اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران

در این مقاله قصد داریم به طور مفصل به موضوع اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران بپردازیم پس با ما همراه شوید.

حتما برای شما پیش آمده که به فکر تعویض خانه ی قدیمی و یا فرسوده بیفتید، اما غالبا به خاطر قیمت بالای ساختمان جدید و اینکه ساختمانی باب میل تان پیدا شود که این یکی کار بسیار دشواری است و پروسه سختی را شامل می شود، ناگزیر به انصراف از این تصمیم شده اید.

تنها راهی که البته به عنوان بهترین پیشنهاد ارائه می شود، انجام بازسازی و یا نوسازی ساختمان می باشد. در واقع با صرف هزینه ای کمتر و معقولانه تر به جای اینکه مبلغ زیادی را صرف تعویض ساختمانی دیگر نمایید که بعید هم به نظر می رسد، خیلی باب میل و مورد علاقه باشد، نمایید می توانید به همان ساختمان قدیمی و فرسوده ی تان طراوت و جان تازه ای ببخشید.

امروزه بازسازی ساختمان به عنوان یک موضوع نوین در دستور کار قرار گرفته شده است و از دریچه ی علمی به آن نگاه می گردد و به عنوان نمونه روشن می توان بهاجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران اشاره کرد که به صورت تخصصی و حرفه ای انجام می گردد.

شما هم اگر تصمیم گرفته اید که کار بازسازی خانه و یا حتی محل کارتان انجام دهید، ما را همراهی نمایید. در آغاز بحث به ذکر عناوینی در این رابطه و هم چنین طرح سوالاتی در این باره می پردازیم

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

بازسازی ساختمان و بنا

مراحل اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران

تعویض تجهیزات در مرمت و بازسازی ساختمان چگونه است؟

زون بندی و منطقه بندی ساختمان

علت های بازسازی و نوسازی ساختمان و بنا

آغاز به کار بازسازی براساس در خواست مشتری

بخش های مختلف ساختمان جهت بازسازی و نکات حائز اهمیت

اصول و قوانین بازسازی و نوسازی بنا چیست؟

مراحل واولویت بندی بازسازی ساختمان

انواع بازسازی و نوسازی بنا

 

بازسازی ساختمان و بنا

بازسازی ساختمان و بنا

بازسازی ساختمان و بنا

از جمله درخواست ها و تقاضاهای همیشگی مالکان منازل مسکونی و هم چنین اماکن تجاری، عملیاتبازسازی و نوسازی ساختمان می باشد. این عملیات بازسازی شامل تغییر، ترمیم و هم چنین مرمت بنا می باشد که به خاطر بالا بردن عمر ساختمان و هم چنین مدرن سازی آن صورت می پذیرد که توسط اکیپی خبره، کاردان و با تجربه انجام می گردد تا این کار مرمت به نحو عالی انجام شود.

کارشناسان و متخصصان این امر در آغاز کار بررسی های جامع و کاملی انجام می دهند، زیرا بازسازی ساختمان جنبه ها و موارد مختلفی را شامل می شود تا مشکلات ساختاری که احتمال می رود، در اثر فرسودگی و گذر زمان روی دهد، برطرف گردد.

عملیات بازسازی و نوسازی ممکن است، به صورت جزئی ویا کلی باشد. بازسازی جزئی منحصرا برای بخش خاصی از ساختمان مسکونی و یا محل کار مثل سرویس های بهداشتی، آشپزخانه و یا حمام انجام می شود، ولی بازسازی کلی دربرگیرنده همه ی قسمت های بنا می گردد.

بازسازی ساختمان همیشه به منظور ترمیم و مرمت آن نیست، بلکه بعضی وقت ها در جهت زیبا سازی آن است تا به شکل مدرن تر و امروزی تر درآید.

کار بازسازی در تهران به وسیله ی اکیپی از کارشناسان و متخصصان تعمیرات ساختمانی انجام می گردد. تیمی کاملا حرفه ای و کارکشته با مهارت بالا که حرفه شان بازسازی ساختمان می باشد و با طی کردن دوره های مختلف آموزشی در زمینه بازسازی ساختمان و هم چنین نوسازی بناهای فرسوده و قدیمی به این توانایی دست یافته اند.

به عنوان نمونه می توان به اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهرانکه توسط گروه تخصصی و حرفه ای در این بخش از تهران صورت می گیرد، اشاره نمود که به تدریجدر ادامه مطالب به آن پرداخته می شود.

مراحل اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران

مراحل اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران

مراحل اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران

قبل از بیان وتشریح مراحل مختلفاجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران، توجه و نگاه شما را به ذکر نکاتی چند و هم چنین سوالاتی در این رابطه جلب می نماییم.

همه چیز در گرو تاریخچه و قدمت ساختمان است و به آن بستگی دارد. اینکه میزا ن فرسایش و خرابی ساختمان شما تا چه اندازه می باشد و تا چقدر به استحکام بنای خود اطمینان دارید.

آیا منحصرا ظاهر ساختمان برای تان مهم است، یا اینکه خواهان آن هستید، در سال های آتی از بنای خود مطمئن شوید؟ ساختمان شما تا چه حد عایق کاری شده است و آیا این بنا نم دارد، یا نه؟ در این رابطه آیا از سالم بودن لوله ها در ملک خود اطمینان کافی دارید؟ با بازسازی و نوسازی ساختمان و تعمیر آن به جواب همه ی این سوالات خواهید رسید.

عملیات بازسازی و مرمت ساختمان به دو رده ی اساسی دسته بندی می گردد:

 • مرمت و بازسازی بخش های اصلی ساختمان که روی استحکام آن موثر است.
 • بازسازی و مرمت بخش های قابل رویت به منظور زیبا سازی بنا
عملیات بازسازی و مرمت ساختمان به دو رده ی اساسی دسته بندی می گردد:

عملیات بازسازی و مرمت ساختمان به دو رده ی اساسی دسته بندی می گردد:

پیشنهاد می کنیم از پست مقاوم سازی ساختمان های اسکلت فلزی دیدن کنید.

مراحل مختلف بازسازی و نوسازی ساختمان

در این جا به تشریح تعمیرات ساختمان و بازسازی آن در قسمت های مهم و اصلی پرداخته می شود. در نظر داشته باشید، اگر بنای شما قدیمی و یا فرسوده است، بازسازی آن مسئله ی خیلی ضروری است، چرا که رابطه ی مستقیمی با سلامت جسم و خصوصا روح و روان شما خواهد داشت.

