشتن فرهنگ

زنده نگه داشتن فرهنگ

زنده نگه داشتن فرهنگ

اهمیت دیگر بازسازی برای زنده نگه داشتن فرهنگ است.  در کشور خودمان اگر با دقت بیشتری نگاه کنیم، خواهیم دید که منازل بزرگان تاریخی و فرهنگی هنوز هم پابرجاست و باقیمانده ای از روزگاران قدیم است.

این منازل به نوعی میراث ملی مان هستند که به لطف بازسازی  و مرمت هایی که توسط معماران صورت گرفته، هنور هم قابل رؤیت و در دسترس ما هستند و می توانیم با بازدید از آن ها بخش زیادی از فرهنگ و آداب و رسوم خود را به یاد بیاوریم و با بزرگان تاریخی نیز بیشتر آشنا شویم.

سبک زندگی بزرگان تاریخی

سبک زندگی بزرگان تاریخی تا حد زیادی در منزل و محل سکونت شان تداعی می‌ شود.

منزل، نشان دهنده ی نوع آدابی است که افراد آن منزل به آن احترام می ‌گذارند و برایشان اهیمت دارد. پس با دیدن این منازل تاریخی که یادگار گذشتگان هستند و به لطف بازسازی ها برایمان تا به امروز حفظ شده اند، می توانیم تا حد زیادی با سبک وآداب زندگی بزرگان تاریخی ملت خود آشنا شویم.

بنابراین یکی از اهمیت های بازسازی حفظ تاریخ است که در همه جای جهان از این مزیت بازسازی استفاده می شود.

یکی دیگر از مزیت هایی که بازسازی دارد، این است که به لطف آن می توانیم هر چند سال یک بار تغییر خوب و هر چند کوچکی در منزل و محل سکونت خود ایجاد کنیم و باعث ایجاد تنوع شویم. اهمیت بازسازی در این بخش از این نظر است که به ما کمک می‌ کند تا جلوی تخریب و یا تکراری شدن منزل خود را بگیریم و این گونه برای خود تنوع ایجاد کنیم و منزل خود را نیز مرمت و بازسازی کنیم.

بازسازی منازل چگونه انجام می شود؟

بازسازی منازل چگونه انجام می شود؟

بازسازی منازل چگونه انجام می شود؟

با همه این ها، بازسازی منازل اهمیت بسیار زیادی برای افراد دارد. دلیل این اهمیت هم مشخص است. زمانی که شما در یک خانه مسکونی زندگی می کنید، به دلیل این که این خانه به عنوان سرپناه شما شناخته می شود، هر لحظه ممکن است که در صورت معیوب بودن و یا قدیمی بودن، برای جان شما خطر آفرین باشد.

به همین دلیل هم بسیاری از مهندسین به شما توصیه می کنند که حتما در صورتی که ساختمان محل زندگی شما فرسوده شده است، برای بازسازی آن اقدام کنید.

توجه کنید که بازسازی متفاوت از زیباسازی است و حتی گاها با مقاوم سازی نیز می تواند متفاوت باشد. اما نکته این است که چرا رسیدگی به بازسازی منزل تا این اندازه مهم است و چرا باید به آن اهمیت ویژه ای بدهیم.

مسئله این است که شما زمانی که بخواهید به این موضوع بپردازید که از چه طریقی اقدام به بازسازی منزل کنید، در مرحله اول باید بدانید که این بازسازی باید به اصولی ترین شکل ممکن صورت گیرد.

تخریب یا تغییر اصولی

تخریب یا تغییر اصولی

تخریب یا تغییر اصولی

اگر لازم باشد تا بخش هایی از منزل تخریب شود و یا تغییراتی در نقشه آن ایجاد شود، این موارد باید کاملا اصولی باشد. دلیل این موضوع هم مشخصا ایمنی و امنیت جانی ساکنین است.

اما با همه این ها شاید بخواهید بدانید که بازسازی منزل دقیقا به چه شکل انجام می شود. ببینید؛ این مورد را باید در نظر داشته باشیم که همواره بازسازی یک سری فرآیند های مخصوص دارد که تا حد زیادی هم مرتبط با نوع بنای شماست.

زمانی که یک بنا بیش از حد مخروبه باشد، بهترین حالت این است که این بنا تخریب شده و مجددا بنای جدیدی ساخته شود. اما یک زمانی هم این امکان وجود دارد که یک بنا را بدون تخریب کردن به صورت کامل، می توانیم باز سازی کنیم.

معمولا بناهای قدیمی که در مجموعه میراث فرهنگی هستند، شامل این بناها می شوند. اما در مواردی هم که املاک شخصی نیاز به بازسازی دارند، در مرحله اول میزان خسارت ها و یا مشکلاتی که در بنا وجود دارد و همچنین میزان خطر سنجیده می شود.

مشخص کردن مناطق اولویت دار در بازسازی

پس از سنجش میزان خطر می توانیم به مشخص کردن مناطق اولویت دار در بازسازی بپردازیم. گاها ممکن است که نیاز باشد تا یک سقف تخریب شود. یا این امکان وجود دارد که ستون ها ترمیم و بازسازی شده و بعد به مقاومت سقف ها رسیدگی شود.

همه این موارد تا حد زیاد به نیاز خود بنا به بازسازی بر می گردد و نه خواسته کارفرما. در نهایت این که پس از مشخص شدن نوع و شدت خسارات، فرآیند بازسازی با گذاشتن شمعک ها، تیر و ستون های جدید، ترمیم پی دیواره ها و… می توانیم محکم کاری های لازم را برای طول فرآیند بازسازی انجام دهیم.

پس از این که بازسازی به انجام رسید و فرآیندها تمام شد، بعد از اطمینان یافتن از استحکام بنا و پایان کلیه عملیات های ترمیمی، شمعک ها و مواردی که برای نگهداشتن بنا استفاده می شد را جمع آوری می کنیم.

البته پیش از این که هر فرآیند بازسازی آغاز شود، لازم است که قرارداد لازم ما بین طرفین تنظیم شود که در این مقاله ما می خواهیم برای اطلاعات بیشتر شما به بررسی نمونه قرارداد بازسازی منزل بپردازیم.

