تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی

تصمیم ما بر این است که در ادامه این مطلب در رابطه تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی برای شما اطلاعات کاربردی و مفید داشته باشیم.

تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی

تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی

این نکته را در نظر داشته باشید که اگر هزینه ی تهیه ی جهیزیه را در اختیار دارید و یا این‌ که قصد شما بر این است که بتوانید با در نظر گرفتن مبلغی دکوراسیون داخلی منزل خود را تغییر دهید و در راستای نو کردن خانه خود تلاش کنید.

در این باره شما وسایل و ابزارهای خوبی از جمله رنگ، کاغذ دیواری، کف، سقف، کابینت، سرویس بهداشتی نیاز دارید. ممکن است، طراحی دکوراسیون داخلی تمامی این کار از عهده خودتان ساخته باشد،

اما هنگامی که به نتیجه ی کار مشاهده می ‌کنید، نتیجه ی رضایت ‌بخشی از آن ندارید. به همین سبب نتیجه می‌گیرید که با این ‌همه هزینه های زیادی که برای تغییر دکوراسیون خود در نظر گرفته‌اید، منزل مسکونی شما به عکس‌های مد روز در سایت‌ های دکوراسیون شبیه نمی ‌باشد.

برای در نظر گرفتن دکوراسیون داخلی هیچ رازی وجود ندارد

ممکن است، تصور کنید که رازی پشت این نوع دکوراسیون می باشد، اما بهتر است، بدانید که برای در نظر گرفتن دکوراسیون داخلی هیچ رازی وجود ندارد، تنها نکته‌ای که می‌ تواند آن را از جذابیت بسیار زیادی بهره‌مند کند، وجود یک طراح داخلی با ذوق و هنر بسیار است.

طراح داخلی با در نظر گرفتن یک نقشه ی دقیق از کلیه ی فضاهای موجود شما اعم از دفتر کاری، آپارتمان، ویلا، مرکز تفریحی و غیره می ‌تواند تمامی متریال و مصالح موجود برای این کار را برآورد کند و از این طریق پروژه ی مد نظر را به دست پیمانکارها بسپارد.

برای در نظر گرفتن دکوراسیون داخلی هیچ رازی وجود ندارد

برای در نظر گرفتن دکوراسیون داخلی هیچ رازی وجود ندارد

مشاوره با طراحان

بهتر است، برای این‌که بتوانید تغییر دکوراسیون منحصر به ‌فردی در فضای موجود خود ایجاد کنید، با مشاوره دقیق از طراحان این امر را انجام دهید. طراحان دکوراسیون داخلی در پایان کار به گونه ای فضای دکوراسیون شما را در نظر می‌گیرند که وقتی کلید منزل را به شما تحویل می‌دهند، از دیدن آن همه زیبایی شگفت‌زده خواهید شد و خانه ی خود را همانند ژورنال‌های دکوراسیون می‌بینید.

حال ممکن است، در همین راستا برای شما سوالاتی در رابطه با تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی به وجود بیاید و بخواهید در رابطه با قیمت های آن اطلاعات بهتری داشته باشید.

اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که دغدغه داشتن بهترین و زیباترین طراحی داخلی برای فضای مد نظر خود می باشید و همین طور تمایل دارید که با در نظر گرفتن تعرفه قیمت های طراحی دکوراسیون داخلی اقدام به انجام این کار کنید، می ‌توانید در ادامه این مطالب با ما همراه باشید تا اطلاعات بسیاری در رابطه با هزینه‌ ها و تعرفه‌ های قیمت طراحی دکوراسیون داخلی کسب کنید.

سوالاتی که در ادامه این مطلب در رابطه با تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی قرار است، به آن ‌ها پاسخ دهیم، شامل موارد زیر می‌ شوند:

طراحی داخلی منزل شامل چه مواردی می شود؟

عوامل مؤثر در طراحی داخلی چیست؟

نقشه داخلی در طراحی داخلی دکوراسیون چه تأثیری دارد؟

نور محیط در طراحی دکوراسیون داخلی چه اهمیتی دارد؟

رنگ در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی چه تأثیری می‌گذارد؟

پوشش دیوارها، سقف و کف چه تأثیراتی بر روی طراحی داخلی خواهند گذاشت؟

مبلمان و دیگر وسایل چه تاثیری بر روی طراح‌های دکوراسیون داخلی دارند؟

حتماً نیاز است که از طراح داخلی استفاده کنیم؟

تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی به چه صورت می باشد؟

مکان‌هایی که قصد طراحی آن را دارید، مشخص کنید.

چه خدماتی را از طراح انتظار دارید؟

میزان هزینه‌ای که برای طراحی دکوراسیون در نظر دارید، چقدر می باشد؟

عوامل مؤثر در تعیین قیمت طراحی داخلی کدام موارد می باشند؟

موقعیت و مکان پروژه در راستای قیمت طراحی دکوراسیون چه تاثیری دارد؟

منطقه پروژه چه تاثیری در قیمت طراحی دکوراسیون داخلی دارد؟

امکانات منطقه چه تأثیری در قیمت طراحی دکوراسیون داخلی دارد؟

نوع قرارداد در تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون چه تأثیری می‌گذارد؟

روش محاسبه بر اساس درصدی از هزینه‌های کل پروژه به چه صورت می باشد؟

هزینه طراحی داخلی براساس دستمزد ثابت به چه صورت می باشد؟

روش محاسبه ساعتی طراحی داخلی به چه صورت است؟

روش محاسبه بر اساس متراژ پروژه طراحی داخلی به چه صورت می باشد؟

نوع طراحی در تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون تاثیرگذار است؟

مدیریت پروژه در تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون اثرگذار است؟

اصول اصلی طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

اصل اول در طراحی داخلی: اتحاد و هم ‌بستگی

اصل دوم اصل دوم در طراحی: داخلی موازنه

اصل سوم در طراحی داخلی: ریتم

اصل چهارم در طراحی داخلی: رنگ و متریال رنگ

اصل پنجم در طراحی داخلی: مقیاس و تناسب

چگونه می توانیم قیمت طراحی دکوراسیون داخلی را کاهش دهیم؟

نکاتی در رابطه با طراحی داخلی با پرداخت کمترین هزینه چیست؟

نورپردازی تا چه میزان در قیمت طراحی داخلی اثرگذار می باشد؟

نورپردازی در اتاق نشیمن چه تأثیری در طراحی دکوراسیون داخلی دارد؟

نورپردازی در اتاق غذاخوری در طراحی دکوراسیون چه نقشی دارد؟

نقش نورپردازی سرویس بهداشتی در طراحی داخلی چیست؟

نورپردازی در دکوراسیون اتاق خواب چه تأثیری در طراحی دکوراسیون داخلی دارد؟

نکاتی که برای داشتن طراحی داخلی زیبا می‌تواند، مفید باشد، چیست؟

سخن آخر

 

طراحی داخلی منزل شامل چه مواردی می شود؟

در این بخش از نوشتار خود با موضوع تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی به بررسی موارد مربوط به طراحی داخلی منزل خواهیم پرداخت.

برخی از افراد بر این باورندهتل مریت رویال پرمیوم در شهر گیرنه در دامنه یکی از کوه های سرسبز قبرس واقع شده است که در امتداد خود به سواحل زیبای طلایی با آبهای شفاف و درخشان دریای مدیترانه ختم میشود که دکور و طراحی دکوراسیون داخلی فقط مربوط به بخش پذیرایی یک منزل می باشد،

اما در این مطلب قصد داریم برای این افراد ذکر کنیم که این باور آن‌ها اشتباه می باشد، بلکه طراحی دکوراسیون داخلی می ‌تواند بر روی تمامی محیط ‌های درون یک منزل اثرگذار باشد و از این طریق زیبایی منحصر به فردی به محیط ببخشد.

طراحی داخلی منزل شامل چه مواردی می شود؟

طراحی داخلی منزل شامل چه مواردی می شود؟

اگر بخواهیم مواردی که می‌ توانیم برای آن ‌ها طراحی دکوراسیون داخلی نام ببریم، می توانیم به پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه، سرویس ها، گلخانه، حیاط و غیره اشاره کنیم.