تعمیرات و بازسازی ساختمان بیشترارتباط دارد، به دیوارهایی که نم دارند و یا به تدریج و در گذر زمان و در اثر نشست زمین، بر روی آن ها ترک هایی به وجود آمده است،

بنابراین در ابتدا باید این دیوارها را مرمت نمود که البته نباید دیوارهای اصلی را که حائل به حساب می آیند را خراب کرد، چرا که آن ها پایه های اصلی بنا محسوب می شوند که موجب بر پا ماندن ساختمان شما شده اند و در واقع دیوار ها بر روی آن ها ایستاده اند و به عبارتی ساده تر و بهتر وزن سازه ی شما را تحمل کرده اند.

این دیوارها را می بایست تا رسیدن به آجرها رونمایی نمود به بیان ساده تر باید آن قدر روی دیوار را تراشید تا به آجر برسیم. در اقدام بعدی می بایست دیوار را با ملات مخصوص شاغول بندی نمود و پس از خشک شدن آن سفید کاری را شروع کرد تا در نهایت دیواری تر و تمیز و نو به وجود آید.

در اصل به این خاطر دیوارهای حایل بازسازی می گردند که قابل تخریب نیستند و برای همین است که تاکید می شود، مراحل گچ کاری روی آن ها با دقت و ظرافت انجام پذیرد.

تعمیرات و بازسازی سرویس های بهداشتی و حمام

از جمله نکات مهم و با اهمیت در امر تعمیرات و بازسازی ساختمان به موقعیت قرار گرفتن سرویس های بهداشتی و حمام مربوط می شود. بلافاصله پس از ترمیم و مرمت دیوارهای حایل زمان پرداختن به سرویس های بهداشتی می رسد. از جمله مواردی که موجب نم دار شدن بنا می گردد، می توان به از بین رفتن عایق حمام و سرویس ها اشاره نمود و در واقع خود به خود توجه به آن جا می گردد.

با گذشت زمان عایق های رطوبتی که در سرویس های بهداشتی و حمام به کار رفته اند در معرض فرسایش قرار می گیرند و رطوبت را از آن ها عبور می دهند. حال برای ترمیم این فرسایش و حتی جابجایی حمام و سرویس های بهداشتی در وهله ی نخست می باید کف آن ها را کند و مجددا با عایق های مخصوص ایزوگام عایق کاری نمود. ضمنا می توان بنا به ضرورت عایق آن ها را چند لایه نمود.

فراموش نشود که برنامه عایق کاری فقط مربوط به حمام و سرویس ها نمی شود و هر جا که ایجاب کرد این کار را انجام پذیرد. روی پشت بام ساختمان و نیز کف آشپزخانه و در واقع هر جایی که با نم و رطوبت ارتباط پیدا می کند شامل این کار می شود. در حقیقت عایق کاری مکان های رطوبتی، موجب ایزوله نمودن هر طبقه نسبت به طبقه دیگر می گردد و بر عمر بنا نیز افزوده می گردد.

مرمت و بازسازی ستون ها و سقف ها

مرمت و بازسازی ستون ها و سقف ها

مرمت و بازسازی ستون ها و سقف ها

برای بازسازی و تعمیر ساختمان ها با کمک گرفتن ازتیم هایاجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران،

باید هم ستون ساختمان ها و هم سقف ساختمان ها به طور جدی چک شود. ترک های هر چند کوچک و ریز در سقف به مرور و با گذشت زمین عمیق تر می شوند، بنابر این لازم است، سقف تک تک اتاق ها بررسی شود، همچنین اگر در ساخت بنا از ستون های فلزی استفاده شده باشد، آن نیز باید بررسی و نسبت به مقاوم سازی آن ها اقدام شود.

بعد از این مرحله (مستحکم سازی بنا) با ابزارهای سقفی می توان سقف و ستون ها را دوباره گچ کاری کرد، استفاده از این ابزارها در 20 سال گذشته در ایران رایج شده است، ابزارهایی مانند ورساچ، ابزار رومی و…

در نوسازی بناها معمولا سلیقه ی شخص مالک در گچ کاری ها و طرح دادن به ستون ها وسقف دخیل می باشد. طرح های ساده ی طبیعت و یا حتی طرح های بسیار پیچیده می تواند با اعمال سلیقه ی شخص مالک روی سقف ساختمان انجام شود. ستون ها را نیز معمولا ازابزارهای قاشقی طرح دار می توان شکل داد.

ابزارهای قاشقی مانند ابزارهای سقفی تنوع طرح دارند که با توجه به سلیقه ی مالک می تواند مورد استقبال و استفاده قرار بگیرد. این ابزارها از نوع ابزارهایی هستند که می تواند در چهار طرف ستون های وسط و یا در طرفین ستون های جانبی طوری استفاده می شوند که حالت شکنندگی و تیزی ستون ها محو می کند. استفاده از ابزارها در بازسازی بناها و یا تعمیر ساختمان ها از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار هستند.

بررسی ستون ها و سقف در بنا

بررسی ستون ها و سقف در بنا

بررسی ستون ها و سقف در بنا

یکی از کارهایی که برای زیباتر شدن سقف بناها می توان انجام داد، استفاده از سقف کاذب در تعمیرات ساختمان می باشد. در واقع سقف کاذب کمی از ارتفاع سقف قبلی کم می کند و در فاصله ی چند سانتی مترازسقف اصلی، سقف کاذب یا سقف کناف را ایجاد می کند. ایجاد سقف کاذب در ساختمان مزیت هایی دارد که می توان به دو مورد زیر از این مزیت ها اشاره کرد:

 • با ایجاد سقف کاذب دربنا، شما به راحتی و بدون هیچ محدودیتی می توان روشنایی و نور برای ساختمان ایجاد کرد.
 • از سایر فواید سقف کاذب که می توان اشاره کرد آن است که تاسیسات برقی و نیزسیم ها و حتی لوله های آب را در قسمت پایین آن یعنی فضایی ما بین سقف های اصلی و کاذب مستقر می سازند.

رعایت این موارد مانع از به هم ریختگی ظاهری می گردد

رعایت این موارد مانع از به هم ریختگی ظاهری می گردد و هر چیزی در بهترین بخش بنا به لحاظ در دسترس بودن قرار می گیرد تا آن را تسهیل بخشد. چنان چه احتیاج به هر گونه تغییرات در تاسیسات شود و یا خرابی صورت پذیرد به آسانی می توان سقف کاذب را بلند کرد و به هر قسمت که ضرورت دارد، دست پیدا کرد و تغییرات مورد نظر را ایجاد نمود.

همان گونه که مطلع می باشید، این سقف های کاذب در انواع و اقسام مختلف و در طرح و سایز های متنوع تولید می گردند که بسته به سلایق تان و مکانی که در دست بازسازی است، متغییر می باشد. کار گچ کاری را نمی شود، بر روی سقف کاذب انجام داد و غالبا خود دارای ظرافت هایی می باشند، اما علت برتری این نوع از سقف ها نسبت به سقف اصلی، زیبایی و راحت تر بودن در سرعت تعمیر آن می باشد. از جمله جاهایی که سقف کاذب در آن کاربرد زیادی دارد، می توان به اکثر ادارات اشاره کرد.

