آشپزخانه U شکل،  خودش را به آشپزخانه ایی با کاربردی بالا تبدیل می کند: شما اغلب می‌توانید با چرخیدن به سمت یخچال، اجاق‌گاز و سینک دسترسی خوبی پیدا کنید. آشپزخانه U شکل (که آشپزخانه C شکل نیز نامیده می‌شود) عبارت کامل از یک مثلث کاری است که ما آن را در مورد طراحی آشپزخانه می‌شنویم. اگر در ادامه ما را همراهی کنید می‌توانید، آشپزخانه‌های  Uشکل  را در اشکال و اندازه‌های مختلف ببینید:

اغلب در آشپزخانه U شکل یخچال بر روی دیوار مجاور درست بیرون از ” U ” دیده می شود که اینطور بهتر است. اگر یخچال بیرون قسمت U باشد هم، درون مثلث کار است. امضای آشپزخانه U شکل شبه‌جزیره است، در این حالت، به خاطر راهرویی که بین اتاق‌ها وجود دارد نباید مشکل نشستن ایجاد شود، عدم نشستن در آشپزخانه اغلب به دلیل آن است که افراد شکل L آشپزخانه را با یک جزیره به U ترجیح می‌دهند.

همانطور که می‌بینید، ماشین ظرفشویی در شبه‌جزیره است و بعد از آن سینک قرار ندارد. این به خاطر فقدان فضا است، مگر اینکه شما سینک رادر نفطه کانونی انتخاب نکنید. این یک شکایت در مورد آشپزخانه U شکل است. یک راه‌حل این است که سینک را در شبه‌جزیره قرار دهید، اما این مسئله می‌تواند قسمت میانی U را خالی از هر عنصر مهم آشپزخانه کند. حداقل در این حالت، همانند عکس یک آشپز می‌تواند از شبه‌جزیره برای آماده کردن و خدمت کردن استفاده کند و همینطور از شبه جزیره به عنوان میز غذاخوری استفاده کند.

می‌توانید مکان یخچال را در این آشپزخانه ببینید: یخچال اغلب در یک آشپزخانه u شکل در این جا (بیرون از فضای U) قرار دارد. بسیاری اوقات مردم وسوسه می‌شوند میز آشپزخانه و چهارپایه را در شبه‌جزیره بگذارند. اما در نهایت چیزی که با آن مواجه می شوید اغلب فضای تنگی می شود که عبور مرور و تردد را برای شما سخت می کند. اگر فضا ندارید, در مقابل وسوسه این کار مقاومت کنید, زیرا آزار دهنده می شود.

یک آشپزخانه u شکل بزرگ‌تر با یک جزیره می‌تواند رویایی باشد, اما تنها عیب این طرح این است که جزیره هیچ جایی برای نشستن ندارد.

نکته: ممکن است شما بخواهید در انتهای جزیره با حذف یک کابینت  برای صندلی فضایی برای نشستن ایجاد کنید با این حال, فضای کمتری برای نشستن خواهید داشت.

یک راه‌حل برای فضاهای بزرگتر این است که: یک u کامل با یک جزیره و صندلی برای نشستن ایجاد کنید, دو سینک در جلوی هر پنجره وجود دارد. این یک جایگزین عالی برای سینک روی جزیره است زیرا فضای جزیره را اختصاصی خواهد کرد.

از آنجا که در این آشپزخانه یخچال و فریزر در دیوارها قرار دارد، این آشپزخانه بیشتر از اینکه شبیه آشپزخانه U شکل باشد تقریبا ً شبیه به یک آشپزخانه معمولی با یک جزیره است.

همچنین می‌توانید با اضافه کردن یک جزیره ساده به یک آشپزخانه  Lشکل, یک آشپزخانه u شکل ایجاد کنید. در این تصویر چون جزیره باز است, شما فضای نشستن بیشتری برای قرار دادن چهارپایه و پاهایتان دارید.

یک آشپزخانه زیبا و مدرن با یک چرخش خلاقانه: شبه‌جزیره بخشی از میز آشپزخانه است.