بازسازی آپارتمان ۶۰ متری یکی از کارهایی است که می توان به منظور بهبود وضعیت محل زندگی یا ایجاد یک محیط جدید انجام داد. بر خلاف این تصور که بازسازی بیشتر در خانه های قدیمی انجام می شود، امروزه حتی خانه های نوساز را نیز بعد از چند سال می توان با بازسازی به محیطی جدید برای زندگی تبدیل کرد.

بازسازی در برخی موارد برای تغییر کاربری نیز انجام می شود. بنابراین اولین اصل در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری را می توان نوع کاربری و هدفی که از استفاده از ساختمان وجود دارد دانست.

در این مقاله قصد داریم تا به تمام نکات و مسائلی که در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری حائز اهمیت هستند، بپردازیم. همچنین در مورد جزئیات این کار و راهکارهایی که می توانند در هزینه های یک بازسازی آپارتمان ۶۰ متری کمک کننده باشند نیز توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. ضمنا از گروه معماری طرح چید، به عنوان بهترین گروه برای بازسازی آپارمتان نام می بریم.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

بازسازی به چه معناست؟

تفاوت بازسازی با نوسازی چیست؟

بازسازی چند نوع داشته و به چه دلایلی انجام می شود؟

بازسازی منازل چه اصولی دارد؟

بازسازی آپارتمان ۶۰ متری توسط چه افرادی قابل انجام می باشد؟

مراحل اولیه برای شروع به بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چیست؟

در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چه نکات اولیه ای را باید مد نظر قرار داد؟

به منظور بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چه مجوزهایی نیاز است و چه مواردی را می توان بدون مجوز انجام داد؟

در چه شرایطی مالک می تواند در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به صورت پیمانکار نیز عمل کند؟

چه عواملی در تعیین هزینه بازسازی آپارتمان ۶۰ متری موثر می باشند؟

مدت زمان بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به چه عواملی بستگی دارد؟

بازسازی آپارتمان ۶۰ متری شامل چه بخش هایی می شود؟

برای بزرگ نشان داده شدن خانه در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چه مواردی را می توان لحاظ کرد؟

طراحی داخلی اتاق خواب ها بعد از بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به چه صورتی است؟

در طراحی آشپزخانه در پروسه بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به چه نکاتی باید توجه کرد؟

دیوارها در بازسازی باید با چه شرایطی تغییر کرده و چه نکاتی در مورد آن ها وجود دارد؟

انتخاب مناسب برای سقف و کفپوش در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چیست؟

چه جزئیاتی را می توان در چیدمان فضا بعد از بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به کار برد؟

آیا امکان تغییر کاربری بخش های مختلف آپارتمان در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری وجود دارد؟

برای شروع بازسازی آپارتمان ۶۰ متری بهترین قسمت آپارتمان کدام است؟

بهترین متریال برای بازسازی آپارتمان ۶۰ متری در هر بخش چه متریالی هستند؟

سبک دکوراسیون مناسب یک آپارتمان شصت متری چیست؟

نکات مهم در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چیست؟

بازسازی به چه معناست؟

بازسازی به چه معناست؟

بازسازی به چه معناست؟

در ابتدا برای توضیح در مورد اصول و شیوه بازسازی آپارتمان 60 متری نیاز است که با بازسازی و تعریف آن آشنا شد. بسیاری از افراد به تصور این که بازسازی زحمت زیادی داشته و هزینه آن گاهی معادل ساخت خانه است، سال ها در محلی زندگی می کنند که از نظرات زیاد ایراد و اشکال داشته و برای سکونت مناسب نیست. در حالی که با یک بازسازی ساده می توان آن را به یک محل خوب برای زندگی تبدیل کرد.

تعریف بازسازی

بازسازی که تا حدود زیادی با مرمت نیز هم معنا است، به طور کلی به معنی بهبود و افزایش طول عمر یک وسیله است. در مورد ساختمان و بناها، بازسازی به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که توسط یک گروه خاص انجام می شود تا خرابی های یک بنا تعمیر شده و طول عمر آن بنا افزایش پیدا کند.

البته در مورد این دو واژه، با وجود معنی نزدیک و توضیح یکسان، تفاوت هایی نیز دارند. به طور کلی مرمت در مورد همه چیز به کار برده می شود اما بازسازی واژه ای است که تنها در مورد بناها و ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

بازسازی در ساختمان ها

در گذشته مرمت و بازسازی بیشتر در مورد آثار تاریخی و بناهای بزرگ مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه ساختمان های کوچک تر را نیز می توان با بازسازی به محلی تازه تبدیل کرد.

بازسازی نه تنها به منظور تازه سازی و استفاده بهتر از فضا، بلکه به منظور ماندگاری و افزایش طول عمر یک ساختمان نیز به کار برده می شود. بازسازی را در ساختمان سازی می توان نوعی از تعمیرات نیز دانست.

به خصوص در مورد ساختمان های قدیمی ساز که از متریال قدیمی در ساخت آن ها استفاده شده است و احتمال خرابی متریال، تاسیسات و قسمت های مختلف ساختمان وجود دارد.

بازسازی می تواند کمک بزرگی به بهبودی فضا و استفاده بیشتر از آن داشته باشد. به همین منظور بازسازی را نوعی از تعمیرات نیز می دانند. در مورد ساختمان های مسکونی، بازسازی معمولا در شرایطی انجام می شود که فرد توانایی یا تمایل خرید ملک جدید را نداشته و قصد تغییر در سبک منزل خود دارد.

تفاوت بازسازی با نوسازی چیست؟

تفاوت بازسازی با نوسازی چیست؟

تفاوت بازسازی با نوسازی چیست؟

هنگامی که صحبت از بازسازی و نوسازی به میان می آید، بیشتر افراد تصور می کنند که این دو واژه یک معنا داشته و فعالیت هایی که در زمینه این دو واژه انجام می شوند، یکسان می باشند. در حالی که در ساختمان سازی، نوسازی تفاوت زیادی با بازسازی دارد.

تفاوت بازسازی با نوسازی

بازسازی تعمیر نقص و مشکلات فنی و بهبود وضعیت ساختمان هاست که معمولا به منظور ماندگاری بیشتر سازه انجام می شود. در بازسازی معمولا یک بخش از سازه دچار خرابی شده یا متریال آن به حدی قدیمی است که هر لحظه امکان تخریب آن وجود دارد، در حالی که نوسازی تعمیری نیست. در واقع ممکن است، یک بخش از سازه مانند دیوارها، سقف و … تنها به دلیل قدیمی شدن و عدم تطابق با مد روز تعویض شوند.

در واقع در نوسازی، در ترکیب اصلی ساختمان مانند محل تاسیسات، اتاق ها و … تغییری ایجاد نشده و تنها جزئیات ظاهری نوسازی شده و تغییرات پیدا می کنند.

اما در بازسازی، بسته به سلیقه و نیاز، ممکن است که محل اتاق ها تغییر کرده، یا یک دیوار تخریب شده یا دیوار جدیدی ساخته شود. نوسازی همچنین نیازی به مجوز نداشته و توسط صاحبخانه قابل انجام است. در حالی که در برخی انواع بازسازی نیاز به دریافت مجوز برای انجام کار از شهرداری منطقه می باشد.

پیشنهاد می کنیم از پست برآورد هزینه بازسازی ساختمان دیدن کنید.

هدف از بازسازی و هدف از نوسازی

بازسازی ساختمان معمولا به منظور برگرداندن وضعیت ساختمان به شرایط مطلوب اولیه انجام می شود و کمک می کند که ساختمان عمر بیشتری داشته و برای مدت طولانی تری قابل استفاده باشد.

در حالی که نوسازی حتی در شرایطی که ساختمان تازه ساز بوده نیز انجام می شود و محدودیتی برای انجام آن وجود ندارد. در زمینه بازسازی، اقدامات مختلفی قابل انجام هستند.