تعویض تجهیزات در مرمت و بازسازی ساختمان چگونه است؟

تعویض تجهیزات در مرمت و بازسازی ساختمان چگونه است؟

تعویض تجهیزات در مرمت و بازسازی ساختمان چگونه است؟

چنان چه عزم خود را به تغییرات و بازسازی بنای فرسوده و یا قدیمی خود، جزم کرده اید، قطعا احتیاج به عوض نمودن بیشتر تجهیزات ساختمان خود را احساس کرده اید. وسایل و لوازمی که کهنه گشته اند و دیگر مثل قبل کارایی لازم را ندارند. در این جا لازم می دانیم که به آن ها اشاره نماییم تا با دانستن این قبیل موارد در زیبا سازی و ایده آل نمودن بنا اثری موثر داشته باشیم.

 • تعویض نمودن درب ها و پنجره ها

با بازسازی و نو سازی بنا درب های ورودی قدیمی و نا امنرا باید به درهای پیشرفته و ضد سرقت تبدیل کرد. این درهای ایمن، به گونه ای طراحی شده اند که در نبود شما کسی قادر نخواهد بود به منزل شما بیاید و شما با آرامش خیال می توان مدتی را بدون نگرانی و استرس در بیرون از منزل سپری کنید. این درها، هم زمان دارای چندین قفل و چندین لولا هستند که روی چهار چوبی که از قبل تهیه شده نصب می شود.

نصب این درها علاوه بر ایجاد امنیت زیاد، به طور قابل ملاحظه ای در زیبایی ورودی ساختمان چشم نوازی می کنند. نه تنها در ساختمان های مسکونی که در بسیاری از ساختمان های ادارای این درها قابل تعبیه می باشند، البته در شرکت ها و اداره ها علاوه بر استفاده از درب های ضد سرقت، معمولا از دوربین های مدار بسته نیز برای ایجاد و حفظ امنیت بالاتر استفاده می کنند.

بعد ازاینکه درب ورودی ساختمان را انتخاب و تعبیه کردیم، نوبت به درب های درونی ساختمان می شود. با توجه به این که واحد داخل ساختمان چند اتاق دارد، درب های مختلفی می توان برای واحد در نظر گرفت.

اگر واحد شما دارای دو اتاق خواب باشد

به عنوان مثال اگر واحد شما دارای دو اتاق خواب باشد، در این صورت شما به 4 در احتیاج دارید، دو در برای سرویس حمام و دستشویی دو درب هم برای اتاق ها. برای درب اتاق ها پیشنهاد می شود، از درب هایی استفاده کنید که به درب های HDF مشهور هستند.

به درب هایی HDF گفته می شود که یک چوب محکم در درون یک کلاف و در داخل این چوب یک شبکه ای به شکل حلزون قرار گرفتهاست ودر آخر برای نمای درب یک روکش قرار می گیرد. با این تفاصیل مشخص است که برای اتاق ها و درب های درونی بهتر است، از درب های HDF استفاده شود.

با توجه به اینکه محیط حمام و سرویس مرطوب هستند، برای آن ها باید از درب های ضد آب و عایق استفاده کرد. در بازسازی ساختمان ها به این نکته دقت می شود و از درب های چوبی که دارای یک روکش پلاستیک ضد آب هم هستند، استفاده می کنند.

درب های HPL

درب های عایق و ضد آب را درب های HPL نیز می گویند. با توجه به عایق بودن این درب هانسبت به آب و رطوبت و داشتن تنوع رنگ شما می توانید با خاطری آسوده و بدون نگرانی از فرسوده شدن زود هنگام، از این درب های HPLبرای حمام و سرویس بهداشتی منزلتان درهنگام بازسازی ساختمان به نحو احسن استفاده کنید.

بعد از گذراندن این مراحل می رسیم به تعویض پنجره ها که در بازسازی ساختمان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اهمیت این موضوع از آنجا است که می توان از پنجره هایی استفاده کرد که در مصرف انرژی نسبت به پنجره های قدیمی صرفه جویی قابل ملاحظه ای کرد.

در حال حاضر امکاناتی فراهم شده است که شما به راحتی بتوانید پنجره های قدیمی خود را با نوع جدید این پنجره ها تعویض کنید. از این نوع پنجره ها می توان به زیا همان UPVC(یوپی وی سی) اشاره کرد. پنجره های UPVCدر واقع نوعی از پروفیل هایی است که بسیار سبک و برای استفاده درساخت پنجره ودرب تولید شده است.

خاصیت دو جداره بودن

خاصیت دو جداره بودن این پنجره ها باعث می شود که در مصرف و حفظ انرژی ساختمان و همچنین جلوگیری از آلودگی صوتی درساختمان بسیار صرفه جویی شود.

در ساختمان هایی که از پنجره هاییوپی وی سی استفاده می شود، محیط خانه آرام تر و ساکت تر است، زیرا این پنجره ها نسبت به سر و صداهای بیرون عایق بندی شده اند، همچنین در فصل سرما، حرارت و گرمای تولید شده در داخل خانه و در فصل گرما، سرما و خنکی ایجاد شده توسط وسایل سرمایشی در منزل را حفاظت می کنند،

البته ناگفته نماند که اگر میخواهید به طور جدی و دقیق تر از هدر رفت انرژی در ساختمان جلوگیری کنید، درب و پنجره های شما از هر نوعی که باشند، بهتر است، از درزگیر در جاهایی که لازم است، نیز استفاده کنید، بنابراین در بازسازی ساختمان ها استفاده و به کاربردن پنجره های یو پی وی سی برای شما بسیار ارزشمند می باشد، چرا که با این کاراز هزینه های مصرف انرژی چه در فصل سرما و چه در فصل گرما کاسته خواهد شد.

 • تعویض کابینت های آشپزخانه

تعویض کابینت های آشپزخانه

تعویض کابینت های آشپزخانه

در باز سازی و تعمیر ساختمان ها یکی از کارهای بسیار مهم و مورد علاقه ی خانم خانه، تعویض کابینت های آشپزخانه می باشد. از آنجا که این مکان قلمرو خانم خانه می باشد، کمی کار شما را با سختی مواجه خواهد کرد، بنابراین به جرات می توان گفت که از وظایف مهم یک طراح در بازسازی ساختمان، طراحی و نصب یک کابینت که بتواند مورد رضایت وخشنودی خانم خانه قراربگیرید و در واقع مطابق سلیقه ی او باشد.