چه ساختمان هایی نیازمند بازسازی و زیباسازی می باشند؟

قاعدتا هر ساختمانی می تواند نیازمند بازسازی باشد. این موضوع تنها به یک کاربری خاص اختصاص ندارد و در واقع همه ساختمان ها به دلیل تاثیراتی که بر محیط اطراف خود نیز می گذارند، لازم است که حتما برای بازسازی آن ها از سوی مالک یا میراث فرهنگی و حتی شهرداری اقدام شود. بسیاری از مواقع این مسئله پیش می آید که نمای یک بنا یا اصطلاحا جداره یک خیابان نیازمند ترمیم است.

ساختمان های بلند مرتبه قدیمی معمولا شامل این موضوع می شوند. چرا که این ساختمان ها معمولا در مناطق مرکزی و پر تردد شهر قرار دارند و نمای فرسوده آن ها، هم ظاهر خیابان را بر هم می زند و هم می تواند برای جان عابرین خطرآفرین باشد.

به همین دلیل این ساختمان ها لازم است که به درستی ترمیم بشوند و بعد از مقاوم سازی و بازسازی، برای زیباسازی آن ها نیز اقداماتی صورت بگیرد.

برخی از ساختمان ها جزو املاک شخصی هستند

اما برخی از ساختمان ها جزو املاک شخصی هستند و در شرایطی نیستند که برای محیط، آلودگی بصری و یا خطر جانی ایجاد کنند. اما برای ساکنین آن ممکن است خطرآفرین باشد.

گاها هم خود ساکنین تصمیم به بازسازی بنا می گیرند که معمولا دلایلی شامل زیباسازی و یا بنایی و جدا کردن فضاها پشت آن است.

شاید این مسئله نیز در تصمیم به بازسازی دخیل باشد که شخصی برای اضافه کردن طبقات بیشتر به ساختمان خود، نیازمند مقاوم سازی و بازسازی برخی از بخش های فنی و مهم ساختمان و سازه آن داشته باشد. به همین دلیل هم در مجموعه ساختمان هایی قرار می گیرد که لازم است تا برای بازسازی اقدام کند.

البته باید میزان اهمیت این موضوع مشخص شود. همان طور که پیشتر گفتیم، لازم است که حتما پیش از این که برای بازسازی و حتی گاها عقد قرارداد میان طرفین اقدام شود، باید برای میزان شدت خسارات و همچنین سنجش میزان زمان و کاری که برای بازسازی بنا باید انجام شود، اقدامات لازم صورت بگیرد.

به همین ترتیب هم می توان مشخص کرد که ساختمان در چه مرحله ای است و چه اندازه لازم است که به شکل فوری و ضروری برای بازسازی آن از سوی سازندگان اقدام شود. زمان باز سازی نیز به همین شکل مشخص می شود. البته تمام موارد فوق و نکته های مهم دیگر در نمونه قرارداد بازسازی منزل ذکر می گردد.

درچه شرایط بازسازی ضروری است؟

درچه شرایط بازسازی ضروری است؟

درچه شرایط بازسازی ضروری است؟

بازسازی روشی است که می ‌توانیم در هر مرحله از آن بهره ببریم. اما یک سری شرایط است که بازسازی را بیش از پیش ملزم می ‌کند و برای این کار  باید به آن توجه کنیم.

وقتی که یک منزل به سمت تخریب پیش برود و صاحب خانه هنوز هم منزل خود را دوست داشته باشد و دلش نخواهد که آن را با چیزی معاوضه کند، شرایط برای بازسازی فراهم می‌ شود.

با این روش می توانیم منزل خود را بار دیگر تا حد زیادی به امکانات مجهز نمود و آن را از تخریب نجات داد.

یکی دیگر از شرایطی که بازسازی را ضروری می سازد، هزینه های زیاد برای ساختن یک منزل جدید است.

این هزینه ها گاه آن قدر گزاف و هنگفت می باشند که نمی ‌توان آن ها را تحمل کرد و بازسازی روش خوبی برای حذف این هزینه ها است.

بنابراین در شرایطی که بخواهیم منزل محل سکونت خود را حفظ کنیم و همچینن هزینه ی کمتری هم برای آن صرف کنیم، بازسازی ضروری خواهد بود چرا که تنها گزینه مناسب خواهد بود.

بازسازی یک بنا زمانی ضروری خواهد بود که متوجه شویم، منزل و یا محلی که می ‌خواهیم آن را بازسازی کنیم، تخریب شده اما آن قدری نیست که لازم باشد تا کل بنا را تخریب کنیم و از نو بسازیم،

بازسازی درست و به موقع

بازسازی درست و به موقع

بازسازی درست و به موقع

بلکه با یک بازسازی درست و به موقع می‌ شود بنا را بار دیگر احیا کرد. بنابراین بازسازی در شرایط نه خیلی حاد ضروری است. چرا که همان طور که گفتیم، باز هم از صرف هزینه های اضافی خودداری می شود.

یکی دیگر از شرایطی که بازسازی را ضروری می ‌کند، معمولا هنگامی است که می‌ خواهیم یک منزل را به کسی اجاره دهیم. در این صورت  ترمیم و بازسازی منزل ضروری است.

معمولا افرادی که منزل را قراراست تا اجاره کنند، برایشان تمیز و نوساز بودن منزل مهم است. حالا اگر یک خانه ی قدیمی اما بازسازی شده و تمیز را با قیمت کمتری از یک خانه نوساز که تر و تمیز نیست اجاره دهیم، حتما مشتریان و متقاضیان زیادتری خواهد داشت. چرا که برای شخص اجاره کننده بیشتر تمیزی و مرتب بودن یک منزل مهم است. بنابراین برای تعمیرات قبل از اجاره دادن بازسازی ضروری است.

استحکام بنای مسکونی

استحکام بنای مسکونی

استحکام بنای مسکونی

استحکام بنای مسکونی یکی دیگر از نکات مهمی است که در این بخش از مقاله نمونه قرارداد بازسازی منزل به آن می پردازیم.

مستحکم سازی در ساختمان های مختلف، ملزم به انجام است. به خصوص که عمر زیادی هم از ساختمان گذشته باشد که در این شرایط باید اقدام به محکم کاری و مقاوم سازی بنای مسکونی کرد. اما جالب است بدانید که بسیاری از ساختمان های دیگر هم در رده ساختمان های مهم برای محکم سازی و بازسازی قرار می گیرند.

در واقع ساختمان هایی مانند بیمارستان ها، مدارس، پایگاه های امدادی و… از جمله ساختمان های درجه اول هستند که در زمان بروز بلایای طبیعی، لازم است که استحکام آن ها به خوبی حفظ شود. به این دلیل که این ساختمان ها اگر بتوانند استحکام خود را حفظ کنند، می توانند در این شرایط به افراد امداد رسانی کنند.