به عنوان مثال تعمیر بخش ها و بافت های قدیمی ساختمان، تعمیر تاسیسات و …، بازسازی گاهی اوقات در شرایطی انجام می شود که تمام یا یک قسمت از ساختمان به طور کل خراب شده باشد. در حالی که نوسازی زمانی انجام می شود که به همان سازه قبلی جزئیات جدیدی اضافه شود.

بازسازی چند نوع داشته و به چه دلایلی انجام می شود؟

بازسازی چند نوع داشته و به چه دلایلی انجام می شود؟

بازسازی چند نوع داشته و به چه دلایلی انجام می شود؟

بازسازی ساختمان به دلایل زیادی اهمیت دارد. مصالح به کار رفته در ساختمان ها بعد از چند سال دچار فرسودگی می شوند. این فرسودگی ممکن است، در ظاهر مصالح بوده یا در عملکرد بخشی از ساختمان باشد.

به عنوان مثال، آسیب و خرابی در تاسیسات یا سیستم های موجود در خانه. در این شرایط بازسازی می تواند به بهبودی وضعیت ساختمان و استفاده بیشتر و بهتر از آن کمک کند.

بر خلاف تصور افراد که بازسازی تغییرات و تعمیرات جزئی است، باید گفت که گاهی اوقات بازسازی بیشتر از بازسازی نما و … است و ممکن است که به تغییر کاربری ساختمان نیز منتهی شود. بازسازی هایی که در ادامه گفته می شود، در زمینه بازسازی آپارتمان 60 متری نیز قابل انجام می باشند.

بهبود و افزایش امنیت سازه

یکی از دلایل مهم بازسازی آپارتمان 60 متری یا هر سازه ای، افزایش امنیت ساختمان می باشد. بعد از گذشت سال ها، در اثر تغییرات آب و هوایی، مصالح به کار رفته در ساختمان دچار فرسودگی شده و استحکام اولیه خود را از دست می دهند که به منظور استفاده مجدد و ایمن از آن ها، بازسازی ساختمان ها و آپارتمان انجام می شود. بازسازی به این شکل را می توان برای هر بخش از ساختمان که دچار خرابی شده است، انجام داد.

افزایش جمعیت ساکنین

ایجاد فضای بیشتر برای راحتی ساکنین یکی از دلایل اصلی در بازسازی آپارتمان 60 متری است. هنگامی که جمعیت یک خانواده افزایش پیدا کرده و امکان خرید ساختمان بزرگ تر را ندارند، این امکان وجود دارد که با بازسازی خانه و تغییر کاربری در قسمت های مختلف، فضایی بیشتر برای زندگی خانواده ایجاد کرد. به عنوان مثال می توان با کم و زیاد کردن اتاق ها بسته به تعداد جمعیت، فضای مناسب زندگی را برای خانواده ایجاد کرد.

تغییر کاربری ساختمان

از دیگر دلایل بازسازی آپارتمان 60 متری، تغییر کاربری ساختمان است. آپارتمان های با متراژ پایین برای تاسیس شرکت یا استفاده به عنوان مطب و … انتخاب مناسبی می باشند.

به همین دلیل می توان آپارتمان های مسکونی را با استفاده از بازسازی به فضایی تبدیل کرد که امکان استفاده تجاری از آن وجود داشته باشد. در این شرایط به عنوان مثال با کم کردن اتاق ها یا تغییر اندازه آشپزخانه می توان فضا را برای استفاده بیشتر تغییر داد.

زیباسازی محل زندگی

از دیگر دلایل بازسازی، زیبا کردن ساختمان است. به دلیل فرسودگی یا خرابی، ممکن است که بخشی از نمای بیرونی یا داخلی ساختمان دچار آسیب شود که با استفاده از بازسازی می توان آن را برای زندگی و استفاده بیشتر زیبا و مناسب کرد. به عنوان مثال در خانه هایی که کابینت ها قدیمی و پوسیده باشند، می توان با تغییر آن ها، یا با تغییر در موقعیت دیوارها و … اقدام به بازسازی به این منظور کرد.

استفاده بیشتر و بهینه از فضا

استفاده حداکثری از فضا از دیگر دلایل بازسازی است. گاهی اوقات یک ساختمان به دلیل نقشه نامناسب یا قدیمی دارای دیوارها در موقعیت نامناسب یا بخش هایی است که ممکن است برای ساکنین بدون استفاده باشند.

در این شرایط، بازسازی می تواند به استفاده بهینه از فضا کمک کند. همچنین بسته به نوع کاربری و سلیقه خانواده، ممکن است، یک یا کل بخش های ساختمان برای استفاده بیشتر و بهتر تحت بازسازی قرار گیرند.

مدرن کردن و به روز کردن ساختمان

بازسازی، بیش از هر چیز در ساختمان های قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از علم بازسازی می تواند کمک زیادی به استفاده راحت تر از ساختمان های قدیمی کرده و با ایجاد یک فضای زیبا، محیطی جدید و راحت را برای زندگی ایجاد کند.

شما با مراجعه به گروه معماری طرح چید که از بهترین های گروه بازسازی آپارتمان می باشند، اطلاعات خوبی در این زمینه کسب می کنید.

بازسازی منازل چه اصولی دارد؟

بازسازی منازل چه اصولی دارد؟

بازسازی منازل چه اصولی دارد؟

به طور کلی هر تغییر و ساخت و سازی، چه در یک ساختمان نوساز و از صفر و چه در بازسازی در ساختمانی از پیش ساخته شده، نیازمند آشنایی با اصول این کار  و انجام مرحله به مرحله است. این مسئله کمک زیادی به برآورد درست هزینه ها، جلوگیری از بروز خسارت و مشکلات و … می کند.

در مورد بازسازی منازل نیز چه در خانه های ویلایی و چه در آپارتمان های کوچک یا بزرگ، اصول خاصی وجود دارد که به منظور انجام سریع تر و کم هزینه تر کار، نیاز به انجام کامل آن ها می باشد.

اصل اول

بازسازی ساختمان فرآیندی است که معمولا نیاز به مجوز خاصی نداشته و حتی در برخی موارد توسط خود صاحب ملک نیز قابل انجام می باشد. اما برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکل و خسارت احتمالی، بهتر است که انجام این کار مطابق با قوانین و اصول مشخص، انجام شده تا در صورت نیاز به پیگیری قانونی جهت رفع مشکل، اقدام به سادگی صورت گیرد.

برخی صاحبان ملک با تصور عدم نیاز به مجوز، اقدام به بازسازی در ملک خود می کنند که در حین یا بعد از این کار، فعالیت آن ها توسط شهرداری متوقف شده و در نتیجه متحمل هزینه های زیاد برای جریمه و جبران خسارت کار خود می شوند.

اولین اصل در بازسازی یک ساختمان، چه در یک آپارتمان 60 متری و چه در خانه های ویلایی و بزرگ، آشنایی با مواردی است که بازسازی آن ها منوط به دریافت مجوز از شهرداری می باشد.

اصل دوم، توجه به زیر ساخت ساختمان

در دومین اصل و به عنوان دومین قدم، نیاز به کسب اطلاعات کامل در مورد پایه ساختمان و جزئیات آن است. چه بازسازی توسط یک شرکت پیمانکاری انجام شده و چه توسط صاحب ملک، آشنایی با جزئیات ساختمان به منظور برنامه ریزی بهتر جهت تهیه مصالح و برآورد هزینه ها ضروری می باشد.

به خصوص در ساختمان هایی که بازسازی جزئی تر دارند، آشنایی با جزئیات به منظور اطلاع از موقعیت تاسیسات و عدم خرابی آن ها ضروری است.

در این شرایط نقشه ساختمان کمک زیادی به گروهی که قصد بازسازی آن را دارند، خواهد کرد. گروه معماری طرح چید، با در اختیار داشتن گروه مجرب و حرفه ای، بهترین گروه برای بازسازی ساختمان شناخته می شوند.