ازمهمترین علت های تعویض کابینت ها که هم کم نیستند و هم ایراداتی به حق می باشند، را می توان به قدیمی بودن و مناسب فضاهای مدرن و جدید خانه ها ی بازسازی شده، رنگ پریدگی، زنگ زدگی وکاربری پایین اشاره کرد،

البته مهم ترین این دلایل را باید کاربری پایین، شکل وظاهر نامناسب و ایجاد سرو صداهایی که به خاطر استفاده ی زیاد از این کابینت ها شده است، دانست. و این خود باعث گردیده که در بازسازی ساختمان، عوض نمودن کابینت ها از مهمترین کارها باشد تا سرویس جدید متناسب با طراحی های جدید باشد.

انواع و اقسام کابینت

امروزه مدل های متنوعی برای کابینت موجود است و با توجه به این فراوانی هر نمونه از آن هامی تواند جواب گوی احتیاجات اکثر خانم ها در امر مرمت و بازسازی ساختمان باشد.

انواع کابینت ها تحت عنوان تمام چوب، تمام فلز، MDF، فلزی با درب های چوبی یا درب های MDF، هایگلاس و غیره از مدل های نوین در این زمینه می باشند

اما آن چه که در این جا به لحاظ فنی در کار بازسازی بنا مطرح می باشد و به خصوص در امر بازسازی آشپزخانه اهمیت دارد، فضای کابینت ها و کاربری آن ها می باشد. در گذشته کابینت آشپزخانه فقط شامل فضایی قفسی شکل برای نگهداری وسایل بود.

با توجه به پیشرفت های صورت گرفته امروزی، ضمن بودن این حالت در کابینت ها، مدل هایی تولید و ساخته شده است که از فضاهای پرت ومرده کابینت ها نهایت بهره برداری صورت می گیرد و به همین خاطر برای خانم ها کابینت به عنوان ابزاری مهم شناخته شده است.

طراحی های جدید امروزی

در طراحی های جدید امروزی وسایل اصلی آشپزخانه شامل ماشین لباس شویی و هم چنین یخچال و فریزر در کابینت های مخصوص مخفی و قرار گنجانده شده اند.

به منظور مدرن نمودن و به روز کردن آشپزخانه نیازمند تعویض کردن کابینت ها می باشید که این کار بر اساس طراحی و احتیاجات شما صورت می پذیرد.

نکته این جاست که طراحی آشپزخانه بستگی به فضای آشپزخانه تان دارد. به این ترتیب و به عنوان مثال دیگر شما آزاد نیستید که در هر مکانی که دلخواه تان است، سینک ظرف شویی و یا وسایل دیگر را بگذارید پس ایجاب می کند که آشپزخانه را بر طبق استاندارد های طراحی تنظیم نمایید.

 • عوض نمودن شیرآلات بهداشتی

تعویض شیرآلات نیز یکی از موارد مهم و موثر در مرمت و بازسازی بنا می باشد که تاثیر زیادی در راندمان کار دارد و در بهینه کردن مصرف هم اثر گذار است. لازم به ذکر است که تعویض این اقلام چند سالی یکبار انجام می شود، اما عوض نمودن واشر شیرآلات و هم چنین سرویس نمودن آن ها از جمله موارد الزامی می باشد که در صورت نیاز می بایستی انجام پذیرد و کاری به مرمت و بازسازی بنا ندارد.

تعویض شیرآلات در چهار بخش به صورت زیر می باشد:

 • شیرآلات ظرف شویی
 • شیرآلات وان و حمام
 • شیرآلات مربوط به توالت
 • شیرآلات سرویس بهداشتی

از آنجا که کارخانه جات سازنده و تولید کننده شیرآلات، به صورت معمول ست شیرآلات را چهارتایی در نظر می گیرند، پس شما می توانید با خرید یک ست تمام شیرآلات منزل را به راحتی تعویض کنید. با این حال اگر به صورت تکی هم شما بخواهید شیرآلات را تهیه کنید، در بازار به صورت تکی نیز به فروش می رسد.

میزان خروج آب از شیرآلات

از دلایل دیگری که شیرآلات در هنگام بازسازی باید تعویض شوند، میزان خروج آب از شیرآلات هست. میزان خروجی آب در شیرآلات به وسیله ی کاتریج شیر نشان داده می شود، هر چه شیر دارای کاتریج بزرگتری باشد، حجم شیرو مقدار خروج آب از شیرنیز بیشترمی شود. معمولا برای منزل و مکان های مسکونی شیر با کاتریج 40 و برای مصارف ساختمان ها و شرکت های اداری و تجاری کاتریج30استفاده می شود.

در آخر دقت کنید، شیرآلاتی را انتخاب کنید که دارای نشان و آرم سلامتو استاندارد باشند، چرا که ممکن است، درتهیه شیرآلات از سرب نیز استفاده شود، ولی برای سلامتی شیر خوب و مناسب، شیری است که از فلز برنج در ساختش استفاده شده باشد که قطعا برای سلامتی شما خطری ایجاد نمی کنند.

زون بندی و منطقه بندی ساختمان

زون بندی و منطقه بندی ساختمان

زون بندی و منطقه بندی ساختمان

یکی از کارهای خیلی مهمی که از اتلاف وقت به صورت جدی در بازسازی ساختمان جلوگیری می کند، جدا سازی و منطقه بندی آپارتمان است، برای این که بتوانید در بازسازی ساختمان بسیار موفق عمل کنید، در اول راه باید یک لیستی از تغییراتی که مد نظر شماست و قابل انجام می باشند، را تهیه کنید و آن را به تیم فنی- مهندسی که قرار است، شما را دراین بازسازی کمک کند، بدهید.

شما با توجه به نیاز وسلیقه ی خود می توانید در آپارتمان تان چند منطقه و زون ایجاد کنید، اما به صورت کلی چند زون برای بازسازی و تعمیرات وجود دارد که مهم ترین این مناطق آشپزخانه است، چرا که این منطقه از نظر فنی بیشترین تغییرات را خواهد داشت. در تغییرات آشپزخانه تعویض کابینت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد،

زیرا شما با تغییر کابینت ها می توانید به صورت کلی فضا را تغییر داد. علاوه برکابینت ها، تعویض کاشی و سرامیک در آشپزخانه می تواند روی فضا به صورت محسوس تاثیربگذارد.

بازسازی وتعمیرات آشپزخانه

علاوه بر تعویض کابینت ها در آشپزخانه، شما به دلخواه و با سلیقه یخود می توانید سرامیک کف و یا هر چیز دیگری که درکف آشپزخانه به کارگرفته شده است، را درهنگام بازسازی ساختمان، تعویض کنید، وبرای داشتن کف آشپزخانه ای مطلوب، می توانید از سرامیک های پرسالانی بدون بند استفاده کنید.

