اگر این اولین باری است که به دنبال تغییر در رنگ آشپزخانه خود هستید پس تا آخر این مطلب ما را همراهی کنید تا شما را با ویژگی رنگ های مختلف آشنا کنیم. احتمالا ً می‌دانید که سفید بیشترین درصد استفاده در رنگ آشپزخانه را به خود اختصاص می دهد. اگر شما رنگ‌های اشتها آور را در  گوگل سرچ کنید به شما رنگ های ( قرمز, نارنجی, زرد) را معرفی می‌کند. اما در نقطه مقابل قرمز (آبی کم رنگ و خانواده ی این طیف از آبی) اغلب به عنوان ابزاری در برنامه‌های کاهش وزن نام برده می‌شود, در اینجا مجموعه‌ای از آشپزخانه ها وجود دارد که خارج از طیف رنگ سفید قرار دارند آن‌ها با توجه به ارزیابی‌های ذهنی و روانشناسی رنگ ها از شجاعت برخوردار هستند,

پس پیش به سوی تغییر از جسارت کم به هیجان‌انگیزترین رنگ ها در آشپزخانه :

انتخاب این رنگ برای اکثریت مردم غیر معمول است. من کسی را که یک انتخاب جسورانه به این شکل دارد را تحسین می‌کنم، و حدس می‌زنم که این شخص هرگز برای پیدا کردن موضوعات گفتگو و سرگرم کردن خود دچار مشکل نمی شود.

این صاحب‌خانه‌ در حال نوسازی این خانه برای فروش می باشد برای اینکه به آشپزخانه توجه بیشتری شود طراح رنگ سیاه را انتخاب کرد. اما کابینت ها سیاه یکدست هستند پس برای ایجاد تنوع و تعادل باید عناصر رنگی دیگر اضافه شوند, بنابراین می‌توانید استفاده از چوب را در کف تحسین کنید. و همینطور استفاده از کاشی بین کابینت شطرنجی امتیاز بیشتری به  این طرح اعطا می‌کند.

نارنجی رنگ مورد علاقه ی بسیاری از مردم است، اما وقتی کار به انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی می‌رسد با احتیاط به آن نزدیک می‌شوند. در اینجا، کف، دیوارها، و سقف به دلیل خنثی بودن بدون هیچ ممنوعیتی هر رنگ روشنی را تشویق می‌کنند.

فوقعلاده است این ترکیب چوب تیره و کاشی سرامیک آبی‌رنگ با بافت برجسته. این تضادهای پر زرق و برق، غیرمعمول، بسیار جذاب هستند.

کابینت تیره قطعا ً مقدار زیادی از توجه را به خودش اختصاص می دهد, و این سقف بخشی زیبا و آگاهانه در طراحی این آشپزخانه است.

این آشپزخانه بخاطر ترکیب رنگی که دارد افراد را بخاطر تشخیص رنگ به اشتباه می اندازد، زیرا به نظر می‌رسد که آشپزخانه سفید است. اما قفسه‌های سرد خاکستری و کاشی‌های آبی لاجوردی، این تفکر را به هم می‌زند.

باز هم می‌توانید از سیاه به عنوان یک رنگ پایه استفاده کنید اگر شما آن را به عنوان رنگ زمینه انتخاب کنید. و اینجا قرمز به عنوان یک رنگ پر زرق و برق برای این زمینه ی سیاه است.

قرمز به عنوان ” رنگ اشتها آور ” یاد می‌شود, پس چرا به ندرت در آشپزخانه‌ها استفاده می‌شود؟

با دیدن این آشپزخانه خیلی چیزها به ذهنتان خطور می‌کند: چغندر، فانوس‌دریایی، عشق،  طراح گرافیک… تنها یک مشتری نترس از این رنگ استفاده می کند. در اینجا ورقه‌های بزرگ شیشه‌ای که با الگوی گل زنبق روی آن حک شده‌ اند زرق و برق خاصی به انتخاب این رنگ صورتی داده است.

شما از رنگ آشپزخانه خود و رنگ های مورد خود برای ما بنویسید…