بازسازی آپارتمان ۶۰ متری توسط چه افرادی قابل انجام می باشد؟

بازسازی آپارتمان ۶۰ متری توسط چه افرادی قابل انجام می باشد؟

بازسازی آپارتمان ۶۰ متری توسط چه افرادی قابل انجام می باشد؟

یکی از پرسش های مهم در زمینه بازسازی آپارتمان ۶۰ متری این است که چه کسانی قادر به انجام بازسازی هستند. در پاسخ به این پرسش، مسائل زیادی باید بررسی شوند.

در واقع با توجه به این که بازسازی دارای هزینه ها و شرایط مختلفی است و بازسازی هر بخش از ساختمان دارای شرایط و اصول به خصوصی می باشد، برای انتخاب فرد یا گروهی که اقدام به بازسازی ساختمان می کنند، نیاز به بررسی تمام جزئیات است. به طور کل اما، سه گروه قادر به انجام بازسازی های ساختمانی می باشند.

اولین گروه صاحبان ملک می باشند، گروه دوم شرکت های مهندسی معماری و پیمانکاران و گروه آخر متخصصین در زمینه بازسازی و ساخت ساختمان که هر کدام با در نظر گرفتن شرایط خاص می توانند این کار را انجام دهند.

صاحب ملک

اولین گروهی که می توانند فعالیت های بازسازی ساختمانی را انجام دهند، صاحبان ملک می باشند. البته به طور کل صاحبان ملک در بازسازی ساختمان دخیل هستند و چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم برای بازسازی حضور و نظارت آن ها ضروری می باشد.

با این حال گاهی اوقات فعالیت ها و بخش های نیاز به بازسازی به گونه ای هستند که از عهده خود صاحب ملک برآمده و توانایی انجام آن را دارد. البته در بازسازی توسط این گروه، بیشتر بازسازی های  جزئی که به خصوص نیازی به مجوزهای شهرداری ندارند، شامل می شود.

شرکت های معماری

گروه بعدی، شرکت های معماری و پیمانکار می باشند. در این شرکت ها، مهندسین معمار یا عمران که در زمینه ساخت و ساز و بازسازی منازل دارای تحصیلات تخصصی هستند، فعالیت می کنند که می توان بازسازی را بر عهده آن ها گذاشت.

به منظور این کار، صاحب ملک طی یک قرارداد، بازسازی منزل خود را به عهده مهندسین شرکت می گذارد. در این قرارداد صاحب ملک، کارفرما و شرکت مهندسی، پیمانکار می شود.

قراردادهای بازسازی به این صورت و توسط این شرکت ها معمولا در بازسازی های صفر تا صدی و تخصصی و در پروژه های بزرگ انجام می شوند. از جمله مزایای کار کردن با شرکت های مهندسی، تخصص، به روز بودن اطلاعات و حرفه ای بودن تیم کاری است. یکی از بهترین شرکت های بازسازی آپارتمان، گروه معماری طرح چید می باشد.

متخصصین مستقل

از دیگر گروه هایی که توانایی و امکان بازسازی منازل و ساختمان ها را دارند می توان به متخصصین ساختمانی مانند استادکارها یا معماران اشاره کرد. افراد در این گروه معمولا وابسته به شرکت خاصی نیستند و به طور مستقل کار می کنند.

برای بازسازی های جزئی، یا بازسازی هایی که در منازل با متراژ پایین انجام می شوند، می توان با این افراد همکاری کرد. قرارداد بین صاحب ملک و شخصی که بازسازی به وی سپرده می شود، در این جا نیز باید رسمی و با در نظر گرفتن اصول و قوانین باشد.

مراحل اولیه برای شروع به بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چیست؟

مراحل اولیه برای شروع به بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چیست؟

مراحل اولیه برای شروع به بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چیست؟

برای بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به بهترین شکل نیاز است که کار بازسازی به چند مرحله تقسیم شود. این کار به نظم بیشتر، صرفه جویی در هزینه ها و برآورد بهتر هزینه و زمان اتمام کار کمک می کند.

همچنین در صورتی که کار در یک بخش به مشکل خورد، می توان آن بخش را نیمه تمام گذاشت و به سایر قسمت ها رسیدگی کرد یا از شروع بخش های بعدی به موقع صرف نظر کرد.

بررسی وضعیت نقشه و جزئیات ساختمان

در قدم و مرحله اول به منظور بازسازی آپارتمان 60 متری، باید نقشه کل آپارتمان و واحدی که نیاز به بازسازی دارد را بررسی کرد. با توجه به این که یک اشکال در بازسازی واحدهای آپارتمانی می تواند باعث ایجاد اشکال و آسیب به سایر واحدها شود، بررسی نقشه پیش از شروع به کار ضروری می باشد.

جزئیات و بخش های مختلف و … باید به طور دقیق تحت نظر قرار گیرند و پیش بینی های لازم برای خسارات انجام شود. به عنوان مثال در بازسازی کف آپارتمان، ممکن است که سقف واحد پایین، دچار آسیب شود که نیاز به پیش بینی خسارات احتمالی از نظر هزینه و اقدام لازم برای تعمیر است.

مشخص کردن میزان و نوع بازسازی

نوع بازسازی نیز باید دقیقا مشخص شود. در صورتی که بازسازی به منظور تغییر کاربری ساختمان انجام شود، از نظر وضعیت بخش های مختلف و سبک طراحی نیاز به تغییرات کلی و اساسی در ساختمان می باشد.

همچنین در صورتی که با حذف یا اضافه کردن یک بخش، تغییری در متراژ ساختمان داده شود، این مسئله نیازمند دریافت مجوز از شهرداری و ذکر در نقشه و سند ساختمان است. بنابراین در قدم دوم نیاز است که نوع بازسازی، میزان بازسازی و … به طور دقیق مشخص شوند.

برآورد هزینه ها و مصالح

از دیگر مراحل در شروع بازسازی آپارتمان 60 متری، برآورد هزینه های انجام کار است. بخشی از هزینه ها مانند خرید مصالح و … در ابتدای کار بازسازی باید انجام شوند و باقی هزینه ها مانند هزینه کارگر و پیمانکار بنا به قرارداد، قبل از انجام کار یا بعد از آن صورت می پذیرد.

همچنین بسته به سبکی که برای طراحی و بازسازی آپارتمان انتخاب می شود، نیاز است که مصالح کار انتخاب شوند. هر سبک نیازمند مصالح به خصوصی است.

به عنوان مثال در طراحی سقف در سبک کلاسیک، بیشتر از گچ بری استفاده می شود یا در طراحی دیوارها در بازسازی به سبک مدرن از رنگ های سرد و خنثی و متریالی مانند کاشی یا کاغذ دیواری های ساده استفاده می شود.

انتخاب بخش شروع

در نهایت بعد از انجام مراحل گفته شده، باید مطابق با سبک و وضعیت بازسازی، اولین بخش برای بازسازی آپارتمان 60 متری انتخاب شود. این مسئله بسته به جزئیات بخش نیز دارد.

به عنوان مثال، در صورتی که جزئیات بازسازی در آشپزخانه بیشتر بوده و نیاز به فعالیت و صرف وقت بیشتری در این بخش از خانه است، بهتر است که بازسازی از این قسمت شروع شود.

این مسئله به صرفه جویی در هزینه و زمان در مورد بخش های بعدی و به ساماندهی بهتر فعالیت هایی که در ادامه باید انجام شود، کمک می کند. به خصوص در صورتی که بازسازی به گونه ای انجام شود که صاحب ملک، در آپارتمان ساکن باشد، بهتر است که ابتدا بازسازی آشپزخانه به اتمام رسیده و کامل شود.

