بهترین رنگ ها در اتاق کودک

اتاق کودک فوق العاده ترین مکان برای حضور جسورانه رنگ ها است. البته نباید از این موضوع هم غافل شد که اتاق کودک یکی از تاثیر گذارترین مکان ها بر روی حالات روحی و عاطفی کودکان است پس انتخاب رنگ مناسب برای این فضا یکی از ضروری ترین و مهم ترین انتخاب ها است. این مطلب می خواهد به شما نشان دهد که چه رنگ هایی برای اتاق کودک مناسب است، البته باید دقت کنید که اگر کودکتان به سن قابل ملاحظه ای رسیده است حتما در انتخاب رنگ اتاقش سلیقه و نظر او را هم اعمال کنید، چرا که این اتاق متعلق به اوست و قرار است تا شخصیتش در آن شکل بگیرد. پس حتما این نکته را در نظر بگیرید.

طراحی اتاق کودک شاد

رنگ

انتخاب هوشمندانه و با دقت در استفاده از بهترین رنگ ها برای اتاق کودک سبب تحریک حواس فرزندتان می شود. درست است که رنگ های ملایم مانند صورتی و آبی از جمله رنگ های رایج  برای دکوراسیون اتاق کودک محسوب می شوند، و البته این به معنی نیست که شما اجازه ندارید که از رنگ آبی در دکوراسیون اتاق دخترتان استفاده کنید و یا رنگ صورتی نباید در اتاق یک پسر دیده شود. اتفاقا انتخاب رنگ براساس تفکیک جنسیتی کار  اشتباهیست و چیدمان اتاق دختر و پسر تنها براساس رنگ های صورتی و آبی کار درستی نمی باشد. و یا اگر قبل از تولد اتاق او را طراحی می کنید حتما از یک طراح در این زمینه کمک بگیرید. تیم طرح چید با شماست تا شما را در این امر یاری کند.

در کل انتخاب رنگ برای اتاق کودکان باید طبق معیارهای خاصی انجام شود. اما استفاده از رنگ های متعدد و تند برای افزایش خلق هیجان و جذابیت بیشتر اتاق کودک مناسب تر است. با این حال حتما از خود کودک کمک بخواهید و نظرش را بپرسید، اما اطمینان حاصل کنید رنگ هایی انتخاب شود که در نهایت اتاقی سرد و تاریک و یا اتاقی خیلی گرم برای کودک به وجود نیاید.

استفاده از رنگ های موقتی هم ایده ای بسیار خوبی در دکوراسیون اتاق کودک است؛ زیرا سلیقه کودک روز به روز در حال تغییر است. این رنگ ها تا حد زیادی دکوراسیون اتاق کودک را منعطف می کند و می توان با تغییر شرایط، رنگ دکوراسیون اتاق را نیز به راحتی تغییر داد.

هنگام انتخاب رنگ به جنس آن نیز دقت کنید و رنگی را برای اتاق فرزندتان انتخاب کنید که به راحتی تمیز شود و انواع لک ها به آسانی از روی آن برطرف شود.

بهتر است برای زمینه اتاق از طیف های ملایم رنگ ها استفاده کنید و سپس با استفاده از اشیاء و عناصر دیگر از قبیل اسباب بازی ها، تابلوهای نقاشی و… با رنگ های تندتر و زنده به دکوراسیون اتاق جان دهید و آن را جذاب و پرتحرک کنید تا وقتی کودکتان بزرگتر شود و خودش بتواند رنگ دلخواه اش را انتخاب کند.