به طور کلی هر محیطی که با استفاده از طراحی دکوراسیون داخلی بتوان آن را جلوه بیشتری بخشید و از نظر زیبائی آن را اصولی دانست، در طراحی دکوراسیون داخلی نقش دارند و از این طریق می ‌توانند زیبایی محیط را دو چندان کرده و در اثرگذاری محیط بسیار مفید باشد.

عوامل مؤثر در طراحی داخلی چیست؟

در این بخش از نوشتار خود با موضوع تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی به بررسی عوامل مؤثر در طراحی داخلی خواهیم پرداخت.

عوامل و پارامترهای بسیاری در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی اثر گذار هستند. اگر بخواهیم فضای داخلی یک ساختمان را طراحی دکوراسیون انجام دهیم، ممکن است، این فضا مسکونی یا اداری باشد.

علاوه بر این‌که قصد ما بر این است که با استفاده از طراحی دکوراسیون داخلی فضا را منحصر به‌ فرد جلوه دهیم، باید به محیطی که آن فضا در آن بنا شده است، نیز، توجه کنیم.

از جمله مواردی که می‌تواند از عوامل و پارامتر بسیار مهمی در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی در نظر گرفته شود، محیط فضای مد نظر می باشد. به طور کلی در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی باید نکات بسیاری از جمله نیازهای روحی و روانی فرد مد نظر در نظر گرفته شود.

حال اگر بخواهیم از جمله موارد تاثیرگذار در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی را نام ببریم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم و در ادامه این مطلب در رابطه با آن ‌ها برای شما توضیحاتی داشته باشیم.

ازجمله عوامل مؤثر در طراحی داخلی عبارتند از:

 • نقشه داخلی
 • نور محیط
 • تفکیک پلان‌ها
 • پوشش دیوارها
 • سقف و کف
 • مبلمان و سایر وسایل جانبی
ازجمله عوامل مؤثر در طراحی داخلی عبارتند از

ازجمله عوامل مؤثر در طراحی داخلی عبارتند از

نقشه داخلی در طراحی داخلی دکوراسیون چه تأثیری دارد؟

در این بخش از نوشتار خود با موضوع تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی به بررسی تاثیر نقشه داخلی در طراحی داخلی دکوراسیون خواهیم پرداخت.

نقشه داخلی در طراحی داخلی دکوراسیون

نقشه داخلی تاثیر بسیاری بر روی جذابیت طراحی دکوراسیون داخلی می‌گذارد. نکته حائز اهمیت که در راستای طراحی دکوراسیون داخلی اثر دارد، طریقه تشخیص و جداسازی پلان‌ها می‌ باشد.

به همین سبب لازم است که در طراحی داخلی دکوراسیون حتماً از نقشه داخلی استفاده کنید تا از این طریق بتوان در راستای تنوع و چیدمان وسایل و مبلمان ها موفق باشید و از این نظر زیبایی محیط را دو چندان کنید.

هنگامی که نقشه داخلی در طراحی دکوراسیون داخلی انجام بگیرد، با در نظر گرفتن آن می ‌توان رضایت کامل افرادی که در آن ساختمان ساکن هستند، را به دست آورد. همین طور نقشه مذکور به ایده آل سلیقه آن‌ها می باشد. پس نقشه داخلی در این راستا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

نور محیط در طراحی دکوراسیون داخلی چه اهمیتی دارد؟

در این بخش از نوشتار خود با موضوع تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی به بررسی اهمیت نور محیط در طراحی دکوراسیون داخلی خواهیم پرداخت.

از دیگر پارامترهای مهمی که می‌تواند برای طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مفید واقع شود و از این طریق زیبایی را برای محیط به ارمغان بیاورد، نور محیط می باشد.

بدون در نظر گرفتن روشنایی و نور هیچ کدام از وسایلی که در طراحی دکوراسیون داخلی برای یک ساختمان به کار برده شده‌اند، جلوه خاصی نخواهند داشت، اما به واسطه یک نورپردازی عالی می توان جلوه محیط را بیشتر کرد.

همین طور ابزار و وسایلی که در محیط از آن‌ها استفاده می‌کنیم، بیشتر جلوه خواهد داد. برای در نظر گرفتن نورپردازی محیط در طراحی دکوراسیون داخلی باید از افرادی استفاده شود که در این راستا از مهارت و تبحر خاصی برخوردار هستند و می ‌توانند نورپردازی محیط را به صورت دقیق و اصولی در طراحی دکوراسیون داخلی انجام دهند.

نور محیط در طراحی دکوراسیون داخلی چه اهمیتی دارد؟

نور محیط در طراحی دکوراسیون داخلی چه اهمیتی دارد؟

رنگ در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی چه تأثیری می‌گذارد؟

در این بخش از نوشتار خود با موضوع تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی به بررسی تاثیر رنگ در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی خواهیم پرداخت.

نکته اصلی که در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی نیاز است، به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، رنگ‌ها می باشد. تأثیرات اصلی رنگ‌ ها بر روی روح و روان افرادی که در آن ساختمان زندگی می‌کنند، می‌تواند بسیار زیاد باشد و از این طریق بر روی طراحی دکوراسیون نقش مهمی داشته باشد.

اگر قصد شما برای طراحی دکوراسیون این است که فضای محیط را آرامش‌بخش جلوه دهید، لازم است که با استفاده از رنگ‌های ملایم این فضا را خلق کنید. در همین راستا لازم است که طراح حتماً با در نظر گرفتن تبحر و مهارت خود از رنگ‌ها در فضاهای متفاوت با در نظر گرفتن سلیقه کارفرما استفاده کند تا بتواند آرامش و فضای دل‌نشینی را به وجود بیاورد.

حتماً می‌دانید که دسته‌بندی رنگ‌ها متعدد هست و رنگ ‌ها به ۲ گروه رنگ‌های گرم و رنگ‌های سرد تقسیم‌بندی می ‌شوند. در راستای طراحی دکوراسیون داخلی می ‌توان از هر دو دسته از رنگ‌ها استفاده کاربردی و مفیدی شود. رنگ ‌های گرم تأثیرات بسیاری بر روی محیط می‌گذارند.

بالا رفتن فشار خون

از اثربخشی‌های رنگ‌های گرم می‌توان به بالا رفتن فشارخون، درجه حرارت و احساس گرما در یک محیط اشاره کرد. پس نیاز است که در مواقع لازم از رنگ‌های گرم در محیط ‌های مد نظر استفاده شود. رنگ‌های گرم می ‌توانند مانند رنگ زرد، قرمز، نارنجی باشند.

در همین راستا رنگ‌های سرد می ‌توانند اثر بخشی مفیدی بر روی طراحی دکوراسیون و محیط‌های مد نظر داشته باشند. رنگ‌های سرد سبب می‌شود که کاهش ضربان قلب و همین طور پایین آوردن دمای بدن و احساس سرما به محیط منتقل شود و در این راستا می‌توانند مفید باشند. رنگ‌ های سرد شامل رنگ سبز و آبی می شوند.

باید در نظر داشته باشید که با توجه به کاربرد هر یک از فضاهای موجود در یک مکان مسکونی یا اداری باید از رنگ‌ها و متریال های متفاوتی برای تفکیک کردن پلان‌های مختلف استفاده مفید داشته باشید.

همین طور با در نظر گرفتن تفکیک پلان لازم است که جداسازی یک محیط با پارتیشن ‌بندی فضای مد نظر با استفاده از قفسه‌ها، دیوار، کانتر و موارد دیگری که در این دسته مفید می ‌باشند، انجام شود. این موارد می‌توانند تاثیر بسیاری بر روی طراحی دکوراسیون داخلی داشته باشند.

بالا رفتن فشار خون

بالا رفتن فشار خون

پوشش دیوارها، سقف و کف چه تأثیراتی بر روی طراحی داخلی خواهند گذاشت؟

در این بخش از نوشتار خود با موضوع تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی به بررسی تاثیر پوشش دیوارها، سقف و کف خواهیم پرداخت.

انتخاب نوع ابزاری که قصد پوشاندن دیوارها، سقف و کف را بر عهده دارد، می‌ تواند در راستای طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مفید واقع شود.

نوع این متریال می ‌تواند با در نظر گرفتن کارکرد آن محیط برای دیوارها، کف و یا سقف استفاده شود. اگر بخواهیم در این راستا برای شما مثالی داشته باشیم، می‌توانیم بگوییم که می ‌توانید از پوشش‌های تزئینی و رنگ نیز برای سقف استفاده کنید.