در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چه نکات اولیه ای را باید مد نظر قرار داد؟

در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چه نکات اولیه ای را باید مد نظر قرار داد؟

در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چه نکات اولیه ای را باید مد نظر قرار داد؟

نکات مختلفی در زمینه بازسازی آپارتمان ۶۰ متری وجود دارند که توجه به آن ها موجب نتیجه گیری بهتر از کار می شود. برخی از نکات در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری اصولی و نکاتی هستند که در بازسازی تمام ساختمان های مسکونی باید رعایت شوند و برخی نکات نیز متناسب با واحد آپارتمانی و متراژ و همچنین نظرات صاحب ملک، تعیین می شوند.

سلیقه صاحب ملک

اولین نکته پیش از بازسازی آپارتمان ۶۰ متری، در نظر گرفتن و اطلاع از سلیقه صاحب ملک است. طبیعتا هر فرد دارای سلیقه به خصوصی است که این سلیقه بیش از هر چیز در دکوراسیون خانه چه در متریالی که در ساخت به کار می رود و چه در جزئیاتی که در چیدمان خانه به کار گرفته می شود، کاربرد دارد.

با توجه به این که هر فرد، بیشتر زمان روز را در خانه می گذراند، تطابق ساخت و بازسازی خانه با سلیقه صاحب ملک از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.

امکانات موجود

از دیگر نکاتی که در هنگام بازسازی باید در نظر گرفت و به آن توجه کرد، امکاناتی است که در اختیار پیمانکار است. این امکانات حوزه های مختلفی را شامل می شوند.

از جمله امکاناتی که در ابتدای پروژه بازسازی آپارتمان 60 متری باید به آن دقت کرد، وضعیت واحد نیازمند بازسازی نسبت به سایر واحدها است. این وضعیت باید از نظر تاسیسات، موقعیت ساخت دیوارها، سقف و … بررسی شود تا با بازسازی و تغییر در هر کدام از جزئیات بخش های آپارتمان هیچگونه آسیب و خسارتی به واحدهای مجاور یا در ارتباط وارد نشود. امکاناتی که توسط کارفرما در اختیار پیمانکار قرار می گیرد نیز از جمله نکات مهم است. این امکانات شامل اختیارات کار است.

به عنوان مثال برخی از کافرماها صفر تا صد کار را به پیمانکار می سپارند و تنها، نوع و سبک بازسازی را مشخص می کنند. در حالی که برخی کارفرماها جزئیات بازسازی مانند رنگ، طرح و … را با سلیقه شخصی انتخاب می کنند.

بودجه

بودجه از نکات مهم و اصلی در یک پروژه بازسازی آپارتمان 60 متری است. این بودجه پیش از انجام پروژه باید توسط کافرما و صاحب ملک مشخص شود تا مصالح خریداری شده توسط پیمانکار و … متناسب با آن صورت گیرند. در این بودجه و هزینه ها مسائل زیادی را باید در نظر گرفت.

زمان

زمان نیز از جمله نکات مهم دیگر در مورد بازسازی آپارتمان ۶۰ متری است. زمان بندی باید متناسب با نیاز کارفرما باشد. به عنوان مثال در صورتی که در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری نیاز به ساخت و بازسازی نمای بیرونی نیز باشد، باید این کار قبل از فصل پاییز و زمستان انجام شود. چون رطوبت بارندگی ها در این فصل ممکن است که باعث تخریب مصالح شده و در روند انجام کار اختلال ایجاد کند.

به منظور بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چه مجوزهایی نیاز است و چه مواردی را می توان بدون مجوز انجام داد؟

به منظور بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چه مجوزهایی نیاز است و چه مواردی را می توان بدون مجوز انجام داد؟

به منظور بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چه مجوزهایی نیاز است و چه مواردی را می توان بدون مجوز انجام داد؟

مطابق قوانین ساختمان سازی و بازسازی ساختمانی، تمام فعالیت ها و عملیاتی که در زمینه بازسازی یا نوسازی یک ساختمان انجام می گیرند، نیازی به دریافت مجوز نداشته و بدون مجوز نیز می توان به انجام آن ها رسیدگی کرد.

اما این مسئله شامل تمام بازسازی ها نمی شود و برخی از انواع بازسازی ها نیز هستند که برای انجام آن ها نیاز به دریافت مجوز از شهرداری منطقه ای که ساخت و ساز و بازسازی در آن انجام می شود، می باشد.

عملیات قابل انجام بدون مجوز

بیشتر عملیاتی که می توان آن ها را بدون دریافت مجوز در بازسازی ساختمان انجام داد، شامل عملیات تعمیراتی می شوند. فعالیت هایی مانند تعمیر کف ساختمان، سیمان کاری دیوارها و بخش های مختلف ساختمان، هر گونه نقاشی در نمای بیرونی یا داخلی ساختمان، تعویض و بازسازی نمای بیرونی ساختمان، تغییراتی که در محوطه بیرونی و فضای باز ساختمان انجام می شوند،

حیاط سازی، مانند ساخت باغچه در محوطه بیرونی، احداث جزئیات و تزئینات در محوطه مانند ساخت حوض یا استخر که البته این مورد باید به شکلی انجام شود که در آپارتمان ها فضای پارکینگ گرفته نشده و تنها در حیاط ساخته شوند،

تعمیرات شیروانی و پشت بام، تعمیرات تاسیسات، لوله کشی، سیم کشی، کولر و غیره. این موارد جزو فعالیت هایی هستند که می توان آن ها را بدون دریافت هیچ گونه مجوزی از شهرداری انجام داد که هم توسط شرکت های معماری و هم توسط صاحب ملک قابل انجام می باشند.

فعالیت های نیازمند مجوزهای شهرداری

در موارد ذکر شده در بالا برای هر گونه نوسازی یا بازسازی نیازی به دریافت مجوز نیست. اما برخی از بازسازی ها نیز وجود دارند که برای انجام آن ها حتما باید مجوز مربوطه از شهرداری دریافت شده و سپس اقدامات لازم انجام شود.

از جمله قعالیت هایی که به طور قطع برای انجام آن ها باید مجوزهای لازم را از شهرداری دریافت کرد، می توان به تخریب دیوارهایی اشاره کرد که بار اصلی ساختمان روی آن هاست. تخریب این دیوارها ممکن است پایداری ساختمان را کاهش دهد.

به همین دلیل برای انجام آن حتما باید مجوز شهرداری را دریافت کرد. در زمینه بازسازی آپارتمان 60 متری و آپارتمان های بزرگ تر و به طور کل هر مجتمعی، فعالیت هایی مانند تعمیر راه پله ها، دیوارهای پارکینگ و کم و زیاد کردن متراژ پارکینگ یا فضای باز و فعالیت هایی مانند عقب یا جلو بردن ساختمان نسبت به ساختمان های مجاور از جمله فعالیت هایی هستند که برای آن ها نیاز به دریافت مجوز از شهرداری می باشد. در صورت عدم دریافت مجوز، صاحب ملک متحمل جریمه می شود و باید خسارت ها را پرداخت کند.

در چه شرایطی مالک می تواند در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به صورت پیمانکار نیز عمل کند؟

در چه شرایطی مالک می تواند در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به صورت پیمانکار نیز عمل کند؟

در چه شرایطی مالک می تواند در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به صورت پیمانکار نیز عمل کند؟

همان طور که در ابتدای مقاله بازسازی آپارتمان ۶۰ متری گفته شد، به منظور انجام فعالیت های بازسازی و نوسازی ساختمانی می توان از گروه های مختلفی استفاده کرد که یکی از آن ها صاحب ملک است. برای این که صاحب ملک یا کارفرما خوب به عنوان پیمانکار عمل کرده و خدمات تعمیراتی و بازسازی را انجام دهد، نیاز به شرایط به خصوصی است.

در نظر گرفتن زمان و هزینه

به منظور انجام فعالیت های بازسازی ساختمانی توسط صاحب ملک و در شرایطی که صاحب ملک خود قصد پیمانکاری داشته باشد، در درجه اول باید زمان و هزینه ها در نظر گرفته شود.

