طراحی کابینت آشپزخانه

اگر به تاریخچه طراحی کابینت آشپزخانه در طول سال ها نگاه کنید، تغییرات شگفت انگیزی را مشاهده خواهید کرد. اجداد ما چند قفسه ساده، یک صندوق ذخیره سازی یا یک میز داشتند. امروزه ما کابینت های بالایی و پایینی را در صدها سبک با انواع کشوهای داخلی، سوپر مارکتی، و حتی روشنایی LED داخلی مشاهده می کنیم. نحوه تصمیم گیری مناسب شما بستگی به تعدادی از عوامل دارد.

طراحی کابینت آشپزخانه با توجه به سلیقه شخص

از نکات ما برای کمک به شما در انتخاب صحیح طراحی کابینت آشپزخانه برای خانه خود استفاده کنید.

اصول اولیه در طراحی کابینت آشپزخانه

با چنین طیف گسترده ای از انتخاب سبک، انتخاب کابینت برای شما می تواند یک کار دلهره آور باشد. با این حال، با هر سبک و ایده ای کارایی اصلی کابینت یکسان است؛ فقط یک جعبه ای که روی زمین قرار داده اید یا به دیوار آویزان کرده اید تا وسایل آشپزخانه خود را در آن قرار دهید.

طراحی کابینت آشپزخانه به دو نوع اساسی تقسیم می شود:

کابینت های کلاسیک

کابینت های مدرن

هر دو نوع شامل جعبه هایی هستند که از نوعی چوب ورق ساخته شده اند. مانند تخته سه لا، نئوپان، MDF ، ملامین و غیره. با این وجود، آنها در نحوه ساخت ذر جلویی یونیت تفاوت دارند. کابینت های کلاسیک دارای یک “قاب” اضافی از مواد هستند که جلوی کابینت را تشکیل می دهند. در کابینت های بدون قاب یا مدرن، لبه ورق جلوی آن را تشکیل می دهد. نتیجه این است که کابینت های کلاسیک به طور معمول فضای بیشتری بین درها دارند و ظاهری سنتی دارند، در حالی که کابینت های مدرن دارای درهایی هستند که به هم نزدیک تر شده و ظاهری مدرن تر دارند.

کشو ، درب و اتصالات

پا خورها و درها، جعبه های ساده ما را می پوشانند و قابلیت های اضافی را فراهم می کنند. طراحی کابینت آشپزخانه لوکس ممکن است دارای کشوهای دربی و ساخت درب پانل باشد. انواع اتصالات همچنین می توانند کیفیت کابینت را ارتقا بخشند. لولا های پنهان نرم و اسلایدهای پیستون بسته شده نرم خود در ترمیم های برتر آشپزخانه امروز ترجیح داده می شود.

انتخاب یونیت

ترفند انتخاب کابینت ها مطابقت با پالت رنگ اتاق و سبک خانه شما دارد. کابینت های ساده و سفید و صفحه تخت مناسب برای آشپزخانه هایی سبک مدرن و کوچک هستند. در همین حال، یک خانه مدرن تر ممکن است کابینت های چوبی آلبالویی را با درب های شیشه ای یخ زده در کابینت های دیواری، و درهای دارای تخته های بلند برای کابینت های پایه و قدی قرار دهد. انتخاب صحیح رنگ همچنین می تواند زیبایی را در کار کاشی و سنگی که اغلب با آشپزخانه های خوب همراه است، نمایان کند.

اگر در انتخاب رنگ، طراحی درب و اتصالات خود را به چالش می کشید؛ بازدید از نمایشگاه ها و  یا مراکز طراحی آشپزخانه به شما امکان می دهد تا بسیاری از این ویژگی ها را از نزدیک و شخصی ببینید. یا با یک نجار محلی یا پیمانکار بازسازی در مورد انتخاب های خود در طراحی کابینت آشپزخانه صحبت کنید. پیشنهاد ما اینست که با سپردن طراحی کابینت خود به طراحان تخصصی طرح چید از مشاوره های ما بهره ببرید تا نتیجه ای مطلوب حاصل کنید.

از آنجا که کابینت های آشپزخانه می توانند بیشترین بودجه شما را برای یک بازسازی آشپزخانه از آن خود کند، وقت خود را صرف کرده و با عاقلانه انتخاب کنید. شانس این است که این انتخاب ها برای سالهای بعد با شما خواهد بود.