رنگ اتاق کودک – قسمت اول

رنگ صورتی در اتاق کودک

نتیجه رنگ صورتی افراد را به یاد دختر بچه های کوچک با عروسک و دامن های چین چینی و گل گلی می اندازد. این رنگ یک رنگ متداول برای انتخاب اتاق یک دختر کوچک است. همه چیز در اتاق خواب او می تواند هاله ای از رنگ صورتی داشته باشد. از دیوار ها و درب کمد ها و شلف ها گرفته تا کفپوش اتاق و میز تحریر و حتی پرده ها و حتی ممکن است فرزندتان خودش این انتخاب را انجام داده باشد یا راضی از این انتخاب باشد و شما هم خوشحال باشید از ست بودن همه چیز. به عکس زیر نگاهی بیاندازید تا ببینید که نتیجه این کار چه می شود.

استفاده از رنگ صورتی برای طراحی اتاق کودک

هرگز کودکتان را دچار این یکنواختی نکنید همه لوازم و تجهیزات اتاق خواب نباید از یک رنگ باشند، با در نظر گرفتن سلیقه دختر کوچکتان هارمونی ایجاد کنید. اگر کودکتان به صورتی علاقه مند بود در اتاقش از صورتی هم استفاده کنید.

رنگ قرمز در اتاق کودک

همانطور که گفته شد قرمز رنگ هیجان و سرزندگی است. این رنگ قدرت و هیجان بیشتری را به اتاق کودک شما القا می کند و باعث می شود تا او همیشه سرحال و پر جنب و جوش باشد. اما باید دقت کنید که چه رنگی از طیف قرمز را انتخاب می کنید. قرمز کم رنگ ممکن است اتاق را خسته کننده نشان دهند، می توانید از قرمز های پر قدرت تر استفاده کنید. رو تختی، دیوار ها و لوازم و وسائل دکوری هم می توانند قرمز باشند. اما در استفاده از این رنگ هم زیاده روی نکنید.استفاده از رنگ صورتی برای طراحی اتاق کودک

رنگ نارنجی در اتاق کودک

رنگ نارنجی خاصیتی دارد که برای اتاق کودکانی که کم کم دارند وارد دوره نوجوانی می شوند بسیار مناسب است. نارنجی رنگی قدرتمند است که هم برای اتاق خواب دخترانه مناسب هستند و هم برای اتاق خواب پسرانه. انتخاب رنگ نارنجی برای اتاق خواب کودکان یک انتخاب جسورانه است و طبق روانشناسی رنگ ها این رنگ القا کننده حس اعتماد به نفس است.

استفاده از رنگ نارنجی برای طراحی اتاق کودک

رنگ زرد

خانواده زرد را مهمان خانه خود کنید. پیشنهاد دیگری که می خواهیم به شما بدهیم رنگ زرد است. بر خلاف خیلی ها که فکر می کنند این رنگ را اصلا نباید هیچ جا استفاده کرد ما می خواهیم به شما پیشنهاد بدهیم که اتفاقا از این رنگ هیجان انگیز در اتاق کودکتان  استفاده کنید. البته استفاده از این رنگ باید خیلی هوشمندانه صورت بگیرد وگرنه ممکن است به جای خوشحالی و هیجان القای حس بدی کند.

استفاده از رنگ زرد برای طراحی اتاق کودک

رنگ آبی 

آبی رنگی مناسب برای اتاق خواب کودکان است از نظر روانشناسی رنگ آبی آرام بخش است و اضطراب و استرس را کاهش می دهد. از آن جایی که اغلب کودکان پسر پر هیجان هستند, رنگ آبی می تواند گزینه مناسبی برای اتاق آن ها می باشد. رنگ آبی اضطراب و پرخاشگری و فشار خون کودکان را کاهش می دهد. آبی که سراسر اتاق را در برگرفته باعث آرام شدن کودک می شود و جنب و جوش کودک را کم می کند. پس به یاد داشته باشید رنگ آبی را با رنگ های دیگر ترکیب کنید تا اتاق بیش‌از حد یکنواخت و سرد نباشد.

استفاده از رنگ آبی برای طراحی اتاق کودک