به طور طبیعی هزینه های استخدام مهندسین معماری یا عمران در شرایطی که صاحب ملک، خود فعالیت های مربوط به بازسازی را انجام دهد، از هزینه کل کم می شود. اما هزینه کارگر و خرید مصالح کماکان وجود دارد. همچنین صاحب ملک باید توانایی حضور 24 ساعته در محل ملک را داشته باشد.

نظارت به پیشرفت کار و نحوه انجام امور توسط کارگران از جمله کارهایی است که توسط پیمانکاران انجام می گرفت که در این شرایط این وظایف به عهده صاحب ملک می باشد. بنابراین نیاز است که فرد بخشی از زمان خود را به طور کامل به رسیدگی و انجام امور مربوط به بازسازی اختصاص دهد.

داشتن تخصص

از دیگر مسائلی که در این وضعیت باید به آن توجه شود، داشتن تخصص کافی در زمینه بازسازی، تعمیرات و … است. همچنین برای جلوگیری از خسارات و ضرر و زیان نیاز است که صاحب ملک با متریال و مصالح مختلف آشنایی داشته باشد تا در انتخاب مصالح ساخت، بهترین اجناس را انتخاب کند.

اطلاع از قوانین

از دیگر مواردی که در شرایط پیمانکاری، صاحب ملک باید به آن توجه و در آن سررشته داشته باشد، قوانین بازسازی و ساختمان سازی است. آشنایی با قوانین به منظور پیشگیری از جریمه ها و مشکلات با شهرداری مانند توقف ساخت و بازسازی بسیار ضروری است.

بنابراین در صورتی که صاحب ملک، خود قصد بازسازی داشته باشد، باید پیش از اقدام به این کار با متخصصین این امر مشورت کرده باشد. بهترین پیشنهاد ما در این زمینه، گروه معماری طرح چید می باشد.

چه عواملی در تعیین هزینه بازسازی آپارتمان ۶۰ متری موثر می باشند؟

چه عواملی در تعیین هزینه بازسازی آپارتمان ۶۰ متری موثر می باشند؟

چه عواملی در تعیین هزینه بازسازی آپارتمان ۶۰ متری موثر می باشند؟

یکی از مسائل مهمی که هنگام اقدام به بازسازی آپارتمان ۶۰ متری باید به آن توجه کرد، هزینه این کار است. هزینه های بازسازی آپارتمان ۶۰ متری بستگی به مسائل مختلف دارد. فاکتورهای مختلفی در هنگام محاسبه هزینه باید در نظر گرفته شود که به تاثیرگذارترین آن ها در ادامه اشاره خواهد شد.

میزان و شدت تغییرات

اولین عامل موثر در هزینه بازسازی آپارتمان ۶۰ متری میزان تغییرات است. نوع تغییراتی که در مرحله بازسازی انجام می شوند و شدت این تغییرات، در هزینه بازسازی آپارتمان ۶۰ متری تاثیر دارند. گاهی ممکن است که بازسازی در حد تعمیرات جزئی بوده و گاهی ممکن است تا بازسازی نوعی از تغییر کاربری باشد که در هر کدام هزینه ها متفاوت خواهد بود.

گروه پیمانکار

از دیگر عواملی که در هزینه بازسازی آپارتمان ۶۰ متری نقش دارد، تیم و گروهی است که وظیفه پیمانکاری ساختمان را بر عهده دارند. بسته به میزان تخصص پیمانکار و تعداد افرادی که در پروژه بازسازی فعالیت دارند، هزینه انجام این کار متفاوت خواهد بود. طبیعی است که در صورت سپردن پروژه بازسازی به یک شرکت مهندسی حرفه ای، هزینه های بازسازی آپارتمان ۶۰ متری بیشتر می شود.

زمان بندی کار

از دیگر عواملی که در هزینه بازسازی آپارتمان ۶۰ متری تاثیر گذار است، می توان به زمان پایان کار اشاره کرد. گاهی اوقات به دلایل مختلف انجام یک پروژه زمان بیشتری می برد که در این راستا، هزینه های بیشتری متحمل کارفرما می شود. به همین منظور نیاز است که پیش از انجام پروژه زمان بندی و برنامه ریزی ها برای انجام کار انجام شود.

مصالح

مصالح، هزینه های متفاوتی در بردارند. هزینه مصالح نه تنها در ابتدای پروژه، بلکه در میان پروژه نیز ممکن است بر هزینه های کلی تاثیرگذار باشد.

مصالح معمولا قیمت ثابتی ندارند و بسته به شرایط مختلف دچار تغییر می شوند که مجموع آن ها در هزینه کلی بازسازی آپارتمان ۶۰ متری تاثیر گذار است. بهتر است، مصالح مورد نیاز برای انجام یک پروژه در ابتدا خریداری شده تا در بخش زیادی از هزینه های اضافه شده بعدی صرفه جویی شود.

مشکلات

طبیعی است که در طول انجام هر پروژه، مشکلاتی به وجود آید. بارندگی و تغییرات آب و هوایی ممکن است که باعث آسیب به مصالح شده یا تعمیرات را به تاخیر بیندازند.

همچنین اشکالات انسانی مانند اشتباه در ساخت یک قسمت و … از جمله مشکلاتی هستند که در طول بازسازی آپارتمان ۶۰ متری امکان بروز آن ها وجود دارد. این مسائل نیز ممکن است تا به هزینه نهایی بازسازی آپارتمان ۶۰ متری اضافه کنند.

مدت زمان بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به چه عواملی بستگی دارد؟

مدت زمان بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به چه عواملی بستگی دارد؟

مدت زمان بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به چه عواملی بستگی دارد؟

هنگامی که کار بازسازی آپارتمان ۶۰ متری آغاز می شود، مدت زمان اهمیت زیادی دارد. هر چقدر زمان انجام پروژه  بازسازی آپارتمان ۶۰ متری بیشتر شود، هزینه ها بیشتر شده و امکان بروز مشکلات در طول انجام پروژه بیشتر می شود.

زمان بندی انجام کار معمولا در ابتدای آغاز پروژه توسط کارفرما و پیمانکار طی یک قرار داد رسمی مشخص می شود. در صورتی که پیمانکار، صاحب ملک نیز باشد، این تعیین زمان بندی کمی دشوارتر خواهد شد.

فراهم بودن مصالح

در درجه اول، فراهم بودن مصالح کار تاثیر زیادی در پیشبرد به موقع کار دارد. در صورتی که مصالح کمتر از میزان نیاز تهیه شود، ممکن است که در زمان خرید مصالح جدید، مشابه موارد استفاده شده در قبل پیدا نشود، این مسئله، هم در روند انجام پروژه تاخیر انداخته و هم در برخی شرایط صاحب پروژه را متحمل هزینه بیشتر می کند. به همین منظور بسته به نوع و مقدار کار باید مصالح انجام کار تا حد امکان خریداری شده و در دسترس تیم پیمانکار قرار گیرد.

عدم بروز مشکلات

از دیگر مسائلی که می توان مدت زمان بازسازی آپارتمان ۶۰ متری را کاهش داد، عدم بروز مشکلات است. گاهی ممکن است به دلیل بیماری پیمانکار و مشکلات مختلف از این دست، انجام پروژه متوقف شود که این وقفه در طول کار باعث دیرتر تمام شدن بازسازی می شود. در صورتی که بتوان از تمام مشکلات احتمالی جلوگیری و خودداری کرد، می توان انجام پروژه را تسریع بخشید.

تخصص و توانمندی تیم کاری

هر چقدر انجام بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به تیمی حرفه ای تر مانند گروه معماری طرح چید سپرده شود، مدت زمان انجام پروژه نیز کوتاه تر خواهد شد.

