از منظر متخصصین شیک شو در طراحی کابینت آشپزخانه رنگ سیاه نور را جذب می کند و سپس نور کمتری را بازتاب می دهد، بنابراین اگر شما از مقدار زیادی رنگ سیاه در یک فضا استفاده می کنید، سعی کنید با مقدار زیادی نور ترجیحا از انواع نورهای طبیعی برخوردار شوید. برای مثال سقف سفید، سقف شیشه ای و درب های شیشه ای کشویی در آشپزخانه ای که دارای کابینت سیاهست، تعادل ایجاد می کند.

طراحی کابینت آشپزخانه سیاه رنگ

در این گونه طراحی نیاز داریم از رنگ های روشن هم برای حفظ تعادل استفاده کنیم. راه های زیادی برای ایجاد تعادل در فضای آشپزخانه وجود دارد. در یک آشپزخانه زیبا کابینت و ویژگی های آن، در نگاه اول به چشم می آید پس بعد از استفاده از رنگ سیاه که باعث می شود فضا سنگین و یکپارچه از کابینت به چشم بیاید باید سعی کنیم در فضا سیاه و سفید ( یا هر رنگ روشنی) با مقدار زیادی نور و موارد بازتابی استفاده کنیم تا فضا به تعادل برسد.

طراحی کابینت آشپزخانه سیاه رنگ

اما مواردی که با آن میشود این حفظ تعادل را ایجاد کرد شامل موارد زیر میشود:

 به پیشنهاد شیک شو استفاده از لوسترهای مدرن سیاه و سفید در سراسر جزیره و یا ترکیب آن با دیوارهای آجری فضایی ساده، و در عین حال چشمگیر و ظریف به وجود می آورد.

طراحی کابینت آشپزخانه سیاه رنگ

اگر به آشپزخانه سیاه علاقه دارید ، شیک شو توصیه میکند یک رنگ جالب مانند قهوه ای، اضافه کنید تا کاملا فضا سرد نباشد. استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه گرمای خوبی به فضا می بخشد.

طراحی کابینت آشپزخانه سیاه رنگ

استفاده از کابینت سیاه رنگ برای توجه به جزئیات آشپزخانه ایده ی جالبی است، جزئیات در مقابل یک فضای نور، منجر به نمایش بیشتر عناصر خواهند شد، این در حالیست که رنگ سفید عمق ایجاد نمیکند و توجه کمتری به جزئیات به وجود می آورد.

طراحی کابینت آشپزخانه سیاه رنگ

حتی درخشش سطوح سیاه در کابینت آشپزخانه خود را نیز در نظر بگیرید. کابینت سیاه مات، نور را جذب می کند و سطوح براق سیاه نور را به فضا بازتاب می دهد، و شما می توانید بافت سطح را ببینید، پس مطمئن شوید که چیزی که می خواهید برجسته شود براق باشد و در غیر اینصورت مات بماند. نمونه ای از کابینت آشپزخانه ترکیبی زیبا از سطوح براق و مات.

طراحی کابینت آشپزخانه سیاه رنگ

ببینید چگونه نور بر روی رنگ تأثیر می گذارد، از آنجایی که سیاه خنثی است، سیاه را با سایر رنگها ترکیب کنید استفاده از رنگ های چاشنی در فضا باعث دلنشین شدن و از بین بردن یکنواختی در فضا میشود. این صندلی زرد لیمویی باعث اضافه کردن یک پیچ و تاب زیبا به این کابینت آشپزخانه سیاه شده است.

طراحی کابینت آشپزخانه سیاه رنگ

سیاه یک فضای رویایی را به ارمغان می آورد ، مخصوصا اگر با کمی تزئینات همراه شود. و یکی از مهترین این تزئینات استفاده از تضاد رنگی روشن در صفحه کابینت است.

طراحی کابینت آشپزخانه سیاه رنگ

اکثر تولید کننده های رنگ سیاه و سفید رنگ های مختلفی از این طیف هر چند خنثی تولید می کنند، از این رو از انتخاب رنگتان مطمئن شوید چرا که بسیاری از رنگ های سیاه از سایه های که دارای تفاوت های رنگی ظریف هستند برخوردارند. بعضی ها خنک تر می شوند، با ترکیب جزئی از سبز، آبی یا بنفش؛ بعضی ها گرمترند با ترکیبی از قهوه ای . این تفاوت های ظریف عموما در حالت عادی معلوم نیستند و تنها از نزدیک و تحت نور مشخصند. همانند هر رنگ جدیدی، ایده خوبی است که چندین نوع سیاه را انتخاب و در اتاق واقعی که قصد استفاده از آن را دارید قرار دهید و آزمایش کنید تا ببینید که رنگ چگونه در فضا ظاهر می شود و در طول شبانه روز چگونه تغییر می کند.

طراحی کابینت آشپزخانه سیاه رنگ