معمولا این ساختمان ها هم مانند دیگر سازه ها طول عمر مشخصی دارند

معمولا این ساختمان ها هم مانند دیگر سازه ها طول عمر مشخصی دارند و با گذشت این زمان، کم کم به سمت فرسوده شدن و از بین رفتن پیش می روند. اما نکته اساسی این است که ساختمان های مسکونی هر چند که طول عمر مشخصی دارند، باز هم در رده ساختمان هایی هستند که استحکام آن ها از درجه بالایی از اهمیت برخوردار است.

نکته مهم این است که در این ساختمان ها به دلیل این که محلی برای سکونت ساکنین است و افراد بسیاری در بافت مسکونی شهرها زندگی می کنند، ممکن است که در شرایط خاص مانند بلایای طبیعی، استحکام این ساختمان ها بتواند تا حد بسیار زیادی از بالا بودن میزان تلفات و خسارات بکاهد.

بافت مسکونی تنها در بلایای طبیعی نیست که آسیب پذیر است

از سوی دیگر هم بافت مسکونی تنها در بلایای طبیعی نیست که آسیب پذیر است، بلکه در شرایطی که گود برداری غیر اصولی در مجاورت بنا انجام شود و یا به هر دلیلی، محدوده درگیر نشست شود، باز هم این شانس وجود دارد که ساختمان مسکونی و سازه آن دچار آسیب ها و خسارات جدی شود.

با همه این موارد، باز هم ضروری است که ساختمان ها را با مقاومت بالا و مناسبی بسازیم. ساختمان هایی که از مقاومت و استحکام مناسبی برخوردار نباشند، نمی توانند در مقابل دلایل مختلفی که منجر به آسیب به ساختمان و سازه می شود، از خود مقاومت نشان بدهند و یا نمی توانند در دراز مدت به دلیل فرسودگی، پایداری مناسبی داشته باشند.

ما باید با کنار هم گذاشتن همه این دلایل، به این نتیجه برسیم که بازسازی و مقاوم سازی ساختمان های مسکونی، هم به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ جانی، صرفه و اهمیت بسیار زیادی دارد.

زیباسازی ساختمان های مسکونی

زیباسازی ساختمان های مسکونی

زیباسازی ساختمان های مسکونی

همان طور که گفتیم، معمولا بیشترین میزان جمعیت در بافت مسکونی حضور دارند. چرا که محل سکونت افراد جامعه تلقی می شود. اما باید این موضوع را هم در نظر بگیریم که محل سکونت افراد، هم به عنوان محل زندگی آن ها، هم به لحاظ استقامت و هم به لحاظ زیبایی شناسی ارزش و اهمیت بسیار زیادی دارد.

امروزه سبک های طراحی و معماری بسیاری آمده است که هر کدام از این سبک ها و شیوه های طراحی مطابق با سلیقه ها و مد روز طراحی شده اند.

به همین دلیل هم لازم است که منزل مسکونی افراد هم به تناسب با همین سبک های جدید و جذاب، تغییراتی از نظر زیبایی ظاهری داشته باشند. در واقع زیباسازی هم گاها به عنوان بخشی از فرآیندهای بازسازی محسوب می شود.

هر چند که بازسازی یک مسئله کلی است، اما نکته مهمتر این است که زیباسازی و مقاوم سازی را هم باید به عنوان بخشی هایی از فرآیندهای بازسازی در نظر گرفت و این موضوع کاملا مجزا از تفاوت هایی است که این سبک ها با هم دارند.

اجرای ساختمان های جدید و مدرن با استفاده از متدهای طراحی روز دنیا

امروزه بسیاری از مهندسین و سازندگان، به اجرای ساختمان های جدید و مدرن با استفاده از متدهای طراحی روز دنیا روی آورده اند و شاید بسیاری از ساکنین منازل مسکونی بخواهند که منزل خود را با استفاده از همین سبک ها و متدها طراحی و اجرا کنند.

از سوی دیگر هم، محل زندگی افراد همیشه به عنوان محلی برای آرامش و پناه آن ها شناخته می شده است و نمی توان انتظار داشت که توجه به ظواهر و زیبایی های محل زندگی افراد برای آن ها اهمیتی نداشته باشد.

با کنار هم قراردادن همه این موارد، می دانیم که زیبایی و زیباسازی منازل مسکونی یک موضوع بسیار پررونق و بورس در صنعت ساختمان محسوب می شود و با توجه به این که سالانه سبک ها و مدل های مختلف طراحی با امکانات و مصالح مدرن و به روز خلق می شوند، نباید این موضوع را در نظر گرفت که منازل مسکونی نیازی به زیباسازی به عنوان بخشی از فرآیندهای بازسازی ندارند. چرا که معمولا زمانی که برای بازسازی منزل اقدام می شود، در دل فرآیندهای آن زیباسازی نیز مد نظر قرار می گیرد.

با ادامه نوشتار نمونه قرارداد بازسازی منزل همراه شما هستیم.

آیا بازسازی منزل مسکونی نیاز به تخریب دارد؟

آیا بازسازی منزل مسکونی نیاز به تخریب دارد؟

آیا بازسازی منزل مسکونی نیاز به تخریب دارد؟

همان طوری که از اسم بازسازی مشخص است، فرایندی است که طی آن منزل مسکونی را بازسازی می کنیم. یعنی با حفظ  مکان های اصلی ساختمان و منزل یک سری بازسازی ها و تحولاتی در منزل به وجود می‌آید.

بازسازی منزل در اکثر موارد نیازی به تخریب کلی ساختمان ندارد، چرا که اگر کل ساختمان را تخریب کنیم، نوسازی انجام داده ایم.

بنابراین با استفاده از بازسازی، ما قسمت هایی از ساختمان و منزل را که نیازمند به مرمت و بازسازی دارند را تعمیر می کنیم و سعی می‌ کنیم که اصلیت ساختمان را حفظ کنیم.

بازسازی منازل مسکونی یکی از مهمترین بازسازی هایی است که صورت می‌ گیرد. برای انجام این بازسازی ها باید ابتدا موقعیت منزل مسکونی را در نظر داشته باشیم. تغییراتی که در یک بازسازی صورت می‌ گیرد، معمولا مطابق نظر و سلیقه ی افراد ساکن آنجا صورت می‌ گیرد.

