در سال‌های اخیر درخواست تجدید نظر بسیاری در مورد رنگ های یکنواخت و تک رنک، و ایده ترکیب کردن رنگ ها در طراحی آشپزخانه از سوی صاحبان خانه دیده می شود. انتخاب چند رنگ درآشپزخانه کافی است تا باعث شود که احساس موثر بیشتری داشته باشید. این کار ممکن است حتی مزایای هزینه ای نیز برای شما داشته باشد:

تلفیق کردن رنگ ها مستلزم کمی برنامه‌ریزی است، اما وقتی خوب انجام شود، حتی با کابینت ارزان، می تواند یک راه عالی برای رسیدن به ظاهر کاملا ً سفارشی فراهم کند. در اینجا چند کاربرد عالی در انواع مختلف سبک‌های مختلف وجود دارد:

این آشپزخانه از یک ساختار جدید کابینت، برای ایجاد یک طرح سنتی استفاده می‌کند. با استفاده از یک روکش رنگی در کابینت و چوب رنگی متفاوت تر در صفحه ی جزیره بیشتر این موضوع دیده می شود. رنگ موجود بر روی محیط ساختمان و در اتاق مجاور منعکس می شود.

در این آشپزخانه به سبک آسیایی، چیزی که می‌تواند یک ترکیب خوب باشد، استفاده از چوب تیره در کاور کردن هود است. و همینطور استفاده از همان رنگ در جزیره تلفیق خوبی با کل آشچزخانه پیدا کرده است.

طرح مینیمالیستی به رغم سادگی ظاهری، به برنامه‌ریزی و مهارت بیشتری برای طراحی نیاز دارد تا به خوبی عناصر در کنار هم قرار گیرند. با استفاده از یک روکش تیره در کابینت پایین، جلوه بصری در آشپزخانه ایجاد شده است. طراح با استفاده از یک روکش روشن‌تر روی دیوار و قفسه‌های بلند، اشیا را کمتر در معرض دید نگه داشته است. این ترکیب پویا و در عین حال محتاط است و دستیابی به آن بسیار دشوار است.

گاهی اوقات یک روکش رنگی و طرح دار برای آشپزخانه کاملا ً مناسب است و می‌تواند واقعا ً جلوه ایجاد کند. این اتاق تماما حول این جزیره سبز آبی می‌چرخد.

گاهی اوقات، لذت بردن از رنگ‌ها و ترکیب رنگ‌ها به این دلیل که می‌توانید. این آشپزخانه و هر فضای دیگری را به مکانی مبدل کنید که تاثیر رنگ ها شما اثر بگذارد و انرژی آنها را دریافت کنید. استفاده از رنگ سفید، تاثیر رنگ‌ صورتی روشن را ملایم تر می‌کند تا به مرور منجر به خستگی نشود و از طرفی مانع از دست دادن آن می‌شود، توجه کنید که چشمان شما در واکنش به جایی که این رنگ‌ها می‌شکنند، چه می‌کنند؟!

ترکیب این دو رنگ جدید نیست. و تاثیر این نمای زنده و خوشامد گویی این آشپزخانه از بیننده می‌خواهد تا برای صرف یک فنجان قهوه و یک تکه نان بنشیند. و در واقع، در پایان روز، یک آشپزخانه برای چیزی دیگری غیر این ساخته شده است؟!

تاکید زیاد در این آشپزخانه کاشی معرق دیوار سمت راست است. با هماهنگ کردن رنگ‌های کابینت بر روی کاشی, این آشپزخانه بدون کم‌ترین عنصر اضافه ای, جدید و مدرن می‌شود

تاکید این آشپزخانه پنجره است در واقع نقطه عطف این آشپزخانه پنجره است. رنگ سبز زیر پنجره و انتخاب چوب باعث شده است، ببیننده در هر کجای آشپزخانه چشم می اندازد عنصر مورد توجه ای جود داشته باشد و توجه را به جایی که انتظار می‌رود، می کشاند و حفظ می‌کند.

گاهی اوقات, یک پایان متفاوت می‌تواند این حس را به ارمغان بیاورد که یک کابینت یا شبه جزیره مانند این یک تکه از پایه های مبلمان و یا ظاهر یک کمد است. بنابراین در این مورد, تغییر می تواند از یک کابینت به این صورت ظاهر شود.

این آشپزخانه دارای دو نقطه کانونی اصلی، پوشش و قفسه‌های شیشه‌ای در پس‌زمینه است. استفاده از این طیف تیره چوب در دو جزیره نظم و انضباط را در این آشپزخانه به وجود آورده است. این دو جزیره به پس‌زمینه ای تبدیل شده اند و اجازه می‌دهند که چشم در این اتاق بدون اینکه بیش از حد بر روی یک عنصر گیر کند، حرکت کند و تماشا کند. این امر تاثیر ساده کردن یک اتاق شلوغ است.

این آشپزخانه یک رنگ پر زرق و برق دیگر را نشان می‌دهد که می‌تواند به راحتی همه چیز را در خود غوطه ور کند، و در مورد این رنگ به نظر می رسد که تنها رنگ قرمز لحاظ می‌شود. اما با کنار هم قرار دادن همه عناصر قرمز در این آشپزخانه به عنوان یک رنگ تاکید شده عمل می‌کند.

در نهایت این جزیره تیره چیزی شبیه به همان کابینت قرمز است که در آن ذخیره رنگ در یک نقطه متمرکز شده است. برخلاف آشپزخانه بالا, این جزیره خنثی و تاریک حواس کسی را پرت نمی‌کند. در عوض, اجازه می‌دهد که حتی بخشی از توجه شما به پوشش هود جلب شود.

عقیده شما چیست؟ تا به حال از رنگ های ترکیبی استفاده کرده اید؟