به خصوص در صورتی که بازسازی پروژه توسط یک تیم متشکل از نیروهای متخصص در رشته های مختلف انجام شود، هر نیرو می تواند بخشی از کار را بر عهده گرفته و در نتیجه زمان اتمام کار کمتر شود. گروه معماری طرح چید در این زمینه از بهترین های بازسازی آپارتمان می باشند.

تامین هزینه ها و مخارج

در صورتی که در روند پرداخت هزینه ها مشکلی ایجاد نشود، پروژه زودتر و راحت تر به اتمام می رسد. همان طور که در بخش قبلی گفته شد، هزینه های بازسازی آپارتمان ۶۰ متری شامل هزینه پیمانکاران، مصالح و … می شود که در صورت برخورداری از بودجه کافی و پرداخت به موقع هزینه، انجام بازسازی آپارتمان ۶۰ متری نیز زمان کمتری خواهد برد.

بازسازی آپارتمان ۶۰ متری شامل چه بخش هایی می شود؟

بازسازی آپارتمان ۶۰ متری شامل چه بخش هایی می شود؟

بازسازی آپارتمان ۶۰ متری شامل چه بخش هایی می شود؟

همان طور که گفته شد، بازسازی آپارتمان ۶۰ متری مراحل مختلفی دارد. هر کدام از این مراحل را می توان در یک بخش خاص از آپارتمان یا در تمام قسمت های خانه انجام داد. آشنایی با بخش های مختلفی که می توان در یک پروژه بازسازی اقدام به تغییر و ساخت در آن ها کرد، به برنامه ریزی بهتر برای بودجه، زمان بندی و سایر مسائل مرتبط با پروژه کمک می کند.

اتاق خواب

یکی از بخش های مهم در هر آپارتمان اتاق خواب است. این بخش را می توان در شرایط مختلف تحت بازسازی قرار داد. ممکن است نیاز باشد که اتاق خواب ها افزایش پیدا کرده یا از ساختمان حذف شوند.

این مسئله به تعداد نفرات ساکن در آپارتمان بستگی دارد. هر چقدر تعداد اعضای خانواده بیشتر باشد، نیاز به فضای مستقل بیشتری نیز می باشد. به همین دلیل ممکن است که در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری، 1 اتاق یا بیشتر ایجاد شود یا به طور کل تمام اتاق های موجود در آپارتمان حذف شده و به متراژ باقی ساختمان اضافه شود.

آشپزخانه

از بخش های اصلی هر ساختمان که در هنگام بازسازی باید به آن توجه زیادی شود، آشپزخانه است. آشپزخانه در هر نوع ساختمانی چه مسکونی و چه اداری، مورد نیاز است.

تنها تفاوت آن میزان استفاده و نوع استفاده و طبیعتا متراژ آشپزخانه با توجه به جزئیاتی است که در آن قرار می گیرد. به همین منظور به خصوص در بازسازی های صفر تا صدی این بخش بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

همچنین با توجه به این که تمام تاسیسات آب، برق، گاز دارای انشعاباتی در آشپزخانه می باشند این مسئله نیز باید در نظر گرفته شود که در بازسازی برای تمام این تاسیسات بخش های مناسبی لحاظ شود.

حال و پذیرایی

حال و پذیرایی در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری نقش مهمی دارد. این بخش از آپارتمان می تواند باعث دلباز تر و بزرگ دیده شدن آپارتمان شده یا موجب شود که متراژ آپارتمان کمتر فرض شود. این قسمت نیز، جزو بخش هایی است که در بازسازی یک آپارتمان 60 متری باید مورد توجه قرار گیرد.

انباری

از دیگر قسمت های مهم که هر ساختمان مسکونی یا تجاری به آن نیاز دارد، انباری است. در بعضی از ساختمان ها انباری در فضای بیرون از خانه در پارکینگ یا پشت بام تعبیه می شود و در بعضی از ساختمان ها بخشی از متراژ خانه به انباری اختصاص داده می شود.

بسته به نوع ساختمان و کاربری آن می توان یکی از اتاق ها را به عنوان انباری بازسازی کرد و جزئیات مناسب این فضا را در آن ایجاد کرد.

تراس و بالکن

تراس و بالکن

تراس و بالکن

در نهایت از بخش هایی که در بیشتر آپارتمان ها پیدا می شوند، می توان به تراس یا بالکن اشاره کرد. بالکن کاربردهای مختلفی دارد. برخی از افراد از بالکن به عنوان نشمین برای استراحت های کوتاه و شخصی استفاده می کنند و برخی از افراد از این بخش به عنوان انباری استفاده می کنند. به همین دلیل در بازسازی باید به نوع استفاده از این قسمت دقت کرد.

برای بزرگ نشان داده شدن خانه در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چه مواردی را می توان لحاظ کرد؟

برای بزرگ نشان داده شدن خانه در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چه مواردی را می توان لحاظ کرد؟

برای بزرگ نشان داده شدن خانه در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چه مواردی را می توان لحاظ کرد؟

بازسازی ساختمان ها، به خصوص آپارتمان های مسکونی به دلایل مختلفی انجام می‌ شود. اکثر افراد بازسازی منازل مسکونی را برای به روز کردن و تطابق محیط زندگی با سبک های جدید معماری انجام می ‌دهند.

اما برخی از افراد نیز وجود دارند که به دلیل افزایش جمعیت یا دلایل دیگر از بازسازی ساختمانی به عنوان راهی برای بزرگتر کردن فضای در اختیار استفاده می کنند. به منظور بزرگتر نشان داده شدن فضا و متراژ آپارتمان در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری می توان از برخی روش ها استفاده کرد.

دقت به رنگ پردازی

هنگامی که قصد بزرگ دیده شدن یک متراژ کم وجود دارد، باید به رنگ پردازی فضا دقت زیادی شود. رنگ های گرم یا رنگ های تیره مانند قرمز یا مشکی فضا را کوچکتر نشان می دهند.

برعکس استفاده از رنگ‌ های روشن، روش ساده و کم هزینه برای بزرگتر نشان دادن فضا است. در هنگام بازسازی آپارتمان ۶۰ متری می توان از رنگ سفید یا سایر رنگ های روشن در نقاشی و رنگ پردازی دیوارها و سقف آپارتمان استفاده کرد.

دقت در سبک

سبک های مختلف معماری، ویژگی های متفاوتی دارند. برخی از سبک ها به گونه ای هستند که در طراحی آن ها از جزئیات مختلف و متنوعی استفاده می شود.

هنگامی که جزئیات در یک طرح زیاد شود، باعث شلوغی شده و در نتیجه بیشتر فضا گرفته می شود. در بازسازی یک آپارتمان ۶۰ متری، یکی از بهترین روش ها برای بزرگتر دیده شدن فضا انتخاب سبک هایی است که در آن ها جزئیات کمتر بوده و تزیینات طیف یکنواخت تری دارند. به عنوان مثال سبک مدرن که در آن رنگ ها در یک طیف انتخاب شده و جزئیات زیادی ندارد، برای نشان داده شدن فضا بسیار مناسب است.

دقت در نورپردازی

یکی از تکنیک هایی که می توان به وسیله آن فضا را بزرگتر نشان داد، استفاده از نورپردازی مناسب است. هر چه قانون های استفاده شده در یک متراژ کم، روشن تر بوده و یکنواخت تر باشند، فضایی که به وسیله آن ها روشن می شود بزرگتر دیده می شود.

در هنگام نورپردازی برای بزرگ نشان داده شدن یک آپارتمان کوچک همچنین می توان از تکنیک هایی مانند قرار دادن چراغ و آینه در دورترین قسمت خانه برای انعکاس بیشتر نور استفاده کرد.

طراحی داخلی اتاق خواب ها بعد از بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به چه صورتی است؟

طراحی داخلی اتاق خواب ها بعد از بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به چه صورتی است؟

طراحی داخلی اتاق خواب ها بعد از بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به چه صورتی است؟

از جمله بخش های بازسازی می توان به طراحی داخلی فضای اتاق خواب اشاره کرد. در واقع هر نوع طراحی چه در نمای بیرونی و چه در فضای داخلی ساختمان جزئی از بازسازی حساب می شود که برای هر قسمت در آپارتمان متناسب با اصول همان قسمت، جزییات باید اعمال شود.