از طرفی کاشی های آشپزخانه نیز ممکن است، در گذر زمان و به مرور، شکسته و یا رنگ پریده ویکنواخت شده باشند، بنابراین در بازسازی منطقه ی آشپزخانه، تعویض سرامیک و کاشی بعد از تعویض کابینت ها، نیز می تواند باعث تغییر کلی و رهایی از یکنواختی را برای شما به ارمغان بیاورد.

یکی دیگر از مناطقی که در بازسازی باید به شدت مورد توجه قرار بگیرد، سالنپذیرایی است که در این منطقه باید تغییرات اصولی ترایجاد شود. این تغییرات می تواند شامل برداشتن یک دیوار، کاغذ دیواری کردن بخشی از یک دیوار، یا حتی نقاشی کردن یک دیوارباشد، اما مهم ترین و اصلی ترین موضوع در بحث پذیرایی، توجه به روشنایی و نور گیری فضای پذیرایی می باشد.

مکان قرارگرفتن پنجره ها در پذیرایی

در بازسازی ساختمان، با دقت و توجه به مسائل فنی ساختمان می توانید محل قرارگرفتن پنجره را جابجا کنید. اغلب اوقات این کار برای ایجاد نور و روشنایی بیشتر نسبت به قبل از بازسازی، انجام می شود.

همان طور قبلا هم گفته شد، مهمترین موضوعی که در تعویض پنجره ها باید مورد توجه قرار داد، استفاده از پنجره های دو جداره یا همان پنجره های یو پی وی سی می باشد که استفاده از این پنجره ها در بازسازی ساختمان به طور قابل ملاحظه ای هم در هزینه ها یمصرفی انرژی ها و هم در کم کردن و جلوگیری از آلودگی صوتی و حتی جلوگیری از ورود گرد وغبار به منزل، موثر می باشد.

بازسازی و تعمیرات سالن پذیرایی

در بازسازی ساختمان، بازسازی و تعویض کف سالن پذیرایی شما، اهمیت ویژه ای دارد، همچنین استفاده از نوع و جنس مصالح به کار رفته نیز از مهم ترین های تغییر در سالن اصلی است.

اگر بعد از بازسازی خانه تمایل ندارید، از فرش در پذیرایی استفاده کنید، بهتر است، کف سالن یا اتاق پذیرایی شما سرامیک بدون بند یا سنگ استفاده کنید. استفاده از قرنیزهم از نکات ظریفی است که در دکور و دیزاین سالن پذیرایی و دادن جلوه و زیبایی نقش مهمی دارد.

منطقه و زون بعدی در هنگام بازسازی ساختمان، تعمیرو بازسازی حمام و سرویس بهداشتی است. این منطقه از نطر تغییراتاز اهمیت ایمنی در بنا به شمار می رود.

چنان چه برای مرمت و بازسازی ساختمان خود از یک گروه متخصص حرفه ای بهره گیرید، دیگر هیچ تردیدی صورت نمی گیرد و جای نگرانی هم نیست،

چرا که اشخاص و یا اکیپ هایی که در شرکت های تخصصی تعمیرات و بازسازی ساختمان فعالیت دارند، به همه ی امور واقف اند و می دانند که مکان مورد نیاز برای عایق کاری کجاست و نحوه ی انجام کار به چه صورت است. در مورد اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهرانمی توانید از بهترین متخصصان حرفه ای در این بخش استفاده نمایید.

سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی

مهم ترین و اساسی ترین کار در تعمیر و بازسازی حمام و سرویس های بهداشتی، تغییراتی است که باید در سیستم کاشی و سرامیک دیوار و نیز کف و هم چنین عایق بندی آن ها صورت پذیرد. پر واضح است، چیزی که موجب نفوذ ناپذیری رطوبت به طبقه ها و بناهای دیگر هم جوار می گردد، بکار گیری قیرگونی و هم جنین ایزوگام جهت عایق بندی می باشد.

در قسمت حمام می توان از وسایل مدرن مانند کابین ها و وان های جدید بهره برداری نمود. مزیتی که این فبیل وسایل دارند، این است که به علت حجم کم فضای خیلی کوچکی را اشغال می کنند و در ضمن زیبایی ویژه ای نیز به این بخش مهم می دهد.

 

برای ثبت سفارش و یا دریافت مشاوره تلفنی در حوزه ی طراحی داخلی و دکوراسیون، می توانید در پلتفرم طراحی دکوراسیون و چیدمان داخلی طرح چید از طرح ECO و طرح LUX استفاده کنید، کارشناسان طرح چید با آغوشی باز میزبان شما خواهند بود.

 

مرمت و بازسازی اتاق خواب

از دیگر مکان های با اهمیت خانه شما به منظور بازسازی و تغییرات می توان به اتاق خواب ها اشاره کرد، البته در این جا کار احیا و بازسازی کلا متفاوت است و بستگی دارد، به اشخاصی که از هر کدام از اتاق خواب ها استفاده می کنند. اقداماتی که برای بازسازی اتاق کودک لازم است، متفاوت با بازسازی اتاق خواب است.

نور دهی و روکش دیوار ها خیلی با اهمیت است و باید به آن توجه گردد. توصیه می شود که برای بازسازی اتاق کودک دیوارها را بر طبق علاقه ی او تنظیم نمایید و هم چنین در قسمت سقف از رنگی مناسب استفاده نمود.

تعمیر و بازسازی اتاق های نشیمن

توصیه ای که در این بخش می شود، این است که برای فضای نشیمن از طرح های ابتکاری و خلاقانه به منظور بازسازی انجام گیرد و به عنوان نمونه بر روی دیوار پشت مکان قرار گیری تلویزیون از سنگ های دکوری مخصوص کار کرد تا جلوه ی بیشتری بدهد. در کل می بایست بررسی های جامع وکامل صورت پذیرد و محل وسایل به درستی تعیین گردد، چرا که ممکن است تا چندین سال کاربری دیوار مخصوص وسیله ای خاص باشد.

علت های بازسازی و نوسازی ساختمان و بنا

علت های بازسازی و نوسازی ساختمان و بنا

علت های بازسازی و نوسازی ساختمان و بنا

گاهی اوقات بازسازی و مرمت بنا به خاطر تکراری بودن فضا و کسل کنندگی و هم چنین برای ایجاد کمی تنوع مورد نیاز است، یعنی این طور نیست که همیشه به خاطر فرسودگی و گذشت زمان بر یک محیط ناچار به بازسازی می شویم.