معمولا افراد جدا از مشکلات فنی برای ایجاد طرح های دلخواه خود، بازسازی را انجام می ‌دهند.

نیاز نیست منزل را تخریب کنیم

برای هر منزل مسکونی که قرار است بازسازی صورت بگیرد، نیاز نیست که منزل را تخریب کنیم و می توانیم با در نظر گرفتن یک سری نکات و اصول فنی بدون تخریب، منزل مسکونی را بازسازی کنیم.

بازسازی یکی از روش هایی است که مزیت آن همین است که بدون تخریب می توانیم به بازسازی و ایجاد تغییرات در منزل خود اقدام کنیم.

افراد ماهر در این زمینه ها معمولا معمارانی هستند که می ‌توانند از یک خانه ی قدیمی، یک منزل با ظاهری نو و زیبا را به ما تحویل بدهند.

بازسازی هایی که صورت می‌ گیرد، با توجه به آن چیزی است که صاحب منزل از معمار می خواهد

بازسازی هایی که صورت می‌ گیرد، با توجه به آن چیزی است که صاحب منزل از معمار می خواهد. گاهی تغییرات ایجاد شده و دلخواه، کم و اندک هستند. در این صورت است که نیازی به تخریب بنا و ساختمان نیست و می ‌شود با یک سری بنایی ها، تغییرات لازم را ایجاد کرد.

گاهی نیز صاحب بنا از معمار  بازساز، تغییرات بزرگ می ‌خواهد که در این صورت شاید لازم باشد که ساختمان را تخریب کنیم و آنچه را که صاحب بنا خواسته است را بازسازی کنیم.

اما به طور کل بازسازی بیشتر به منظور حفظ نقشه ی اصلی ساختمان و ایجاد یک سری تغییرات برای ایجاد تنوع و یا تعمیر قسمت های قدیمی صورت می‌ گیرد. بنابر آنچه گفته شد، بازسازی تا حد زیادی نیاز به تخریب بنا و تغییرات کلی زیادی ندارد، بلکه با رعایت اصول می توانیم بسیار آسان به بازسازی ساختمان بپردازیم.

چرا باید برای بازسازی منزل به مهندسین مراجعه کنیم؟

چرا باید برای بازسازی منزل به مهندسین مراجعه کنیم؟

چرا باید برای بازسازی منزل به مهندسین مراجعه کنیم؟

در این بخش از مبحث نمونه قرارداد بازسازی منزل ذکر این نکته لازم است که بازساری منزل یکی از کارهایی است که نیازمند تخصص و تبحر است. همان طوری که پیش از این نیز گفتیم، بازسازی را باید  طبق اصول و روش های خودش انجام دهیم تا بتوانیم یک بازسازی خوب را انجام دهیم.

تخصص مهندسان معماری در این زمینه است. هر کدام از معمارانی که کار بازسازی را انجام می ‌دهند، می ‌توانند با دیدن یک ساختمان متوجه شوند که آیا این ساختمان و بنا به بازسازی نیازمند است و یا خیر.

برای انجام بازسازی منازل باید حتما به مهندسین متخصص مراجعه کنیم تا با استفاده از دانشی که دارند، بتوانند که در این زمینه به ما کمک کنند. مهندسینی که در زمینه بازسازی منزل مهارت دارند و خبره هستند، معمولا با یک شرکت های ساختمانی که معتبر و دارای پروانه کسب و کار هستند، کار می ‌کنند.

از این نظر که این مهندسین تحت نظارت شرکت های بازسازی کار و فعالیت می ‌کنند، می توانیم به آن ها اطمینان کنیم و بازسازی منزل مسکونی خود را به آن ها بسپاریم. البته در نمونه قرارداد بازسازی منزل نیز، این اطمینان تاکید می شود.

برای ثبت سفارش و یا دریافت مشاوره تلفنی در حوزه ی طراحی داخلی و دکوراسیون، می توانید در پلتفرم طراحی دکوراسیون و چیدمان داخلی طرح چید از طرح ECO و طرح LUX استفاده کنید، کارشناسان طرح چید با آغوشی باز میزبان شما خواهند بود.

بازسازی باید توسط شخص و یا اشخاص کار بلد و خبره انجام شود

بازسازی باید توسط شخص و یا اشخاص کار بلد و خبره انجام شود. چرا که اگر نوسازی باشد، می توان از صفر تا صد یک ساختمان را درست و اصولی انجام داد. اما بازسازی به مراتب سخت تر و دشوار تر خواهد بود. مهندس معماری که کار بازسازی انجام می‌ دهد، باید بتواند همه ی جنبه های مثبت و منفی یک ساختمان را در نظر بگیرد تا بتواند با تسلط بر کار خویش ساختمان را به طور اصولی بازسازی کند.

مهندسان متبحر و کار بلد می ‌توانند با مشورت دادن به ما و توصیه هایی که ما از دقت به آن ها غافل هستیم، ما را برای یک بازسازی درست و به صرفه راهنمایی کنند. مهندسینی که کار بازسازی را انجام می‌دهند، معمولا به دلیل تجربه بالا و انجام دادن کارهای مشابه، و همچنین بازسازی های مشابه می‌ توانند ما را برای  بازسازی منزل مان راهنمایی کنند.

گاهی ما در تصور خود یک سری جابجایی هایی را در نظر می گیرم که در واقع حذف یا تغییر آن ها ممکن است تا آسيب جدی به ساختمان وارد کنند و یک مهندس خبره می ‌تواند این مسائل را برایمان روشن کنند تا بتوانیم برای بازسازی منزل مان درست تصمیم بگیریم.

تفاوت بازسازی و مقاوم سازی

تفاوت بازسازی و مقاوم سازی

تفاوت بازسازی و مقاوم سازی

بقل از این که به موضوع نمونه قرارداد بازسازی منزل بپردازیم، باید بدانیم که بازسازی و مقاوم سازی هرکدام فرآیندهای مربوط به خود را دارد. البته ما معمولا مقاوم سازی و زیباسازی را همان طور که گفتیم، زیر مجموعه ای از فرآیندهای بازسازی می دانیم. اما بهتر است تا اندکی هم با تفاوت های این دو مورد آشنا شویم.