استفاده از این نوع متریال با توجه به در نظر گرفتن سلیقه کارفرما می‌تواند متفاوت باشد. همین طور برای پوشش دیوارها می ‌توان از رنگ روغن کاغذ دیواری و یا ابزارهای دیگر استفاده کرد تا از این طریق جلوه محیط را بیشتر کرد. معمولاً طراحان ترجیح می دهند، برای استفاده از متریال‌های کف، از پارکت یا سرامیک استفاده کنند تا بتوانند هارمونی رنگ با ابزار و محیط را بهتر جلوه دهند،

البته لازم به ذکر است، بدانید که یک طراح با داشتن ایده‌های نو و خلاقانه می ‌تواند با استفاده از ابزارهای متفاوتی برای پوشش‌دهی سقف دیوار زیبایی محیط را دو چندان کند.البته در این راستا در نظر گرفتن سلیقه کارفرما نیز بسیار مهم می ‌باشد.

مبلمان و دیگر وسایل چه تاثیری بر روی طراح‌های دکوراسیون داخلی دارند؟

در این بخش از نوشتار خود با موضوع تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی به بررسی تاثیر مبلمان و دیگر وسایل خواهیم پرداخت.

از جمله مواردی که می‌ توانند زیبایی محیط را بیشتر کنند، مبلمان و دیگر وسایل جانبی مانند فرش، وسایل تزئینی، میز ناهارخوری، تخت خواب و غیره می ‌باشد. برای در نظر گرفتن این نوع از وسایل با هارمونی رنگی محیط را در نظر گرفت. به‌ عنوان نمونه می‌توانید در راستای طیف رنگی مبلمان و پرده خود روشنایی منزل را بیشتر کنید.

همین طور با در نظر گرفتن ابزار و لوازم جانبی زیبا، در راستایی عمل کنید که فضای مد نظر شما بیش از حد تاریک و یا شلوغ نباشد. به همین سبب این نوع از مسائل در راستای طراحی دکوراسیون داخلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و لازم است که با در نظر گرفتن سلیقه کارفرما و مهارت یک طراح دکوراسیون خوب حتماً از این ابزار به نحو احسن در محیط استفاده شود.

مبلمان و دیگر وسایل چه تاثیری بر روی طراح‌های دکوراسیون داخلی دارند؟

مبلمان و دیگر وسایل چه تاثیری بر روی طراح‌های دکوراسیون داخلی دارند؟

حتماً نیاز است که از طراح داخلی استفاده کنیم؟

در این بخش از نوشتار خود با موضوع تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی به بررسی واجب بودن استفاده از طراح داخلی خواهیم پرداخت.

در راستای این موضوع استفاده از طراح داخلی به جهت طراحی دکوراسیون داخلی به اجبار نمی‌ باشد و ضرورتی در کار نیست، اما با در نظر گرفتن شرایط موجود می‌توان گفت که یک شرکت طراحی داخلی می‌ تواند در راستای رسیدن شما به اهداف مورد نظرتان برای طراحی دکوراسیون داخلی کمک بسیاری برای شما داشته باشد و از این طریق می تواند فضای داخلی و دکوراسیون منزل شما را به نحو احسن انجام دهد و از تماشای آن لذت ببرید.

عقل سلیم می‌گوید افرادی که در این کار خبره هستند و مهارت کافی دارند، می‌توانند در راستای به وجود آمدن یک محیط زیبا کمک بسیار خوبی برای ما باشند،

البته شاید این نکته در نظر شما باشد که ممکن است، استفاده از طراحی داخلی دکوراسیون باعث هزینه‌ های بسیاری برای شما باشد، اما در این راستا لازم است، بگوییم با در نظر گرفتن هزینه‌های موجود استفاده از طراح داخلی می تواند مزیت های بسیار مفیدی برای شما به ‌همراه داشته باشد.

حتماً نیاز است که از طراح داخلی استفاده کنیم؟

حتماً نیاز است که از طراح داخلی استفاده کنیم؟

این مزیت‌ها عبارت‌ اند از:

 • دیگر خیال شما از این بابت راحت است که کار را به دست افرادی که در این حیطه تخصص کافی دارند، سپرده اید.
 • از هزینه‌ های نا به جایی که ممکن است، در طراحی داخلی دکوراسیون برای شما رخ دهد، در امان هستید.
 • یک طراح داخلی دکوراسیون می ‌تواند در راستای به هدر رفتن زمان شما نیز بسیار مفید باشد.
 • از امنیت این پروژه بعد از کلید خوردن احساس آسودگی می کنید.
 • پیمانکارانی که طراحی دکوراسیون داخلی انجام می دهند، زمان شما را معطل نمی‌کنند.
 • طراحان دکوراسیون داخلی با نظم می‌توانند در راستای برطرف کردن نیاز شما بسیار مفید باشند.

تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی به چه صورت می باشد؟

در این بخش از نوشتار خود با موضوع تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی به بررسی واجب بودن استفاده از طراح داخلی خواهیم پرداخت.

در راستای قیمت های طراحی دکوراسیون داخلی باید بدانید که عوامل و پارامترهای بسیار مهمی می توانند در این جهت تاثیر داشته باشند.

حتماً می‌ دانید که هر روز تورم جاری که بر روی هزینه‌ های یک کشور وجود دارد، بسیار زیاد خواهد بود و ممکن است که متریال و ابزارهایی که برای طراحی دکوراسیون داخلی لازم هستند، در هر سال قیمت متفاوتی داشته باشند.

به طور کلی اگر بخواهیم از مهم‌ترین پارامترهایی که بر روی قیمت طراحی دکوراسیون داخلی اثر گذار هستند، نام ببریم، می‌توانیم به میزان تعداد خدماتی که نیاز است، برای آن از یک طراح داخلی کمک بگیرید اشاره کنیم.

به ‌عنوان نمونه امکان دارد، شما فقط برای بخشی از فضای مد نظر خود نیاز استفاده از ایده‌های خلاقانه یک طراح دکوراسیون داخلی داشته باشید و مثلاً خدماتی مانند نصب پارکت ها، نصب کاغذ دیواری و نصب پرده‌های جدید و غیره را در نظر دارید.

علاوه بر استفاده از این نوع ابزارها جنس و نوع خدمات که در راستای طراحی دکوراسیون مفید است، می‌تواند بر روی قیمت‌های مد نظر شما نیز تاثیرگذار باشد.

هزینه‌ های کاغذ دیواری را برای طراحی دکوراسیون داخلی

در همین راستا به ‌عنوان نمونه می‌توان هزینه‌ های کاغذ دیواری را برای طراحی دکوراسیون داخلی یک فضا در نظر گرفت. نوع کاغذ دیواری می تواند ایرانی با طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت و یا کاغذ دیواری خارجی باشد. به همین سبب قیمت‌هایی که برای این نوع از متریال در نظر گرفته می‌شود، متفاوت است.

از جهتی دیگر ممکن است، حجم کاری که برای یک طراح داخلی به جهت طراحی دکوراسیون داخلی در نظر گرفته می‌شود، بر روی دریافت دستمزد او نیز تاثیر گذار باشد.

امکان دارد، فضای مد نظر شما در طول چندین هفته برای نصب یک پارکت زمان لازم داشته باشد و این طبیعی است که هر چه میزان زمان پروژه شما به طول بیانجامد، ممکن است، هزینه‌هایی که برای طراحی داخلی پرداخت می‌کنید افزایش پیدا کند.

همیشه تفاوت قیمت در هر عرصه‌ای وجود دارد

ممکن است، در ابتدا قصد طراحی دکوراسیون داخلی برای فضای مد نظر خود داشته باشید و تصور کنید، هزینه‌های بسیاری لازم است، برای این امر بپردازید، اما باید در نظر داشته باشید که با کمک گرفتن از افرادی که در راستای طراحی دکوراسیون داخلی مهارت کافی دارند، می ‌توانید دکوراسیون فضای مد نظر خود را با توجه به سلیقه خود به صورت ایده‌آل طراحی کنید،

البته افرادی هستند که تجربه کافی در راستای طراحی دکوراسیون داخلی ندارند و ممکن است، هزینه‌های کمتری از شما به این جهت دریافت کنند. همیشه تفاوت قیمت در هر عرصه‌ای وجود داشته است.