انتخاب سبک مناسب

در طراحی داخلی اتاق خواب ها به منظور بازسازی آپارتمان ۶۰ متری مهمترین اقدام، انتخاب سبک طراحی مناسب است. همان طور که گفته شد، هر سبک طراحی متریال و رنگ های به خصوصی را در بر دارد که برای آپارتمان های با متراژ پایین که طبیعتاً اتاق های کوچک تری نیز دارند، نیاز است تا سبک انتخاب شود که فضا را بزرگتر و دلباز تر نشان دهد.

در نظر گرفتن سلیقه صاحب اتاق

هنگام بازسازی یک اتاق خواب در آپارتمان، این مسئله که مصرف کننده و صاحب اتاق چه شخصیتی است و چه روحیاتی دارد، نقش زیادی در طراحی داخلی دارد. بهتر است، این مسئله پیش از شروع بازسازی با کارفرما در میان گذاشته شود تا جزئیاتی در طراحی اتاق به هنگام بازسازی به کار رود که مصرف کننده اتاق نیاز بیشتری به آن داشته باشد.

انتخاب مناسب جزئیات

بسته به این که پیمانکار پروژه بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چه کسی بوده و چه میزان اختیارات داشته باشد، ممکن است که جزئیات اتاق خواب توسط وی تعیین شده یا به وسیله خود کارفرما از قبل انتخاب شود. به هر حال در انتخاب جزئیات مانند سرویس خواب، رنگ دیوارها و نورپردازی اتاق باید به متراژ کلی آپارتمان و متراژ اتاق توجه کرد.

با توجه به نوع استفاده از اتاق

اتاق خواب برای برخی از افراد تنها فضای استراحت و خوابیدن است. اما برخی افراد از اتاق خواب برای سایر فعالیت های خود مانند درس خواندن یا انجام کارهای روزمره استفاده می کنند. در هنگام بازسازی یک آپارتمان و به خصوص در هنگام بازسازی اتاق خواب، این مسئله باید در نظر گرفته شود تا فضای مناسب برای فعالیت ها در اتاق خواب ایجاد شود.

در طراحی آشپزخانه در پروسه بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در طراحی آشپزخانه در پروسه بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در طراحی آشپزخانه در پروسه بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به چه نکاتی باید توجه کرد؟

بازسازی آشپزخانه نیز جزو بخش هایی است که نیازمند دقت بسیار و برنامه ریزی مناسب، هم از نظر بودجه و هم از نظر زمان بندی کار می باشد.

با توجه به این که آشپزخانه در هر ساختمانی، به خصوص ساختمان ‌های مسکونی، پر استفاده ترین بخش خانه است؛ بازسازی باید به گونه‌ای باشد که این بخش با مشکلاتی مانند دلگیر بودن یا نداشتن فضای کافی برای وسایل ضروری روبرو نشود.

همچنین جزئیات در آشپزخانه نسبت به سایر بخش های آپارتمان تا حدودی بیشتر است. به همین دلیل بازسازی این بخش از اهمیت بالاتری برخوردار است.

کابینت ها

یکی از بخش‌ های آشپزخانه که در بازسازی معمولاً مورد تغییر قرار می گیرند، کابینت ها هستند. هر آشپزخانه بسته به متراژ خود دارای تعدادی کابینت می باشد که در بازسازی می توان به تعداد آن ها افزود و یا کاهش داد. همچنین بسته به سبک و نوع بازسازی این، امکان وجود دارد که مدل و رنگ کابینت ها به طور کامل تغییر کند.

در بازسازی کابینت ها همچنین باید دقت شود که انتخاب اندازه و تعداد آن ها به گونه‌ای باشد که برای سایر وسایل ضروری در آشپزخانه فضای کافی وجود داشته باشد.

تاسیسات

از دیگر مسائل و نکات مهم که در بازسازی و طراحی یک آشپزخانه در پروسه بازسازی آپارتمان ۶۰ متری باید به آن دقت کرد، تاسیسات موجود در آشپزخانه می باشد. آشپزخانه معمولاً قسمتی از ساختمان است که تمام تاسیسات و انشعابات در آن وجود دارند.

اجاق گاز در آشپزخانه با استفاده از انرژی گاز روشن شده و وسایلی مانند یخچال و فریزر نیاز به انرژی دیگری دارند. همچنین سینک ظرفشویی در آشپزخانه به آب متصل می شود. به همین دلیل در هنگام طراحی و بازسازی آشپزخانه باید به محل درست تاسیسات و دسترسی ساده لوازم به آن ها توجه کرد.

دیوارها در بازسازی باید با چه شرایطی تغییر کرده و چه نکاتی در مورد آن ها وجود دارد؟

دیوارها در بازسازی باید با چه شرایطی تغییر کرده و چه نکاتی در مورد آن ها وجود دارد؟

دیوارها در بازسازی باید با چه شرایطی تغییر کرده و چه نکاتی در مورد آن ها وجود دارد؟

بسته به نوع بازسازی آپارتمان 60 متری، ممکن است که برای بازسازی دیوارها که بخش مهم هر ساختمان را تشکیل می دهند، نیاز به دریافت مجوز شهرداری باشد. در مورد دیوارها همچنین نکات مختلفی وجود دارد که توجه به آن ها در زمان بازسازی ضروری است.

توجه به دیوارهای باربر

در هر ساختمان، برخی دیوارها، دیوارهای باربر هستند. نقش دیوارهای باربر در استحکام و بنای ساختمان بسیار مهم است. در واقع در صورتی که در این دیوارها تخریبی ایجاد شده و دچار مشکل شوند، احتمال فروریزی ساختمان و تخریب آن وجود دارد. هنگامی که به دلایل مختلف نیاز به تغییر یا تخریب این دیوارها باشد، نیاز به مجوز رسمی از شهرداری می باشد.

در این مجوز، بررسی های لازم برای اطمینان از استحکام و برپایی ساختمان بعد از تخریب دیوار انجام می شود و در صورتی که این مسئله مورد تایید متخصصین شهرداری قرار گرفت، مجوز لازم برای تخریب دیوار یا تغییر مکان آن صادر می شود و می توان در بازسازی مورد تغییر قرار گیرد.

توجه به دیوارهای مشترک

از دیگر نکات مهم در ارتباط با دیوارها در یک پروژه بازسازی آپارتمان 60 متری می توان به توجه به دیوارهای مشترک اشاره کرد. در صورتی که یک واحد در آپارتمان 60 متری به گونه ای در ساختمان قرار گرفته باشد که در مجاورت آن واحد دیگری باشد و دیواری به طور مشترک میان دو واحد باشد و تغییر دیوار موجب خسارت به دیوار واحد مجاور شود، نیاز به دقت در تغییرات و در برخی مواقع دریافت مجوز بازسازی این بخش می باشد.

انتخاب رنگ و مصالح مناسب  و درست

در نهایت در هنگام بازسازی آپارتمان 60 متری و رسیدگی به دیوارها، نیاز است که رنگ مناسب برای این بخش انتخاب شود. دیوار ها با رنگ مناسب می توانند فضای ساختمان را بزرگ تر نشان دهند. به همین دلیل توجه به رنگ و متریالی که در ساخت آن ها به کار برده می شود، بسیار ضروری می باشد.

انتخاب مناسب برای سقف و کفپوش در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چیست؟

انتخاب مناسب برای سقف و کفپوش در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چیست؟

انتخاب مناسب برای سقف و کفپوش در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چیست؟

از دیگر قسمت های تشکیل دهنده یک آپارتمان، سقف و کف پوش آپارتمان می باشد. هنگام بازسازی آپارتمان ۶۰ متری این قسمت ها نیز تحت تغییرات مختلف قرار می گیرند. به همین دلیل آشنایی با تکنیک هایی که می تواند هنگام بازسازی کفپوش یا سقف باعث بزرگ دیده شدن آپارتمان شود، می تواند به انجام بهتر این کار کمک کند.