در واقع زمانی که شخصی اقدام به بازسازی یک منزل مسکونی می کند، قطعا یکی از دلایل آن می تواند استحکام بخشی به بنا باشد. این موضوع به این دلیل مهم است که شخصی برای مستحکم شدن بنای خود و مقاومت بیشتر آن در مقابل فرسودگی و یا بلایای طبیعی، اقدام به بازسازی و مقاوم سازی بنای خود کند و یا به دلیل بروز این احتمال که ساختمان در آینده احتمالا درگیر فرسودگی به لحاظ اسکلت می شود و نیاز به مقاوم سازی دارد، اقدام به بازسازی بنا می کند.

برخی از افراد هم نیازمند اضافه کردن یک سری طبقات دیگر به منزل مسکونی خود هستند

برخی از افراد هم نیازمند اضافه کردن یک سری طبقات دیگر به منزل مسکونی خود هستند که در شرایطی خاص و با در نظر گرفتن برخی فاکتورهای فنی می توانند با مقاوم سازی و بازسازی اسکلت و سازه بنا، اقدام به اضافه کردن ارتفاع به بنای ساختمانی خود کنند. بازسازی می تواند مجموعه ای از تمامی این فرآیندها باشد و از سوی دیگر هم می تواند شامل زیباسازی بنا نیز باشد.

برای مثال این امکان وجود دارد که در یک ساختمان اقدام به بازسازی شود ولی نه به این دلیل که ممکن است تا جان ساکنین در خطر باشد، بلکه به این دلیل که ممکن است، به دلایلی مانند تغییر نقشه یا تغییر دکوراسیون، بازسازی کردن بنا انجام شود.

همه این موارد می تواند منجر به بازسازی یک ملک شود. اما زمانی که شما برای مقاوم سازی منزل خود اقدام می کنید، معمولا با سازه و پی ساختمان در ارتباط هستید.

اضافه کردن ستون ها، افزایش سایز تیر و تیرچه ها، تزریق بتن در پی ساختمان و مواردی از این دست معمولا زیرمجموعه مقاوم سازی محسوب می شود و ارتباطی با بحث زیبایی ساختمان و یا تغییر نقشه ندارد و صرفا یک مقوله مرتبط با سازه و مباحث فنی ساختمان است.

از این رو باید یک تفاوت باریک ولی مهمی میان این دو مورد قائل شویم و همه این موارد را به عنوان تفاوت های بین بازسازی و مقاوم سازی منزل درنظر بگیریم.

برای بازسازی و مقاوم سازی منزل به کجا مراجعه کنیم؟

برای بازسازی و مقاوم سازی منزل به کجا مراجعه کنیم؟

برای بازسازی و مقاوم سازی منزل به کجا مراجعه کنیم؟

همان طوری که پیش از این اشاره کردیم، بازسازی یکی از روش هایی است که می ‌توانیم به وسیله ی آن بنا و ساختمان خود را بار دیگر احیا کنیم.

برای این که بتوانیم بازسازی و مقاوم سازی منزل خود را درست و اصولی انجام دهیم، باید به یک مرکز معتبر که وظیفه انجام این کار را دارد، مراجعه کنیم.

برای بازسازی منازل معمولا شرکت هایی هستند که این کار را بر عهده می گیرند و برای بازسازی منازل کارها را از صفر تا صد انجام می ‌دهند.

برای انجام بازسازی منزل مان بهتر است که به یکی از شرکت های معتبر مراجعه کنیم تا با استفاده از مهارت های آن ها بتوانیم منزل خود را به بهترین شکل بازسازی کنیم.

از ویژگی های یک شرکت معتبر که می ‌توانیم برای بازسازی منازل خود به آن مراجعه کنیم، این است که اول از همه مورد اعتماد و معتبر باشد.

اعتبار برای هر شرکتی از الزامات است

اعتبار برای هر شرکتی از الزامات است

اعتبار برای هر شرکتی از الزامات است

اعتبار برای هر شرکتی از الزامات است. باید با صحبت و مشورت با مراجعانی که برای بازسازی منازل خود به این شرکت ها مراجعه کردند، از اعتبار و اطمینان این شرکت ها مطمئن شویم.

دوستان و آشنایان هم می ‌توانند نقش موثری در معرفی یک شرکت معتبر داشته باشند.  مقاوم سازی و بازسازی یک منزل کاری مهم، اساسی و تخصصی است که نیازمند مهارت است.

برای ای نکه این کار را به یک شرکت معتبر بسپاریم، باید دقت داشته باشیم که این شرکت از نیروی ماهر و متخصص بهره مند باشد تا بتواند به درستی و اصولی به بازسازی منزل مان بپردازد. پس یکی از ویژگی های یک شرکت معتبر و مطمئن که می ‌توانیم برای بازسازی منازل به آن مراجعه کنیم،  قدرت و مهارت نیروها و پرسنل آن است.

یکی دیگر از ویژگی هایی که می توانیم برای  یک شرکت بازسازی و مقاوم سازی منزل ذکر کنیم که بسیار مهم است، سابقه ی کاری این نوع شرکت ها است. سوابق یک شرکت در چگونگی انجام دادن کارها بسیار مهم است.  بنابراین می ‌توانیم برای بازسازی و مقاوم سازی منزل به شرکتی مراجعه کنیم که ویژگی های فوق را دارا باشد.

در کنار تمام این موارد، با مشاهده نمونه قرارداد بازسازی منزل در سوابق این شرکت ها نیز می توان به اعتبار آن ها پی برد.

مهندس معمار و بازسازی منزل

مهندس معمار و بازسازی منزل

مهندس معمار و بازسازی منزل

همان طور که گفتیم، بازسازی منزل می تواند، هم شامل فرآیندهای مقاوم سازی باشد و هم به زیباسازی منزل و بنای مسکونی مرتبط باشد.

امروزه مهندسان معماری و طراحی می توانند، هم در ساختمان هایی که از صفر بنا می شوند و هم در ساختمان هایی که در آن ها اقدام به بازسازی می شود، طراحی و ایجاد تغییرات در نقشه و ظاهر ساختمان را انجام بدهند.

بسیاری از ساختمان هایی که به منظور بازسازی، بخش هایی از آن ها تخریب می شوند، لازم است که هم به ظاهر خود به صورت مجدد توجه داشته باشند و هم بخش های تخریب شده را با توجه به نقشه ساختمان، مجددا تغییر بدهند.

به همین دلیل هم حضور یک مهندس معمار یا یک فرد با تجربه در این زمینه می تواند برای یک بازسازی اصولی بر اساس اصول معماری و طراحی موثر و مفید باشد.