حتما می ‌دانید که هرچه قیمت تعرفه‌های موجود پایین‌تر باشد، مطمئناً کاری که برای طراحی دکوراسیون شما انجام می‌شود از کیفیت کمتری برخوردار است.

در ادامه این مطلب در تلاشیم که در رابطه با عوامل متعددی که می‌توانند در تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون اثر داشته باشند، صحبت کنیم و آن‌ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

همیشه تفاوت قیمت در هر عرصه‌ای وجود دارد

همیشه تفاوت قیمت در هر عرصه‌ای وجود دارد

مکان‌هایی که قصد طراحی آن را دارید، مشخص کنید.

لازم است، برای در نظر گرفتن طراحی دکوراسیون داخلی قبل از آن حتماً مکان های ند نظر را برای طراحی خود مشخص کنید و بدانید که چه مکانی را قصد طراحی دکوراسیون داخلی دارید. اگر قصد شما فقط طراحی اتاق خواب ها می باشد، لازم است که محدوده کاری طراح را در نظر بگیرید.

در همین راستا لازم است که برای طراح مد نظر مشخص کنید که آیا قصد رنگ‌آمیزی دیوارها را دارید؟ یا این که قصد دارید که کف‌پوش ها را نیز تغییر بدهید یا خیر؟ ممکن است، به دلیل مسائل مالی و هزینه‌هایی که برای شما اتفاق می‌افتد، از طراحی دکوراسیون در یک قسمت صرف نظر کنید،

به همین جهت لازم است که تمامی موارد مذکور را با طراح مد نظر خود در میان گذاشته و در این راستا اطلاعات کافی را برای او به همراه داشته باشید. برای در نظر گرفتن طراحی دکوراسیون داخلی لازم است که رنگ و طرحی که برای فضای مد نظر خود انتخاب کرده اید، رو با طراح خود هماهنگ کنید.

چه خدماتی را از طراح انتظار دارید؟

در راستای طراحی دکوراسیون داخلی لازم است که انتظاراتی که از طراح خود را دارید، مشخص کنید. اگر قصد شما از استفاده طراح دکوراسیون داخلی فقط مشاور از او می باشد، لازم است که حیطه وظیفه او را نیز در نظر بگیرید.

در نظر گرفتن این نکات در راستای طراحی دکوراسیون داخلی با تعرفه قیمت های آن بسیار مهم می باشد و نیاز است که برای تعیین قیمت‌ های مد نظر محدوده خدمات‌رسانی طراحان داخلی را برای آن‌ها مشخص کنید.

اول از همه لازم است، انتظاراتی که در راستای طراحی دکوراسیون دارید، با طراحان درمیان بگذارید و مشخص کنید که در راستای اصول فکر و فرهنگ شما چه خدماتی از آن ‌ها برمی‌آید تا در آینده هزینه‌های بیشتری برای طراحی دکوراسیون پرداخت نکنید. طراحان دکوراسیون داخلی می توانند ارائه‌دهنده خدمات متفاوتی از جمله موارد زیر باشند:

 • مشاوره حضوری
 • مشاوره خرید
 • طراحی فضای موردنظر
 • ارائه پلان یا طرح سه‌بعدی
 • خرید نظارت و اجاره پروژه
چه خدماتی را از طراح انتظار دارید؟

چه خدماتی را از طراح انتظار دارید؟

میزان هزینه‌ای که برای طراحی دکوراسیون در نظر دارید، چقدر می باشد؟

باید در نظر داشته باشید، در راستای طراحی دکوراسیون داخلی باید میزان هزینه‌ای که قصد دارید، با آن طراحی فضای مد نظر خود را انجام دهید، تعیین کنید.

این موضوع که شما چه نوع خواسته‌ای از طراحی داخلی برای فضای مد نظر خود دارید، می‌تواند سبب به وجود آمدن هزینه‌های زیادی برای شما گردد.

به‌ عنوان نمونه اگر قصد داشته باشید، طراحی داخلی لوکس انجام دهید و با استفاده از طراحان معروف قصد انجام این کار را دارید، باید در نظر داشته باشید که هزینه‌های شما علاوه بر دستمزد طراح ممکن است، برای طراحی لوکس بیشتر شود.

طراحان بر اساس خدماتی که برای شما ارائه می نمایند، می توانند هزینه دریافت کنند. قراردادهایی که در طراحی داخلی می‌توانند بر روی هزینه و قیمت های دکوراسیون داخلی تاثیرگذار باشند، بسیار است، اما برای نمونه می ‌توانیم چند نمونه از قرارداد های طراحی دکوراسیون داخلی را برا شما عنوان کنیم:

 • قرارداد ساعتی

میزان دستمزد و قیمت این نوع از خدمات بر اساس ساعت احتساب می‌گردد و از این طریق کارفرما می تواند بر اساس ساعت درخواستی استفاده از طراحان هزینه‌ها را پرداخت کند.

 • درصدی

در این نوع از قرارداد طراحی دکوراسیون داخلی دستمزد طراحان به صورت درصدی محاسبه می‌گردد و کارفرما موظف است، بر اساس هزینه‌هایی که انجام می ‌شود، به صورت درصدی پرداخت دستمزد به طراحان را برعهده داشته باشد.

 • توافقی

این نوع قرارداد از طراحی دکوراسیون با در نظر گرفتن توافقات بین کارفرما و شرکت ارائه ‌دهنده خدمات تعیین می‌گردد و سپس می ‌توانند با در نظر گرفتن یک قیمت با یکدیگر به توافق برسند و پرداخت هزینه‌های طراح این‌گونه صورت بگیرد.

 • متر مربع

تعدادی دیگر از طراحان تقاضای دستمزد خود را به صورت متر مربع دارند و برای کارفرما میزان هزینه‌های خود را بر این اساس تعیین می‌کنند.

متر مربع

متر مربع

عوامل مؤثر در تعیین قیمت طراحی داخلی کدام موارد می باشند؟

در مطالب بالا برای شما ذکر کردیم که پارامتر و عوامل بسیاری می‌توانند در راستای قیمت‌گذاری طراحی دکوراسیون داخلی مؤثر واقع شود. این عوامل مانند جنس و طرح متریال هایی است که در راستای طراحی دکوراسیون داخلی برای شما انجام می شود،

اما به ‌غیر از مواردی که برای شما ذکر کردیم، موارد دیگری در راستای تعیین قیمت طراحی می ‌توانند تاثیرگذار باشند و از این جهت دستمزد طراحان بر اساس خدماتی که ارائه می دهند، تعیین می‌گردد.

معرفی قیمت طراحی دکوراسیون داخلی برای همه طراحان متفاوت است و میزان دستمزد آن ‌ها بر اساس یک تعرفه در نظر گرفته نمی‌ شود و ممکن است، با یکدیگر متفاوت باشند و بر اساس کارایی که برای شما دارند، هزینه دریافت کنند.

اگر بخواهیم از عوامل تأثیرگذار در راستای تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی نام ببریم می‌توانیم به موارد زیر را در نظر بگیریم.

موقعیت و مکان پروژه در راستای قیمت طراحی دکوراسیون چه تاثیری دارد؟

این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است که مکان پروژه در کجا قرار دارد. در برخی موارد ممکن است، پروژه در یک شهر دیگر هم انجام شود. مسافت مورد نظر و اوضاع جوی ممکن است، هزینه‌ های متعددی برای حمل‌ و نقل داشته باشند و از این جهت سبب به وجود آمدن هزینه ‌های دیگر برای دکوراسیون داخلی نیز می‌شود.

منطقه پروژه چه تاثیری در قیمت طراحی دکوراسیون داخلی دارد؟

برای این‌که بتوان قیمت های طراحی دکوراسیون داخلی در نظر گرفت، باید دانست که تفاوت قیمت ملک ها در مناطق متنوع شهر بسیار است، به ‌عنوان نمونه اگر یک منزل در شمال شهر تهران قرار بگیرد، ممکن است، از نظر پرداخت هزینه‌های دکوراسیون داخلی، کارفرما شامل هزینه بیشتری به نسبت یک ملک در جنوب شهر تهران شود.

