اصول چیدمان اتاق

بعد از رنگ ها و اطلاعاتی که بدست آوردیم میرویم سراغ اصول چیدمان اتاق نوزادان، کودکان و نوجوانان:

رنگ و چیدمان اتاق نوزادان

در مرحله‌ی اول قبل از هر چیز باید به‌ صورت کلی یک یا چند رنگ برای اتاق کودک در نظر بگیریم. این رنگ باید با توجه به جنس، سن و سال کودک تعیین شود.

اگر اتاقی را برای ورود یک فسقلی نو رسیده آماده می کنید خب قضیه کمی فرق می کند و باید از رنگ های ملایم تری استفاده کنید. اتاق نوزادان باید دارای رنگ های ملایم و روشن باشند تا حس آرامش بیشتری به آن ها منتقل شود. مخصوصاً اگر رنگ اتاق نوزادان هر چه ملایم‌تر باشد، برای آرامش مادر و فرزند بهتر است. بهتر است در اتاق نوزادان از رنگ های خنثی استفاده کنید تا هم نوزاد در آرامش باشد هم زمانی که بزرگتر شد از سلیقه خودش و رنگ مورد علاقه اش کمک بگیریم و اتاقش را رنگ کنیم. به‌ عنوان ‌مثال به‌جای اینکه تمامی لوازم اتاق یک کودک صورتی یا قرمز خریداری شوند، بهتر است تم اتاق خاکستری خیلی روشن و سفید در نظر گرفته شود و قسمتی از لوازم جانبی مانند روتختی، لباس ها لوازم و برخی از خرده‌ریزهای نوزاد رنگی خریداری شوند. و یا برای طراحی روی دیوار می‌توان از استیکرها و برچسب‌ها یا برچسب های شاد و کودکانه استفاده کرد.

رنگ های ملایم اتاق نوزادان می توانند از طیف سفید، طوسی، سبز، یاسی یا حتی آبی انتخاب شوند.

اصول چیدمان اتاق نوزادان، کودکان و نوجوانان: رنگ و چیدمان اتاق نوزادان

زیباتر کردن اتاق کودک

برای ایجاد فضایی بهتر برای اتاق کودک می توانید از موارد زیر استفاده کنید و حتی از تیم طرح چید کمک بخواهید. با ما تماس بگیرید ما تا تکمیل اتاق کودک و نوجوان دلبندتان شما را یاری خواهیم کرد.

فضایی برای مطالعه

همه تلاش می‎کنند تا فرزندان کتاب‎خوان و باسواد تربیت کنند و مطمئناً یکی از راه‎های اصولی و درست رسیدن به این هدف ایجاد محیطی برای مطالعه کودکان و نوجوانان است.

برای این کار لازم نیست که اتاق فرزندتان متراژ بالایی داشته باشد. بلکه با صرف اندکی خلاقیت می‎توان حتی در محیط‎های کوچک نیز فضایی را برای مطالعه آنها به وجود آورد.

فضایی برای مطالعه اصول چیدمان اتاق و محیطی برای مطالعه

بازسازی وسایل قدیمی

اگر به اطراف خود نگاهی بیاندازید یا سری به انباری خانه بزنید متوجه خواهید شد که وسایل زیادی هستند که می توان با انجام یک بازسازی، از آن ها در اصول چیدمان و طراحی اتاق کودک استفاده کرد. بازساری وسایلی مانند یک صندلی قدیمی می تواند در طراحی اتاق کودک، تاثیرگذار باشد. برای انجام این کار می توانید از خلاقیت کودک نیز استفاده کرده و به او اجازه بدهید که از این گونه وسایل، نمونه ای زیبا و قابل استفاده بسازد. استفاده از خلاقیت کودک در طراحی اتاق خودش می تواند از ایده های کاربردی در این زمینه باشد.

بازسازی وسایل قدیمی اصول چیدمان اتاق و بازسازی وسایل قدیمی

استفاده بهینه از فضای اتاق

اگر فضای اتاق به اندازه ای نیست که بتوان از وسایل مختلف در آن استفاده کرد، باید به دنبال راهکارهایی برای استفاده بهینه و صحیح از آن باشید. برای مثال اگر اتاق کودک به اندازه ای نیست که بتوان در آن از یک میز تحریر استفاده کرد، می توانید با نصب یک تخته محکم بر روی یک دیوار که قابلیت جمع شدن و باز شدن دارد و قرار دادن یک صندلی در رو به روی آن وسیله ای مانند میز تحریر برای استفاده کودک ایجاد نمایید.

استفاده بهینه از فضای اتاق

استفاده از وسایل تزئینی مناسب

استفاده از وسیله های تزئینی در اصول چیدمان اتاق کودک مانند سایر قسمت های خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بهتر است برای انتخاب این وسایل از سلیقه و نظر شخصی کودک استفاده نمایید. استفاده از عروسک ها می توانند بهترین گزینه برای تزئین اتاق کودک در نظر گرفته شوند. برای استفاده از وسایل تزئینی در اتاق کودک بهتر است انتخاب انواع گران قیمت آن ها را فراموش کنید. برای تزئین این اتاق بهتر است روحیات او را در نظر بگیرید. هم چنین به یاد داشته باشید که از شلوغ کردن فضای اتاق کودک خودداری نمایید. زیرا انجام این کار باعث ایجاد هرج و مرج شده و ممکن است باعث آزردگی کودک شود.

ادامه دارد …