اما یک نکته مهم دیگر در این میان وجود دارد و آن هم تاثیری است که بازسازی بر نقشه ساختمان می گذارد و همچنین به دلیل تخریب بخش های هر چند کوچکی از ساختمان و یا تغییر در مصالح ساختمان، لازم است که اقدام به ایجاد یک سری تغییرات در این موارد نیز بکنیم.

هماهنگی و مشاوره با یک مهندس معمار

تغییراتی مانند تغییر در نقشه و یا تغییر در برخی از مصالح ساختمانی و حتی تغییر در دکوراسیون و ظواهر خانه، نیازمند این است که با هماهنگی و مشاوره با یک مهندس معمار انجام شود.

معمولا مهندسان معمار از جمله فعالان در زمینه بازسازی و زیباسازی منازل هستند و بیشتر مراحل مربوط به مقاوم سازی خانه بر عهده مهندسین عمران و سازه است.

اما با همه این ها، باز هم معماران و طراحان داخلی نقش مهمی در بازسازی و زیباسازی منازل بر عهده دارند که نباید این نقش را نادیده گرفت. کمک گرفتن و مشاوره گرفتن از متخصصین و مهندسین معماری می تواند تاثیر زیادی در بهبودی فرآیندهای بازسازی داشته باشد.

به این دلیل که معمولا بازسازی منازل تا حدی نیازمند تغییر در طراحی و بافت خانه نیز می باشد و معمولا این مورد جزئی جدایی ناپذیر از فرآیند بازسازی منازل است.

به همین منظور هم سعی کنید در پیگیری فرآیند بازسازی و حتی زیباسازی منازل مسکونی خود، حتما با یک مهندس معمار مشورت کنید و یا در هنگام بررسی نمونه قرارداد بازسازی منزل، با یک مهندس معمار در ارتباط باشید.

اهمیت توجه به قرارداد بازسازی منزل

اهمیت توجه به قرارداد بازسازی منزل

اهمیت توجه به قرارداد بازسازی منزل

قاعده و قانون برای هر کاری لازم و ضروری است. هر گاه بر پدیده ای نظم و قانون برقرار باشد، به درستی جلو خواهد رفت. عقد قرارداد برای اسنادی که قرار است با آن ها معاملات خود را انجام دهیم، بسیار مهم و الزامی است.

چراکه با عقد یک قرارداد درست، اطمینان درست و دقیقی را در رابطه با معامله ای که می‌خواهیم انجام دهیم، خواهیم داشت. عقد قراردادهای درست و تنظیم شده برای یک سند می ‌تواند برایمان یک اطمینان درست را بسازد.

توجه به تنظیم یک قرارداد درست در انجام کارهای بازسازی و مقاوم سازی منزل هم از اهمیت بالایی برخوردار است. ما با تنظیم یک قرارداد درست می توانیم وظايف هر یک از پرسنلی که در جریان این  کار قرار دارند را تعیین کنیم و بتوانیم با این کار، پروژه را درست و به موقع جلو ببریم. قراردادهای بازسازی معمولا وظایف یک معمار و گروهی از پیمانکاران را شامل می ‌شود که باید طبق همان قرارداد انجام وظیفه کنند و بتوانند کار خود را به پیش ببرند.

اگر قراردادی تنظیم نشود، هیچ کدام از اعضای گروه بازسازی وظایف خود را نمی ‌دانند

اگر قراردادی تنظیم نشود، هیچ کدام از اعضای گروه بازسازی وظایف خود را نمی ‌دانند و نخواهند توانست به درستی پروژه را به پیش ببرند. از جنبه ی حقوق و مزایا نیز تنظیم یک قرارداد مفید خواهد بود.  چرا که با ذکر کردن حقوق و مزایای هر کدام از اعضای گروه و پرسنل، آن ها نیز از دریافت حقوق خود اطمینان پیدا می‌ کنند و این گونه برای ادامه کار خود انگیزه بیشتری می یابند.

قراردادها یکی از جنبه های مفید برای معاملات به شمار می ‌روند و بنابراین باید آن ها را از همه ی جنبه ها مورد توجه قرار دهیم تا در معاملاتی که انجام می دهیم، کمتر دچار خسران و زیان شویم.

پس باید اهمیت توجه به این قراردادها را در درجه بالایی قرار دهیم تا بتوانیم در کار خود موفق تر باشیم. این گونه یک بازسازی مفید و مطمئن هم خواهیم داشت. تنظیم قراردادها برای بازسازی و مقاوم سازی منزل بسیار مهم و حائز اهمیت است و همان طور که گفتیم، باید به آن توجه شود.

چرا حضور وکیل در زمان عقد قرارداد بازسازی منزل مهم است؟

چرا حضور وکیل در زمان عقد قرارداد بازسازی منزل مهم است؟

چرا حضور وکیل در زمان عقد قرارداد بازسازی منزل مهم است؟

برای انجام کارهای اداری، حقوقي و  همه نوع کارهایی که شخص، آگاهی و توانایی مراقبت و دفاع در آن ها را از خود ندارد، نیازمند وکیل هستیم.  همه روزه در دادگاه های سراسر جهان وکلای زیادی در حال انجام وظیفه ی خود هستند.

هر کدام برای انجام یک پرونده در حال تلاشند تا با مدارکی که موجود است، به دفاع از حقوق موکل خود بپردازند. وکلا کارهای گوناگونی انجام می دهند که نظارت و مشورت یکی از وظایف آن هاست. بسياری از افراد برای مشکلات حقوقی خود به وکلا مراجعه می ‌کنند تا با مشورت گرفتن از آن ها بتوانند برای انجام کار خود راه حلی را بیابند.

نیاز به وکیل

به منظور عقد قراردادهایی که برای بازسازی و مقاوم سازی منازل صورت می ‌گیرد هم نیازمند یک وکیل هستند تا با استفاده از تجربه ای که دارند، بتوانند ما را از درست یا اشتباه بودن کارمان مطمئن کنند. قرارداد های بازسازی معمولا شامل یک سری شرایط هستند که برای عقد آنها نیازمند است تا یک سری تخصص را در رابطه با این قراردادها داشته باشد.

بنابراین یک وکیل خوب و مناسب که از تجربه و تبحر بالایی برخوردار باشد، لازم است تا در هنگام عقد قراردادهای بازسازی حضور داشته باشد تا شخص منعقد کننده ی قرارداد بتواند با اطمینان بیشتری این قرادادها را امضا کنند.