منطقه پروژه چه تاثیری در قیمت طراحی دکوراسیون داخلی دارد؟

منطقه پروژه چه تاثیری در قیمت طراحی دکوراسیون داخلی دارد؟

 

برای ثبت سفارش و یا دریافت مشاوره تلفنی در حوزه ی طراحی داخلی و دکوراسیون، می توانید در پلتفرم طراحی دکوراسیون و چیدمان داخلی طرح چید از طرح ECO و طرح LUX استفاده کنید، کارشناسان طرح چید با آغوشی باز میزبان شما خواهند بود.

 

امکانات منطقه چه تأثیری در قیمت طراحی دکوراسیون داخلی دارد؟

نبود امکانات کافی در راستای طراحی قیمت تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی ممکن است، اثرگذار باشد. قطعاً اگر شما امروز در یک شهرستان زندگی می‌کنید و قصد دارید که برای طراحی دکوراسیون فضای مد نظر خود از خدمات بومی که در شهر شما می باشد، استفاده کنید، به نسبت پرداخت هزینه‌های کمتری برای شما صورت می‌گیرد،

اما اگر خواستار ارائه خدمات منحصر به فردی هستید که این خدمات در منطقه مسکونی شما وجود ندارد، لازم است که برای تهیه این نوع امکانات هزینه‌های بیشتری برای طراحی دکوراسیون داخلی انجام پرداخت کنید.

نوع قرارداد در تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون چه تأثیری می‌گذارد؟

نوع قراردادی که برای طراحان در نظر گرفته می ‌شود، در راستای تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون بسیار اثرگذار است. باید به این نکته توجه داشته باشید که قراردادی که مناسب حال شما می باشد، را در نظر بگیرید.

قراردادهای ساعتی هنگامی می‌ تواند برای شما کارآمد و مفید باشند که قصد دارید، از یک طراح مشاوره حضوری دریافت کنید. در این هنگام معمولاً حدود ۱ الی ۲ ساعت از زمان یک طراح را به خود اختصاص می دهید،

اما برای در نظر گرفتن این ‌که قیمت و هزینه های مد نظر شما محاسبه شده باشد، قرارداد درصدی مناسب ترین مدل قرارداد برای طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. به دلیل این ‌که قراردادهای ساعتی و روزمزد می‌توانند سبب هزینه‌های بسیار زیادی برای کارفرما گردند و از این نظر ممکن است، مقرون به صرفه نباشند.

نوع قرارداد در تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون چه تأثیری می‌گذارد؟

نوع قرارداد در تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون چه تأثیری می‌گذارد؟

روش محاسبه بر اساس درصدی از هزینه‌های کل پروژه به چه صورت می باشد؟

اصولاً برخی از طراحان برای دریافت هزینه‌های طراحی دکوراسیون داخلی از روش درصدی استفاده می کنند. عموماً این افراد با در نظر گرفتن عناصر و متریال هایی که در یک محیط استفاده می‌کنند و از لوازم ضروری و اصلی آن محیط هستند و برای تهیه و خرید آن‌ها یک طراح مسئول است، به اندازه تمامی هزینه‌هایی که برای آن محیط پرداخت می‌کند، در هنگام تنظیم قرارداد درصدی را مشخص می‌کند و آن را به‌ عنوان دستمزد خود در نظر می‌گیرند. هزینه‌هایی که برای دستمزد طراح در روش درصدی انجام می گیرد، عموماً ۲۰ درصد از هزینه کل را شامل می‌شود و برای خدمات طراح این دستمزد پرداخت می‌گردد.

هزینه طراحی داخلی بر اساس دستمزد ثابت به چه صورت می باشد؟

به‌ طورکلی در طراحی دکوراسیون داخلی ممکن است، هزینه دستمزد ثابت برای طراحان در نظر گرفته شود. یعنی یک نرخ از پیش تعیین‌ شده‌ای که شامل هزینه‌های تمامی طراحی داخلی، عناصر و متریال‌های استفاده شده و دیگر هزینه‌ های مورد نظر می باشد.

ساده‌ترین راهکاری که برای در نظر گرفتن و برآورد قیمت طراحی داخلی می‌توان عنوان کرد، به صورت دستمزد ثابت است، زیرا در این حالت به صورت شفاف می‌دانید که لازم است، چه هزینه‌ای برای طراحی دکوراسیون محیط مد نظر خود پرداخت کنید.

هزینه طراحی داخلی بر اساس دستمزد ثابت به چه صورت می باشد؟

هزینه طراحی داخلی بر اساس دستمزد ثابت به چه صورت می باشد؟

روش محاسبه ساعتی طراحی داخلی به چه صورت است؟

همان‌طور که در مطالب بالا ذکر کردیم، برخی از طراحان می‌توانند به صورت ساعتی هزینه دریافت کنند. به دلیل این‌که این روش با بالا رفتن زمان استفاده از طراحان داخلی بسیار زیاد می باشد، پیشنهاد نمی‌شود و ممکن است، شامل هزینه‌های بسیار بالایی گردد.

اغلب طراحان از روش محاسبه ساعتی برای پروژه‌هایی استفاده می‌کنند که کوتاه و کوچک هستند و ریسک و پیچیدگی کمتری دارند.

روش محاسبه بر اساس متراژ پروژه طراحی داخلی به چه صورت می باشد؟

همان‌ طور که ذکر کردیم، برخی از طراحان و شرکت‌های طراحی دکوراسیون ممکن است، دستمزدهای خود را بر اساس متر مربع هر خانه در نظر بگیرند. به‌ طور کلی هزینه‌هایی که برای این نوع پروژه پرداخت می‌کنید، بر اساس مقیاس و اندازه پروژه شما تعیین می شود،

البته برخی از طراحان در نظر دارند که در این‌گونه پروژه‌ها مبلغی که در نظر میگیرند میزان حداقلی از هزینه‌ها را شامل می شود.

روش محاسبه بر اساس متراژ پروژه طراحی داخلی به چه صورت می باشد؟

روش محاسبه بر اساس متراژ پروژه طراحی داخلی به چه صورت می باشد؟

نوع طراحی در تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون تاثیرگذار است؟

لازم به ذکر است، بدانید از علل بسیار اساسی که می‌تواند در راستای هزینه های طراحی دکوراسیون داخلی مؤثر باشد، نوع طراحی و کیفیت کار می باشد. به‌ عنوان نمونه اگر شما قصد طراحی کابینت‌ های منحصر به ‌فردی دارید، قطعاً لازم است، بدانید که هزینه‌ های بسیاری شامل شما می باشد،

زیرا طرح ‌های منحصر به فرد به دست طراحان خاص و حرفه‌ای انجام می‌گیرد که این طراحان برای انجام کار دستمزدهای بسیار بالایی پیشنهاد می دهند.

مدیریت پروژه در تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون اثرگذار است؟

حتماً می‌دانید که نیاز است، برای طراحی دکوراسیون داخلی یک ناظر بر روی تمامی کارهای پروژه مدیریت و نظارت داشته باشد. ناظر فردی است که تواند توانایی این را دارد که تمامی کارهایی که در راستای طراحی دکوراسیون انجام می‌گیرد را به صورت اصولی جلو ببرد و از این طریق می تواند نحوه انجام عملکردهای متفاوت طراحان را کنترل کند.

در این موارد ناظر هنگامی‌که طرح مد نظر با سلیقه در نظر گرفته‌ شده کارفرما پیش نرود، می‌تواند با کنترل و مدیریت آن فوراً اقدام کند و به طراحان خود تذکر بدهد که نیاز است، این قسمت از پروژه را اصلاح کنند و مجدداً بر روی آن فعالیت انجام بدهد.

در نظر گرفتن یک ناظر برای یک پروژه سبب می‌شود که در هزینه‌های کارفرما صرفه جویی گردد. در همین راستا این اتفاق سبب می‌شود که از هدر رفتن زمان نیز پیشگیری شود.

در آخر می‌توان در نظر گرفت که لازم است، فردی به ‌عنوان ناظر بر روی پروژه مدیریت کند تا ناهماهنگی‌های موجود تشخیص داده و سرعت کار را از این نظر بیشتر کند. به همین سبب ممکن است، مدیریت پروژه نیز شامل هزینه‌هایی برای کارفرما گردد.

مدیریت پروژه در تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون اثرگذار است؟

مدیریت پروژه در تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون اثرگذار است؟

اصول اصلی طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

برای این‌که بتوانید با استفاده از طراحی دکوراسیون داخلی فضای مد نظر خود اعم از محیط منزل یا محیط کارتان را زیبا کنید، لازم است که حتماً اصولی در این راستا رعایت گردد.