این فاکتور موجب گردیده که خیلی ها رو به بازسازی منازلشان می آورند تا در این زمینه طرحی نورا تجربه کنند و از آن لذت ببرند. دلایل زیادی وجود دارد که انسان ها دست به بازسازی خانه و آپارتمان ها می زنند که ما در زیربه برخی از این علت ها اشاره می کنیم:

در برخی مواقع برای جلوگیری از ریختن ساختمان ها و ازبین رفتن بنا، انسان دست به بازسازی و مرمت آپارتمان می زند. از بین رفتن و تخریب آپارتمان بیشتر به خاطر این است که از تاسیس و ساخت این بنا ممکن است، چندین سال گذشته باشد، ودر واقع ساختمان دارای قدمت باشد.

برخی اوقات نیز به وجود آمدن مشکلات فنی در قسمت های لوله کشی، فاضلاب کشی و حتی برق کشی ساختمان، مالک آپارتمان مجبور می شود، برای رفع مشکل دست به بازسازی و تعمیر بزند.

از دلایل بسیار رایج امروزه می توان به این مورد اشاره کرد که دکوراسیون و نقشه وطرح ساختمان مورد پسند مالک نمی باشد، بنابراین مالک طبق خواست و سلیقه ی خود اقدام به بازسازی خانه می کند.

به هر حال، اگر شما به هر دلیل تصمیم گرفته اید که منزل خود را بازسازی کنید، باید تیمی از نیروهای متخصص در این زمینه بیابید که با دانش و تجربه ی خود بتوانند در این زمینه به شما کمک کنند. با سپردن اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران به دست کارشناسان حرفه ای رضایتی قابل ملاحظه حاصل می گردد.

هزینه های بازسازی و تعمیر در شهر تهران

اگر تصمیم گرفته اید که آپارتمان خود را بازسازی کنید، برای شروع باید از یک تیم متخصص دعوت کنید که از آپارتمان شما دیدن کنند. با بازدید و بررسی ساختمان از طرف تیم های متخصص، هزینه هاتخمین زده می شود. مشورت با کارشناسان در این زمینه علاوه بر این که به شما راهکارهایی رائه می دهند، از جنبه ی دیگری نیز اهمیت بسیار زیادی دارد،

چرا که در برخی از موارد ممکن است، اسکلت وبنا آن قدر فرسوده است که بدون بررسی و مشورت ونظر خواهی از متخصصان در این زمینه، ممکن است، این بازسازی خسارات فراوان و غیر قابل جبرانی برای شما ایجاد کند. در رابطه با موضوع بیان شده شما می توانید کار اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران را به متخصصان با تجربه بسپارید تا از لحاظ هزینه ها و بازدهی بالا به نتایج خوبی دست یابید.

تخریب اصولی وفنی ساختمان

بعد از اینکه از متخصصان در زمینه ی بازسازی مشورت گرفتید وآنها ساختمان را بررسی کردند، برای بازسازی، اولین کار تخریب ساختمان می باشد که با نظر و خواست شما می تواند به صورت جزئی و یا به صورت کامل تخریب شود، زیرا در برخی مواقع با بازسازی قسمت کوچکی از ساختمان ممکن است، شما به خواسته تان برسید.

چنان چه عملیات تخریب بنا، به شکلی اصولی و همراه با رعایت قوانین مربوطه انجام نگردد، پیامدهای ناگوار و جبران ناپذیری چون خطرهای جانی و حتی مالی می تواند در پیش روی قرار گیرد، بنابراین می بایست متخصصان مرتبط با این کار که از علم و تجربه کافی در این زمینه برخوردارند زمام امور را به دست بگیرند تا آرامش خاطر فراهم شود. در رابطه با اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهرانمی توانید از متخصصان خبره و عالی در این زمینه بهرمند گردید.

آغاز به کار بازسازی براساس در خواست مشتری

آغاز به کار بازسازی براساس در خواست مشتری

آغاز به کار بازسازی براساس در خواست مشتری

زمان آن رسیده که مراحل بازسازی و نوسازی ساختمان زیر نظرمتخصصان امر و هم چنین صاحب بنا انجام گیرد، چرا که اصل مطلب احتیاجات مشتری و نیز در نظر گرفتن سلیقه او می باشد. نکته قابل توجه آن است که می بایست مشکلات و نقایص بنا را در نظر داشت تا عملیات بازسازی به نحو احسنت انجام شود. به منظور اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران می توانید از افراد و اکیپ های حرفه ای در این زمینه سود ببرید.

به منظور کاهش هزینه های بازسازی می توان در این بخش از اجزای آماده مثل دیوارهای پیش ساخته بهره گرفت که در این زمینه خیلی موثر است. دراصل بازسازی به منظور پایین آوردن هزینه ها انتخاب می گردد، بنابراین در بهترین حالت ممکن باشد.

ظریف کاری ویا به اصطلاح نازک کاری بعد از مرحله ی ساخت کلی در دستور کار قرار می گیرد که شامل نورپردازی، گچ کاری و گچ بری و هم چنین استفاده از سقف های کاذب می باشد.

تعمیر و بازسازی داخلی شامل قسمت های داخلی منزل می باشد و دربر گیرنده ی موارد مختلفی می باشد. در این جا با نظراتی درباره بازسازی درونی خانه آشنای پیدا می کنید. تغییر و تحول در رنگ آمیزی دیوارها، کابینت ها، سرویس های بهداشتی، حمام و هم چنین تغییر در کف پوش خانه به عنوان ایده هایی جهت بازسازی خانه قلمداد می گردد که درزیر به صورت جامع و کامل به آن خواهیم پرداخت.

بخش های مختلف ساختمان جهت بازسازی و نکات حائز اهمیت

بخش های مختلف ساختمان جهت بازسازی و نکات حائز اهمیت

بخش های مختلف ساختمان جهت بازسازی و نکات حائز اهمیت

در این بخش به ذکر موارد قابل بازسازی در ساختمان و تشریح آن ها می پردازیم تا همه به موازات هم در جهت کیفیت بخشی به نتیجه ی کار پیش روند و رضایت مندی مطلوب حاصل شود.

بازسازی کف

از بخش های مهم و اساسی در امر بازسازی بنا، کف آن می باشد که برای پوشیدن آن می باید موارد مختلفی را در نظر بگیریم که به صورت زیر می باشد:

 • مقدار مساحت کف محل در دست انجام
 • در نظر گرفتن موارد گرمایشی و سرمایشی
 • دکوراسیون خانه و مکان کاری و زیبایی آن
 • مقدار بودجه صاحب بنا
 • سلائق صاحب خانه

به دنبال بررسی موارد گفته شده که به وسیله ی مجموعه صورت می گیرد، کف پوش مناسب و مد نظر برگزیده می شود و بعد از برآورد هزینه و نیز تخمین مدت زمان انجام کار، پروژه کلید می خورد و با کیفیتی بالا و قابل توجه در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه تحویل صاحب بنا می گردد.