حضور وکیل کمک می‌ کند تا اگر در قرارداد نقص و اشکالی وجود داشته باشد، متوجه شود و به ما اطلاع دهد. این گونه از هدر رفتن سرمایه ما جلوگیری می ‌شود. بنابراین حضور یک وکیل مجرب در زمان عقد قراردادهای بازسازی می ‌تواند تا حد زیادی برایمان سودبخش و مفید باشد.

تا آنجا که می‌ توانیم و لازم است، باید کارهای خود را با اصول  و روش‌ های درست انجام دهیم تا دچار ضرر و زیان نشویم.

با توجه به آنچه گفته شد، برای انجام بازسازی و مقاوم سازی یک منزل لازم است تا از یک قرارداد درست و اصولی استفاده کنیم و برای منعقد شدن این قرارداد از یک وکیل متبحر و با تجربه کمک بگیریم تا با بهترین شکل فرایندهای بازسازی انجام گیرد.

نمونه قرارداد بازسازی منزل

نمونه قرارداد بازسازی منزل

نمونه قرارداد بازسازی منزل

بخش مهمی از فرآیند بازسازی منزل مربوط به بحث نمونه قرارداد بازسازی منزل می شود. شما اگر بتوانید یک قرارداد مناسب برای بازسازی منزل خود تنظیم کنید، می توانید از بسیاری از اختلافات و مشکلات احتمالی در طول دوره بازسازی و یا پس از آن جلوگیری کنید.

مسئله اساسی این است که معمولا قرارداد های مربوط به ساخت و ساز، لازم است که پر از نکات ریز و درشت مختلف باشد. چرا که معمولا فرآیندهای مربوط به قراردادهای ساختمان سازی، پیچیدگی های مختلفی به لحاظ مالی و اقتصادی دارند.

از سوی دیگر هم باید این موضوع را در نظر بگیرید که این فرآیندها ممکن است تا در مواردی مانند زمان انجام قرارداد و مواردی از این دست هم دچار مشکلاتی بشوند.

تغییر مبلغ طی شده اولیه و مبلغ نهایی پروژه

معمولا تعطیلات و یا وقفه های پیش بینی نشده و یا افزایش ناگهانی قیمت مصالح ساختمانی و دستمزدها، ممکن است که اختلافاتی را در مبلغ طی شده اولیه و مبلغ نهایی پروژه ایجاد کند. این وقفه ها و اختلافات در بسیاری از پروژه ها مشکل ساز شده و بسیاری از ساختمان سازان و کارفرمایان، از این موارد گلایه دارند.

همه این ها باعث می شود که برای جلوگیری از همه این مشکلات، تنظیم کردن یک قرارداد ضروری باشد. البته ما در بندهای قبلی مقاله نمونه قرارداد بازسازی منزل هم توضیح دادیم که به لحاظ بار حقوقی بالایی که این قراردادها دارند، بهتر است که تحت نظر وکیل و یا متخصصان و مشاوران حقوقی فعال در این زمینه ها این قراردادها تنظیم و امضا شود.

طرفین قرارداد به خوبی متوجه بار حقوقی قرارداد باشند

از سوی دیگر هم باید طرفین قرارداد به خوبی متوجه بار حقوقی قرارداد باشند و نسبت به مسئولیت هایی که در قبال این قراردادها دارند، کاملا آگاه باشند. به همین منظور هم، توصیه می شود که حتما یکی از موارد مهم و اساسی که در تنظیم قرارداد مطرح است، یعنی مشخص کردن تعهدات طرفین و مسئولیت های هرکدام به خوبی رعایت شود.

با همه این ها شاید لازم باشد که شما یک نمونه قرارداد بازسازی منزل را بررسی کنید تا نسبت به چگونگی تنظیم این قراردادها و پیگیری آن ها اطلاعات کافی کسب کنید.

توجه کنید که بازسازی منزل و نمونه قرارداد بازسازی منزل که به شما ارائه می شود، می تواند تنها به عنوان یک نمونه مورد بررسی قرار بگیرد تا مسئولیت های شما و طرف مقابل بهتر از سوی شما درک شود.

اما نکته مهم این است که با این حال حتما برای تنظیم این قرارداد به سراغ متخصصان و مشاوران حقوقی فعال در این زمینه بروید و یا از شرکت های فعال در زمینه بازسازی منزل برای تنظیم این قرارداد کمک بگیرید.

در ادامه بررسی نمونه قرارداد بازسازی منزل، بیشتر به ارائه این قرارداد می پردازیم و همچنین بررسی اجزای مختلف نمونه قرارداد بازسازی منزل را نیز مد نظر قرار خواهیم داد.

بررسی نمونه قرارداد بازسازی منزل

بررسی نمونه قرارداد بازسازی منزل

بررسی نمونه قرارداد بازسازی منزل

همان طور که پیشتر هم گفتیم، بررسی نمونه قرارداد بازسازی منزل یکی از موارد بسیار مهم و حائز اهمیت است. چرا که شما با بررسی کردن قرارداد می توانید به راحتی به نکات مهم و ماده ها و فصل های لازم در هر قرارداد بازسازی منزل پی ببرید.

به همین دلیل هم ما نمونه قرارداد بازسازی منزلی که پیشتر به آن پرداخته ایم را مورد بررسی دقیق تر و بیشتر قرار می دهیم. همان طور که مشخص است، مشخصات و نام و نشانی هر دو طرف قرارداد از ملزومات است تا مشخص باشد که قرارداد میان چه افرادی به عنوان طرفین قرارداد تنظیم شده است.

این مسئله نیز اهمیت بسیاری دارد که مسئولیت های طرفین را به خوبی به خاطر بسپاریم و به آن ها توجه ویژه نشان بدهیم. این مورد به صورت کاملا صریح در قرارداد ذکر شده است و یک فصل جدا و مشخص برای این موضوع در نظر گرفته شده است. همچنین مسائل مالی و تصویه حساب های مالی نیز از جمله مواردی است که باید حتما مورد نظر قرار بگیرد.

در قراردادها کلیه مسئولیت ها را در کنار مبالغ و حساب های مالی به شکلی شفاف قرار بدهید

البته در قراردادها این مسئله به خوبی مورد توجه قرار گرفته است. این که شما بتوانید در قراردادها کلیه مسئولیت ها را در کنار مبالغ و حساب های مالی به شکلی شفاف قرار بدهید، می توانید به خوبی از بروز مشکلات و اختلافات مالی در آینده جلوگیری کنید.