انجام دادن اصول مرتبط در دکور و طراحی دکوراسیون داخلی سبب می‌شود که محیط مد نظر شما زیبایی منحصر به‌ فردی داشته باشد و علاوه بر آن می‌تواند در راستای قیمت طراحی دکوراسیون و هزینه‌های پرداختی نیز اثرگذار باشد.

اگر قصد شما این است که خودتان طراحی داخلی را انجام دهید، باید بدانید که داشتن اطلاعات و تبحر کافی در راستای طراحی دکوراسیون داخلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید. اصول و عواملی وجود دارند که در راستای طراحی دکوراسیون بسیار مهم هستند.

به همین جهت با استفاده از در نظر گرفتن این اصول می توانید تا میزان بسیاری هزینه‌های موجود برای طراحی دکوراسیون را به حداقل برسانید،

اما اگر در راستای طراحی دکوراسیون داخلی اطلاعات کافی نداشته باشید، لازم است که با استفاده از افراد بامهارت و متخصص انجام طراحی دکوراسیون مد نظر خود را انجام دهید. با در نظر گرفتن اصول و قواعد طراحی دکوراسیون داخلی که در ادامه برای شما ذکر می کنیم، می توانید محیط چشمگیری داشته باشید.

اصل اول در طراحی داخلی: اتحاد و هم ‌بستگی

اولین نکته‌ای که در راستای طراحی داخلی لازم است، حتماً رعایت شود، این است که نوع هم ‌بستگی در متریال ها و ابزارهایی که در طراحی داخلی استفاده می‌کنید، زیاد باشد. به طور کلی باید در طراحی دکوراسیون داخلی تمامی اجزا با یکدیگر همخوانی و هماهنگی لازم را داشته باشند.

باید در نظر داشته باشید که با استفاده از دانش یک طراح می‌توانید از عناصری استفاده کنید که مکمل یکدیگر باشند و با ترکیب و ادغام شدن آن‌ها در فضای مد نظر زیبایی محیط را بیشتر کنند.

اصل دوم اصل دوم در طراحی: موازنه

دومین نکته ای در راستای طراحی داخلی باید آن را در نظر بگیرید، رعایت نظم در بین عناصری است که قصد طراحی بر روی آن‌ها را داریم.

برای این‌که بتوانید از لحاظ دیداری اجرای صحیحی از متریال‌های مد نظر خود در راستای طراحی دکوراسیون داخلی داشته باشید، باید طراحی دکوراسیون داخلی شما به صورت موازانه انجام‌شده باشد. همین طور وزن بیداری همه مواردی که در آن وجود دارد، رعایت شده باشد و تمامی ابزار به طور یکسان و یکنواخت در فضاهای موجود شما نقش داشته باشند.

اصل دوم اصل دوم در طراحی: موازنه

اصل دوم اصل دوم در طراحی: موازنه

اصل سوم در طراحی داخلی: ریتم

موضوع مهم دیگری در راستای طراحی دکوراسیون داخلی ریتم می‌باشد. برای این‌که بتوانید طراحی خاص و انحصاری داشته باشید، لازم است، برای عناصر و متریال هایی که در این نوع طراحی به کار می‌برید، اصل ریتم را در نظر بگیرید.

به‌ طور کلی عناصری که در این نوع طراحی استفاده می شوند، باید از نظر دیداری با یکدیگر ریتم خاصی داشته باشند و بتوانند یک آهنگ بصری در فضای مد نظر شما به وجود بیاورند. طراح داخلی می‌تواند با در نظر گرفتن این هماهنگی و هم نواختی فضای محیط را جلوه زیبایی ببخشد.

اصل چهارم در طراحی داخلی: رنگ و متریال رنگ

از دیگر مواردی که می ‌تواند در راستای طراحی داخلی اثرگذار باشد، رنگ متریال و عناصر استفاده شده شما در محیط می باشد. باید در نظر داشته باشید، رنگی مناسب محیط شما باشد که با دیگر وسایل مد نظر خانه هارمونی خاصی ایجاد کند.

خلاقیت در ابداع رنگ‌ها و طراحی داخلی می‌تواند در راستای این امر بسیار مفید و کاربردی باشد. برای این‌که از رنگ‌ها به درستی استفاده کنید و اصول لازم را در زمینه طراحی دکوراسیون برای رنگ‌ها در نظر بگیرید، لازم است که حتماً آشنایی کاملی با اصول رنگ شناسی داشته باشید تا محیط پیرامون شما منحصر به ‌فرد باشد.

اصل پنجم در طراحی داخلی: مقیاس و تناسب

برای در نظر گرفتن یک طراحی داخلی منحصر به ‌فرد لازم است که حتماً عناصری که در یک مکان وجود دارند، از نظر مقیاس و تناسب با یکدیگر همخوانی داشته باشند. به صورتی که لازم است، هنگامی‌که اشیا در یک فضا در نظر گرفته می شود، از نظر ابعاد، حجم، شکل و رنگ با دیگر وسایل آن محیط تناسب و هماهنگی کامل را برقرار کند.

اصل پنجم در طراحی داخلی: مقیاس و تناسب

اصل پنجم در طراحی داخلی: مقیاس و تناسب

چگونه می توانیم قیمت طراحی دکوراسیون داخلی را کاهش دهیم؟

برای این‌که در تلاش باشیم تا بتوانیم هزینه‌های موجود برای طراحی دکوراسیون داخلی را کاهش دهیم، بهتر است، بدانید لازم نیست، حتماً از تمامی عناصر با قیمت‌های بسیار زیاد استفاده کنیم، بلکه می‌توانیم در راستای هماهنگ‌سازی بین کف‌پوش، لوستر، کاغذ دیواری، رنگ و غیره با هماهنگی که بین آن‌ها در نظر می‌گیریم و همین طور با در نظر گرفتن ایده‌های خلاقانه‌ای یک طراح مناسب برای زیبایی محیط پیرامون خود در نظر بگیریم.

در همین راستا برای بهتر جلوه دادن محیط نیز می توانیم از عناصر دیگری مانند مبلمان، پرده، میز ناهارخوری، تخت خواب و غیره که هماهنگی و هارمونی خاصی با دیگر اجزای محیط داشته باشند، استفاده کنیم.

برای این‌که بتوانید هزینه ‌های مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی را کاهش دهید، لازم است که با استفاده از یک فرد متخصص و با تجربه این امر را انجام دهید.به همین سبب می‌توانید با استفاده از کمک گرفتن از یک شرکت طراحی داخلی هزینه های موجود برای خود را به حداقل برسانید.

البته ممکن است، تصور شما از استفاده از شرکت های طراحی داخلی این باشد که شامل هزینه ‌های بسیار زیادی می شوید، اما در آخر کار بعد از دریافت پروژه متوجه می شوید که در راستای هزینه‌های خود بسیار صرفه‌جویی کرده اید و اگر در تلاش بودید که با استفاده از تجربیات خود طراحی دکوراسیون داخلی برای محیط انجام دهید، امکان این‌که هزینه‌های بیشتری در این راستا پرداخت کنید، بسیار زیاد بود.

چگونه می توانیم قیمت طراحی دکوراسیون داخلی را کاهش دهیم؟

چگونه می توانیم قیمت طراحی دکوراسیون داخلی را کاهش دهیم؟

نکاتی در رابطه با طراحی داخلی با پرداخت کمترین هزینه چیست؟

برای این‌که بتوانیم قیمت طراحی دکوراسیون داخلی را برای خود کاهش دهید، می‌توانیم برای شما نکاتی در نظر داشته باشیم.

بهتر است، بدانید حتماً لازم نیست که برای همه دیوارهایی که در محیط مد نظر شما قرار دارند، از کاغذ دیواری استفاده کنید، بلکه می‌توانید فقط برای مکان‌هایی که بیشتر در معرض دید هستند، از کاغذ دیواری استفاده کنید. مثلاً دیوار پشت تلویزیون از اهمیت خاصی برخوردار است و لازم است که در این مکان طراحی منحصر به ‌فردی صورت بگیرد.

برای این‌که بتوانید اعتدال و زیبایی را در محیط پیرامون خود حفظ کنید، لازم نیست که برای طراحی دکوراسیون داخلی شامل هزینه‌های بسیار زیادی شوید، بلکه با در نظر گرفتن ایده‌هایی که کمترین هزینه را برای شما شامل می‌شود می‌توانید طراحی دکوراسیون داخلی انجام دهید.