در این راستا اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران به بهینه ترین شکل ممکن توسط تیمی حرفه ای انجام می گردد تا آرامش خیالی حاصل آید.

در بازسازی و تعمیر ساختمان می توان از انواع کفپوش های زیر می توان استفاده کرد.

کف پوش های سنگی

کف پوش پارکت

کف پوش سرامیکی

کف پوش موزاییک

کف پوش هایی از جنس(PVC)پی وی سی یا پلاستیکی

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه

از مهم ترین بخش های ساختمان که در بازسازی باید توجه ویژه به آن داشت، آشپزخانه یا همان قلب خانه است. طراحی آشپزخانه، نوع و زیبایی کابینت و قفسه هایی که در بازسازی برای آشپزخانه استفاده می شود، در زیباسازی و دلنشینی منزل بسیار اهمیت دارد.

مهم ترین تغییردرقسمت دکوراسیون و دیزاین یک آشپزخانه، تغییر کابینت ها می باشد. به جز تغییر کابینت ها، تغییراتی از قبیل تزینات سقف، کناف، آرگ و همچنین تعویض کاشی دیوارها یا استفاده از رنگ برای دیوارها و تغییرسرامیک کف آشپزخانه، نیزدر بازسازی آشپزخانه ازاهمیت غیرقابل انکاری برخوردارمی باشد. در این زمینه هم کمک گرفتن از تیم های فنی و متخصص اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران می تواند برای شما مثمرثمر باشد.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

از قسمت های مهم دیگر ساختمان که در بازسازی اهمیت فراوانی دارد، بازسازی سرویس بهداشتی و حمام است، چرا که علاوه بر این که از دیدگاه زیبایی این بازسازی باید مورد توجه قرار بگیرد، در حیطه ی بهداشتی نیز استانداردهایی را باید هم رعایت کرد.

با گذشت زمان و استفاده از سرویس بهداشتی، به مرور کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی دچار شکستگی، پوسته پوسته شدن و رنگ رفته ای خواهند شد، ودر نهایت شبیه به غاری مخوف و غیر بهداشتی می گردند که غیر قابل تحمل خواهد شد. به همین خاطر می بایست از نقطه نظرهای گوناگون این بخش از بنا تعمیر و بازسازی گردد.

بازسازی لوله کشی قسمت حمام از جمله بازسازی های مرتبط با حمام است

بازسازی لوله کشی قسمت حمام از جمله بازسازی های مرتبط با حمام است که باید به آن توجه داشت. پس از مدتی لوله کشی های قسمت های مربوط به سرویس بهداشتی و حمام به فرسودگی و ترکیدکی می انجامد که می بایست حتما بازسازی گردد تا بهینه شود، چرا که در صورت عدم توجه به این بخش به تدریج میزا مصرف آب بیشتر می گردد و هم چنین در اثر هدر رفت آب احتمال فرو ریختن این بخش ها بالاتر می رود.

به دنبال این رخداد می بایست به طور اساسی و زیر بنایی تعمیرات انجام شود. به همین خاطر بهتر آن است که به محض به وجود آمدن مشکلاتی این چنینی سریعا نسبت به بازسازی و مرمت آن اقدام کنیم تا جلوی هزینه ها ی اضافی گرفته شود.

به کمک رنگ، کاغذهای دیواری، پارچه و کف پوش ها و تزئینات متناسب می توان کار بازسازی دیوارهای سرویس و حمام را انجام داد تا نمای زیبا و ظاهر قابل توجهی پیدا کند. در این جا می بایست به بخش های برجسته حمام توجه بیشتری شود تا ترکیب بندی خوبی صورت گیرد.

بازسازی و مرمت اتاق خواب

اتاق خواب از جمله موارد دیگر در امر بازسازی و تعمیرات بنا می باشد. برخی اشخاص از مکان های تکراری و ظاهر یکنواخت دکوراسیون درونی خانه ی خود خسته می شوند و معمولا علاقه دارند، دکوراسیون خانه خود را چند وقتی یکبار متحول سازند.

تعمیر و بازسازی استخر بنا

تعمیر و بازسازی استخر بنا

تعمیر و بازسازی استخر بنا

در کار اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران از خدمات ویژه و مهم تیم حرفه ای ارائه طرح و

دادن ایده در زمینه تولید اقسام گوناگون استخر سونا و جکوزی و هم چنین مرمت و بازسازی و مقاومسازی تخصصی این موارد می باشد. در این رابطه تمامی تاسیسات، موتورخانه استخر و ساخت وساز مخازن بتنی برای آب خوردن به طور کامل انجام می شود.

ضمنا تمامی قسمت های خرده کاری استخر، نصب رینگ جکوزی، لوله کشی استخر و جکوزی، آب بندی کردن و رنگ آمیزی استخر با استفاده از رنگ های پایه با قیمت خوب و به وسیله ی گروه حرفه ای انجام می پذیرد. در این زمینه متخصصان توانمند در اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران همه ی موارد لازم را در نظر دارند.

بازسازی و زیباسازی حیاط

بازسازی و زیباسازی حیاط

بازسازی و زیباسازی حیاط

از مکان های مهم و دوست داشتنی برای اعضای منزل می توان به حیاط و محوطه ی خانه اشاره نمود، زیرا مرمت حیاط منزل یکی از موثر ترین اقدامات ممکن در جهت تامین آرامش و بدست آوردن روحیه می باشد و از ایجاد استرس می کاهد.

در این جا به کار اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران اشاره می کنیم و اقداماتی که در این ارتباط صورت می پذیرد را برمی شماریم:

نوسازی و بازسازی منزل، تخریب بنا، بازسازی آپاتمان ها، دادن مشاوره در امر بازسازی خانه، باز سازی نمای بنا، مرمت داخلی بنا، بازسازی منازل قدیمی و منازل کوچک، بازسازی درونی ساختمان، و نیز بازسازی کف، سرویس ها، حیاط و اتاق خواب منزل، برآورد هزینه بازسازی بنا، بازسازی و نوسازی بنا در تهران و اطراف آن و بازسازی و نوسازی ساختمان های قدیمی

اصول و قوانین بازسازی و نوسازی بنا چیست؟

اصول و قوانین بازسازی و نوسازی بنا چیست؟

اصول و قوانین بازسازی و نوسازی بنا چیست؟

با گذشت زمان و استفاده مداوم، همه ی ساختمان ها از لحاظ کیفی با افت مصالح و هم چنین فرسایش مواجه می گردند که این مسئله خود باعث می شود تا صاحبان ملک به بازسازی و مرمت ساختمان خود روی بیاورند. از موارد با اهمیت در این امر مسئله ی زیبا سازی و مقاوم نمودن ساختمان می باشد که موجب بالا رفتن عمر آن می گردد.