همچنین لازم است که کلیه هزینه های اضافه و فاکتورها و قراردادهای جانبی نیز به عنوان پیوست با ذکر موضوع در قرارداد قرار بگیرد. قراردادها هر چه کامل تر باشند و جزئیات بیشتری در آن ها ذکر شده باشد، بهتر می تواند از بروز مشکلات و اختلافات در آینده جلوگیری کنند.

فعالیت های ساختمان مشکلات و فرآیندهای مختلفی در خود دارند. به همین دلیل هم لازم است که حتما موضوع قرارداد مشخص باشد. موضوع قرارداد اگر مشخص باشد، می تواند به شما کمک بسیار زیادی در جهت شفافیت بیشتر قرارداد کند، چرا که فعالیت های مختلف یک قرارداد بازسازی می تواند گاها توسط پیمانکاران مختلف به انجام برسد.

با همه این ها از جمله ملزومات اجرای چنین قراردادهایی، توجه به این موضوع است که حتما به سراغ بهترین شرکت برای تنظیم و اجرای قرارداد بازسازی منزل مراجعه کنید.

هزینه های بازسازی منزل

هزینه های بازسازی منزل

هزینه های بازسازی منزل

برای بازسازی منازل مسکونی و غیر مسکونی هزینه هایی لازم است که برای هر شخصی که تصمیم به بازسازی منازل خود می‌ گیرد، وارد می‌آید.

هزینه های بازسازی معمولا نسبت به هزینه هایی که برای نوسازی، تخریب و ساخت کامل بنا به کار گرفته می ‌شود،  کمتر است  و این یکی از مزیت هایی است که می ‌توانیم برای بازسازی مطرح کنیم.

در واقع بازسازی هزینه های اضافی را حذف کرده و با تمرکز بر هزینه های لازم و احتیاجی معمولا یک سری جایگزینی های مناسب تری را ایجاد می‌ کنند.

بازسازی برای ایجاد هر تغییر می‌ تواند با ارائه مصالح درجه یک و مناسب یک سری تغییرات خوبی را ایجاد کند.

قید کردن هزینه ها در قراردادهایی که تنظیم می ‌شوند

هزینه هایی که برای بازسازی مشخص می‌ شوند، معمولا در قراردادهایی که تنظیم می ‌شوند، قید خواهند شد.

قراردادهایی که معمولا در آن ها حقوق و مزایای کارکنان و تمام پرسنل باید ذکر شود.

میزان هزینه ای که برای خرید و مصرف مصالح ساختمانی لازم است و به طور کلی تمام هزینه هایی که برای شروع، ادامه و ختم یک پروژه نیاز است، در آن قرارداد باید ذکر شود.

به طور کلی هزینه ای که برای بازسازی یک منزل می توانیم صرف کنیم، بسیار برایمان به صرفه تر از هزینه های اضافی خواهد بود که برای شروع یک پروژه نوسازی نیاز است.

بنابراین می ‌توانیم با یک حساب دقیق، هزینه هایی که قرار است تا برای بازسازی صرف کنیم را برآورد کنیم و به این موضوع پی ببریم که در شرایط فعلی اگر قرار است که منزل و محل سکونت خود را تغییر دهیم و یا آن را متنوع تر سازیم، بهترین روش بازسازی است و این می ‌تواند تا حد زیادی ما را به خواسته هایمان برساند و با یک هزینه ی متعادل منزل و محل سکونتی زیبا و دل نشین را تجربه کنیم.

پیشنهاد می کنیم از پست نوسازی و بازسازی ساختمان در غرب تهران دیدن کنید.

عوامل موثر بر هزینه بازسازی منزل

عوامل موثر بر هزینه بازسازی منزل

عوامل موثر بر هزینه بازسازی منزل

همان طور که قبلا هم گفتیم، مشخص کردن هزینه بازسازی منزل پیش از آغاز عملیات و براوردهای اولیه امری مشکل است. چرا که عوامل بسیار زیادی وجود دارد که بر هزینه های بازسازی منزل تاثیر می گذارد.

بهتر است که این موضوع را مد نظر قرار بدهیم که حتما برای انجام بازسازی منزل، به هزینه های بسیاری احتیاج است و از سوی دیگر هم لازم است که حتما در قرارداد، بندهایی برای پیش بینی این هزینه ها که معمولا متغیر نیز هستند، در نظر گرفته شود. بسیاری از مصالح ساختمانی با افزایش قیمت روزافزون رو به رو هستند.

به این معنا که شما لازم است، حتما با قراردادن یک سری بندهای مشخص در قرارداد، بتوانید این افزایش قیمت را پیش بینی کنید. بسیاری از پروژه های ساختمانی و به خصوص پروژه های بازسازی، نیاز به مصالح ساختمان زیادی دارند و حتی گاها لازم است که راه هایی برای مقاوم سازی سازه ساختمان نیز در نظر گرفته شود که این موضوع می تواند ریسک تغییر قیمت را هم در طول پروژه بیشتر کند.

با همه این ها، نمی توان انتظار داشت که پیش از عقد قرارداد، یک قیمت مشخص برای هزینه بازسازی منزل در نظر گرفت. بسیاری از هزینه های متغیر ساخت و بازسازی خانه که می تواند از قیمت متغیر مصالح ساختمانی آغاز شده و به قیمت دستمزدها نیز برسد، به ما نشان می دهد که لازم است حتما در طول پروژه ریسک تغییر قیمت را هم در نظر بگیریم.

متغیر بودن قیمت بازسازی با توجه به متراژ بنا

یک نکته اساسی دیگر نیز وجود دارد و آن ها متغیر بودن قیمت بازسازی با توجه به متراژ بنا و میزان تخریب و مساحت بازسازی است.

زمانی که مساحت زیادی برای بازسازی وجود داشته باشد و یا شدت تخریب به اندازه ای باشد که بازسازی و مقاوم سازی بنا را بیشتر کند، لازم است که حتما هزینه های بازسازی را متغیر در نظر بگیریم.

همچنین این امکان نیز وجود دارد که با توجه به زیباسازی و طرحی که برای این منظور در نظر می گیریم، هزینه های بیشتری نیز برای بازسازی پرداخت کنیم. با توجه به همه این ها، لازم است که حتما با یک شرکت مشاور فعال در این زمینه برای براورد هزینه های دقیق بازسازی منزل در ارتباط باشیم.

ثبت ديدگاه