رنگ پردازی مناسب و هماهنگ با دیوارها

بهتر است که یکی از بخش‌ های سقف و کف پوش، هماهنگ با رنگ دیوارها رنگ پردازی شوند. همچنین بهتر است تا در انتخاب رنگ و طرح برای کفپوش و سقف، از رنگ های روشن و طرح های ساده تر استفاده کرد.

در واقع صرفاً نیازی نیست که از متریال روز برای طراحی این قسمت ها استفاده شود، بلکه می توان با انتخاب متریال با رنگ درست، علاوه بر بازسازی و تغییر و تحول در خانه به بزرگ دیده شدن آن نیز کمک کرد.

استفاده از متریال مناسب

از نکاتی که در بازسازی سقف و کفپوش آپارتمان نیاز به دقت دارد، انتخاب متریال مناسب می باشد. به خصوص در مورد کفپوش متریال باید به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی، دارای استحکام کافی نیز باشد تا در هنگام استفاده طولانی مدت دچار آسیب نشده و ضرر و زیانی برای تعمیرات ایجاد نکند.

چه جزئیاتی را می توان در چیدمان فضا بعد از بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به کار برد؟

چه جزئیاتی را می توان در چیدمان فضا بعد از بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به کار برد؟

چه جزئیاتی را می توان در چیدمان فضا بعد از بازسازی آپارتمان ۶۰ متری به کار برد؟

بسته به سلیقه کارفرما و سبکی که برای بازسازی و معماری کلی ساختمان به کار برده می شود، جزئیات مختلفی وجود دارند که می توان از آن ها برای طراحی داخلی آپارتمان استفاده کرد.

این جزئیات که شامل مواردی مانند تابلوها، نورپردازی و چراغ ها، آیینه ها و … می باشند؛ نه تنها در زیبایی آپارتمان تاثیر داشته، بلکه باعث بزرگ دیده شدن فضا نیز می شوند.

به همین دلیل در انتخاب آن ها باید دقت زیادی به عمل آید. یکی از جزئیات مناسب برای چیدمان فضا بعد از بازسازی آپارتمان ۶۰ متری، استفاده از گل های طبیعی می باشند که هم به زیبایی و هم به طراوت بخشی محیط کمک می کنند.

آیا امکان تغییر کاربری بخش های مختلف آپارتمان در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری وجود دارد؟

آیا امکان تغییر کاربری بخش های مختلف آپارتمان در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری وجود دارد؟

آیا امکان تغییر کاربری بخش های مختلف آپارتمان در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری وجود دارد؟

یکی از پرسش های مهم کاربران و افرادی که قصد بازسازی آپارتمان ۶۰ متری یا آپارتمان های بزرگتر را دارند، سوال در مورد امکان تغییر کاربری آپارتمان می باشد.

به خصوص در آپارتمان های با این متراژ، افراد تمایل بیشتری به اجاره آن ها به عنوان شرکت های تجاری یا کلینیک های درمانی خصوصی دارند.

به منظور تغییر کاربری و بازسازی آپارتمان ۶۰ متری برای استفاده به منظوری جز سکونت خانوادگی، نیاز به دریافت مجوزها و هماهنگی با کل ساختمان می باشد. با توجه به این که تغییر کاربری از مسکونی به تجاری در یک ساختمان مسکونی می تواند مزاحمت هایی برای سایر ساکنین ایجاد کند،

این کار باید در شرایطی انجام گیرد که توافق های لازم با سایر اعضا، مدیر ساختمان و شهرداری انجام شده باشد تا از بروز هر گونه مشکل مانند پلمپ شدن و تحمل هزینه های سنگین بابت جریمه جلوگیری شود.

برای شروع بازسازی آپارتمان ۶۰ متری بهترین قسمت آپارتمان کدام است؟

برای شروع بازسازی آپارتمان ۶۰ متری بهترین قسمت آپارتمان کدام است؟

برای شروع بازسازی آپارتمان ۶۰ متری بهترین قسمت آپارتمان کدام است؟

یکی از پرسش‌ های مهم هنگام شروع پروژه بازسازی آپارتمان ۶۰ متری این مسئله است که بازسازی باید از کدام بخش آپارتمان آغاز شود. تحقیقات و تجربه نشاندهنده این است که بهترین بخش برای شروع بازسازی آپارتمان ۶۰ متری یا هر ساختمانی آشپزخانه می باشد. آغاز به کار از این قسمت و اتمام سریعتر کار در آشپزخانه می تواند به تسریع در انجام کارها کمک کند.

همچنین با توجه به این که آشپزخانه از تمام تاسیسات برخوردار است، می‌توان از آن برای استفاده از سایر قسمت ها نیز کمک گرفت. به عنوان مثال می توان از گاز آشپزخانه برای آماده سازی غذای نیروی کار و از برق و آب برای مصارف حین بازسازی استفاده کرد. به همین دلیل بهتر است، ابتدا این بخش آغاز شده و تغییر در سایر بخش ها متناسب با این قسمت انجام گیرد.

بهترین متریال برای بازسازی آپارتمان ۶۰ متری در هر بخش چه متریالی هستند؟

بهترین متریال برای بازسازی آپارتمان ۶۰ متری در هر بخش چه متریالی هستند؟

بهترین متریال برای بازسازی آپارتمان ۶۰ متری در هر بخش چه متریالی هستند؟

در هر بخش از آپارتمان در بازسازی می توان از متریال مخصوص و مناسب استفاده کرد. به عنوان مثال می توان در طراحی دیوارهای آشپزخانه از کاشی استفاده کرد و دیوار در اتاق خواب ها یا پذیرایی به وسیله کاغذ دیواری طراحی شود. همچنین می توان در طراحی بخش های مختلف سبک های متفاوتی را به کار برد و متناسب با سبک آن از متریال مناسب استفاده کرد.

سبک دکوراسیون مناسب یک آپارتمان شصت متری چیست؟

سبک دکوراسیون مناسب یک آپارتمان شصت متری چیست؟

سبک دکوراسیون مناسب یک آپارتمان شصت متری چیست؟

آپارتمان 60 متری، جزو آپارتمان های با متراژ پایین به حساب می آید. به همین دلیل در انتخاب سبک به منظور بازسازی آپارتمان 60 متری و طراحی آن باید دقت شود که از سبک های ساده، دارای جزئیات کمتر که به بزرگ دیده شدن فضا کمک می کند، استفاده شود.

مناسب ترین سبک ها برای آپارتمان با این متراژ سبک مدرن است که در آن جزئیات حداقل بوده و معمولا از یک رنگ، که غالبا رنگ سفید است استفاده می شود. البته این یک اصل و قاعده نیست و می توان سبک را بر اساس سلیقه مصرف کننده نیز انتخاب کرد.

نکات مهم در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چیست؟

نکات مهم در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چیست؟

نکات مهم در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی در بازسازی آپارتمان ۶۰ متری چیست؟

از دیگر بخش هایی که در بازسازی آپارتمان ها، مورد تغییر قرار می گیرند، حمام و سرویس بهداشتی است. با توجه به این که این بخش ها بیش از سایر قسمت ها در معرض رطوبت قرار دارند، احتمال خرابی در قسمت های کف یا دیوار در آن ها بیشتر وجود دارد.

در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی، ممکن است تنها نیاز به بازسازی و تعمیر تاسیسات بوده یا به طور کل تحت بازسازی قرار گیرند که هر کدام شرایط مختلفی دارند. به عنوان مثال خرابی و هزینه ها در تعمیر تاسیسات بیشتر از تعمیرات در ظاهر این بخش از آپارتمان می باشد.