بازسازی و تعمیر منزل هم به مانند دیگر بازسازی ها اصول و قوانین مخصوص به خود را دارد، که همگان می باید آن را مراعات نمایند تا نتایج خوب و عالی حاصل شود.

برای بازسازی ساختمان اگر کسی اصول و قوانینی که در این زمینه وجود دارند، را به طورکامل رعایت نکند، بعد از بازسازی ممکن است، مجبور به پرداخت جریمه به صورت نقدی شود و یا حتی در برخی موارد ساختمان را با حکم قانونی تخریب شود. در بازسازی ساختمان برای انجام کارهای زیر حتما باید از شهرداری منطقه مجوز لازم گرفته شود.

 • برای جابجایی پله ها باید مجوز گرفته شود.

2-جابجایی قسمت هایی از ساختمان که شهرداری طبق قوانینی آن را ممنوع کرده باشد.

 • برداشتن تیغه و دیوارهایی از ساختمان که به اصطلاح بار ساختمان روی آن ها سوار باشد و برداشتن و تخریب این دیوارها باعث سستی و کاهش استقامت بنا شود.
 • همچنین در پارکینگساختمان اگربا جابجایی دیوارها قسمتی از محدوده و فضای پارکینگ از بین برود، انجام این جابجایی نیاز به گرفتن مجوز از شهرداری دارد.

در قدم اول برای بازسازی ساختمان باید از شکل و طرح ساختمان نقشه ی کامل و دقیقی داشته باشید، به گونه ای که در این نقشه مشخصات کامل بنا، مشخصات فنی و تاسیساتی و ساختاری ساختمان و تمام لوازم واجزایی که در ساختمان موجود است، مطرح شده باشد، همچنین در این نقشه باید کاربری دقیق ساختمان، استاندارد مصالح و قطعات ساختمان نیز موجود باشد.

برای اینکه نقشه ی شما جامع تر باشد، شما باید جزئیات و شرایط دقیق مربوط به هر قسمت و زون مانند اتاق خواب ها، سالن پذیرایی، آشپزخانه، سقف، پله ها، زیرزمین وسرویس بهداشتی را به صورت کامل توضیح دهید. منطقه وقسمت هایی را که قرار است، بازسازی کنید، را نیز به طور دقیق مشخص کنید.

اگر شما قصد بازسازی یک ملک تجاری را هم داشته باشید، برای تیم اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران نیز همه ی این کارها را به صورت کامل شرح دهید.

مراحل و اولویت بندی بازسازی ساختمان

مراحل و اولویت بندی بازسازی ساختمان

مراحل و اولویت بندی بازسازی ساختمان

در امر بازسازی ساختمان ترتیب و اولویت بندی و برنامه ریزی بسیار مهم است. به طور کلی بازسازی ساختمان شامل سه مرحله ی کلی تخریب، ساختن و دیزاین داخلی ساختمان می شود. هر کدام از این سه مرحله شامل یک سری فعالیت هایی مختص به آن قسمت می باشند.

با داشتن یک برنامه ریزی خوب و کامل و بررسی های اولیه نتایج چشم گیری حاصل می شود. در این وضعیت هم می توانید خود مسئولیت بازسازی را به عهده بگیرید و هم از شرکت هایی که تجربه ی بالایی در این قبیل کارها دارند و از تیم قوی متخصص اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران برخوردارند کمک بگیرید.

در مورد اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران تیم بسیار توانا و متبحر با سوابق کاری بالا آماده یاری به متقاضیان این بخش می باشند. به هر صورت در آغاز باید نقشه ای کامل از بنا و در کنار آن قسمت هایی را که قصد بازسازی و نوسازی آن دارید، به صورت شفاف و روشن معین نمایید وهم چنین درباره لوازم و هزینه های در پیش بررسی های کافی را انجام دهید.

انواع بازسازی و نوسازی بنا

انواع بازسازی و نوسازی بنا

انواع بازسازی و نوسازی بنا

مرمت و بازسازی ساختمان و هم چنین دکوراسیون زیبا و مجلل و به عبارت امروزی لاکچری اماکنی که کاربری عمومی دارند، با ساختمان ها و منازل مسکونی دارای تفاوت هایی می باشد که در ادامه به آن می پردازیم:

 • بازسازی و مرمت اماکن عمومی

در این بخش چنان چه بنا دارای بافتی قدیمی باشد و فرسوده باشد و هم چنین از وسایل و امکانات مدرن امروزی در آن موجود نباشد، برای امر بازسازی بنا که کابری عمومی دارد، به طریقی عمل می شود که در پایان عملیات بازسازی به همهی تجهیزات و امکانات روز مجهز شود.

به عنوان نمونه در بازسازی بنا می توان از سیستم ها ی گرمایشی و سرمایشی نوین که در مقابل تجهیزات قدیمی از کارایی و کیفیت بیشتری برخوردار است، بهره مند شد. در این باره اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران از تجربیات زیادی برخوردار هستند که راندمان کاری را بسیار بالا می برد.

شما در حال خواندن پست اجرا بازسازی ساختمان در غرب تهران هستید.

 • بازسازی و نوسازی ساختمان های مسکونی

در مورد بناهای مسکونی میتوان گفت که فقط کار نوسازی صورت می پذیرد و خیلی در تجهیزات و وسایل تحول صورت نمی گیرد، مگر در صورتی که کارفرما تقاضای به روز شدن و جدید نمودن امکانات را بنماید. در این بخش بیشتر توجه به سمت زیبا سازی ساختمان مسکونی است، اما در مقابل در بناهای با کاربری عمومی یا به اصطلاح اماکن عمومی ضمن در نظر گرفتن زیبا سازی، به امر نوسازی و به روز نمودن آن نیز تاکید می شود تا کیفیت کاری افراد بالا رود.

کلام آخر

کلام آخر

کلام آخر

هدف از مرمت، بازسازی و نوسازی ساختمان و اقداماتی که در این ارتباط صورت می گیرد، کیفیت بخشیدن به وضعیت حاضر و قابل استفاده کردن بناهای قدیمی و فرسوده و هم چنین تبدیل به احسنت نمودن ساختمان فرسوده و غیر قابل استفاده به ساختمانی شیک و امروزی و زیبا و مدرن می باشد.

همیشه در خاطرتان باشد که در زمینه ی بازسازی و نوسازی و تعمیرات بنا با اشخاص ویا گروه های کاردان و توانمند مشاوره نمایید تا راندمان کار بالا رود و نتایج عالی حاصل شود.

ثبت ديدگاه