ممکن است، فضای مد نظر شما رنگ سردی داشته باشد

به‌ عنوان نمونه ممکن است، فضای مد نظر شما رنگ سردی داشته باشد و همین امر سبب بی روح جلوه دادن محیط شود. با در نظر گرفتن متریال‌های مناسب که رنگ‌های گرم‌تری دارند، می‌توانید محیط را جلوه زیبایی ببخشید. برای این نوع فضا استفاده از چوب گل و گیاه بسیار کارآمد می‌باشد و از این نظر می‌توانید تعادل و زیبایی را در فضای خود با هزینه بسیار کم به وجود بیاورید.

برای بهتر جلوه دادن محیط پیرامون لازم است که طراحی دکوراسیون فضای اتاق‌ها به یکدیگر شبیه نباشند و برای هر کدام از فضاها از یک تم و رنگ مخصوص استفاده کنید.

لازم است، بدانید طراحی دکوراسیون بر اساس مد پیش نرود، زیرا هر روز متریال ها و عناصر بسیاری در بازار مد پدیدار می‌شود که این ممکن است، از لحاظ هزینه برای شما مقرون به صرفه نباشد.

ممکن است، در انتخاب طرح رنگ ها تردید داشته باشید. برای این‌که مجدداً نظر شما عوض نشود و شامل پرداخت هزینه‌های بیشتری برای تغییر رنگ دکوراسیون خود نباشید، می‌توانید از رنگ‌های مرسومی مانند آبی کم‌رنگ و خاکستری برای دیوارهای فضای مد نظر استفاده کنید. نورپردازی در این نوع از فضاها برای کاهش هزینه می‌تواند با استفاده از چراغ‌های با نور موضعی در نظر گرفته شود.

همین طور می‌توانید برای جلوی کمدها نورهای کم ولتاژ را در نظر بگیرید تا بتوانید نور عمومی محیط را بیشتر جلوه دهید. همین طور برای تامین نور بیشتر در اتاق خواب ها می توانید از چراغ‌های مطالعه در کنار تخت استفاده کنید.

نورپردازی تا چه میزان در قیمت طراحی داخلی اثرگذار می باشد؟

همان‌طور که در مطالب بالا ذکر کردیم یکی از ویژگی‌های بسیار مهمی که در راستای طراحی دکوراسیون از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیبایی و نورپردازی می باشد.

حتماً می‌دانید که برای طراحی دکوراسیون داخلی از عناصر بسیاری استفاده می شود، حال اگر بخواهیم جلوه این عناصر را بسیار بیشتر کنیم، نیاز است که نورپردازی به صورت صحیح و اصولی انجام بگیرد تا بتواند جلوه بسیار زیادی به محیط ببخشد. یک طراح موفق می ‌تواند کیفیت نور در بخش‌ های متعدد از فضای یک محیط تامین کند.

ممکن است، در هر محیط نیاز باشد که یک نورپردازی صورت بگیرد. به همین جهت با هدایت درست نور طبیعی نیز می ‌تواند در راستای نورپردازی محیط مفید واقع شود.

به همین سبب لازم می‌دانیم که در ادامه این موضوع در رابطه با نورپردازی در هر کدام از بخش‌های متفاوت یک محیط برای شما صحبت کنیم و در آخر نتیجه بگیریم که نورپردازی چگونه می‌تواند در راستای قیمت طراحی دکوراسیون اثرگذار باشد.

در همین جهت اگر بخواهید برای طراحی دکوراسیون داخلی مد نظر خود با استفاده از نورپردازی هزینه‌های کمتری داشته باشید، لازم است که بخش‌های مهم منزل خود را به سمت جنوب بسازید تا از این طریق نور خورشید در تمام طول روز بتواند تامین کننده نور محیط شما باشد.

نورپردازی در اتاق نشیمن چه تأثیری در طراحی دکوراسیون داخلی دارد؟

نشیمن مهم‌ترین بخش یک فضای مسکونی می ‌باشد. به همین جهت نورپردازی در آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. نور در اتاق نشیمن به ۳ بخش از نورها تقسیم می‌شود:

 • نورپردازی محدود
 • نورپردازی متمرکز
 • روشنایی عمومی

برای در نظر گرفتن روشنایی عمومی می توانید از نورپردازی هایی که در سقف می باشد و نور لازم برای همه محیط اتاق نشیمن را فراهم می‌کند استفاده کنید.

نورپردازی متمرکز نیز از اسم آن مشخص است که باید تمرکز نور بر روی یک بخش خاص در نظر گرفته شود و فقط بتواند منطقه محدود را با استفاده از نوردهی خود روشن نگه دارد. به ‌عنوان نمونه ممکن است، برخی افراد تمرکز خاصی بر روی تابلو فرش‌های گران قیمتی که در منزل مسکونی خود نصب کرده اند، داشته باشند.

از این نظر می توانند با نورپردازی متمرکز جلوه بیشتری به محیط بدهند، زیرا این نورپردازی سبب می‌شود که دیگر جاهای یک قسمت تاریک باشد و توجه افراد آن تابلو بیشتر شود.

استفاده از هر ۳ نوع نورپردازی برای اتاق نشیمن پیشنهاد می شود

لازم به ذکر است، بدانید استفاده از هر ۳ نوع نورپردازی برای اتاق نشیمن پیشنهاد می شود، زیرا ممکن است، در مواقع خاصی بتوان از هر کدام از این نورپردازی ها استفاده کرد. برای این‌که بتوانید زیبایی محیط خود را دو چندان کنید، می‌توانید در اتاق نشیمن نورپردازی های عمومی از سقف با لامپ‌های متعدد انجام دهید.

استفاده از لامپ‌هایی که اشکال هندسی دارند، برای نور های مخفی پشت تلویزیون نیز پیشنهاد می‌شود و در این راستا می‌تواند جلوه بسیاری به محیط ببخشد.

نورپردازی در اتاق غذاخوری در طراحی دکوراسیون چه نقشی دارد؟

برای این‌که بتوانید اتاق غذاخوری را بیشتر مورد توجه قرار دهید، می ‌توانید با نورپردازی با استفاده از لوستر های که ارتفاع آن‌ها قابل تنظیم باشد، محیط را زیباتر جلوه دهید.

این لوسترها قابلیت این را دارند که می‌توانند سطح میز غذاخوری را روشن‌تر کنند و برای تنظیم نوع نورپردازی استفاده می‌شود. این کاربرد یکی از مزیت های آن‌ها می باشد.هنگامی‌که لوستر بالاتر می رود، می تواند تمامی فضای آشپزخانه را نور ببخشد.

برای این‌که بتوانید زیبایی محیط را بیشتر کنید، می‌توانید برخی عناصر دیگر مثل بوفه، میز غذاخوری، میز کناری را نورپردازی کنید. برای این‌که بتوانید در بخش‌های متعدد آشپزخانه نور داشته باشید، می توانید از نورپردازی متمرکز در قسمت سینک ظرف‌شویی در زیر کابینت‌ها استفاده مفید داشته باشید،

البته برای این‌که بتوانید در این راستا در هزینه‌های موجود خود صرفه ‌جویی کنید، می‌توانید سینک آشپزخانه را تا حد امکان نزدیک به پنجره نصب کنید تا از این طریق بتوانید با استفاده از نور خورشید، نور محیط را تامین کنید.

نورپردازی در اتاق غذاخوری در طراحی دکوراسیون چه نقشی دارد؟

نورپردازی در اتاق غذاخوری در طراحی دکوراسیون چه نقشی دارد؟

نقش نورپردازی سرویس بهداشتی در طراحی داخلی چیست؟

بهترین نوری که می‌توان برای طراحی دکوراسیون داخلی در نظر گرفت این است که سرویس بهداشتی بتواند طرح تصویر افراد را به صورت واضح نشان دهد. برای روشنایی در این قسمت می‌توانید از دیوارکوب های آنتیک، چراغ‌های لوله‌ای، آویزهای هنری، لوسترهای کریستال، آویزهای فانوسی، دیوارکوب های رنگی استفاده مفیدی داشته باشید. به‌ طورکلی هرچه میزان نورپردازی در این فضا بهتر باشد، سبب به وجود آمدن حس آرامش و امنیت می‌گردد و می‌تواند جلوه زیبایی به محیط ببخشد.

