آشپزخانه شلوغی که تغییر کرد

صاحب خانه می‌گوید : ” آشپزخانه شلوغ و قدیمی ما همیشه کمی آشفته به نظر می‌رسید، حتی زمانی که تمیز بود! “

طراحان همه ی فضاهای خالی انبارها و سطوح مختلف را با  تغییر در کاشی کاری و استفاده از متریال کابینت و با لوازم جانبی مدرن، چهره ی جدیدی به ظاهر آشپزخانه دادند و آشپزخانه را از آشفتگی و بهم ریختگی و قدیمی بودن نجات دادند؛ این در حالی بود که بودجه کار برای صاحب خانه محدود بوده است.

دو لوستر که بالای جزیره آویزان هستند نقطه کانونی این آشپزخانه هستند. صاحب خانه می خواست: ” یک فضای کاری بزرگ داشته باشد که در آن ما می‌توانستیم یک سطح همانند جزیره برای استفاده داشته باشیم، یخچال آنها قدیمی بود که دوباره خریداری شد. این وسایل لوکس بدون در نظر گرفتن تجملات؛ تنها کاربردی و برای نیاز خانواده و برای ویژگی‌های خوب آشپزی انتخاب شدند.

چالش های طراحی…

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها در حین ساخت, نصب درب کشویی بود. از همان ابتدا, خانم خانه و شوهرش اصرار داشتند که می‌خواهند درب را کشویی و رو به حیاط باز کنند تا بتوانند کاملا ً حیاط کوچک خود را ببینند. آنها می‌گویند: “اگرچه سیستم بسیار ساده است,اما  پیمانکاران زیادی اینکار را نپذیرفتند!!!”

در آشپزخانه شلوغ قبلی دیوارها, کف و سقف شیب‌دار و ناهموار بودند. سقف باید طوری چیده می شد که این شیب و کج بودن از بین برود.

کابینت آَشپزخانهکابینت آَشپزخانه

تغییرات آشپزخانه شلوغ

قفسه‌های اصلی بالای کابینت‌ها که به رنگ قهوه ای می باشد، فضای ذخیره‌سازی بزرگی را برای اقلامی که ضرورتا ً برای استفاده روزمره مانند غذاهای مخصوص تعطیلات هستند، را ایجاد می‌کنند. این رنگ گرم به گرم کردن فضا کمک می‌کند اما بدون هزینه اضافی؛ هدف این است که طیف های رنگی بیشتری استفاده کنیم و استفاده از عناصر به صورت خلاقانه تر باشد.

در مورد رنگ که می خواستند رنگ آشپزخانه روشن باشد و ما ترکیب سفید و قهوه ای را برای تعادل در نطر گرفتیم و جزیره را که به صورت دو رنگ اجرا کردیم.

صندلی های که سفید انتخاب شدند با پایه های کرومی که با لوازم دیگر از جمله لوستر و لوازم برقی آشپزخانه هماهنگ است و طیف های رنگی آشپزخانه ای که با سبک گالری طراحی شده است و جزیره ای که با سبک آبشاری ایجاد شده است، پارکتی که با رنگ محیط هماهنگ است و طیف رنگی قهوه ای را داراست.

درب های کابینتی که به دو صورت مگنتی و با دستگیره طراحی شده و همینطور اختلاف سطحی که در کابینت ها وجود دارد و نورپردازی که در این اختلاف سطح جلوه ی آشپزخانه را بیشتر و بیشتر می کند. و کابینت هایی که می خواستیم تا انتهای سقف ادامه پیدا کند که فضا بلندتر به نظر برسد. یکی از مهمترین ویژگی های این آشپزخانه جلوه ی بصری است که اختلاف سطح و اختلاف رنگ و نوع نورپردازی و جزیره ای که با توجه به لوسترهای انتخاب شده این جلوه را بیشتر می کند.

سعی کردیم کابینت ها رو به گونه ای طراحی کنیم که  تمامی لوازم در درون کابینت ها قرار بگیرد تا از آشفتکی و شلوغی قبلی جلوگیری شود.

که در نهایت آشپزخانه به این شکل ایجاد شده است و صاحب خانه از این تغییرات شگفت زذه و بسیار راضی بود.

کابینت آَشپزخانه