نقش نورپردازی سرویس بهداشتی در طراحی داخلی چیست؟

نقش نورپردازی سرویس بهداشتی در طراحی داخلی چیست؟

نورپردازی در دکوراسیون اتاق خواب چه تأثیری در طراحی دکوراسیون داخلی دارد؟

نوری که برای اتاق خواب ها استفاده می‌شود، در طراحی دکوراسیون داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. به طور کلی رکن اصلی که در یک اتاق خواب حاضر است، نورپردازی آن می‌باشد.

لازم به ذکر است، بدانید که نورپردازی در اتاق‌ها باید به گونه‌ای صورت بگیرد که هیچ‌گونه درخششی در آن نباشد. به‌ طور کلی نورپردازی در اتاق‌ خواب نباید چشم را آزار دهد، زیرا اتاق خواب به منظور استراحت تعبیه شده و نورپردازی آن باید به گونه‌ای باشد که در هنگام استراحت موجب آزار و اذیت نشود و خواب راحتی را برای افراد به ‌همراه داشته باشد.

برای که بتوانند بهترین نورپردازی را در یک اتاق خواب در نظر گرفت، می توان از نورهای انعکاس یافته بر روی عسلی های کنار تخت خواب نیز استفاده کرد.

در همین راستا می‌توانید با استفاده از یک آباژور در کنار تخت خوابتان منبع نوری مناسبی را تهیه کنید، البته برخی از افراد علاقمند به استفاده از دیوار کوب ها در اتاق خواب هستند و از این جهت قصد دارند که زیبایی محیط خود را از نظر نورپردازی در اتاق خواب و پشت تخت دو چندان کنند.

در جمع‌ بندی استفاده از نورپردازی ها در طراحی دکوراسیون داخلی باید بگوییم که استفاده از نورپردازی در فضاهای متفاوت یک منزل مسکونی از پرهزینه‌ترین بخش های طراحی دکوراسیون می باشد،

البته قسمت پذیرایی نیز می‌تواند شامل هزینه‌های بسیاری در راستای نورپردازی گردد، اما اگر اهمیت شما به اتاق خواب نیز بیشتر است، می‌توانید تمرکز ویژه‌ای برای نورپردازی این محیط داشته باشید.

نورپردازی در دکوراسیون اتاق خواب چه تأثیری در طراحی دکوراسیون داخلی دارد؟

نورپردازی در دکوراسیون اتاق خواب چه تأثیری در طراحی دکوراسیون داخلی دارد؟

نکاتی که برای داشتن طراحی داخلی زیبا می‌تواند، مفید باشد، چیست؟

 • ایده گرفتن از مجلات و وب سایت‌ها

حتماً قصد شما از طراحی دکوراسیون داخلی این است که محیط پیرامون شما جلوه بسیار زیبایی داشته باشد. از همین رو می‌توانید با در نظر گرفتن وب سایت‌های مفید مناسب ترین ایده‌ها را در این زمینه کسب کنید.

سایت‌ها و مجلات و متعددی در راستای طراحی داخلی دکوراسیون وجود دارند که می‌توانید با استفاده از ایده‌ها و خلاقیت‌های منحصر به‌ فرد آن‌ها سبک مورد نظر خود را برای طراحی دکوراسیون داخلی در نظر بگیرید و با در نظر گرفتن میزان هزینه و بودجه‌های خود طراحی داخلی فضای مد نظر خود را انجام دهید.

 • استفاده از سه رنگ و یا سایه

وقتی که سبک مد نظر خود را برای طراحی دکوراسیون انتخاب کرده اید، نوبت این می‌رسد که در راستای انتخاب رنگ‌ های اصلی و فرعی برای طراحان بکوشید. این رنگ‌ها با در نظر گرفتن سلیقه شخصی شما استفاده می شوند.

برای این‌که بتوانیم طراحی دکوراسیون داخلی خود را انجام دهید، در انتخاب رنگ آزاد هستید. برای این‌که بهترین گزینش را در راستای رنگ داشته باشید، می‌توان از ترکیب ۳ رنگ نیز استفاده کنید.

اغلب سایت‌های پیشنهاددهنده برای طراحی دکوراسیون داخلی در این راستا توضیحات مفصلی داده اند که می‌تواند برای شما مفید واقع شود.

 • اضافه کردن بافت به طراحی داخلی

اگر شما قصد دارید، از یک طراحی دکوراسیون استفاده کنید که تمامی رنگ‌ها یکنواخت می باشد، استفاده از بافت نیز می‌تواند سبب جذابیت بیشتری در محیط پیرامون شما گردد.

به‌ عنوان نمونه ممکن است، یک اتاق فقط یک رنگ داشته باشد و در نگاه اول فقط یک رنگ به نظر بیاید، اما هنگامی‌که بیننده دقت بیشتری به خرج می‌دهد، متوجه خواهد شد که بافت پارچه‌ای یا الگوی خاصی در این نوع سبک استفاده شده که توانسته زیبایی منحصر به ‌فرد به محیط ببخشد.

به‌ عنوان نمونه مثلاً برای طراحی یک اتاق رنگ اصلی آن سفید است و با استفاده از بافت پارچه کتان و کوسن های ابریشمی با همان رنگ می‌توانید فضای اتاق را گرم‌تر نشان دهید. به همین سبب با در نظر گرفتن بافت در طراحی دکوراسیون داخلی می‌توانید فضای اتاق را از حالت سرد و کسل‌کننده خارج کنید.

 • استفاده از گل در فضای اتاق

از دیگر مواردی که می‌تواند در راستای طراحی دکوراسیون تاثیرگذار باشد، استفاده از گل و گیاهان آپارتمانی در فضای محیط می باشد و از این طریق می‌تواند سبب زیبایی بیش از حد محیط شود.

 • استفاده از ظروف تزئینی و قفسه‌های زیبا

برای بهتر جلوه دادن محیط پیرامون خود می‌توانید از ظروف تزئینی در قفسه‌های زیبا نیز استفاده کنید. همین طور استفاده از کتاب‌ها یا مجسمه‌های تزئینی در قفسه‌ها با توجه به سلیقه شما می‌تواند زیبایی محیط را دو چندان کند.

استفاده از ظروف تزئینی و قفسه‌های زیبا

استفاده از ظروف تزئینی و قفسه‌های زیبا

سخن آخر

در راستای طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است، بدانید که هیچ‌گونه عجله‌ای برای انتخاب طراحی داخلی نداشته باشید. لازم به ذکر است، بدانید در تمامی مطالب بالا برای شما ذکر کردیم که با استفاده از آن‌ها اقدام به انتخاب یک طراح مناسب برای طراحی دکوراسیون فضای مد نظر خود بکنید.

در این راستا بهتر است که در رابطه با قراردادها و تعرفه‌های متفاوتی که برای قیمت طراحی دکوراسیون داخلی در نظر گرفته شده با طراح مد نظر خود صحبت کنید و هنگامی که اعتماد شما را از جلب کرد، می‌توانید تمامی کارهای مد نظر خود را به او بسپارید و از این طریق با یک محیط منحصر به ‌فرد رو ه برو شوید.

به‌ طور کلی مقایسه تعرفه‌ قیمت طراحی داخلی دکوراسیون کار آسانی نمی باشد و هر فردی که قیمت‌های کم و خوبی در راستای بودجه شما پیشنهاد می‌دهد، ممکن است، از کیفیت کاری خوبی برخوردار نباشد.

همان‌طور که در مطالب بالا ذکر کردیم، نحوه محاسبه هزینه‌های طراحی در میان همه ی طراحان متفاوت است و بر اساس موارد و عوامل بسیاری ممکن است، این هزینه‌ها تغییر پذیر باشد.

در برخی موارد ممکن است، مخارج دیگری برای طراحی دکوراسیون داخلی وجود داشته باشند که این هزینه‌ها در راستای دستمزد نظارت یا مشاوره ها نیز می باشد. امیدواریم که با استفاده از مطالب بالا اطلاعات مفیدی در رابطه با تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی دریافت کرده باشید.

سخن آخر

سخن آخر

در این جا مقاله ما با عنوان تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی به پایان رسید. امید داریم که موارد مطرح شده در زمینه ی تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی برای شما مثمر ثمر بوده باشند.

ثبت ديدگاه